japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)

+25
Airinu-chan
gorgi
glshiwak
Lenore
semiho
Tamada
melancholyoftherain
robotech
ese
Lee
Aydo
Smıle"k
leyli_
anime kızı
Kazuya99
orionstar
EGE
jandi
efsane
halitosan
albertine
PiNaTSu
Orihara Maya
Admin
comeiyes
29 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
comeiyes

Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Empty
MesajKonu: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePtsi 27 Nis. 2009, 00:28

slm arkadslar bn yeni üyüyim ve forumu çok begendim herkese emeginden dolayı teşekkür ederim öncelikle.Şimdi ben asıl konuya gelmek istiyorum,malum forumda yazan arkadasların söylentilerine dayanarak söylüyorum bunları pahalı bir yer insanlarla uyum sorunu yaşam sartları fln vs. yani biz Türküs ya okuyunca aklıma birden şçyle bi fikir geldi Very Happy Japonyaya gitmek isteyen arkadaslar benim gibi iletişime geçelim hep ögrenci evi gibi beraber kalırız iş buluruz beraber çalışırız daha kolay olur die düşünmüştüm bnm gibi düşünen arkadasları bekliorum Very Happy:D
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePtsi 27 Nis. 2009, 10:25

hoşgeldin comeiyes Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) 597419
https://japon.yetkin-forum.com
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePtsi 27 Nis. 2009, 14:48

Hosgeldin foruma Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) 597419
Süper fikir aslinda Very Happy
comeiyes

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePtsi 27 Nis. 2009, 16:31

tşk.ederm kimse bnle aynı fikirde deil galiba Very Happy
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009, 16:21

comeiyes demiş ki:
tşk.ederm kimse bnle aynı fikirde deil galiba Very Happy
herşeyi çok kolay basit toz pembe gördügünden olmasın sakın...
comeiyes

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009, 19:56

bnde zaten ordaki hayatı basitleştirmek için söyledigimi anlamak bukadar zormuymuş şaşırdım keşke daha açık yazsaydım Very Happy
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimeC.tesi 02 Mayıs 2009, 14:03

comeiyes demiş ki:
bnde zaten ordaki hayatı basitleştirmek için söyledigimi anlamak bukadar zormuymuş şaşırdım keşke daha açık yazsaydım Very Happy

''Japonyaya gitmek isteyen arkadaslar benim gibi iletişime geçelim hep ögrenci evi gibi beraber kalırız iş buluruz beraber çalışırız daha kolay olur die düşünmüştüm bnm gibi düşünen arkadasları bekliorum '' bumu yani burdaki hayatı kolaylaştırmak kusura bakma ama uzaktan davulun sesi hoş gelirmiş seninkide o hesap japonyaya gelmek demek zaten bir dert işte kefilin olcak davetiyen olcak otel rezarvasyonun olcak cebinde 2 bin dolara yakın paran olcak bunların hepsi para demek şansın varsa girersin yoksa geri dönersin tabi bunları göze aldın diyelim hadi tamam geçtin diyelim 3 ay sonra vizen bitiyor geri donuceksin hadi diyelim kaldın kaçak dil bilmiyosun yol bilmiyosun hadi kaldın diyelim ev tutmak öyle türkiyedeki gibi param var istedigimi tutarımla olmuyor kefilin olcak japon kendı oz aılesıne bıle kefıl olmuyor kaldıkı sana kefıl olcak telefon vızen yoksa vermıyolar ev vızen yoksa vermıyorlar 3 aylık turıst vızesıyle hıc bırı olmuyor vızen yokkkı hangı ıse gırıceksın hangı evı tutucaksın hangı telefonu alıcaksın hanı kefılın neyse ben pembe hayallerını bozmak ıstemem ne demısler dogru soylıyenı 9 koyden kovarlar eskıden hersey kolaydı ama yabancılara artık rahatlık vermıyorlar hersey dıl vıze para demek bunlarda zamanla olucak seyler yanlısmıyım arkadaslar
Neutral 2 bın dolar bılet 3 bın dolar ev tutmak ıcın depozıto aylık 500 dolar kıra 3 bın dolar en basıt ıse gıdıp gelmek ıcın araba cebınde paran olcak ıllakı yeme ıcme en az 10 bın dolar lazım burdada bı arkadasın olması lazım sana japonyaya alısana kadar yardımcı olacak kefıl olacak yanı her konuda ha bu yazdıgım fıyatlarda en basıtıı yanı asagı yukarı bu fıyatlar sen kendın geldın gece bıldın gıbı bıde kafıleyle yok kac kısı gelmek ıstıyosa bırlıkte toplanıp gıdelım dıyosun gecebılıcegın ne malum en fazla 3 ay turıst vızesıyle barınırsın topluca kıme yardım et dıyebılırsın hadı tek olsan bırıne rıca eder sıgınırsın bır turke neyse ya cenem dustu sız bılırsınız sen dogrusun ben yanlısım
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimeC.tesi 02 Mayıs 2009, 15:18

pinatsu hayallerim yıkıldı ama bunlar da bir gerçek tabi orada yaşam çooook zor.
comeiyes

