japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü

+5
Hitokiri Battousai
osaki nana
Admin
albertine
PiNaTSu
9 posters
YazarMesaj
PiNaTSu

PiNaTSu

Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü Empty
MesajKonu: Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü   Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü Icon_minitimePtsi 03 Kas. 2008, 14:21

Japonya'da evlerde gaz imal ederek kendi canına kıyma olaylarının normalden 30 kat artması üzerine, internette intiharı özendirici sitelerin kapatılmaya başlandığı bildirildi.

Hükümet yetkilileri, hidrojen sülfür gazı başta olmak üzere ev yapımı kimyasallarla kendini öldürenlerin sayısının bu yıl 870'e ulaştığını duyurdu. 2007'de bu rakam sadece 29'du.

Dünyada intihar olaylarının en çok yaşandığı ülke olan Japonya'da 2008 yılında da çok sayıda kişi canına kıydı. Polis yetkilileri, evde ölümü kolaylaştıran gaz üretimiyle ilgili popüler internet sitelerini kapatıyor. İnternette "netto shinju" olarak bilinen intihar siteleri 2003'ten bu yana cana kıyma olaylarının artmasına sebep oldu.

Ulusal Polis Ajansı'na göre, Japonya'da geçtiğimiz yıl 33 bin 93 kişi intihar etti.

2007'ye oranla, bu yıl aynı dönemde intiharlar yüzde 2.9 artış gösterdi. Polis, geçen yıl intihar edecek 77 kişiyi internette tespit ederek hayatta kalmalarını sağladı.

İntihar geleneği Japon kültürünün önemli bir parçasını oluşturuyor. Özellikler 1990'larda yaşanan ekonomik kriz nedeniyle, işsiz kalan 50'li yaşlarındaki binlerce kişi intihar etme yolunu seçmişti. Çöküşten sonra yaşanan ekonomik kalkınma ise oranlarda önemli bir değişikliğe yol açmadı. Hükümet ciddi boyutlara ulaşan ölümlere çare bulmak için, depresyondaki Japonlara yönelik danışmanlık ve rehberlik servisleri açmaya devam ediyor.

Uzmanlar, gelişen teknoloji ve ekonomik şartlar nedeniyle her geçen gün biraz daha yalnızlaşan Japon halkının, toplum içerisinde kendilerini değersiz hissettiklerini ve sürekli ölümü düşündüklerini belirtiyor.
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü   Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü Icon_minitimePtsi 03 Kas. 2008, 16:59

çok kötü bir durum ya o siteleri yapanlara da lanet olsun.
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü   Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü Icon_minitimePtsi 03 Kas. 2008, 21:58

hükümetin aldığı tedbirler umarım işe yarar Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü 87031
https://japon.yetkin-forum.com
osaki nana

osaki nana

MesajKonu: Geri: Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü   Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü Icon_minitimePtsi 03 Kas. 2008, 22:10

bu japon halki gercekten cok farkli bi kafa yapisinda. sanirim hep sasiracagim. tamam kulturlerinin parcasi ama hayatindan bu kadar kolay vazgecmek olmamali. umarim hukumet bunlarin onune gecebilir. Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü 126451
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü   Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü Icon_minitimePtsi 03 Kas. 2008, 23:41

bence de keşke milliyetci oldukları kadar hayatci da olsalar.
Hitokiri Battousai

Hitokiri Battousai

Nerden : İzmir,Mezzoberranzan ve bilumum orta çağ planelerinden.

MesajKonu: Geri: Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü   Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü Icon_minitimePerş. 06 Kas. 2008, 14:17

bu japon halkının kendi ösünü yitirdikleri anlamına gelir herhalde sanırım onlarda türkiye gibi geçmişlerini unuttular nereden geldiklerini ve içlerindeki manevi boşluğu dolduramıyorlar.
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü   Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü Icon_minitimeCuma 07 Kas. 2008, 20:21

japon arkadaşlar yapmayın ya bizler sizleri seviyorum orada sizi seven yoksa Japon Foruma gelin Sad
http://www.diabolikss.com
El Mariko

MesajKonu: Geri: Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü   Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü Icon_minitimeCuma 07 Kas. 2008, 23:59

Hitokiri Battousai demiş ki:
bu japon halkının kendi ösünü yitirdikleri anlamına gelir herhalde sanırım onlarda türkiye gibi geçmişlerini unuttular nereden geldiklerini ve içlerindeki manevi boşluğu dolduramıyorlar.

Japonlarin kültürlerinde var intihar. Onuru bozulan Samurailar Seppuku ( Intihar töreni) yapar. Harakiri olarakta bilinir bu.
http://www.kyokukanacke.tr.gg
shinigami

MesajKonu: Geri: Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü   Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü Icon_minitimeCuma 13 Şub. 2009, 03:53

tokyo da bır sure yasadım...ne mı gordum...bır suru yalnız yasayan japon...aile kavramı yıtmıs bıtmıs , kızları para ıcın yada amerıka vızezı ıcın yıtınan....
sertyazı..japonya turkıyeden bakıldıgı gıbı degıl...amerıkanın etkısı oldukca olumsuz yansımıs...
bıze benzetıyorlar....alakası bıle yok...buyuk sehırler de yasayanlar bıze benzemıyor..belkı kcuuk kasaba yasayanlar o magrur ruhu tasıyan japonlardır....

ben yolda bır sekılde yerde yatan , düşmüş yada yaralanmıs yada sarhos 50 den fazla insanın olayına sahit oldum ..kımse arkasına bakmıyor bıle...o kadar katılasmıs...

ıntıhar edenler onurdan degıl yalnızlktan edıyor..kımse kımseye yardım edmıyor...yardımlasma sıfır ...asırı calısma , strees bıtırıyor toplumu....
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü   Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü Icon_minitimeCuma 13 Şub. 2009, 11:02

shinigami demiş ki:
ben yolda bır sekılde yerde yatan , düşmüş yada yaralanmıs yada sarhos 50 den fazla insanın olayına sahit oldum ..kımse arkasına bakmıyor bıle...o kadar katılasmıs...
Fransa'da da çok öyle insanlar. Onun disinda "sabit evi olmayanlar" diye hitap edilenler var, bu insanlar kisaca evsizler, dileniyorlar, ve cogu sarhos, bu yüzden kimse onlara bulasmak istemiyor... Sanirim gelismis ülkeler bu açidan biraz fazla gelismis Rolling Eyes
shinigami

MesajKonu: Geri: Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü   Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü Icon_minitimeCuma 13 Şub. 2009, 15:22

benım goduklerımkravat takım elbıelı ınsanlar...bak bır gun shinjuku da mc donold da arkadasıla oturuyorum..camdan dısarı bakıyorum..karsı kaldırımda bır adam...sanırım kafasını carpmıs dusmus...dedım bırılerı yardım eder..10 - 15 dakka bekledım...
herkes gormemezlıkten gelıyor...dayanamadım yanına gıttım...polıs cagırdım..adam takılıp dusmus kafasını carpmıs....
bundan bahsedıyorum evsızlerden degıl.... bu tıpolaylarda ozelıkle turk oldugumu söyledim..bizi sagolsunar bızı yanlıs tanıyan cok japon var....

Japonya'da 'gazla intihar' sayısı 30 kat arttı: 870 ölü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Japonyada is ve oturum
» 21.07 2008 japonyada bayram