japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Merry

+10
Yumi
OosakiNana666
HeLL-in
Admin
Shizuka
Lenore
efsane
Megumi
Orihara Maya
shirayuri
14 posters
Sayfaya git : Önceki  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Sonraki
YazarMesaj
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeÇarş. 03 Ağus. 2011, 01:23

Hayırlı olsun Lenore! Olsa da ben de izlesem keşke Merry - Sayfa 19 3098 Yuu'nun piyano çaldığını bilmiyordum, çok merak ettim!
Müzisyenlerin enstrüman değiştirip yeni şeyler denemesini çok seviyorum! MUCC ve X Japan de yapınca ne kadar mutlanıyorum anlatamam Smile
Bu arada dvd konusu açılınca geçenlerde "keşke bende de olsa" diye düşündüğüm başka bir dvd daha vardı, onu da ilgili grubun konusuna yazayım bari...
shirayuri

shirayuri

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeÇarş. 03 Ağus. 2011, 12:55

Bende izlesem! Kuroi ismarlamistim ben, gelmedi. Daha önce de Tozasareta Rakuen gelmemisti, geri dönmüstü. Birde Gara'nin erotik dergisini ismalamistim gelmemisti, onun gelmediigne de hala yanarim..... DVD gelirse geldi, gelmezse intihar edecek degilim.
Lenore onun icin tsk anlattigin icin DVD'yi!!!
Artik teselliyi DUM SPIRO SPERO'da bulurum herhalde..............
Su resmi konuya koyalim!!!! Arkada sandalyeye cikmis kim o????????????

Merry - Sayfa 19 17027460

Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeÇarş. 03 Ağus. 2011, 12:58

Puhahah Tatsurou ve yaramazlıkları Merry - Sayfa 19 654939
Lenore

Lenore

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeÇarş. 03 Ağus. 2011, 20:05

Umarım bir an önce gelir merry-sama sen de bize kuroi'yi anlatırsın ^^
Ben de bi röportajdaki resimlerini koyayım, tatsurou ve diğer elemana bakarsak Gara'nın sadece sahnede coştuğu doğrulanıyor Merry - Sayfa 19 654939
Gara'nın üzerindeki bluz da acayip hoşuma gitti, ne kadar farklı!

Merry - Sayfa 19 Or2xja

Merry - Sayfa 19 Of7ux0
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeÇarş. 03 Ağus. 2011, 21:13

O ortadaki çok komik bir tip. The Kanmuri diye biri. Adını ilk defa bu röportajda duydum ben de Merry - Sayfa 19 654939
shirayuri

shirayuri

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeÇarş. 03 Ağus. 2011, 22:37

ins gelir ya, forumca dua edeleim...
OLAMAAAZ!!! Alttaki resimde Gara cok kötü poz vermis Kanmuri ve Tatsuro'ya uyayim derken, onu koymasaydin lenore-chan Merry - Sayfa 19 654939
Birde benim su ara en cok sevdigim resimleri bu:::

Merry - Sayfa 19 948e90q

Gaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Lenore

Lenore

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimePerş. 04 Ağus. 2011, 03:19

Niye ama Merry - Sayfa 19 654939 bütün resimlerde Gara en cool duruşuyla poz vermiş, ama diğerleri o kadar şebek ki kendilerine anca bu kadar benzetebilmişler Merry - Sayfa 19 654939 Tatlı Gara olmuş Merry - Sayfa 19 63692

Eveet dua edicem senin için lea

Resim çoook güzel, dergi kapağındaki resimdi di mi *.*

Bu aralar YuuMania oldum Merry - Sayfa 19 645896
shirayuri

shirayuri

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimePerş. 04 Ağus. 2011, 22:33

Cool Beauty Gitar Yuu demek!!!!!!!!
YuuMania olmanin nedenlerini dökül bakim!
derginin icerigini biliyor musun sen? Ben sadece kapagini görebildim simdlik...
Bu arada dogum günün kutlu olsun! Very Happy
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeCuma 05 Ağus. 2011, 11:01

Lenore'un doğum günü müydü??? Otanjoubi omedetou!!! cheers

Resim süpermiş! Nero iyice kakkoiiiiiiiii oldu çıktı! Ben de Yuu'cuydum güya ama Nero iyice bir gözüme takılır oldu Very Happy
Gomen ama Gara'nın bu yeni saçını hiç beğenmiyorum... En güzel saç Yuu'nun Razz
Lenore

