japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tokyo!

5 posters
YazarMesaj
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Tokyo! Empty
MesajKonu: Tokyo!   Tokyo! Icon_minitimePaz 02 Kas. 2008, 20:05

Tokyo! 18982310

Filmin adi: Tokyo!

Tür: Aksiyon

Yapim yili: 2007

Yönetmenler: Bong Joon-ho, Leos Carax ve Michel Gondry

Oyuncular: Ayako Fujitani, Ryo Kase, Denis Lavant, Jean-François Balmer, Teruyuki Kagawa, Yu Aoi

Konu:

Herbiri Tokyo'da geçen, üç bölümlük fransiz-koreli-japon ortak filmi:

-Michel Gondry'den 'Interior Design':
Genç bir çift Tokyo'ya yerlesmeye çalisir. Genç adam yönetmen olmak istemektedir. Sevgilisiyse daha bir kararsizdir ve hayatinin kontrolünü kaybetme hissindedir. Ikisi de sehre yavas yavas yenik düser, ta ki kiz ilginç birseye dönüsene kadar...

-Leos Carax'tan 'Merde':
Tuhaf bir yaratik Tokyo'da garip ve yikici tavirlariyla panik yaratmaktadir. 'Kanalizasyon yaratigi' adi verilen adam yakalanana kadar sehirde hem sevgi hem de itiraz gösterilerinin patlak vermesine yol açar...

-Bong Joon-ho'dan 'Shaking Tokyo':
On senedir, adam bir hikikomori'dir. Yani dis dünyayla baglantisini en aza indirmis, evine kapanmis yasamaktadir. Bir deprem sirasinda adamin pizza siparisini getiren kizin bayilmasiyla, imkansiz olur ve adam kiza asik olur. Birkaç gün sonra ögrenir ki kiz da bir hikikomori olmustur. Adam acaba evinden çikip kizi bulmayi göze alabilecek midir?...

Filmden görüntüler:
Spoiler:
Nodame^^

Tokyo! Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo!   Tokyo! Icon_minitimePaz 02 Kas. 2008, 20:19

hikayeler baya ilginc birsey benziyor. sen izledinmi akailili slklci degildir insallah. filmelerin hikayeleri sanki bana psikolojik drammis gibi geldi. bu arada bende boyle evden cikamaya cikamaya hikikomori olcam yakinda galiba Razz
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Tokyo! Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo!   Tokyo! Icon_minitimePaz 02 Kas. 2008, 20:24

Evet izledim Nodame Wink
Film 2007 yapimi ama burada yeni cikti. Ben de bugun ablamla bu filme gittim. Ben filmin 3 farkli yonetmen tarafindan yapildigini biliyordum, ama 3 ayri bolumde oldugunu bilmiyordum, bayagi bir sasirdim yani...
Her biri bence genel olarak guzeldi. Hele ikinci bolumde, gulmekten ölecektim neredeyse, sinema salonunun ortasinda kahkaha atmamak için kendimi zor tuttum Tokyo! 654939 Ikinci bolumun adi 'Merde', yani turkcesi 'Bok' oluyor (yaratigin adi da 'M. Merde', yani 'Bay Bok') Very Happy Ismi bile garip anlayacaginiz XD Sacmalik dolu birseydi. Bir ara oyle cok sacmaladilar ki gulme krizine girdim resmen Very Happy (filmdeki fransiz aktörlerin rollerinin çok saçma olmasinin da payi olsa gerek Razz)
Neyse, ablamin filmden cikarken dedigi gibi...
Spoiler:

Yani ilk bolumde kizin gecirdigi donusumden sonra film iyice gariplesti XD
En begendigim tarafiysa dolu gonderme vardi, ozellikle 2.inci ve 3.uncu bolumde Wink

