japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

japonyada yaşamın zorlukları

+27
KIZILDENIZ
Zatoichi
orionstar
Kazuya99
LastSipahi
Akira
İzmirLi
Ecthelion
efsane
MeLL
SPAWN-TheUndead
okunay
PiNaTSu
SnoK
Desirem
Orihara Maya
..ToMoKo..
hokkyokusei
moi-kun
mustep
Aoi
Battousai
Yagami Yasaki
El Mariko
feridun
diaboliksword
Admin
31 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

japonyada yaşamın zorlukları Empty
MesajKonu: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePaz 27 Nis. 2008, 11:33

özellikle uzun zamandır japonyada yaşayan arkadaşlara sormak istiyorum japonyada yaşamın zorlukları nelerdir Japonyada yaşamak isteyen arkadaşlara ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?
https://japon.yetkin-forum.com
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePaz 27 Nis. 2008, 15:51

güzel konuya deginmişsin admin bu konuda bizi aydınlatıcak arkadaşlar varsa sevinirim
http://www.diabolikss.com
feridun

feridun

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePerş. 01 Mayıs 2008, 13:00

Galiba soru banaydi....

Ama size genel olarak cevaplayabilirim...

Benim icin zor olan burdaki olan insanlarin birbirleriyle olan sosyal yasam. Yani burdaki insanlar daha dogrusu Tokyo da ki insanlar nedense birbirlerinden daha uzaklasmis... Galiba buyuk sehirlerin kaderi denilebilir.

Ornegin buraya geldiginiz zaman, hele yalniz gelmisseniz vede her hangi bir okul yada ise girmediyseniz ilk basta muhakkak zorluklar cekeceksiniz. Ama tabiki bu her gittiginiz yerlerde diyebilirim.

Bunu dedikten sonra baska zamanda Japonya yonelik yorumum...
http://www.feridun.info
El Mariko

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePerş. 01 Mayıs 2008, 14:50

Peki Japonlar nasil bakiyor yabancilara ?? Rasistlik varmi orada ? Japon degilsin diye kücümsüyorlarmi ?
http://www.kyokukanacke.tr.gg
Yagami Yasaki

Yagami Yasaki

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimeSalı 17 Haz. 2008, 19:15

OyamaMasutatsu demiş ki:
Peki Japonlar nasil bakiyor yabancilara ?? Rasistlik varmi orada ? Japon degilsin diye kücümsüyorlarmi ?
çok deli bir soru olmuş açıkcası bu aynı cesaret bende olsa heryere giderdim sanırım :sunny:
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimeÇarş. 25 Haz. 2008, 11:17

ya bazıları hiç sevmiyor bazılarıda tam tersi cok seviyorlarmış yani pek bi arada kalmışlar bu konuda japonlar Smile
http://www.diabolikss.com
Battousai

Battousai

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimeÇarş. 25 Haz. 2008, 11:24

aşırı milliyetçi bi toplum olduklarını biliyorum içlerinde hep bi sinsi milliyetçilik var mış yani bizim japonca hocası öle söledi
El Mariko

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimeÇarş. 25 Haz. 2008, 14:39

Milliyetcilik iyidir yaw. Kültürleri daha kolay korunur milliyetcilik varsa. Bizim icinde gecerlidir bu. Ama benim sordugum o degil. Dislamak felan varmi diye. Mesela burada isvicrede cok fazla disliyorlar yabancilari ( isvicrenin %60 i Very Happy 80 000 de TÜrk var).
Aoi

Aoi

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePerş. 26 Haz. 2008, 11:27

OyamaMasutatsu demiş ki:
Milliyetcilik iyidir yaw. Kültürleri daha kolay korunur milliyetcilik varsa. Bizim icinde gecerlidir bu. Ama benim sordugum o degil. Dislamak felan varmi diye. Mesela burada isvicrede cok fazla disliyorlar yabancilari ( isvicrenin %60 i Very Happy 80 000 de TÜrk var).
bilmiyordum
mustep

