japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japonyada is ve oturum

3 posters
YazarMesaj
kikuchi69

kikuchi69

Japonyada is ve oturum Empty
MesajKonu: Japonyada is ve oturum   Japonyada is ve oturum Icon_minitimePtsi 28 Mayıs 2012, 23:31

Selam arkadaslar,

bu foruma uzun bir sureden beri baglanmadim, sitenin isminide unutmustum ve bugun aklima geldi, mailerimde buldum, admin sagolsun yeni yil mesjai atmisti Very Happy

Japonyaya gelecek ay gitmeyi dusunuyorum, 6 veya 9 ayligina. Ancak butcem yeticekmi bilmiyorum.

Benim sormak istedigim, Tokyo Turk kontact bulmak ve yerlesim bulmak kolaymi? Is konusunda Japonya avrupaya gore dahami cok krizde?

Cevaplariniz icin tsk, japonyada yasayan varsa kontact kurmak isterim

ps: klavyem frce, onun icin aksan yok ^^
http://persembe52.free.fr/
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japonyada is ve oturum   Japonyada is ve oturum Icon_minitimeCuma 08 Haz. 2012, 00:25

Sorularına pek cevap veremeyeceğim ancak 6-9 ay kalmak niyetindeysen sanırım viza gerekli oluyor.
kikuchi69

kikuchi69

MesajKonu: Geri: Japonyada is ve oturum   Japonyada is ve oturum Icon_minitimePaz 10 Haz. 2012, 00:03

Selam Orihara Maya,

viza mecburi oldugunu biliyorum, vizam var zaten ^^
Sonucta gidisimi 4 ay ertelettim
Cevaplarinizi bekliyorum Wink
Zatoichi

Zatoichi

MesajKonu: Geri: Japonyada is ve oturum   Japonyada is ve oturum Icon_minitimeÇarş. 20 Haz. 2012, 13:25

Merhaba,
Japonya'da bizimki gibi bir kriz yok ama yabancılar için orada iş bulabilmek herzaman kolay değil,
çünkü bir garson bile neredeyse Geisha kadar eğitimli olmak zorunda.. gerçi sadece bu da yeterli
değil.. ..Japonların ve yabancıların Mantaliteleri genelde uyuşmuyor. Çok derin bir Toplum kültürü
deneyimi ya da inceleme çalışmaları gerekebilir ..ve bu sadece genel gözleme dayalı olarak yada
yazılan çizilen anlatılanlardan yola çıkarak oturduğun yerden elde edilebilen birşey değil.

meclis dışı paragraf; (Garson diye örnek vermişken, Japonya'ya garson vb. gibi işler için gitmeyi
düşünmek de oldukça saçma.. Çünkü içeriye kavga çıkarmaya gelen Roninler yada Ninja klanları
girmeyecek Smile Ya da Taxi cilik yaparken bir anda enteresan bir tip olarak keşfedilip Takeshi Kitano
filmlerinde figuranlık şansı elde edilmeyecek.)
İş'ten kasıt bunun gibi iş çeşitleri ise Dünya'nın heryerinde maddi krizin içindesin heryerde tek Türk sensin.

Sözünü ettiğin iş'in türünden kastın nedir bilemiyorum ama, yeterli donanımlara eğitime yabancı dile sahipsen,
yani geçerli bir cv ye sahipsen zaten nerelere başvuracağını, kimlerle kontak kuracağını az çok bilmen ya da
tahmin etmen gerekiyor.

Bütçe konusu en çok sorulan sorudur hep.. kalınacak yer? yenilecek yemek? gidelecek yerler?
Planlanan bütçe yapılacak eylemlere göre yeterli olabilir ya da olmayabilir.. her yerde olduğu gibi..
Domo.
kikuchi69

kikuchi69

MesajKonu: Geri: Japonyada is ve oturum   Japonyada is ve oturum Icon_minitimePerş. 21 Haz. 2012, 02:14

Merhaba ve Tsk Zatoichi

Herseyi dusundum, sadece bir kac bilgi almak icin soruyu sordum.

