japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

içinizden geçeni yazın...

+40
niji
_NaRuSaKu_
BNYS
-MizuYama-
Zatoichi
LastRinneganUser
Uzumaki Naruto
WhiteAngelboy18
Amandla
kyramia
OosakiNana666
mamoruko
melancholyoftherain
KıyoKısho
diaboliksword
Nodame^^
Ecthelion
Arwen~
EllieBerry
Lee
KiyoKa ChaN
Lenore
ladonna
halitosan
ninjin
gozluklu
Kumiko-Chan
La.Paradoxe
Megumi
Shizuka
shirayuri
Admin
efsane
osaki nana
Orihara Maya
albertine
yamgur
Hitokiri Battousai
Battousai
Desirem
44 posters
Sayfaya git : Önceki  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43  Sonraki
YazarMesaj
Zatoichi

Zatoichi

içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Empty
MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeC.tesi 20 Kas. 2010, 09:18

Disko Kralı denen programın açılış müziğinin nakarat sözleri, ve slogan iconları (consume, obey) korku
filmleri'nin büyük ustası John Carpnter'ın They Live filmindeki ögelerden esinlenerek yapılmıştır.
Hatta bana göre direkt çalıntıdır. Çalıntı dememin amacı şu;
Film 1988 yılında çekildiği için new-generation bu filmi pek bilmez.
Böylece program yapımcıları izleyici tarafından sistemi eleştiren kendine has yaratıcılıkları olan
marjinal ve zeki adamlar olarak bilinir Very Happy

içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Theylive
They Live filminden bir görüntü.
Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeC.tesi 20 Kas. 2010, 10:01

Güzel bir tespit Very Happy İzleyesim geldi filmi Very Happy
Zatoichi

Zatoichi

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeC.tesi 20 Kas. 2010, 11:07

Evet gerçekten tekrar izlemekten keyif alınan filmlerdendir. Very Happy
Bu arada asıl John Carpenter'ın Big Trouble in Little China filmini de izlemeyen varsa şiddetle tavsiye ederim.

1992 yılında çıkan Mortal Combat oyunundaki yıldırım tanrısı Raiden, 86 yapımı filmdeki bu karakterden oyun'a alınmıştır.

içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Btilc_us5
Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeC.tesi 20 Kas. 2010, 20:25

Hmm.. İlginçmiş ^^ Ben de geçen gün bi film izledim. İtalyan filmiydi sanırım. Fando & Lis. 68 yapımı sürrealist bi film. İlk örneklerinden. Ama filmden hiçbirşey anlamadım Very Happy
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimePaz 21 Kas. 2010, 22:29

Bana acil pratik lazım... ühüh kim benle msnde japonca konuşur Very Happy

merry demiş ki:
Shizuka demiş ki:
Biri bana geçen senelerdeki N3 seviyesindeki soruları nerden bulabileceğimi yazabilir mi?
N3 sistemi bu yil yeni girdi onun icin gecen yillar yok shizuka.
Evet biliyorum ben N4e giricem genede fikir olsun diye geçen senelerin N3 sınavlarına bakındım ama bulamadım genede fikir olurdu diye şetmiştim N4te de 300 kanji varmış liste yok ama neler olcak diye... çok kötü bi senede girdim yaf kaşındım bekle seneye N3ten gir cık cık Razz
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimePtsi 22 Kas. 2010, 13:25

Shizuka, N4 için şu sayfadaki link'lere tıklayıp gramer ve kanji listelerine bakabilirsin:
Spoiler:

Yine aynı sayfada soldaki menüde egzersizler var, onlardan faydalanabilirsin Wink
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimePtsi 22 Kas. 2010, 17:35

çooook teşekkür ederim sensei =)
gozluklu

gozluklu

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeSalı 23 Kas. 2010, 02:19

seni alıp çok uzaklara gitmek istiyorum!!!!!!!!!!!!
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeSalı 23 Kas. 2010, 22:47

sevgili japonlarimiza yakismadi

Cnn türkte dönen bir reklam var ,, beni ve madi durumu iyi olmayan babalari renci eden bir reklam,,,reklamin sonlarina dogru toyota arabasi olan baba geliyor ve bu babanin oglu gururlu ve mutlu,,,parasi olmayan toyotosu olmayan babanin oglu ezik,,,,bu mudur baba ogul iliskisi,,,,,bir baba oglu icn toyoyto varsa dgerli yoksa degersizmidir,,,,,cok tehliklei ,bilincli bir reklam
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeÇarş. 24 Kas. 2010, 00:55

Sen o şekilde bakmışsın orda çocuklar doğru kelime buldukçada hoşlarına gider o yüzden bir gurur meselesi olmuş olabilir.. Benim babamın toyotası var gibisinden bir söz yok orada. Benim babam öyle benimki böyle diye yarıştıran çocuklar var, orda da çocuk benim babam toyota gibi adam diyerek tüm özellikleri güya söylemiş gibi oluyor en büyük benim babam diyor benimkinin toyotası var sizinkinin yok gibisinden ithaf yok.

