japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

içinizden geçeni yazın...

+40
niji
_NaRuSaKu_
BNYS
-MizuYama-
Zatoichi
LastRinneganUser
Uzumaki Naruto
WhiteAngelboy18
Amandla
kyramia
OosakiNana666
mamoruko
melancholyoftherain
KıyoKısho
diaboliksword
Nodame^^
Ecthelion
Arwen~
EllieBerry
Lee
KiyoKa ChaN
Lenore
ladonna
halitosan
ninjin
gozluklu
Kumiko-Chan
La.Paradoxe
Megumi
Shizuka
shirayuri
Admin
efsane
osaki nana
Orihara Maya
albertine
yamgur
Hitokiri Battousai
Battousai
Desirem
44 posters
Sayfaya git : Önceki  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 43  Sonraki
YazarMesaj
BNYS

BNYS

içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Empty
MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimeC.tesi 04 Ara. 2010, 12:41

Spoiler:
ben bi şey söylemiyorum sadece paylaşıyorum
http://www.formspring.me/BNYS
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimeC.tesi 04 Ara. 2010, 13:53

son zamalarda okudugumda beni güldüren,yüzümde tebesüme yol acan en güzel fikra gibi sözlerden biri;

Referandumda ne deniliyordu ?12 Eylülcülerden hesap sorulacak. Kenan Evren in yargılanmasını bırakın maaşına zam yaptılar.

Yeni maaşını görünce Kenan evren demişki : yetmez ama evet ))) içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 690564
BNYS

BNYS

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimeC.tesi 04 Ara. 2010, 20:00

traljp1 demiş ki:
benim gibi yurt disinda yasiyip da kesintisiz haber kanalrindan pc de izlemek isteyen varsa ben dün sunu buldum

mms://144.122.56.15/odtutv

bunu internet explorura yapistirip,ok yapinca windows media player aciliyor ve ntv gayet güzel kesintisz izlenebiliyor....tabiki yurt disinda olupta ,uydu tv baglantisi olmayanlar icin bir altarnativ....güzel tarafi sanki tv den izliyorsun, yayinda donma yok,,,mesela cnn türkü websayfasindan canli izlenebiliyor ama arada donma ve takilma oluyor.....

sadece paylasmak istedim belki faydali olabilir...

başka var mı böyle kanal
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimeC.tesi 04 Ara. 2010, 21:10

BNYS demiş ki:
Spoiler:
Ben de foruma girer girmez ilk bunu farkettim. "Forumu kurtaran adam" rütbesi mi versek sana ne Razz
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimeC.tesi 04 Ara. 2010, 21:55

mms://95.0.159.131/TV1

bunla trt1 ,ama tavsiye etmem,,,hükümet kanalindan hayir gelmez,,,,

mms://yayin.cine5.com.tr/cine5

buda cine 5 ,,bilmiyorum artik kimin kanalidir,nasil yayin ilkesi vardir....

bunlar yurt disinda yasayan arkadslar icin,,,,hani olaki cani türk programi pc den (internet baglantisi ile)izlemek istesin,,,,,

bide live tv var,,bütün futbolligi ve diger sporlarin canli yayini izleme imkani,,,,,burada yayinlar internet hizina bagli sanirim.....

http://livetv.ru/en/allupcomingsports/3/

tamam artik bu gibi seyleri yazmiyacam cünkü japon forumu bu gibi seylerle doldurmak istemiyorum,,,,,,
BNYS

BNYS

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePaz 05 Ara. 2010, 13:51

Orihara Maya demiş ki:
BNYS demiş ki:
Spoiler:
Ben de foruma girer girmez ilk bunu farkettim. "Forumu kurtaran adam" rütbesi mi versek sana ne Razz

eylemlerim sürecek Very Happy
traljp1 demiş ki:
mms://95.0.159.131/TV1

bunla trt1 ,ama tavsiye etmem,,,hükümet kanalindan hayir gelmez,,,,

mms://yayin.cine5.com.tr/cine5

buda cine 5 ,,bilmiyorum artik kimin kanalidir,nasil yayin ilkesi vardir....

bunlar yurt disinda yasayan arkadslar icin,,,,hani olaki cani türk programi pc den (internet baglantisi ile)izlemek istesin,,,,,

bide live tv var,,bütün futbolligi ve diger sporlarin canli yayini izleme imkani,,,,,burada yayinlar internet hizina bagli sanirim.....

