japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)

+25
Airinu-chan
gorgi
glshiwak
Lenore
semiho
Tamada
melancholyoftherain
robotech
ese
Lee
Aydo
Smıle"k
leyli_
anime kızı
Kazuya99
orionstar
EGE
jandi
efsane
halitosan
albertine
PiNaTSu
Orihara Maya
Admin
comeiyes
29 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
glshiwak

glshiwak

Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 09 Tem. 2010, 21:10

ben çok gitmek istiuyorum ama dha 18 yaşındayım gerçekleştrmek istediklerim şeyler var hayallerm var ..tbki japonya byk hayalim ama öncelk üniversitesi vs.. şyler.. şmdi jpnca krsuna gtmeyi dşünüyorum.. sonra ögrndkten snra tatile gtmk istiyorum .. türkiyeden ayrı kalıp orada bi yaşam srmek istmm açıkcası.
gorgi

gorgi

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 31 Ağus. 2010, 16:12

kim nederse desin ben gidiyorum abi,orada dilenci olurum türkiyede kalmaktansa
Airinu-chan

Airinu-chan

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 14 Eyl. 2010, 10:21

Büyüyünce kısmetse (:
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 22 Ekim 2010, 01:11

melancholyoftherain demiş ki:
Gitmek ve hayata sıfırdan başlamak... Arkadaşlar gerçekçi olalım. Ben bunu hayatımda 4 kere yaptım ama bildiğim bir ülkede farklı şehirlerde. Cesaret edebildim çünkü insanların huyunu, suyunu, adetlerini, dillerini, iş beklentilerini v.s. biliyordum. Bütün bunlara rağmen yerleşmek istediğim yere önce tatile gittim, gezdim ve düşündüm burada yaşam nasıl olur, altından kalkabilir miyim diye. Siz hoooop dedik geldik yapmak taraftarı gibisiniz. Hep gitmek istiyoruz ama hiç düşünmüyoruz peki ya sonra? Ya hayallerimizdeki gibi çıkmazsa? Ya aslında sadece şöyle bi arkadaşa bakıp çıkmak daha güzel olacaksa? Herkes her yerde yaşayamaz ve her yer herkese göre olamaz! Şevkinizi kırmak istemem ama başka bir yere hele de başka bir ülkeye yerleşmeyi düşünüyorsanız ve buna cesaretiniz varsa ve gideceğiniz yerden kimseyi tanımıyorsanız size rehberlik edecek, bir turizmci olarak önce bir paket tur ile gidin derim hani bu en basit şekli çünkü Wink Ayrıca bu hiç tanımadığın bir ev dolusu insanla kısmındaki cesarete de saygı duyarım :reverans:

ben farklı bir mantık yürüteyim...

turistik vize 3 ay...

yap hesabını...3 ayda ne yerim nerde kaça konaklarım manevi sıkıntıları göze aldım maddi tarafını da halledebilirsem 3 ay riske girerim...baktım ışık var gerisini o zaman düşünürüm....

yeni hayata tatil paketi alınarak başlanmaz...

tatile gitmek istediğin yere ben bir gidip 3 ay çalışayım bakalım orada tatil yapılabilir mi diyor muyuz...demiyoruz....

saçma bir örnek... Razz Razz ama alışılmadık bir yaklaşım... Rolling Eyes Rolling Eyes
partyup

