japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

japonyada yaşamın zorlukları

+27
KIZILDENIZ
Zatoichi
orionstar
Kazuya99
LastSipahi
Akira
İzmirLi
Ecthelion
efsane
MeLL
SPAWN-TheUndead
okunay
PiNaTSu
SnoK
Desirem
Orihara Maya
..ToMoKo..
hokkyokusei
moi-kun
mustep
Aoi
Battousai
Yagami Yasaki
El Mariko
feridun
diaboliksword
Admin
31 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
SnoK

SnoK

japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 15:52

bildiğim kadarıyla konut sıkıntısı var sadece evler pahalı o yüzden evin içinde fazla eşya kullanmıolardır herhalde Very Happy orada çalışma saatleri daha fazla ve bizdeki gibi misafirlik olayı pek yok çünkü insanlar birbirlerine vakit ayıramıyorlar,ama sıcak kanlı olmadıklarını göstermez.İşine,kültürüne,milletine bağlıdır caponlar ve merak edilen sorunun cevabını vereyim. "Asla başka din ve ırktan insanları aşağılamazlar,onların ahlak ve kültür anlayışına ters." hatta gitmeyi düşünenler varsa orada İslam Center die bir yer varmış Very Happy araştırdım hergün birçok japon müslüman oluyormuş,yalnızlık çekmez oraya giden Türkçer,inş. ben de gideceğim
..ToMoKo..

..ToMoKo..

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 16:08

Japonya'da yaşayan birine sordum, islamiyet çok yaygın değilmiş! japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 396966
SnoK

SnoK

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 16:19

kaynağım sağlam ama Very Happy
orada yaşayan ve İslamı öğreten çok yaşlı bir adamın röpörtajını okumuştum Very Happy
onu aktardım sadece ,hem müslüman olmaları gerekmez,saygı duymaları yeterli benm için ^^
..ToMoKo..

..ToMoKo..

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 17:57

haklısın.. teşekkürler! Wink
SnoK

SnoK

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 18:13

birşey değil ancak çok üzücü bir yazıya rastladım....okuyunz ltf.

"""""japonlar bugün itibari ile türkleri iki ayrı noktada değerlendiriyor türkiyede yaşayan türkler ve japonyada yaşayan türkler türkiyede yaşayan türkler dürüst güvenilir ve misafirperver insanlar tabi bunu türkiyede bulunanlar gözlemliyebiliyor japonyada ki türkleri ise bugün itibari ile üzülerek söylüyorum ki ülkedeki çinli azınlıktan sonra ki en tehlikeli yani sorun teşkil eden ulus olarak görüyorlar türklerin japonlarda tüm dünyadan farklı aksine çok pozitif bir imajı vardı ama son zamanlarda türklerin bu ülkedeki suça karışma oranlarındaki bariz artış malesef kötü bür sonun başlangıcını hazırlamış durumda işin özü çok yakında tüm dünyadaki olumsuz negatif türk imajını bu ülkede de yaşamaya başlayacağız ve üzüntüm sırf aynı ulustan olduğu için bunun faturasını güzel insanlarda ödeyecek......... """""

ve devamı da var! bu hoşuma gitmedi =(
..ToMoKo..

..ToMoKo..

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 18:17

6 yıl Türkiye'de kalmış bir Japon ile konuştum! Türkçesi çok iyi.. Ona Türkler ve Türkiye hakkındaki yorumunu sordum, dürüst oldu! 25 $ lık bir eşyayı 75 $ kazıklamak istediklerini, turist olduğu için kötü muamele gördüğünü söyledi! üzüldüm! Sad
SnoK

SnoK

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 18:25

kahretsin! okuma yazmayı ağızdan öğrenmiş, kendi kültürüne sahip çıkmayan ve bu kültürü dünyaya tanıtmak yerine rezil eden bir çürük elma sepetinin içindeyiz.Bizim milletimiz daha kendi içinde çatışırken nasıl olacak da Japonlara kendini tanıtacak çok merak ediyorum.Tek temennim biran önce gerçek bir Türk olarak bizi dış ülkelere tanıtan biri haline dönüşmek.Saygılar sevgiler.....
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 23 Eyl. 2008, 19:42