Her seferinde rencide eden aslında o kadar reklam olur ki inceledikçe... Reklam şirketlerimizin çoğu zaten başarılı değil aslında saçma sapan bi sürü reklam var tvde Very Happy
Ben kendim açiim şirket görsünler Cool Razz

(ayrıca sırf cnnde değil her kanalda görebilirsin o reklamı) (birde türkiyede hazırlanıyordur o reklamlar her ülke kendi kültürüne göre oluştursun diye japonların yaptığını sanmam Rolling Eyes )
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeÇarş. 24 Kas. 2010, 06:01

Ben interneten cnn türkü izliyorum diger kanalalra bakmiyorum(almanyadayim)bence baba ve cocuk iliskisi cok önemlidir ayni sekilde anne ve cocuk iliskisisde,o reklamda öyle veya böyle bir cocugun eziklik hisisini yansitilmasi,ve bunun kullanilmasi,bunun üzerinden pirim yapilmasi bence etik olarak hos degil,,,, neticede raklam ama toyota gibi firmalar bu gibi seylerde dikatli olmali bence,,,bu reklam sadece türkiyeye özgü olabilir ,belki türk ajansi cekmistir,,,ama yinede bir üstünlük -alcaklik,üzüntü ve eziklik hissi insanlar icin bu kadar kolay kullanilmamali ,bunlar üzerinden pirim yapilmamali,,,

,,,ben bu sikayetimi toyota ya web sayfasi vasitasiyla ilettim,,,,

Toyota İletişim Merkezi

musteri.iliskileri@toyota.com.tr
mamoruko

mamoruko

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeCuma 26 Kas. 2010, 08:40

Hiç doğmayacakmış gibi batıyor güneş. sanki sabah
olmayacakmış gibi. Batan güneşin kızıllığı yakıyor
kalbimi. Her an karanlık elegeçiriyor bedenimi.
Güneş kaybolduğunda ufuktan, sönüyor tüm ışıklar.
Artık tek ümidim yıldızlar oluyor. Kalbimdeki sonsuz
karanlığı onlar aydınlatmaya çalışıyor.
Ama yetmiyor güçleri. Vakti geldiğinde elegeçiriyor
karanlık bedenimi. Bir daha yanmıyacakmış gibi
sönüyor ışıklar. Tıpkı doğmayacakmışcasına
batan güneş gibi.

Sonsuzlukta kayboluyor ruhum. Bitmeyen rüyalara
dalıyorum. Yalnız başıma dolaşıyorum bitmeyen bir
karanlıkta. Yalancı hayaller örtüyor gözlerimi.
Bir süre sonra tamamen köreriyor gözlerim.

Ama bir ışık beliriyor karanlıkta. Sonsuz karanlığı
yararak süzülen bir ışık. Yalancı hayaller karşı
koyamıyor gücüne. Yalnız olmadığımı hissediyorum.
Sonra bir beden çıkıyor karşıma, suratı olmayan bir
beden. Elimden tutup götürüyor beni. Hiç doğma-
yacakmış gibi batab güneşin, yeniden can verdiği
sabaha. Yola koyuluyorum yeniden. Beni sonsuz
karanlıktan kurtaran bedeni bulmak için.
Sabırsızlıkla bekliyorum geceyi. Onun olmayan
suratını tekrar görebilmek için.

http://dusuntasin.blogspot.com/
Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeCuma 26 Kas. 2010, 19:04

Yuppiiii!!! Çello alıyoruuuum!?!? Süper ötesi!? Çok mutluyum Very Happy Bi de Japonca kitabını alsam tam olacak Very Happy
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeCuma 26 Kas. 2010, 20:47

Çello diyince aklima hemen nedese Okuribito - Departures filimi geldi,,,oradaki bas rol oyuncuda cok pahali ve degerli bir Çello sahibiydi ,,filim böyle basliyordu,,,,
-MizuYama-

-MizuYama-

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeCuma 26 Kas. 2010, 22:31

Ahh inanmıyorum içimde birşey varr küt küt ediyor bugün kalbim hergünkünden daha hızlı oluyor Smile HEYECAAAAN içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 741807

Zatoichi

Zatoichi

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeC.tesi 27 Kas. 2010, 11:21

Hayko Cepkin Marılyn Manson'u, Hande Yener Madonna'yı, Mustafa 6oklar'da Goran Bregoviç'i taklit ediyorsa;
a x b x c = x

Eğer X tüm bunları alanları memnun ediyorsa, ortada bir problem yok demektir.