partyup

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 09 Şub. 2011, 00:14

keyif demiş ki:
melancholyoftherain demiş ki:
Gitmek ve hayata sıfırdan başlamak... Arkadaşlar gerçekçi olalım. Ben bunu hayatımda 4 kere yaptım ama bildiğim bir ülkede farklı şehirlerde. Cesaret edebildim çünkü insanların huyunu, suyunu, adetlerini, dillerini, iş beklentilerini v.s. biliyordum. Bütün bunlara rağmen yerleşmek istediğim yere önce tatile gittim, gezdim ve düşündüm burada yaşam nasıl olur, altından kalkabilir miyim diye. Siz hoooop dedik geldik yapmak taraftarı gibisiniz. Hep gitmek istiyoruz ama hiç düşünmüyoruz peki ya sonra? Ya hayallerimizdeki gibi çıkmazsa? Ya aslında sadece şöyle bi arkadaşa bakıp çıkmak daha güzel olacaksa? Herkes her yerde yaşayamaz ve her yer herkese göre olamaz! Şevkinizi kırmak istemem ama başka bir yere hele de başka bir ülkeye yerleşmeyi düşünüyorsanız ve buna cesaretiniz varsa ve gideceğiniz yerden kimseyi tanımıyorsanız size rehberlik edecek, bir turizmci olarak önce bir paket tur ile gidin derim hani bu en basit şekli çünkü Wink Ayrıca bu hiç tanımadığın bir ev dolusu insanla kısmındaki cesarete de saygı duyarım :reverans:

ben farklı bir mantık yürüteyim...

turistik vize 3 ay...

yap hesabını...3 ayda ne yerim nerde kaça konaklarım manevi sıkıntıları göze aldım maddi tarafını da halledebilirsem 3 ay riske girerim...baktım ışık var gerisini o zaman düşünürüm....

yeni hayata tatil paketi alınarak başlanmaz...

tatile gitmek istediğin yere ben bir gidip 3 ay çalışayım bakalım orada tatil yapılabilir mi diyor muyuz...demiyoruz....

saçma bir örnek... Razz Razz ama alışılmadık bir yaklaşım... Rolling Eyes Rolling Eyes

-
japonyaya öyle ben turistim 3 ay kalıcam diye giremezsin. öncelikle 3aylık sana kim kefil olacak onu sorarlar. sonra 3 ayda tatil yapacaksın yanına ne kadar para aldın ? nerde kalıcaksın bunu da sorarlar ? buralarda bi açık verirsen titreme, kekeleme vs... dönüş biletinde sorgulanır. güzel mantık yürütüyosun ama 3 aylık turist vizesini alsan bile türk restorantları dışında bi yerde çalışamazsın ( yasal olmadan ) oda sana kanji, hiragan, katakana ögretmez.
partyup

partyup

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 09 Şub. 2011, 00:26

arkadaşlar merhaba öncelikle

bende bir çoğunuz gibi japon kültürü ve yaşamı meraklısıydım. anime hayranıydım ve sizdede olduğu gibi içimde tam açıklanamayan bir japon sempatizanıydım. o kadar çok istedim ve çok şükür başardım. gittim, yaşadım geldim. teselli bulduğum 2 şey vardı birisi oraya bir amaç için gittim çok çok çok çok zor da olsa başardım ve 3 ayda orta seviyede japonca ogrendim ikinciside ömür boyu içimde bir merak kalmadı "ya yapamadım, edemedim, gidemedim" diye. yaşıtlarım biriktirdikleri parayla araba alırken, ben biriktirdiğim bütün paramı riske ettim gittim. şimdi japonya ya gitmek isteyen arkadaşlara şunu belirteyim olurda giderseniz emin olunki aklınızdaki japonya'nın 1000 de biriyle karşılaşmayacaksınız. Bunu bir başkadır benim memleketim şeklinde söylemiyorum, o japonya ya gidilince yaşanan bir duygu. "ya japonya da bu muymuş, japonlarda bunlarmıymış dersiniz." gidecek arkadaşlar kesin kararınızı verirseniz aklınıza orada gelebilecek en kötü senaryo yu getirin öyle gidin. yani sizi demoralize etmek istemem, ama sonucda gittiğiniz yerde size bir araba çarpsa plakayı okuyamadığınız için hiç bir hak ispat edemiyeceksiniz. orada bir tanıdığım var bana kefil olur diyosanız o ayrı. ona denecek bi şey yok. demek istediğim, sadece ingilizceye güvenip japonyada pembe bir gelecek düşünenler, bunu başarmanız milyonda birdir. durumunuz yeterliyse japon dil okuluna yerleşip bir ailenin yanında kalabilirsiniz. orada bir tanıdığınız yoksa en mantıklısı bu olur. zaten türkler heryerde mutlaka geçen süreyle arkadaş bulursunuz. ben hayallerim için bütün paramı riske ettim, ülkemden ailemden arkadaşlarımdan ayrılmayı göze aldım hayallerim gerçek oldu. riske ettiğime deydi... umarım sizinde öyle olur. hepinize bol şans, tokyo,sinjiku ile ilgili sorularınız olursa özelden de cevaplarım. gambatte nee (gayret edin ; )
Zatoichi

