japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tokyo Jihen

+4
shirayuri
Gizuchan
El Mariko
Illdan
8 posters
YazarMesaj
Illdan

Illdan

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 28 Haz. 2008, 16:19

Tokyo Jihen N5378410Tokyo Jihen N5698510

Tokyo Jihen'in hikayesi 29 Mayıs 2004 tarihinde ünlü j-rock şarkıcısı Shiina Ringo'nun artık daha fazla solo çalışma yapmayacağını açıklamasından kısa bir sonra başladı. Shiina'nın kendisin vokalist olarak görev yapacağı bir grup üzerinde çalıştığını açıklamasıyla diğer üyelerin de isimleri medyaya sızmaya başladı ve sonunda grubun bass gitarda Kameda Seiji, davulda Hata Toshiki, gitarda Hirama Mikio ve piyanoda Hiizumi Masayuki'den oluştuğu anlaşıldı.(Bu elemanlar daha önce Sugoroku Ecstasy Tour grubu için çalıyordu ve Shiina ile de pek çok ortak çalışmaları olmuştu.)

Grubun ilk single'ı Gunjou Biyori oricon listelerinde 2. sıraya kadar yükselmeyi başarıp birinci sıraya oturma şansını kıl payı kaçırdı, bu single'ın piyasaya sürülmesinden bir ay sonra ise ikinci single Sounan aynı listede yine 2.sıraya kadar yükseld(gerçi satışları ilkini geçemedi.Tekrar bir ay sonra ise grubun ilk albümü Kyouiku ilginç bir şekilde yine 2.sıraya kadar çıkmayı başardı ama daha ilginç olanı o dönemde birinci sırada bulunan Hirai Ken'in SENTIMENTALovers isimli albümündeki pek çok parçada grup elemanlarından Kameda Seiji'nin imzasının bulunmasıydı.

2005'in ilk çeyreğinde grup Dynamite! isimli ilk konser turuna çıkarak arka arkaya 14 konser verdi ve Himitsu isimli yeni bir single duyurusu yaptı ancak bu single daha sonra sürekli ertelendi ve sonunda iptal edildi.
Haziran 2005'de gitarist Hirama Mikio gruptan ayrılarak solo kariyerine başladı, piyanist Hiizami Masayuki ise eski grubu PE'Z 'e geri döndüğünü açıkladı. Ancak bu elemanların yerlerinin doldurulması için sadece iki ay geçmesi yeterli oldu ve gitara Ukigumo, piyanoya ise Izawa Ichiyou geldi. Onların gelişiyle beraber grup logosu da değiştirildi;

Tokyo Jihen Tokyoj11
Bu sıralarda Shiina'ya Oh-oku ~Hana no Ran~ isimli dizide kullanılmak üzere bir parça hazırlaması teklifi geldi, Shiina'nın aklında zaten hazırda bulundurduğu bir parça vardı ancak daha sonra bunu diziye uydurabilmek için daha hızlı bir ritime sokması gerektiğini farketti ama bu değişiklik Shuraba isimli single'ları için pek olumlu olmadı ve listelerde ancak 5.sıraya kadar çıkabildi(gerçi 100.00'e yakın kopya sattı).

Bu başarısızlıktan sonra ikinci albümleri Adult'un çalışmalarına başladılar ki bu albüm grubun 2 yıl sonraki ilk çalışmaları olacaktı. Tokyo Jihen bu defa şeytanın bacağını kırmayı başardı ve albüm listelerde 1 numaraya kadar yükseldi. Bu başarıda grup üyelerinin hepsinin kariyerindeki en uzun konseri turu olacak olan DOMESTIC! Just can't help it isimli turu beraberinde getirdi, bu tur sırasında Japonyanın 17 değişik bölgesinde tam 21 konser verdiler.
Grubun üçüncü albümü Variety ise Shiina Sakuran, Heisei Fuuzoku isimli filmin soundtrack albümü üzerinde çalışırken hazırlandı ve 4 grup elemanın biriktirdiği demoları içerisinden en iyilerin seçilmesiyle oluşturuldu. Albümün öncüsü olark piyasaya sürülen 4. single OSCA gitarist Ukigumo yazıldı ve hazırlandı.

Tür olarak Jazz rock ve Mainstream rock yapıyormuş gibi görünselerde genel olarak çok farklı ve kendilerine özgü bir türleri olduğunu söyleyebilirim, eğer solistin sesi canınızı sıkacak kadar cırtlak gelmezse gayet de "dinledikçe sevilebilecek" bir grup olduklarını düşünüyorum.