http://livetv.ru/en/allupcomingsports/3/

tamam artik bu gibi seyleri yazmiyacam cünkü japon forumu bu gibi seylerle doldurmak istemiyorum,,,,,,
eyvallah baya güzel ya takılmadan izleniyo fln çok sağol
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePaz 05 Ara. 2010, 19:20

sensei rütbe olabilir belki ama aman yüz vermeyelim içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 654939

rüyamda albi yi gördüm , nickini değiştirmişti içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 491370 hayırdır inşallah içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 510855
https://japon.yetkin-forum.com
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePaz 05 Ara. 2010, 22:12

vee bugün jlpt sınavını atlattım mutluyum Very Happy
N4 seviyesi geçen seneki N3ten daha kolay olur hayalim suya düştü ama aynıydı Razz
Listening biraz daha kolaydı sanırım...
off ya keşke değişmeseydi sistem N3e girdim demek daha havalı olurdu Razz
tabi sadece girdim demek... geçebileceğimi sanmıyorum Razz Demek neymiş az çok anime anlayorum banzaiiii demekle olmuyormuş içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 164105 içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 654939
efsane

efsane

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePaz 05 Ara. 2010, 23:59

forumdaki son yenilikleri bakim derken, tostum yaniyo, Cikarsam mi ne yiyemicem sonra. Dalmisim yine.
Zatoichi

Zatoichi

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePtsi 06 Ara. 2010, 16:02

İaido Tanıtımında demiş ki:
Do kelimesini "Tarikat" ile eşanlamlı görebiliriz. "Tarik" kelimesi de de tıpkı Do gibi, yol anlamına gelen bir kelimedir. Tarikat, Yollar anlamına gelir. Mistik ve felsefi anlamlar ve uygulamalarla birleştirilip kaynaştırılan bütün Japon "Do" sanatlarının terbiye sistemi ve kendi konularına yaklaşımları, eğitimleri be hatta çeşitli Ryu (Ekol)'ları olması tamamen, yurdumuzdaki bildiğimiz dinsel tarikatlarla aynıdır. Şu fark vardır İslam tarikatları dinsel esaslıdır. Do sanatları ise Savaş sanatları esaslı olmakla beraber Budist felsefe ve ruhsal gelişme ile yakın ilişkilidir. Şayet ruhsal gelişme, konsantre ve benzeri açılardan ele alırsak Iaido öğrencilerinin kılıç savurması ile Mevlevi dervişlerinin fır fır dönmeleri arasında şekilsel olarak görünür farklılıktan başka hiç bir fark yoktur.

Yazı'nın kaynağı kim'e ait ise Neredeyse Meditasyon'la Zikir'i aynı zanneden bir zihniyette herhalde.. yazık.
Ne İaido'nun ne Aikido'nun nede herhangi bir Japon do sanatları'nın bunlarla hiçbir benzerliği yoktur.
Do sanatları, etnik ve ruhani olarak, spirutual yoğunlaşmayla aklı zihni ve bedeni birleştirmek için Zen ile bütünleşir.

Zen’de tüm duyarlı varlıkların Buda-doğasına sahip olduğu kabul edilir, ve bunun zihnin kendi doğasından başka bir şey olmadığını vurgulanır. Zen uygulamasının amacı her bir bireyin içindeki bu Buda-doğasının, günlük yaşamda farkındalık yoluyla keşfedilmesidir.
Diğer inanışlardan farklı olarak, Zen kutsal metinlere ve metafizik konularda konuşmalara gerek olmadığını işaret eder.
Çünkü bunlar uygulayıcıyı, kendi içinde Buda-doğasını doğrudan sezgisel olarak kavramaya çalışmak yerine,
dışsal bir cevap arayışına yöneltir.
Zen, diğer pek çok dinin aksine ikon düşmanı, kural karşıtı veya anti-teorik öğreti olarak değerlendirilebilir.
En büyük samimiyeti ve farkı ise diğer din'ler gibi DOGMA değildir.

Not: El Mariko arkadaşım öncellikle Iaido'yu tanıtmaya yönelik kaynak arayışın ve çalışmaların için emeğine saygı duyduğumu belirtip, bu alıntıyı yazı'nın içeriğinde takıldığım bir nokta için cevapladığımı, yazı'nın kişisel yada kişiye yönelik bir cevap olmadığını bilmeni isterim. Bu yazıyı da özellikle senin sayfanı kirletmemek adına burada arada bir yerde kaybolsun diye buraya taşıdım.
Saygılar.
_NaRuSaKu_

_NaRuSaKu_

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePtsi 06 Ara. 2010, 21:35

İnanamıyorum bugün beklemediğim olaylar yaşadım geometri yazılısına girmedim acı çekiyorum içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 31743
Battousai