mustep demiş ki:
bir arkadaş, eğitim için gitmişti ve bir sene kalmıştı sadece. tokyoda yaşam pahalı olduğu için de sık sık parasızlık çekmiş. ancak o, rahattım diyordu, parasız kalınca ya da yardıma ihtiyacım olunca bir kapıyı çalıp derdimi anlatıp yardım görebiliyordum, yemek veriyorlardı, hatta yatıya da kalabiliyordum diyor. ancak bu tokyodaki eğitiminde mi oldu yoksa sonrasında gezerken mi başına geldi ondan tam emin değilim.
genel olarak da güney koredeki gibi bir sempati duyulmasa da tarihin ve kültürün yakınlığından ötürü pek severlermiş bizi:)
umarım bir gün gitmek nasip olacak bana
yanlısmı duyuyorum turk degıl japondan konusuyoruz japonyada birinin kapısını cal tanımadıgın ıkı dakıka sonra suphelı yabancı var dıye polıs cagrır japonlar yabancılardan korktugu ıcın evınde mısafır etmez gece yatılıya fılan dıye adetlerınde yok bır kere japonlar japon arkadasını bıle dısarda agırlar eve davet etme alıskanlıkları yoktur ınan cok sasırdım Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 23 Eyl. 2008, 19:45

..ToMoKo.. demiş ki:
Japonya'da yaşamın çok pahalı olduğu söyleniyor? Doğru mudur?
gecen sene arastirmalara gore 1nci sira tokyo 15nci sira ise istanbuldu evet pahalli bir ulke
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 23 Eyl. 2008, 19:48

Desire0 demiş ki:
bi belgeselde sölemişlerdi maaşlar iyi ama hayat çok pahalıı Very Happy
nese ben seneye çizgi film animasyon okuyup kendimi geliştirip hep yaşamak istediğim yere gitmeyi düşünüyorum çekik gözlülerin memleketine yanii artık pahalıymış değilmiş fark etmess pek de fark edilen bir tip olmam sanırımm azcık çekik gözlüyüm yaa japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 851721
japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 151379
dedigin belgesel SAYANORA FATSA sanirim yabancilarin maasi iyi ama japonlarin maasi dusuk cunku onlarin maaslari sigorta vergi vs kesildigi icin haliyle dusuyor
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 23 Eyl. 2008, 19:57

SnoK demiş ki:
bildiğim kadarıyla konut sıkıntısı var sadece evler pahalı o yüzden evin içinde fazla eşya kullanmıolardır herhalde Very Happy orada çalışma saatleri daha fazla ve bizdeki gibi misafirlik olayı pek yok çünkü insanlar birbirlerine vakit ayıramıyorlar,ama sıcak kanlı olmadıklarını göstermez.İşine,kültürüne,milletine bağlıdır caponlar ve merak edilen sorunun cevabını vereyim. "Asla başka din ve ırktan insanları aşağılamazlar,onların ahlak ve kültür anlayışına ters." hatta gitmeyi düşünenler varsa orada İslam Center die bir yer varmış Very Happy araştırdım hergün birçok japon müslüman oluyormuş,yalnızlık çekmez oraya giden Türkçer,inş. ben de gideceğim
evler turkiye ile ayni kiralari ..."Asla başka din ve ırktan insanları aşağılamazlar,onların ahlak ve kültür anlayışına ters." japonlarda ayip denen bir sey yok o yuzden herseyi sorabilir soyleyedebilirler japonlara muslumanim dediginde ilk isi namaz kilarken secdeye egilmemizi taklit ederler bizim karapeceli oldugumuzu dusunup gulerler ramazanda yemek yemedigimiz icin garipserler musluman oldugumuz icin bakirelik kavramimiz onlara cok ters gelir herseyi alayci bir tavirla ele alirlar hele ortamda icki iciliyorsa tamam artik neyse islam center var evet camilerimiz var yok yok yani
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 23 Eyl. 2008, 19:57

Battousai demiş ki:
aşırı milliyetçi bi toplum olduklarını biliyorum içlerinde hep bi sinsi milliyetçilik var mış yani bizim japonca hocası öle söledi
evet asiri milliyetciler
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 23 Eyl. 2008, 20:07

Admin demiş ki:
özellikle uzun zamandır japonyada yaşayan arkadaşlara sormak istiyorum japonyada yaşamın zorlukları nelerdir Japonyada yaşamak isteyen arkadaşlara ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?
japonya sana 3 aylik vize veriyor turist vizesi vizen bitince kacak durumuna dusuyorsun yani polis kovaliyor sen kaciyorsun okul amacli gelirsen okudugun surece vize aliosun okul bitince vizende bitiyor is amacli gelirsen is vizesi aliyorsun yada evlilik yapman gerekiyor vize icin vizen yoksa ev tutamiyorsun telefon alamiyorsun yani uzerine hic bir sey alamiyorsun hep birilerine muhtacsin eger okul araciligiyla gelmiyorsan calisma ortamlarinda belli is yeri restorant vs kurmayacaksan iste ev yikimlari insaat isleri var yani calisma sartlari kolay degil ama aldigin maas guzel insanlari cok milliyetci eskiden yasam kolaydi ama simdi cok zor kacak insan barindirmamaya calisiyorlar vizen olmadimi japonyada bir hicsin
..ToMoKo..