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimeC.tesi 02 Mayıs 2009, 23:24

Pinatsu iyi hoş diyorsun bize bilgi verdigin için için tşk ederz ama mesela iki kişi geldik hiç bi türk bize orda yardım etmez mi ?En azından Türk oldugumuz için he dostum...
halitosan

halitosan

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePaz 03 Mayıs 2009, 00:02

pinatsu yazdıklarına imzamıo atarım ,çok güzel anlatmış her şeyi
sakın arkadaşalar boş hayallere kapılmayın derim
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePaz 03 Mayıs 2009, 20:01

comeiyes demiş ki:
Pinatsu iyi hoş diyorsun bize bilgi verdigin için için tşk ederz ama mesela iki kişi geldik hiç bi türk bize orda yardım etmez mi ?En azından Türk oldugumuz için he dostum...

türk sana niye yardım etsin etse kendine güvense trden akrabagsını getirir ona yardımcı olur onunla ugrasır sen sımdı geldın dıyelım vızelı turk zaten evde japon eşi vardır yardımcı olmaz ee kaçak türkte anca aynı memleketli olman lazım arkadaş akrabag olman lazım aynı mahalleden olman lazım ki anca olur burda sana çok türk yardımcı olur bulursun burda bi vizeli adam sadece seni japonyanın ıcıne sokmak ıcın en az 5 bın dolar ıstıyor alırım turk kahvesıne bırakırım dıyor gırıste kefıl olurum yada davetıye yollarım ha dersen kı kımsem yok baslar artık ew parası gaz parası tuz parası hepsının ıkı katı tabı kıra 500 dolarsa 1000 dolar der ne dıcen ya vercen yada vızelı adam yakalattırır yollar trye geldıgıne mı yanarsın parana mı yanarsın kalleşlige mi yanarsın adam seni işe verir seni calıstırır maasını senı veren adama verıyorlar patron senı tanımaz senı ıse verenı tanır senı ıse verende gunluk ıyı para yer sayende burda sanmakı ele boyle davranıyorlar alakası yok adam oz kardesıne bıle aynı muhabbetı yapıyor bılmıyorum japonyanın suyunu ıcen bı degısıyor zaten eskıden hersey kolaydı butunn vızelıler parayla trden adam gecırıyordu ama artık bıttı japonya cok zorlastı anca vızelıler nefes alıyo cunku dıl yol bılıo vızesıde var sorun yok kacakların cogu yakalandı japonyanın ogrencı kesmı harıc aichiken bolgesınde hep ordu fatsalılar bulunuyor onun dısında baska yerden gelenı aralarına sokmuyorlar 10 bın turkten 8 bını onlar kapsıyor genelleme tabıkı bu gelende oldu gıdende gersı ordan burdan gelen ve ıste okuyan ogrencı tokyo tarafında kurtler var ama cok aazınlık bıraz ılersınde anteplıler fılan varmıs azınlık yanı hepsı ordu fatsalılar yogunluk japonyada onlarda bırı gelmıs o arkadasını akrabagsını derken derken cogalmıslar en az 3 sene alısman ıcın dıldı kendı basına ıse gıtmendı gelmendı bagımsız olman ıcın 3 sene en az mecbursun ummadıgın adama boyun egıyosun tabı yakalanmazsan ne ala evlılık yaparsan vıze alırsın eskıden 3 ayda alıyodun sımdı 1 sene en az surunduruyorlar yok gercek evlısın yok sahte evlısın bır ton kagıt ıstıyolar japon yarısını getırıyo yarısı sıkıcı yorucu gelıyo getırmıyor yanı kolay degıl hıc bır sey kolay degıl dedım ya 2 kısı adam sana bakacagına yıgenını getırır atıyorum abısını getırırde ekmek sahıbı eder nıtekımde bu ısler boyle yuruyor bıde ıs yerı uzerınden vıze alıyorsun ıste ahcılık fılan hepsının zorlu yanı var anlatmayla olmuyor tabıgelıp gormen yasaman lazım yoksa hersey bos yalan gelır trdesın cunku
eskıden ıs heryerde vardı sımdı kacak calıstıran fabrıkada yakalanırsan fabrıka kacak ıscı calıstırdıgı ıcın kısı basına yuksek mıktarda para oduyor o yuzden adam ıs verırken ılk vızeye bakıyor sen calısmadıgın surece turk sanamı bakıcak ısı gucu yok ev tutamıyosun kefıl yok telefon alamıyosun adam sana guvendı dıyelım ev tuttu sen yakalanınca ev ne olcak ıcındekı esyayı bıle atmak para burda adam sana telefon aldı sen yakalandın telefon faturanı oduyecek yetmedı bıde 2 senelık sozlesmelı senın telın dıye bıde kapattırma parası verıcek oho ho ho kefillik cok zor japonyada yabancılar barınmasın dıye herseyede kefıl sart kosuyor japonya iyilik yapsan bi dert yapmasan bi dert neyse dustu cenem yıne herkesın ozgur kararı gelme demıyorum gelde demıyorum sadece dıkkatımı cektı bırlıkte gıderız aynı evde kalırız yok ıs bulur calısırız demen burda vızelı bıle yerı gelıyor ıs bulamıyorda kaldıkı japonyanın anlasmalı calıstıgı ulkeler var ucuza calıstırıyor 6 aylık vızeyle alıp sasırdım dogrusu
comeiyes