Discography

Albumler

* [2004.11.25] Kyouiku (教育; Education)
* [2006.01.25] Adult (大人(アダルト))
* [2007.09.26] Variety (娯楽(バラエティ))

Single'lar

* [2004.09.08] Gunjou Biyori (群青日和; Ultramarine Weather)
* [2004.10.20] Sounan (遭難; Disaster)
* [2005.11.02] Shuraba (修羅場; Scene of Carnage)
* [2007.07.11] OSCA
* [2007.08.22] Killer Tune (キラーチューン)

DVD

* [2004.12.08] Tokyo Incidents Vol.1
* [2005.07.13] Dynamite in
* [2005.08.17] Dynamite out
* [2006.03.23] Adult Video
* [2006.09.06] Just Can't Help It.
* [2007.11.21] Senkou Shoujo (閃光少女; Flash Girl)

Bazı klipler;

http://www.videouncovered.com/play/4692/tokyo-jihen/senko-shojo.html Senko Shojo
http://www.videouncovered.com/play/1182/tokyo-jihen/shuraba.html Shuraba
http://www.videouncovered.com/play/8020/tokyo-jihen/gunjou-biyori.html Gunjou Biyori

Bağlantılar

http://www.toshiba-emi.co.jp/tokyojihen/
http://www.myspace.com/tokyojihenofficial
http://www.oricon.co.jp/artists/345261/
http://www.ether-sea.com/ringo/
Illdan

Illdan

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 28 Haz. 2008, 16:23

Bu da yeni elime geçti;
Tokyo Jihen N7009010

Ayrıca ilk yazdığım klibi zamanında dinlediğimde hiç sevmemiş olmama rağmen şimdi baya baya hastası olduğumu farkettim.

Bi de bu müizk başlıklarını "j-rock","j-pop" ve "diğer" diye üç gruba ayırsak baya iyi olacak bence. lol!
El Mariko

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 28 Haz. 2008, 18:39

j-rock, j-pop, j-classic, j-house, j-rap, j-trance, j-rnb, j-metal , j-türkü ayiralim Tokyo Jihen 654939 Tanitim icin sagol
http://www.kyokukanacke.tr.gg
Illdan

Illdan

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 28 Haz. 2008, 18:57

Valla j-müzik'de öyle olay olmaz çünkü adamlar neyi tutsa rock veya pop diye sınıflandırıyor xD
El Mariko

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 28 Haz. 2008, 19:03

Illdan demiş ki:
Valla j-müzik'de öyle olay olmaz çünkü adamlar neyi tutsa rock veya pop diye sınıflandırıyor xD

Dogru valla Very Happy
http://www.kyokukanacke.tr.gg
Gizuchan

Gizuchan

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimePerş. 24 Tem. 2008, 15:02

bu gruba bayiliyorum Very Happy
http://gizemvural.livejournal.com
shirayuri

shirayuri

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimePaz 15 Mart 2009, 15:33

shiina ringo çok severim böyle bir grup kurması da süper oldu doğrusu!
shirayuri

shirayuri

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeCuma 24 Nis. 2009, 23:54

allah allah Tokyo Jihen 654939 ben bu cevabı ne zaman yazmışım ki hiç hatırlamıyorum yahu, bende konuyu görüncü dedim "aa işte buna cevap verebilirim" anaa bir baktım vermişim çoktan, töve töve yaaa

puhahahah gece gece kafayı yedim galiba yine en iyisi çıkayım ben netten What a Face
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 25 Nis. 2009, 00:00

Tokyo Jihen 654939 Merry dinlemenin yan etkileridir merak etme Razz
shirayuri

shirayuri

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 25 Nis. 2009, 00:22

aaa aşk olsun Tokyo Jihen 191126
demin Merry hakkında yeni bir video buldum ondan kendimi kaybetmiş durumdaydım her an her şey yapabilirim What a Face
ama sen kötü bişey dedin şimdi, küstüm ben sana Tokyo Jihen 191126 hıh bir daha da konuşmam senle
Merry dinledim diye noluyor? sen ne demek istiyorsun???
manyaksam, psikopatsam bu kendi manyaklığım Merry ile alakası yok tamam mı?! onlara laf eden bana laf etmiş gibi olur ona göre Evil or Very Mad
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 25 Nis. 2009, 00:48

Tokyo Jihen 690564
Yahu niye alindin buna simdi? Gözün Merry'den baska birsey görmüyor demek istedim sadece.
Baska konulara yazdigin cevaplari hatirlamiyorsun bile baksana Tokyo Jihen 654939
Hem ben Merry'ye laf etmiyorum. Iyi bir grup oldugunu düsünüyorum, sadece biraz gürültücüler Very Happy Ama saygi duyarim Wink takildim sadece, alinma Tokyo Jihen 414874
shirayuri

shirayuri

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 25 Nis. 2009, 00:59

ben alınırım öyle, hem alınganımdır hem sulu gözlü söylediğin lafa ağlarım da haberin bile olmaz...
Sad
ben dalga geçiyorsun sandım... zaten geçtin de, geç bakalım... dalga geçmene birşey demiyorum ama unutma dalga geçenle birgün başkaları dalga geçer
Tokyo Jihen 656326
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 25 Nis. 2009, 01:12

