japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Otomen

+2
Lenore
Shizuka
6 posters
YazarMesaj
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

Otomen Empty
MesajKonu: Otomen   Otomen Icon_minitimePaz 11 Tem. 2010, 22:38

Otomen Otomen

Masamune Asuke erkeksi görünümüne rağmen yemek yapmayı, dikiş dikmeyi ve diğer kız işi şeylerle uğraşmayı çok sevmektedir. Babası kadınsı yanını keşfetmek için evi terk ettiğinde annesine gerçek bir erkek olacağına dair söz vermiştir. Bu yüzden tüm kız işi şeylerden kendini soyutlamış ve kendo takımının kaptanı olmuştur. Ancak karşısına Miyakozuka Ryo çıktıktan sonra bu yönünü saklamak gittikçe zorlaşmaya başlamıştır...

10 bölümden oluşan bir drama ben şu an 5. bölümündeyim çoook güzel bir anime. Ayrıca seto kojide var ve çoook tatlı Otomen 957859 ehem.. Kısacası romantik-komedi sevenlerin sevebileceğini düşündüm ^^ Aynı zamanda bir mangadan uyarlanma bir dizidir*
Lenore

Lenore

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimePaz 11 Tem. 2010, 22:40

Mangasını okuyordum, ilk bölümlerini de izledim dorama'nın ^^ güzel baya ama başroldeki kız daha güzel olabilirdi :/
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimePaz 11 Tem. 2010, 22:43

Japonlarda bi takıntı var. Sıradan görünüşü olan kızlar başrolde iyi kızlar oluyor. Güzel kızlar ise kendini birşey sanan popüler kötü kızları oynuyor :S

Kısacası: Being beautiful is such a sin Otomen 172472
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimePaz 11 Tem. 2010, 23:34

Shizuka demiş ki:
Japonlarda bi takıntı var. Sıradan görünüşü olan kızlar başrolde iyi kızlar oluyor.
Evet, j-drama'ların sinir olduğum yönü bu. Ama aynı şeyi Güney Koreli'ler de yapıyor gibime geliyor (bütün dizilerinde illa ki baş kız karakter uyuz biri olacak. İlla güzel olsun da demiyorum, sadece biraz tatlı olsun başka istediğim yok...)

Dizinin ilk beş dakikasını izleyip, uyuz olup kapatmıştım, tıpkı mangasına gıcık olup ilk cildini bile bitiremediğim gibi. No
Kızlarda kütüklük moda artık. Erkeklerde de yumuşaklık... Suspect
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimePtsi 12 Tem. 2010, 15:49

Çocuk o kadar yumuyşak davranmıyor sonuçta annesine gerçek bi erkek olcağına söz vermiş o yüzden beni seyrederken rahatsız etmedi pek ^^ Eğer iyice yumuşak haraketlerde bulunsaydı o zaman ederdi ama aşırılık yok pek gibi yaa Rolling Eyes
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimePtsi 12 Tem. 2010, 15:59

Yok ben de zaten genel olarak konuşuyordum. "Yumuşak" derken çok aşırı yumuşaklıktan da bahsetmiyordum aslında. Neyse zevkler ve renkler tartışılmaz zaten Smile
Admin
Admin
Admin

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimePtsi 12 Tem. 2010, 21:01

yumuşak ne yaa Suspect
babası transeksüelmi çıkmış Otomen 491370
ve gerçek erkek ne demek be Otomen 654939
https://japon.yetkin-forum.com
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimePtsi 12 Tem. 2010, 21:40

Kızsal şeylerden hoşlanmayan kız gibi davranmayan kız gibi hayal kurmayanlar sanırım =P
Lenore

Lenore

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimePtsi 12 Tem. 2010, 21:47

Ben Otomen'deki gibi, atashinchi'deki gibi seto istemiyorum, "gerçek" bir erkek gibi olan koizora'daki setoyu istiyorum drunken Otomen 654939
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimePtsi 12 Tem. 2010, 22:27

her şekilde seviyorum setoyu Otomen 957859
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimeSalı 13 Tem. 2010, 01:03

Admin demiş ki:
ve gerçek erkek ne demek be
Ben de cevabını merak ediyorum Otomen 654939