Eğer bu duruma ortada bir problem yok diyebiliyorsak da, Popüler kültürün bukelamun taklitçiliğinde
boğulunmuş demektir.

Bizdeki pop müziğin taklitçi olmayanları da var tabii.. şarkıdan vokal'i çıkarın,
kalan ses'in düz bir müzik sadece çok aptalca bir techno ritmi olduğunu göreceksiniz.

Ha bu arada.. Avatar Şirinler'in devamı olmasın?? Very Happy Very Happy
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeC.tesi 27 Kas. 2010, 17:58

Bugün girdiğim japonca sınavında (geçen senenin N3) kanjiler, doğru anlam kullanma, kelime vs bölümlerinde 26 doğru 22 yanlışım
grammerde 43 sorudan 8 yanlışım çıkmış
listening büyük kısmı doğruysa..
Benim haftaya N4 sınavdan geçme ihtimalim ne Razz
mamoruko

mamoruko

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeSalı 30 Kas. 2010, 09:14

mamoruko

mamoruko

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeÇarş. 01 Ara. 2010, 08:20

Spoiler:
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeÇarş. 01 Ara. 2010, 23:25

Türkiye de büyüdüm ,9 yildir Almanya da yasiyorum,,japonyaya ilgim neden acaba`?Almanyada yasarken Japonyayi yasamak ,sevmek,arzulamak niye?kiz arkadasim japon o yüzdenmi acaba?..
gozluklu

gozluklu

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimePerş. 02 Ara. 2010, 00:01

palyaço kalbim hep seninle... atacak gücü kalmasa da...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimePerş. 02 Ara. 2010, 00:45

Japonlar bana Almanlardan daha sicak geliyor nedense,,,okadar da japon tanimama ragmen,,,asyalik mi cekiyor ?nedense bilinc altimda japonlara yönelik hep olumlu düsünceler var...Türkiyeden mi kayanklaniyor yoksa gercekten mi öyleler??
Hitokiri Battousai

Hitokiri Battousai

Nerden : İzmir,Mezzoberranzan ve bilumum orta çağ planelerinden.

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeCuma 03 Ara. 2010, 12:04

Bir an önce saat 17:45 olsun istiyorum.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeCuma 03 Ara. 2010, 15:36

benim gibi yurt disinda yasiyip da kesintisiz haber kanalrindan pc de izlemek isteyen varsa ben dün sunu buldum

mms://144.122.56.15/odtutv

bunu internet explorura yapistirip,ok yapinca windows media player aciliyor ve ntv gayet güzel kesintisz izlenebiliyor....tabiki yurt disinda olupta ,uydu tv baglantisi olmayanlar icin bir altarnativ....güzel tarafi sanki tv den izliyorsun, yayinda donma yok,,,mesela cnn türkü websayfasindan canli izlenebiliyor ama arada donma ve takilma oluyor.....

sadece paylasmak istedim belki faydali olabilir...
Zatoichi

Zatoichi

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Icon_minitimeCuma 03 Ara. 2010, 16:37

Rock'n Roll, Rock, Glamm ve Heavy Metal sınıflandırmaları dışında;
Grunge, Nu Metal, Death Metal, Power Metal, Proggressive Metal, Punk Rock, Anadolu Rock, vs.. gibi sınıflandırmalar, ilklerden sonra ortaya çıkan gruplar'ın sentezlemelerinden ve etkileşimlerinden oluşan bir harmanlama'nın sonucu yaptıkları müziğe uydurdukları ve aslında varolmayan (çıkış noktası origin olmayan) müzik türleridir. Son 30 yıldır kanıksananın aksine, Gerçek anlamda bu 4 ana tür'den başka bir geçerli tür yoktur.
içinizden geçeni yazın... - Sayfa 37 Burning_Guitar

içinizden geçeni yazın...
37 sayfadaki 43 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43  Sonraki