Zatoichi

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 09 Şub. 2011, 10:45

Microsoft Windows, Vista programını yeni çıkardığı zaman tüm dünya'ya çok kısa süre içersinde
şaşılacak bir hızla şu haber yayıldı. ''Windows XP çok çok daha iyi !''
Daha doğrusu bu olay birkaç kişinin, beklentilerini karşılamadığı için Vista hakkında yaptığı
eleştiri'nin kulaktan kulağa yayılarak haber şekline dönüşmesiydi.
Üstelik bu programı yeni kullananlar da aynı şeyi söylemeye başlamıştı.
Ancak üretimci Firma'ya göre Ters giden birşeyler vardı..
Microsoft bu durumu erken fark etti ve Amerika'da geniş çaplı bir araştırma ve anket çalışması başlattı.
Araştırma daha önce hiç Vista sürümü ile tanışmamış yada Vista kullandığı halde söylentilerden
dolayı etkilenip Vista'yı beğenmediğini belirten kişiler üzerine yapıldı. Anket yaptıkları kişilere;
Vista hakkındaki olumsuz eleştirilerin ardından piyasaya yeni bir program sürmek üzere olduklarını
söylerek, uydurma bir isimle (şu an adını hatırlamıyorum) yeni dedikleri sürümü denettiler.
Deneme süresi 1 yada birkaç saat sürüyordu. Sonuç değerlendirmelerinde her anket katılımcısı bu
programı çok beğendiklerini, kesinklikle Vista'dan daha iyi bir sürüm olduğunu söylediler.

İşin en ilginç noktası ise, anket katılımcılarına zaten piyasaya birkaç ay önce sürülmüş olan,
ön yargıların ve söylentilerin neticesinde beğenilmeyen Vista programı denetilmişti.
Anket bitiminde katılımcılara bu durum açıklandığında ise kullanıcılar asıl sorun'un üzerlerindeki
şartlı reflex haline gelen önyargıları olduğunu anladılar.

Bu durum çoğu zaman arkadaşlıklar arasında da yaşanır...
Güvendiğiniz bir arkadaşınızın size başka biri hakkında olumsuz görüşlerini aktarmasıyla,
sizin O hiç tanımadığınız X kişi hakkındaki tüm görüşlerinizin arkadışınızınki gibi bir düşünceye
dönüşmesi gibi..
Nasıl olduğunu anlamıyorsunuz ama bu durum'a yada yanılgıya çoğu zaman hepimiz düşüyoruz.

Büyük ve kalabalık iş yerlerinde çalışanlar bilir, biri yada bir konu hakkında fikir belirtirken
tüm görüşlerin dışında yapılan eleştriler, en alakasız kişilerin kulağına kadar gider.
Bu durum bazen sizin yanlış anlaşılmanıza neden olur. Genellikle bu görüşler başkalarına yön
vermek gibi lanse edildiğinde, kişisel beklentilerizin hayal kırıklıkları neticesinde negatif yönde ve
düzeyde olması sonucu kendi mutsuzluğunuzu başkalarına yüklemeye çalışma çabası olarak da
görülebilir.
Eleştiriyi yapan kişi'nin profili için bu durum nasıl bir çarpıtılmaya dönüşmüşse,
kişisel deneyimlerin en doğru önreği teşkil ettiği sanrısı da bu derece yanlıştır.