Shizuka demiş ki:
Kızsal şeylerden hoşlanmayan kız gibi davranmayan kız gibi hayal kurmayanlar sanırım =P
Hayal kursun, ona birşey dediğim yok benim Very Happy (iki kelimeyi ağzıma tıktınız ya helal olsun! Bir daha yorum yaparsam iki olsun Otomen 654939)
Kızsal şeylerden hoşlanma konusuna gelince, Kızsal şeylerden kızlardan daha fazla hoşlanmadığı sürece sorun yok (bu dizide beni rahatsız eden şey de biraz buydu. Kızlardan çok kızsal şeylerden hoşlanıyor gibime geldiği için gıcık oldum... Gerçi dizide değil de daha çok mangada beni rahatsız eden buydu. Dizi de aynı taddaydı ama)

Benim "erkek" dediğim lafının eri olan, "mert" kişidir. Bir kızı "koruyacağım" dediği zaman gerçekten "koruyacak" olan biri, havada söz vermeyen biri yani (yalancılardan bıktım usandım)

"Kızlarda kütüklük moda artık, erkeklerde de yumuşaklık" derken de, kızlar erkeklerden daha erkek olur oldu, erkekler de kızlardan daha kızmış gibi davranır oldu (sert bir genelleme yapmışım burada, tabii ki herkes öyle değil...) demek istemiştim.

Bilmiyorum daha bir açıklayıcı oldu mu? Otomen 654939
Sevmediğim dizinin altına da bu kadar uzun yorum yaptırdınız ya, aferin size Otomen 608300
Admin
Admin
Admin

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimeSalı 13 Tem. 2010, 08:53

yani gerçek erkek diye kütüklere diyosun Otomen 491370 Otomen 943992

bu arada kızsal şeyler ne ve onları kızsal yapan ne Otomen 510855
kızsal şeylerden hoşlananlar mert olamıyosa kızlar mert olamıyo mu Otomen 491370 ozaman bütün kızlar yalancı mı Otomen 510855

istiyorum bunların cevabını Otomen 172472

sen sevmediğin bi dizi hakkında yorum yapıyosun, ben izlemediğim bilmediğim bi dizi hakkında soru soruyorum Otomen 654939
https://japon.yetkin-forum.com
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimeSalı 13 Tem. 2010, 15:11

"Kızlar erkeklerden daha erkek olur oldu" = kütük gibi oldular. Demek ki gerçek erkekler bana göre kütük olmayanlar...
Kızsal şeylerden hoşlananlar mert olmuyor diye birşey demedim ben. Mertlik lafını kullanma sebebim benim bir erkekte ne aradığımı anlatmaya çalışmamdı. Mertlikle kızsal şeyleri birleştirmedim ki ben Suspect Bütün kızlar yalancı değil, bütün erkekler de yalancı değil zaten. Nasıl bir düz mantıktır bu seninki Adminciğim Otomen 654939

Bu konu Savaş Ay'a hatta Reha Muhtar'a kadar gider bu şekilde Otomen 654939
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimeSalı 13 Tem. 2010, 15:35

Very Happy Güldüm yorumlara.

Ben de çok sevmem fazla feminen erkekleri. Ama Otomen'ler zaten çok "yumuşak" sayılmazlar. Asuka da mert bence, Ryo'yu seviyor ve korumaya çalışıyor. Güzel yemek yapıyor, dikiş-nakışı seviyor, tatlı oyuncaklara meraklı olması illa kötü bir şey demek değil Very Happy

Ayrıca bu bir komedi. Dramayı izlemedim daha ama mangayı takip ediyorum. Japonlar da biraz fazla sertler bu konuda bence. Onlara göre gerçek bir erkek pasta sevmez mesela.
http://candynindunyasi.com
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimeSalı 13 Tem. 2010, 18:52

Evet tatlı şeyleri falan sevmemeleri çok saçma ama japonlar çoğu şeyi biraz abartıyorlar zaten Rolling Eyes
efsane

efsane

Otomen Empty
MesajKonu: Geri: Otomen   Otomen Icon_minitimeÇarş. 14 Tem. 2010, 11:43

Lenore demiş ki:
Ben Otomen'deki gibi, atashinchi'deki gibi seto istemiyorum, "gerçek" bir erkek gibi olan koizora'daki setoyu istiyorum drunken Otomen 654939

seto süperdi ya ah ah ama otomendeki cocukta kendi halinde cok seker ^^ve ne kadar yumusak olursa olsun kizi yinede koruyo . Mangasini okuyordum, daha diziye bakmaya zamanim olmadi Sad simdi okullar tatildeyken olur insallah. Dorama ve anime zamani *.*

Smile

Otomen
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Otomen
» Aya Kanno (Otomen)