Tamam ciddi ciddi söylüyorum o zaman alin diye demedim. Eger gerçekten alindiysan özür dilerim. Dalga geçmiyordum ama. Takiliyordum sadece. Fark var Wink Kirma amaçli degildi dedigim. Üzüldüysen ben de üzüldüm simdi Sad
Hontouni sumimasen deshita
shirayuri

shirayuri

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 25 Nis. 2009, 01:22

daijoubu~
ama asıl Merry'yi yanlış tanıdıysanız ben üzülürüm bu duruma... çünkü Merry ucuz işler yapan psikopat görünümlü saçma bir grup değil Sad
tamam boşver ben yine alınganlık yapıyorum galiba...
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 25 Nis. 2009, 01:31

Ben psikopat bir grup demedim zaten. Sen psikopat görmemissin hem Very Happy Merry'nin psikopat oldugunu aklimdan bile geçirmedim Very Happy Ayrica saçma bir grup oldugunu da düsünmüyorum. Aksine "fan'i olmaktan korkuyorum" dedigim gruplardan. Cünkü iyi müzik yapiyor, sözleri saglam, albüm kapaklarini bile özenle seçiyorlar anlattigina göre, ayrica konserlerine kadar herseylerine özeniyorlar. Onlar gibi seyirciyi doyurmak için gerçekten ugrasan sanatçi az gördüm.
Benim cümleme gelince; iste Merry bütün bu basariyi içinde barindirdigi için Merry dinleyen baska gruba konsantre olamiyor demek istedim sadece (ve bunu söylerken ciddiyim). Dalga geçmedim. Haddime düsmez dalga geçmek (ayrica sevmem de).
Alinganlik yaptigini düsünmüyorum, sadece Merry konusunda biraz hassas gibisin. Kötü birsey dememistim, yalnizca bunu bil yeter.
(Tokyo Jihen de kaynadi gitti ya Tokyo Jihen 654939 Admin beni taslayacak Tokyo Jihen 654939)
shirayuri

shirayuri

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 25 Nis. 2009, 01:38

anladım sağol akailili, şunu baştan desene böyle Very Happy
ama haklısın galiba katılıyorum ben başka gruplar dinleyince sürekli Merry ile karşılaştırdığımdan beğenemiyorum hiçbirini :s
grubun özelliklerini başkalarında arıyorum ama bulamıyorum, bulduklarımda "çakma" geliyor...
asıl sen kusura bakma Sad gece gece hiç yoktan problem çıkarttım sana da...
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 25 Nis. 2009, 01:40

Yok ya olur mu öyle sey Tokyo Jihen 222253 Hersey konusa konusa hallolur. Yanlis birsey söyledigimi düsündügünde söyle ki ne senin içinde kalsin, ne de ben yanlis hareketimi tekrarlayayim Wink Tokyo Jihen 597419
shirayuri

shirayuri

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 25 Nis. 2009, 01:52

cheers tamam sende benim yine aşırı Merry ciliğim tuttuğu zaman söyle kendimi firenliyeyim :s
albertine

albertine

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 25 Nis. 2009, 12:54

bak işte o imkansız Very Happy
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeC.tesi 29 Ağus. 2009, 21:40

mError sayes,nde tanıdım son bi kaç gündür çok dinliyorum gerçekten harika bi grup Tokyo Jihen 957859
Dynamite outilive videolarını youtubedan 3 gündür izliyorum harika bi live performance olmuş
özellikle ringo no uta, sounan, superstar harika harika harika Tokyo Jihen 957859
yarın aricam inş bulursam tüm live'ın dvd halini bulup indirmek istiyorum tüm performansdı izlemiş olurum ^^
Tamada

Tamada

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimePaz 14 Şub. 2010, 17:08

ben daha dinlemedim bu grubun müziklerini Sad
shirayuri

shirayuri

Tokyo Jihen Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo Jihen   Tokyo Jihen Icon_minitimeSalı 19 Mayıs 2015, 20:07

Tokyo Jihen dagildi maalesef.
Ama Shiina Ringo solo olarak devam ediyor - cok daha iyi yapiyor!!!!!!!!!!!
Eskiden de cok severdim ama solo olarak Shiina Ringo müthis seviyorum!
Son albümü mükemmel ötesiydi...

"Irohaniheto" videosu müthis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DAha böyle güzel video görmedim sahsen.
ve albümün cikis sarkisi "Arikitari na onna" da ayni sekilde...

Gecen yil bir reklamda oynamisti, smartphone reklami ama onun videosuu bulamadim simdi, acayippppptiiiiiiiiiiii!!!!!!!!
Sarki, giyisiler, ortam falan yani buyulyeyciydi!
Tokyo Jihen 660_1

Tokyo Jihen
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tokyo Jihen - DYNAMITE OUT! (live turnesi)
» Tokyo!
» TOKYO
» tokyo sonata
» Tokyo Godfathers