japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

tokyo sonata

5 posters
YazarMesaj
MakiNo

MakiNo

tokyo sonata Empty
MesajKonu: tokyo sonata   tokyo sonata Icon_minitimePerş. 12 Şub. 2009, 16:44

Yönetmen : Kiyoshi Kurosawa
Senaryo Yazarı : Kiyoshi Kurosawa
Tür : Dram
Ülke : Hongkong , Japonya
Süre : 119 dk.

fragmanından anladım kadarıyla aie içned olanlar anlatılıyor ama fragmanı bile güzel 2008 yapımı fakat sinemalarda yeni çıktı izlemenizi tavsiye ederim
MakiNo

MakiNo

tokyo sonata Empty
MesajKonu: Geri: tokyo sonata   tokyo sonata Icon_minitimePerş. 12 Şub. 2009, 20:34

Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

tokyo sonata Empty
MesajKonu: Geri: tokyo sonata   tokyo sonata Icon_minitimeC.tesi 18 Nis. 2009, 21:20

tokyo sonata Tokyosonatahaut

Adı: Tokyo Sonata
Tür: Dram
Yönetmen: Kiyoshi Kurosawa
Oyuncular: Kôji Yakusho, Kyôko Koizumi, Teruyuki Kagawa
Süre: 1 saat 25 dakika

Konusu:
Tokyo Sonata normal bir japon ailesinin tablosunu çizen bir film. Aile babası işinden atılır ve bunu ailesine söyleyemez. Büyük oğlu gitgide eve gelmemeye başlar. Küçük oğlu piyano dersleri almak ister, ancak baba karşı çıkar, böylece çocuk gizliden gizliye ona verilen kantin parasını piyano kurslarına yatırır. Bu arada büyük oğlu, babasının karşı çıkmasına rağmen, amerikan askerine katılmaya karar verir. Anne ise, çaresizce ailesinin dağılışını izlemektedir...

Spoiler:
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

tokyo sonata Empty
MesajKonu: Geri: tokyo sonata   tokyo sonata Icon_minitimeC.tesi 18 Nis. 2009, 21:28

Makino, tanıtımlarını daha detaylı ve açıklayıcı yapmaya dikkat et lütfen Wink (ayrıca: "ülke: hongkong, japonya" yazmışsın, halbuki hongkong ile alakası yoktu filmin :S)

Bugün sinemaya bu filmi izlemeye gittim. Gerçekten güzel filmdi. Hep birbirini düşündüğünü sanan, ancak hep birbirlerini hüsrana uğratan bir aile tablosu çiziyordu film. Oyuncuları da çok başarılı buldum şahsen. Bence verdiğim paraya değdi Smile Ayrıca, film altyazılıydı (Fransa'da orijinal dilinde, fransızca altyazılı film izlemek neredeyse imkansız birşey bu arada Rolling Eyes), o yüzden filmi izlemeye gelen japonlar da vardı Very Happy Hatta çıkışta iki tane yaşlı adamın arkasından yürüyordum, japonca birbirlerine film hakkında yorum yapıyorlardı, çok mutlu oldum onları duyunca I love you
Ben filmi bir tavsiye üzerine izledim ve pişman olmadım, sizlere de tavsiye ederim tokyo sonata 597419
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

tokyo sonata Empty
MesajKonu: Geri: tokyo sonata   tokyo sonata Icon_minitimeC.tesi 18 Nis. 2009, 21:40

Ve bu da filmin sonunda çocuğun piyanoda çaldığı parça: Debussy'den Clair de Lune (ay ışığı)... Gerçekten büyüleyici bir sahneydi tokyo sonata 3098

shirayuri

shirayuri

tokyo sonata Empty
MesajKonu: Geri: tokyo sonata   tokyo sonata Icon_minitimePaz 19 Nis. 2009, 14:14

akailili demiş ki:
o yüzden filmi izlemeye gelen japonlar da vardı Very Happy Hatta çıkışta iki tane yaşlı adamın arkasından yürüyordum, japonca birbirlerine film hakkında yorum yapıyorlardı, çok mutlu oldum onları duyunca I love you

tokyo sonata 654939
ispyoncular klubüne hoşgeldiniz tokyo sonata 654939

yaw bende japon gördüm mü dinliyorum ne bilsinler garibanlarım tokyo sonata 654939
tek dezavantaj japonların sessiz konuşması...

hikayesi güzelmiş gerçekten dram tarzı...

ayrıca sinemada izlemen büyük şans Very Happy
bende izlemek isterim açıkcası...

ama anlamadığım bişey var:

Alıntı :
Bu arada büyük oğlu, babasının karşı çıkmasına rağmen, amerikan askerine katılmaya karar verir.

demişsin.
amerikan askeri nasıl olabiliyor ki eğer japon vatandaşı ise tokyo sonata 491370
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

tokyo sonata Empty
MesajKonu: Geri: tokyo sonata   tokyo sonata Icon_minitimePaz 19 Nis. 2009, 14:48

Filmde diyorlardi ki Amerika'da çikan yeni bir kanuna göre amerikan askeri olabilmek için amerikali olmaya gerek yokmus... Böylece Japonya'dan 138 asker gidiyordu Amerika'ya...
shirayuri

shirayuri

tokyo sonata Empty
MesajKonu: Geri: tokyo sonata   tokyo sonata Icon_minitimePaz 19 Nis. 2009, 18:20

anladım, bilgi için sağol bilmiyordum Wink
Admin
Admin
Admin

tokyo sonata Empty
MesajKonu: Geri: tokyo sonata   tokyo sonata Icon_minitimeSalı 01 Eyl. 2009, 13:34

https://japon.yetkin-forum.com
ayumi-fan

ayumi-fan

tokyo sonata Empty
MesajKonu: Geri: tokyo sonata   tokyo sonata Icon_minitimeCuma 12 Şub. 2010, 19:37

https://japon.yetkin-forum.com/muzikKutusu-h1.htm

tokyo sonata
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tokyo Zankoku Keisatsu
» Tokyo!
» Tokyo DOGS
» Tokyo Jihen
» Tokyo Godfathers