Japonyada yasan varmi? Dusuncelerinizi alabilirmiyim?
Zatoichi

Zatoichi

MesajKonu: Geri: Japonyada is ve oturum   Japonyada is ve oturum Icon_minitimePerş. 21 Haz. 2012, 09:07

Sonuçta takdir edersiniz ki bizler, popülasyon istatikçisi, toplum-bilimci yada siyaset-bilimci değiliz.
Bunlar duyduğumuz şeyler. Okuyana ne ifade eder bilemeyiz. Hiçbir anlamı da olmayabilir.
Şunu söylemeye çalışıyorum, olabilecekler ve yapılabilecekler size bağlı.Tabii uygun zemin şartlarınız var ise..
Eğer orada yalnızlık çekermiyim ise yalın ve ana soru;
2006 yılında Tokıo Times dergisi sadece Tokyo'da yaşayan Belediye kaydı olan Türklerin 2264 kişi olduğunu
duyurmuştu. Kayıtsızlarla birlikte rakamın yaklaşık 7.000 olduğu tahmin ediliyor.
Uluslar arası Lojistik firmaları ve bağlantıları olan şirketler en başta olmak üzere; Japonya’da yaşayan Türkler
çoğunluğu genelde araba fabrikalarında çalışmakta ya da gıda sektörüyle ve halı-kilim, mücevher ticaretiyle
ilgilenmekte. Ayrıca hepsini görmedim ama Tokyo’da yaklaşık 20 Türk restorantı dışında Türk halı ve kilimlerini
satan ufak mağazaları var..
Şartlarınız geçerliyse bile bir ihtimal Japonya'da uzun kalma yada çalışma konusunda bazı zorluklar ile karşılaşabilirsiniz.
Bunun eski bir nedeni de,
1980'lerden beri önce Rusya'ya giderek oradan Japonya'ya girmenin bir yolunu bulan kanundışı adamların tespit edilmiş
olması. Bu gibi olaylar yüzünden Japonya'da yabancı insanların sürekli ince elenip sık dokunması, geç ve zor da olsa
güven kazanmak için kendini ispatlamak için çabalamak zorunda olması gayet olağan bir durumdur.. (Elçilik görüşmeleri,
Vatandaşlık başvuruları, çalışma izni için uğraşmak, yada uzun süreli ziyaretler de..)

Tabii bu söylediklerim, Japonya'ya gösterebileceğiniz referans yok ise, mesleki yada uluslar arası faaliyeti olan bir kuruluşun
parçası değilseniz ve sadece benim param az yada çok kardeşim!! gider orda yaparım bişeyler!! diyorsanız geçerli..
Domo

kikuchi69

kikuchi69

MesajKonu: Geri: Japonyada is ve oturum   Japonyada is ve oturum Icon_minitimeCuma 22 Haz. 2012, 00:08

Tabiiki, o yonden hak veriyorum. Japonalrin yaptigi uygulama gayet dogru.
O kadar Turk oldugun bilmiyordum ^^
Siz hic Japonyaya gittinizmi?
Zatoichi

Zatoichi

MesajKonu: Geri: Japonyada is ve oturum   Japonyada is ve oturum Icon_minitimeCuma 22 Haz. 2012, 08:12

Evet Çok gittim, Kusura bakmazsanız bunu daha fazla kişisel açıdan irdeletmek istemiyorum.. birçok konu başlığımızda elimden geldiğince gördüğüm öğrendiğim şeyleri yazmaya çalıştım. Giden başka arkadaşlarımız da vardı zannedersem..
Forumdaki herkez diğer bölümlerde konu başlıklarında bu genel soruların yanıtlarına bir nebze de olsa ışık tutmaya çalıştı.. Diğer bölümleri de inceleyin..
Domo.

Japonyada is ve oturum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-