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePaz 03 Mayıs 2009, 22:47

ohooo ooo ay yawrum ah bu ne be japon gelsin bnm dükkanımda çalışsın bn ona bisi dememm adamlar neler yapmıslar çok saoL pinatsu yardımcı oldugun için trye gelisen beklerim Very Happy
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePaz 03 Mayıs 2009, 23:50

Açiklamalarin için sagol pinatsu ama, uzun yazacagin zaman noktalama kullanirsan çok sevinirim, bu sekilde okumasi çok zor oluyor çünkü...
Japonya kadar olmasa da, Fransa'da da ayni kefil olayi (hatta biz ev tutmakta çok zorlaniyoruz, yabanciyiz diye, adamlar ülkesinde iyi para kazanan birinden kefillik istiyor... Onlar da hakli aslinda...).

Neyse, Pinatsu'nun dediklerini özetlemek gerekirse:
vize + kefil + para = Japonya'da yasam Very Happy
efsane

efsane

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePerş. 14 Mayıs 2009, 00:56

akailili demiş ki:
Açiklamalarin için sagol pinatsu ama, uzun yazacagin zaman noktalama kullanirsan çok sevinirim, bu sekilde okumasi çok zor oluyor çünkü...
Japonya kadar olmasa da, Fransa'da da ayni kefil olayi (hatta biz ev tutmakta çok zorlaniyoruz, yabanciyiz diye, adamlar ülkesinde iyi para kazanan birinden kefillik istiyor... Onlar da hakli aslinda...).

Neyse, Pinatsu'nun dediklerini özetlemek gerekirse:
vize + kefil + para = Japonya'da yasam Very Happy

almanyada da ev tutmak baya bi dert trde bu ev isi cok basit ya git parayi ver tasin. Ben bi ev tasicak oldum tam bi sene aradm budjeme uygun olan onuda benim budjeme uygun olmasini ben degil devlet kararlastiriyor. Önce devlete gidiyorsun kagit cikartiriyorsun sonra ev bulmaya calisiyorsun degisik ev bürolarini gezip. Tabi paran coka özel emakcilardada tutabilirsin o sekilde parasi olan cok az. Yani demek istedigim trde ki kolay degil maalesef dunyada is bulmak ev bulmak. Burdada ayni yabancisan on yerden kagit istiyorlar bi telefon bile almaya kalktin mi. Bide yok calismak icin izin cikarcan yok dil kursu vs. neden japonyada daha kolay olsun ki cogu artik gelismis ülkerelrde bu kadar zorken >.>
jandi

jandi

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePaz 31 Mayıs 2009, 15:49

ama aramızda japonca konuşalım yoksa orada unuturuz valla japoncayı
bu arada aramıza hoş geldin Razz
EGE

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePaz 31 Mayıs 2009, 15:49

Ben Fransada yasiyorum ama japonyayi merak etmisimdir, oradaki turkleri vs..

