japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japonya'ya gitmek icin yardim?

2 posters
YazarMesaj
ozgurbey

Japonya'ya gitmek icin yardim? Empty
MesajKonu: Japonya'ya gitmek icin yardim?   Japonya'ya gitmek icin yardim? Icon_minitimePtsi 23 Mart 2009, 12:55

Arkadaslar merhaba,

Ben 6 sene kadar Amerika da calistim simdi Turkiye ye dondum. Amerika da Kutahya-Beyce kasabasindan arkadaslarla calistim onlardan Japonya da kumanda fabrikasinda calisan Turkler oldugunu ogrendim. Istanbul dan bir arkadas Japonya ya gitmeyi ve calismayi cok istiyor. Aramizda japonya'da isci arayan ya da bu arkadasa tavsiye verebilecek olanlar var mi? Vize islem sureclerini kolaylastiran kisiler taniyor musunuz? ya da Japonya'da Turk iscilerin oldugu bolgede bir dernek /Turk kahvesi ile beni iletisime gecirmeniz mumkun olabilir mi? Yurtdisinda calismanin ve yasamanin zorluklarindan bu arkadasa bahsettim ancak arkadas gitme konusuda cok istekli... Verebileceiniz bir tavsiye, gostereceginiz bir yol olursa cok memnun olurum. Herkese selamlar...
orionstar

MesajKonu: Geri: Japonya'ya gitmek icin yardim?   Japonya'ya gitmek icin yardim? Icon_minitimePaz 07 Haz. 2009, 17:28

Merhaba Ozgurbey,

Japonyada fabrikalarda yada baska sektorlerde calisan cok turkler var ama su anki kriz sizde tahmin edersiniz Japon ekonomisini cok olumsuz etkiledi,Japonyada calismak icin oturum iznine ihtiyaciniz var bunun da en gecerli yolu evlilik.
Vize islemleri icin bir aciklama yapayim dolandirici cok insan var sizden belli bir ucret karsiligi is sozu verirler,sakin inanmayin sizi japonyaya sokarlar (bunun icin vizeye gerek yok) sonra yuz ustu birakirlar.Fabrikada calisan turkler buraya bir sekilde kapagi atip evlenerek vize alan turklerdir,islerinide kendileri bulmustur ama artik egilim cinden ve filipinlerden ucuz isci getirmek yonunde o yuzden fabrika da ucretler dusmeye basliyor.
Arkadasinizin istekli olmasini anliyorum ama yanlis bir maceraya atilmasin cok zorluk ceker.Cok turk perisan oldu oyle.
ozgurbey

MesajKonu: Geri: Japonya'ya gitmek icin yardim?   Japonya'ya gitmek icin yardim? Icon_minitimePerş. 11 Haz. 2009, 13:05

sevgili orionstar, verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler. Anlattıklariniza gore sartlar ABD ile hemen hemen ayni... arkadasimi verdiginiz bilgiler dogrultusunda tekrar uyaracagim... ilginiz icin tekrar tesekkurler...
orionstar

MesajKonu: Geri: Japonya'ya gitmek icin yardim?   Japonya'ya gitmek icin yardim? Icon_minitimePerş. 11 Haz. 2009, 14:06

Slm ozgurbey

Benim bir uzak akrabam vardi amerikada gemiden kacti sonra kaldi orda green card aldi.Inanin amerika daha basittir cunku gocmenlige acik burasi cok kapali arti alfabe ayni amerikada ,burda o bile farkli ,vizenizi uzatmaya gittiginizde bile bir ton izdirap cektiriyorlar...

Arkadasinizin hevesini kirmayayim ama gercekten zor bu gunlerde.....

Japonya'ya gitmek icin yardim?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Japonyaya gitmek istiyorum.
» Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)
» Romaji- Yardim.