Ayrica hikikomori olmazsin oyle kolay kolay merak etme Very Happy (yani, umarim... XD)
albertine

albertine

Tokyo! Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo!   Tokyo! Icon_minitimePtsi 03 Kas. 2008, 17:21

güzele benziyo akailili indireyim hemen.
diaboliksword

diaboliksword

Tokyo! Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo!   Tokyo! Icon_minitimeCuma 07 Kas. 2008, 20:22

bende en yakın zamanda edinip izleyecegim
http://www.diabolikss.com
osaki nana

osaki nana

Tokyo! Empty
MesajKonu: Tokyo!   Tokyo! Icon_minitimeC.tesi 24 Ocak 2009, 18:16

Tokyo! 68249851di5
Tokyo! W316

Bong Joon-Ho (Shaking Tokyo), Leos Carax (Merde), Michel Gondry (Interior Design)
Fransa, Japonya, Almanya, Güney Kore
2008

Filmin amacı Tokyo’yu insani olmayan dev bir şehir gibi göstermek değil, çalışan yetişkinler dünyasında kaybolmayı reddeden genç bir kadının kişiliğini anlatabilmek

film hakkında

Bugünün sinemasının en olağanüstü ve kendine özgü üç yeteneğinden Tokyo hakkında üç düşsel film: Bong Joon-Ho (Cinayet Günlüğü, Yaratık), Leos Carax (Köprüüstü Aşıkları, Kötü Kan) ve Michel Gondry (Rüya Bilmecesi, Sil Baştan). Tokyo Sallanıyor'da Bong Joon-Ho, Japonya'da hikikomori adı verilen, asla evini terk etmeyen ve dünya ile bütün ilişiğini kesmiş birinin öyküsünü anlatıyor. Bir deprem anında eve pizza getiren kız bayılınca, inanması zor bir durum gerçekleşiyor ve karakterimiz aşık oluyor. Kızın evden çıkıp gitmesi ise, akla hayale sığmayan bir adıma neden oluyor. Leox Carax'nın Bok'unda, kentin kanalizasyonunda yaşayan bir adam garip ve kışkırtıcı hareketlerle Tokyo'nun sokaklarına karmaşa salıyor. Michel Gondry'nin İç Mimari ise yeni bir gelecek için Tokyo'ya taşınan genç bir çiftin öyküsü. Hiroko'nun hayattaki arzusunun film yapmak olduğu açık; ama Hiroko sanki yavaş yavaş kayıyor ve kendi yaşamı üzerindeki kontrolünü kaybediyor. Hiroko bir sabah uyandığında göğsünde bir boşluk olduğunu fark ediyor. Akşam ise herşey iyice sarpa sarmış oluyor.

Bu üç garip öykü birlikte izlendiğinde, dünyanın en güzel kentlerinden birini bambaşka bir gözle görmenizi sağlayacak üç bölümlük bir rapsodi halini alıyor.
yönetmen hakkında

Bong Joon Ho 1969 Seul doğumlu yönetmen ve senaryo yazarı. Yönettiği ödüllü filmler arasında Cinayet Günlüğü (2004) ve Yaratık (2006) yer alıyor.

Leos Carax 1960 doğumlu Fransız yönetmen. Filmleri arasında Kötü Kan (1986), Köprüüstü Aşıkları (1991) ve Pola X (1999) bulunmaktadır.

Michel Gondry 1963’te Fransa’da doğdu. Yönettiği filmler arasında Charlie Kaufman ile birlikte En İyi Senaryo dalında Oskar ödülü kazandığı Sil Baştan (2004), Dave Chapelle’in Blok Partisi (2005) Rüya Bilmecesi (2006), ve Lütfen Başa Sarın (2008) yer alıyor.
festivaller

* 2008 Cannes Film Festivali

alintidir. !f istanbul resmi sitesi

akadaslar bu film bagimsiz film festivalinde gosteriliyor bu sene. gidilebilir ne dersiniz?

ayrintili bilgi icin

ahanda bura bas
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Tokyo! Empty
MesajKonu: Geri: Tokyo!   Tokyo! Icon_minitimeC.tesi 24 Ocak 2009, 22:19

Ben bu konuyu daha once açmistim ^^ O yuzden konulari birlestiriyorum Wink

Tokyo!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-