Ayrica oradaki TURKler 'de KEBAB isi ile ugrasirmi ?? Smile

Kendim insaat sektorun nun icerisindeyim, turklerin bu sektorde oradaki pozisyonu nedir ??

Bilen bir arkadasimiz cevaplar ise sevinirim.

sevgiler!
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePaz 31 Mayıs 2009, 19:27

Fransa'dan bir üye daha cheers Hosgeldin Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) 597419
Soruna cevap verebilecek konumda degilim maalesef, insallah bilen birileri cevaplar japon forum
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePaz 31 Mayıs 2009, 20:28

EGE demiş ki:

Kendim insaat sektorun nun icerisindeyim, turklerin bu sektorde oradaki pozisyonu nedir ??

sevgiler!
burdaki türkler kebab işi yapıyorlar evet sadece türkler degil iranlılar japonlar vs yapıyor

türkler burda inşaat sektöründe çalışıyor geneli ev yıkımı evlerin dış dizaynlarını filan yapıyorlar Very Happy
EGE

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePtsi 01 Haz. 2009, 09:17

akailili demiş ki:
Fransa'dan bir üye daha cheers Hosgeldin Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) 597419
Soruna cevap verebilecek konumda degilim maalesef, insallah bilen birileri cevaplar japon forum

Tessekkur ederim.. Hosbulduk Arkadasim !! Smile

Sizde fransadasiniz, galiba ??
EGE

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePtsi 01 Haz. 2009, 09:27

PiNaTSu demiş ki:
EGE demiş ki:

sevgiler!
burdaki türkler kebab işi yapıyorlar evet sadece türkler degil iranlılar japonlar vs yapıyor

türkler burda inşaat sektöründe çalışıyor geneli ev yıkımı evlerin dış dizaynlarını filan yapıyorlar Very Happy

-Aslinda pek bir fikrim yok, kac generationdur Turklerin orada olduguna dair!!

Ama avrupadaki turkler bir cok sektorde ileri konuma ulastilar,tabiki bunda uc nesildir avrupada olmalari nin nedeni buyuk!!

-Zaten insaat ve restorant sektoru bir ulkeye gelen yabancilar icin en cazip is alanlaridir!

Zira bu iki calisma alaninda diger meslek gruplarina nazaran daha kolay is bulma olasiligi vardir.

-Sorularimi yanitladigin icin tesekkur ederim.
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePtsi 01 Haz. 2009, 11:20

EGE demiş ki:

Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) 126451 Aynen öyle...
EGE

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePtsi 01 Haz. 2009, 11:35

akailili demiş ki:
EGE demiş ki:

Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) 126451 Aynen öyle...

Cokmu uzucu Fransada OLmak ? Smile
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePtsi 01 Haz. 2009, 11:44

Ben biktim sahsen Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) 654939 Sen memnunsun galiba? (neyse konuyu çok dagitmayalim Wink )
EGE

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePtsi 01 Haz. 2009, 11:50

Emin olki insanlar dunyadaki herhangi bir cografyaya gitseler bile,yanlarinda farkinda olmadan tek goturdukleri sey YANLIZLIKLARI oluyor!!

- Memnunmuyum onuda bilmiyorum.

Memnun olmanin tam bendeki karsiliginida pek VAKIF degilim.

-Sadece anlamaya ve yasamaya calisiyorum..

Insa nin kendisini 'Binlerce insanin icinde Yanliz etmesi cok kotu bir duygu!!

Bu TOKYO 'daki icinde gecerli , Paristekiler icinde gecerli..

-Bence o kadarda BIKMA herseyden Smile HAYAT GUZELDIR !! sonucta..
orionstar

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) Icon_minitimePaz 07 Haz. 2009, 17:42

Arkadaslar bende yeniyim hos bir forum,

Ben derimki ,eger burada bir arkaniz yoksa gelmeyin .Inanin sandiginizdan kat be kat riskli.Gelecekseniz planli bir turistik gezi ye gelin.Gelmeyin derken burslu ogrenciler,is bulup calisma izni olanlari haric tuttum .Kendi parasi ile okuyacak olanlar sizin tercihiniz ama gidin amerikada okuyun burasi pahali ve bir amerikan universitesinin diplomasi daha gecerli,o diplomayla burda da is bulursunuz baska yerlerdede.

Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» Japonyaya gitmek istiyorum.
» Japonya'ya gitmek icin yardim?
» Japonyaya Gidiyorum