Battousai

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimeSalı 07 Ara. 2010, 13:33

4 yılda bir yakalandığım grip vakası yüzünden yatağa mahkum bi hayat sürüyorum. her yıl hasta olup ayakta atlatmaya razıyım yaa. niye ben 4 yılda bir yatağa düşüyorum Sad
mamoruko

mamoruko

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimeÇarş. 08 Ara. 2010, 09:23

Spoiler:
http://dusuntasin.blogspot.com/
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimeÇarş. 08 Ara. 2010, 10:18

geçmiş olsun batu içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 414874 hasta da olmasan göremiycez seni Smile
https://japon.yetkin-forum.com
Battousai

Battousai

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimeÇarş. 08 Ara. 2010, 12:12

teşekkürler admin-san Smile yok yaa hastalık değilde şey kem küm nasip diyelim Smile ama artık yavaş yavaş tekrar müdavim olmaya devam edicem Smile
gozluklu

gozluklu

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimeÇarş. 08 Ara. 2010, 20:38

Yeter artık! Neden herkes her şey üzerime geliyor! kendi kokuşmuş hayatları yetmezmiş gibi benimkini de kirletiyorlar ... böceği gibiler kaçtıkça daha da yakına gelmeyece çalışıyorlar. her şeyin bir sınırı var! Bu insanları hayatımdan uzak tutmam gerek! gücüm kalmıyor bazen. hepsinden tiksiniyorum.
gozluklu

gozluklu

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimeÇarş. 08 Ara. 2010, 20:39

bazen bu forumun bu köşesi de olmasa kendi nefretimde boğulacağım! çıksın tüm bu pislikler hayatımdan!
niji

niji

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePerş. 09 Ara. 2010, 09:25

Uykum var Sleep Sleep
efsane

efsane

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePerş. 09 Ara. 2010, 12:27

herseye ragmen gülebiliyorum, demek ki daha bitmemisim...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePaz 12 Ara. 2010, 20:55

Bakiyorum foruma ,günde hemen hemen her saat basi 20 civarinda kisi ilgileniyor görünüyor,,,
ama bu kadar cok kisi hergün bu forma gelip ziyartet edipte ne yapiyorlar,, ilave yeni konu eklemiyorlar,veya mevcut konulara yorum yazmiyorlar,,,,peki ne yapiyor olabilirler,,,

yani madem bukadar yogun ilgi var ziyaret anlaminda,,yani demkki ilgi var,,,ama neden insanlar bir sey yazmaz,paylasmaz,

bu ziyaretler gecici ,siradan,anlik ziyaretler desem yani hemen hemen her saat basi 20 civarinda olmasi bukadar gecici ziyaretlerin her gün tekrarlanmasi olabilirmi,,yok bunlar gecici degil .bilincli gelen uzun süre kalan ziyaretcilerse,,yani ne aliyorlar bu forumdan ,yani insan bir sey aliyor ve faydalaniyorsa ve bunu süreklilk haline getirmise bu kadar disarida kalbilirmi anlamis degilim....

yoksa burda bir aldatmacami var..yani bukadar ziyaretci yokta öylemi görünýor?
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePaz 12 Ara. 2010, 21:51

Ben uzun zamandır o kadar ziyaretçinin foruma girdiğini görmedim. En son gördüğümdeyse, bayağı bir aktif üyemiz vardı...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePaz 12 Ara. 2010, 21:59

mesela simdi Toplam 29 kullanıcı online

görünüyor...bu genelde her gün 20 li civarlarda

insanlar nasil bu kadar yogun ziyaret ettigi bir olusumda ,gizli,yokmus gibi kalabilir,,,anliyamiyorum,,,
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePaz 12 Ara. 2010, 22:02

yani insana hic mi bir ilham gelmez,,,hic mi bir düsünce üretmez,,yani insanlarin ne aldiginida anlamis degilim,,,katki yok,yorum yok,,degrlenirdirme yok,,,,peki neye ilgi,,
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePaz 12 Ara. 2010, 22:04

Evet haklısın, dikkat etmemiştim...
Ancak 25 kişi misafir olarak görünüyor, yani arama motorları sayesinde forumumuza denk gelen kişiler. Belki sadece merak ettikleri bir konu hakkında bilgi alıp gidecekler. O yüzden onları pek suçlayamayız =)
tugsat

tugsat

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 38 Icon_minitimePaz 12 Ara. 2010, 22:18

こめんとはありません。
おやすみなさい

içinizden geçeni yazın...
38 sayfadaki 43 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 43  Sonraki