mustep

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePaz 29 Haz. 2008, 06:12

bir arkadaş, eğitim için gitmişti ve bir sene kalmıştı sadece. tokyoda yaşam pahalı olduğu için de sık sık parasızlık çekmiş. ancak o, rahattım diyordu, parasız kalınca ya da yardıma ihtiyacım olunca bir kapıyı çalıp derdimi anlatıp yardım görebiliyordum, yemek veriyorlardı, hatta yatıya da kalabiliyordum diyor. ancak bu tokyodaki eğitiminde mi oldu yoksa sonrasında gezerken mi başına geldi ondan tam emin değilim.
genel olarak da güney koredeki gibi bir sempati duyulmasa da tarihin ve kültürün yakınlığından ötürü pek severlermiş bizi:)
umarım bir gün gitmek nasip olacak bana
moi-kun

moi-kun

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePaz 29 Haz. 2008, 08:59

inşallah Smile
hokkyokusei

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePtsi 30 Haz. 2008, 18:25

harbiden guzel bir site japonya ile her turlu konu var yaww :arrow:
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePtsi 30 Haz. 2008, 22:09

beğenmene sevindim gunjp japonyada yaşamın zorlukları 597419 amacımız japonyayla ve japon kültürüyle ilgili herşeyi tartışmak zaten Wink umarım sende daimi üyelerimizden olursun japonyada yaşamın zorlukları 510855 Wink
https://japon.yetkin-forum.com
hokkyokusei

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimeSalı 01 Tem. 2008, 14:27

simdiden daimi uyelerinizden kabul edin.
japonya hakkinda bildiklerimi her zaman paylasmaya hazirim
moi-kun

moi-kun

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimeÇarş. 02 Tem. 2008, 11:45

bunu duydugumuza sevindik Smile
..ToMoKo..

..ToMoKo..

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePerş. 28 Ağus. 2008, 14:22

Japonya'da yaşamın çok pahalı olduğu söyleniyor? Doğru mudur?
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePerş. 28 Ağus. 2008, 14:51

Benim duydugum kadariyla biraz Avrupa'daki gibiymis fiyatlar (yani evet, pahali Very Happy)...
..ToMoKo..

..ToMoKo..

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePerş. 28 Ağus. 2008, 16:23

şu açıdan bakalım, öyleyse orada çok para kazanabilirsin.. Very Happy
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePerş. 28 Ağus. 2008, 16:28

Orada kazanip daha ucuz bir ulkede harcarsan tabii. Yoksa kazandigin maas zaten hayat pahaliligiyla orantilidir.
..ToMoKo..

..ToMoKo..

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimeCuma 29 Ağus. 2008, 11:24

elbette.. Wink
hokkyokusei

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimeCuma 29 Ağus. 2008, 16:25

neresi olursa olsun artik dunyanin her ulkesinde hayat pahali.
gelirinden fazla giderin var her ulkede.
..ToMoKo..

..ToMoKo..

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimeCuma 29 Ağus. 2008, 19:46

bence tutumlu olmak zor bir şey değil! benim şahsen pek harcamam yoktur! Smile
El Mariko

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePaz 31 Ağus. 2008, 17:37

Harcama icin yasin daha kücük Tomo-chan Very Happy ben bile harcamiyorum okadar. Isten atildigimdan beri japonyada yaşamın zorlukları 942747
Desirem

Desirem

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePaz 31 Ağus. 2008, 17:47

bi belgeselde sölemişlerdi maaşlar iyi ama hayat çok pahalıı Very Happy
nese ben seneye çizgi film animasyon okuyup kendimi geliştirip hep yaşamak istediğim yere gitmeyi düşünüyorum çekik gözlülerin memleketine yanii artık pahalıymış değilmiş fark etmess pek de fark edilen bir tip olmam sanırımm azcık çekik gözlüyüm yaa japonyada yaşamın zorlukları 851721
japonyada yaşamın zorlukları 151379
http://fanart.turkforumpro.com/forum.htm
El Mariko

MesajKonu: Geri: japonyada yaşamın zorlukları   japonyada yaşamın zorlukları Icon_minitimePaz 31 Ağus. 2008, 17:57

Sen direk farkedilirsin Desire japonyada yaşamın zorlukları 654939

japonyada yaşamın zorlukları
1 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» Japonyada is ve oturum