..evet deneyimler bir fikir edinmenizi sağlar ve işlevselliği vardır.
Ancak bazı konuların iki ucu açıktır. Bu gibi konular hakkında % 100 bir genelleme yapılamaz.
İnsanlar'a her konuda ne yapacağı yada ne yapması gerektiği her zaman net olarak söylenemez.

Çünkü her insan farklı bir yaşam, farklı bir evren'dir. Her gün her dakika hatta her gözümüzü kapatıp
açtığımızda herşey yeniden başlar. Neyle karşılaşacağımızın yada neyi göreceğimizin kaderci
yaklaşımlarla sınırlandırılması özgürlüğümüzü kısıtlar.
Bu tutum, daha başlamadan yenilgiyi kabullenmeye ikna olmak gibi birşeydir.

Domo.
partyup

partyup

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 09 Şub. 2011, 13:43

koko de dozo;
japonya ya gitmek, öğrenilmiş çaresizlik değildir. kişisel atalet hiç değildir. örn :şimdi kulaktan dolma bilgimiz var bir japonla evlenip 5 sene kalırsam onların vatandaşı oluyormuşum. oturma izni alıyomuşum. dogrudur böyle bir durum var. oradaki bayanlarda hadi birisi gelsin de evlenelim diye beklemiyolar. türklerin bir çoğu bunu suistmar ettiği için zaten maça geride başlıyosunuz. onun dışında yazımda şahsi görüşüm olduğunu belirttim. genellemeyi zaten yapamayız çünkü bir çok türk japonyadan şikayet ediyor ama nedense geri gelen yok. hepsi japonyadan şikayetçi ama nedense yaşamaya devam ediyolar. herşeyi kadere bagladıgımız için zaten bu ülkede kendine güven eksikliği var. gitmeden önce kesin olan bir şey varsa o da amaçtır. ben oraya neden gidiyorum, yada yoldan geçen bir liseli kız "bana 50.000 yen vermezsen sapıksın diye bagırırım ve ülkeden atılırsın" diye tehdit savuruyorsa. bulduğunuz bir cüzdanı götürdüğünüzde karakola sahibi gelip "ben anlamam bunun içinde,50000 degil 150000 yen vardı" diyosa. oradaki gaijin durumunuz pamuk ipliğine bağlı demektir. japonyada 5000yerine ülkemde 2000e çalışmayı tercih ederim. (bu tamamen benim fikrim)
Zatoichi

Zatoichi

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 09 Şub. 2011, 14:32

partyup demiş ki:
(bu tamamen benim fikrim)

Anlıyorum...
Önemli olan şu ki;
Elma ile Armut'u ayırdığımıza ve bunun altını çizdiğimize sevindim.
Hanshin

Hanshin

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi 22 Haz. 2013, 08:10

Moral bozmak istemem fakat;

Turkler artik eskisi kadar iyi karsilamiyoruz. Nedenlerini anlatacagim;

Cunku ozellikle Nagoya da olan kacak yasayan lar ve sayisiz sarkintilik suclamalari ve bir cok illegal islerde isimlerinin gecmesinden dolayi bir hintli yada bir filipinliden daha asagida bir konumdasiniz. Simdi sizleri suclamiyorum fakat realist acidan bakarsak ve degerlendirirsek Dogu kokeniniz ve Karadeniz kokeniniz mafya deneme surecleri icinde zaman harcadigindan beri artik eskisi kadar iyi karsilanmiyorsunuz ayrica. Kansai bolgesindeki ogrencilerin baska gaijinlerle birlik olup yaptigi ahlaksizlarda bu durumda size bakis acimizi degistirmektedir. Yani Turk artik bizler icin Charai ve Usotsuki jin olarak yer etmektedir. Kisaca giris yapacaginiz zaman tum bilgileriniz ve belgeleriniz tam olmasina dikkat ediniz.
Hanshin