..ToMoKo..

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 23 Eyl. 2008, 20:23

pinatsu!!! her eve lazım... japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 654939
El Mariko

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 23 Eyl. 2008, 20:33

..ToMoKo.. demiş ki:
pinatsu!!! her eve lazım... japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 654939

japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 654939 japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 654939 japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 654939 japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 654939
http://www.kyokukanacke.tr.gg
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 24 Eyl. 2008, 23:44

PiNaTSu demiş ki:
Admin demiş ki:
özellikle uzun zamandır japonyada yaşayan arkadaşlara sormak istiyorum japonyada yaşamın zorlukları nelerdir Japonyada yaşamak isteyen arkadaşlara ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?
japonya sana 3 aylik vize veriyor turist vizesi vizen bitince kacak durumuna dusuyorsun yani polis kovaliyor sen kaciyorsun okul amacli gelirsen okudugun surece vize aliosun okul bitince vizende bitiyor is amacli gelirsen is vizesi aliyorsun yada evlilik yapman gerekiyor vize icin vizen yoksa ev tutamiyorsun telefon alamiyorsun yani uzerine hic bir sey alamiyorsun hep birilerine muhtacsin eger okul araciligiyla gelmiyorsan calisma ortamlarinda belli is yeri restorant vs kurmayacaksan iste ev yikimlari insaat isleri var yani calisma sartlari kolay degil ama aldigin maas guzel insanlari cok milliyetci eskiden yasam kolaydi ama simdi cok zor kacak insan barindirmamaya calisiyorlar vizen olmadimi japonyada bir hicsin

bu durumlar her ülke için gecerli türkiyedede yabancılara aynı davranılıyor Very Happy
http://www.diabolikss.com
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 25 Eyl. 2008, 07:55

diaboliksword demiş ki:
PiNaTSu demiş ki:
Admin demiş ki:

bu durumlar her ülke için gecerli türkiyedede yabancılara aynı davranılıyor Very Happy
ama turkiyede her hangi bir yabancı yolda durdurulup pasaport denilmiyor Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy yani bizim ülkemiz o kadarda tehlikeli degil burda her yabancının yabancı kimlikleri var (gaikokujin torukosho) bu kimliklerde herkezi vizesinin olup olmadıgı adresi herşeyi yazıyor yani elleriyle koydukları gibi buladabiliyorlar istedikleri zaman
El Mariko

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 25 Eyl. 2008, 19:33

aboww Very Happy diyelim biriyle kavga ettin ve dövdün onu o da polisi aradi nolacak ?
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 25 Eyl. 2008, 21:48

OyamaMasutatsu demiş ki:
aboww Very Happy diyelim biriyle kavga ettin ve dövdün onu o da polisi aradi nolacak ?
japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 654939 Senden de baska soru beklenmezdi Oyama XD
El Mariko

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 26 Eyl. 2008, 19:36

niye ya merak ettim Very Happy
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 28 Eyl. 2008, 01:04

OyamaMasutatsu demiş ki:
niye ya merak ettim Very Happy
eger vızelıyse cezasını yatar cıkar vızesızse cezasını yatar trye yollarlar kısacası yakalanır cheers cheers cheers cheers cheers
El Mariko

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 28 Eyl. 2008, 01:13

hehehe sagol cevapladigin icin Smile
moi-kun

moi-kun

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 08 Ekim 2008, 10:53

aman dikkat oyama sensei .dövecegim adam bide yakuza felan çıkar tyurkiyeye yani isviçreye gidemeden seni öldürürler gerçi yapabilirler mi oda ayrı bi knu ama
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 08 Ekim 2008, 13:45

moi-kun demiş ki:
aman dikkat oyama sensei .dövecegim adam bide yakuza felan çıkar tyurkiyeye yani isviçreye gidemeden seni öldürürler gerçi yapabilirler mi oda ayrı bi knu ama
burdaki japon yakuzaların biz türklere bulaşabilceklerini sanmam merak etme onlar sadece kendi çaplarında eglenir kendi adamlarına lafı geçer Laughing Laughing Laughing
moi-kun

moi-kun

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 08 Ekim 2008, 14:18

woow onun hakkında da bilgi var .japonlar hakkında aklıma gelen kötü noktalardan biri de bu yakuza cetesi.bide yamaguchi ailesinin cetsi mi mafyasım ı varmış neymiş japon hıoca diyordu .

japonyada yaşamın zorlukları
2 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» Japonyada is ve oturum