Hanshin

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi 22 Haz. 2013, 08:16

partyup demiş ki:
arkadaşlar merhaba öncelikle

bende bir çoğunuz gibi japon kültürü ve yaşamı meraklısıydım. anime hayranıydım ve sizdede olduğu gibi içimde tam açıklanamayan bir japon sempatizanıydım. o kadar çok istedim ve çok şükür başardım. gittim, yaşadım geldim. teselli bulduğum 2 şey vardı birisi oraya bir amaç için gittim çok çok çok çok zor da olsa başardım ve 3 ayda orta seviyede japonca ogrendim ikinciside ömür boyu içimde bir merak kalmadı "ya yapamadım, edemedim, gidemedim" diye. yaşıtlarım biriktirdikleri parayla araba alırken, ben biriktirdiğim bütün paramı riske ettim gittim. şimdi japonya ya gitmek isteyen arkadaşlara şunu belirteyim olurda giderseniz emin olunki aklınızdaki japonya'nın 1000 de biriyle karşılaşmayacaksınız. Bunu bir başkadır benim memleketim şeklinde söylemiyorum, o japonya ya gidilince yaşanan bir duygu. "ya japonya da bu muymuş, japonlarda bunlarmıymış dersiniz." gidecek arkadaşlar kesin kararınızı verirseniz aklınıza orada gelebilecek en kötü senaryo yu getirin öyle gidin. yani sizi demoralize etmek istemem, ama sonucda gittiğiniz yerde size bir araba çarpsa plakayı okuyamadığınız için hiç bir hak ispat edemiyeceksiniz. orada bir tanıdığım var bana kefil olur diyosanız o ayrı. ona denecek bi şey yok.  demek istediğim, sadece ingilizceye güvenip japonyada pembe bir gelecek düşünenler, bunu başarmanız milyonda birdir. durumunuz yeterliyse japon dil okuluna yerleşip bir ailenin yanında kalabilirsiniz. orada bir tanıdığınız yoksa en mantıklısı bu olur. zaten türkler heryerde mutlaka geçen süreyle arkadaş bulursunuz. ben hayallerim için bütün paramı riske ettim, ülkemden ailemden arkadaşlarımdan ayrılmayı göze aldım hayallerim gerçek oldu. riske ettiğime deydi... umarım sizinde öyle olur. hepinize bol şans, tokyo,sinjiku ile ilgili sorularınız olursa özelden de cevaplarım.  gambatte nee (gayret edin ; )

Merhaba

Yasadiginiz yer yani Shinjiku kesinlikle Ankoku Harbour dur yani Karanlik yuzu olan bir yerdir ve eglence merkezlidir yani entertain agirliklidir bu sebeble tum Japonyayi bir Shinjiku yada Kantou bolgesine baglamaniz sizi gercekten anlamayan insanlarin sizi uzduklerine anlam veriyorum. Ama inanin dunyanin heryerinde oldugu gibi iyi kotu herzaman bir birlik icindedir. Inyou gibi YingveYang. Asya ulkelerinde de bu Inyou herzaman gozler onundedir. Anladigim kadari ilede siz Japonyada kendi kaninizdan olan kisilerle daha cok gorusmussunuz bu da size bazi eksi puanlar saglamis. Anladigim kadari ile de Japon aile yapisi yada Japon traditional durumlarada bir baski icinde kalip bunalmissiniz. Ama demek isterim ki Turklerin yanlislarini anlatmadan bu tip bir disa vurum olmamis. Umarim ileride daha cok empati yaparsiniz.

Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Japonyaya gitmek istiyorum.
» Japonya'ya gitmek icin yardim?
» Japonyaya Gidiyorum