Lenore

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeCuma 05 Ağus. 2011, 13:41

Evvet dün doğum günümdü çok teşekkür ettim ikinize de Merry - Sayfa 19 222253 Cry Against sayesinde akıllarda kaldı doğum günüm I love you

Lea nasıl bilebilirim ki, bulsam da Japonca olucak ve ben hiç bir şey anlamadan bakıcam saf saf yazıya Merry - Sayfa 19 57288

Ya bilmiyorum bugünlerde Yuu rüyama giriyor hep, romantik prens gibi Merry - Sayfa 19 654939 Çok yakın hissediyorum kendime twitterda yazınca, 1 dk önce o bir şeyler yazıyor ama ben ona ulaşamıyorum "neden böyle nedeen!" triplerine giriyorum ahaha Merry - Sayfa 19 654939 tam coolbeauty ama Rolling Eyes

Merry - Sayfa 19 5y9kc9

Aaa nasıl sevmezsin sensei şuna bir bak

Merry - Sayfa 19 Vpjo0y

Ben çok sevdim bu saçını Gara'nın, sweet powder günlerindeki saçına benziyor biraz amaa benim en sevdiğim Gara saçı underworld turundakiydi. Yakou'daki saçını da çok beğenmiştim en iyisi Gara resmi koyayım biraz Merry - Sayfa 19 455336

Spoiler:

Bu arada bu fotoğrafı internette buldum Shiroi konserinden bir kare:
Merry - Sayfa 19 11ucf1g

shirayuri

shirayuri

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeCuma 05 Ağus. 2011, 18:43

Cool Beauty Gitar diye bir radyoda kendisini tanitirken demisti, ordan direk alinti yaptim ama Yuu tabii ki bencede seker ama seker hakkaten! Merry - Sayfa 19 654939 benim sevdigim tip degil. Gara'yi herkes seviyor herhalde, bunda bana katilmayan?!
Gara'dan sonra sahsen ben Tetsu yada Nero derdim, ama daha cok Tetsu sanirim.
ARABURU TETSU !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gecen turnede baya bir cosmustu memleketi Nagoya'da, o zamandan beri öyle kaldi bende ismi zuhaha......
bu arada HP'ye, yani resmi siteye bu simdki turneden resimler eklenecekmis sürekli olarak!!! Takip edin mutlaka: merryweb.jp/live_photo.html
Saitama'da Tetsu mesela süper cikmis!!!!!!!!!!!!!!!!

Koydugun resimlerde, GaraYuu'nun oldugu resimler nerdenmis merak ettim???? Röportajda gibiler sanki....

Shiroi Hitsuji süper görnüyor!!! Benimki yine gelmedi ve postahaneye de sordum hatta bugün. Yok. Sanki orasi arada kazik atiyormus gibi geliyor,,,göndermiyorlar, yada karisiklik oluyor. Daha önce efsane'de de olmustu cünkü! Haftaya kadar gelmezse maille sorarim.

Yok yazilar japonca da olsa fark etmez, birlikte anlariz neler dediklerini Wink
Su ara mesela twitterde yada tumblr de falan yabanci fanlarin sitelerini görüyorum, gittikce cogaliyorlar! Bu bir iki seneden beri böyle oldu, The Cry Against... ile yeniden cikis yaptiklarindan beri sanki...
ama bakiyorum sadee resim dolduruyorlar! Resim tabii ki güzel, benim PC'de zaten resimleriyle dolu ama hic mi bir gün bir röportajlarini, bir anlatimi, bir sarki sözü, ne bilim bir yaziyi iste koymazlar gruplarla ilgili?!
Sadece MERRY icin de degil, MUCC falan icin de aynisi gecerli.
Bilmiyorum eski kafa miyim bu konuda ve dil sorunu da engelmis gibi geliyor ama bir sekilde de Gara'nin dedigi cikiyor, grubu yüzeysel taniyorlar sadece. Orda burda da "Almanya'ya gelin, Fransa'ya gelin, bilmem nereye gelin!" yazilari Gara'nin da dikkatini cekmis ki, "Yurtdisina gitmek istiyorum!" dedi... ama arkasindan "Tatile!" dedi hahaha, dogru ya aslinda Fransa'ya gelin derken, "konser vermeye gelin" demeyince Mr Gara da tatile geliyor..... ama iyi niyetli dedi! Yabancilara karsi birseyi oldugunu düsünmüyorum ama yüzeysel olarak taniyan "FAN" larla da arasi yok gibi.....
Neyse böyle devam edersem konu konuyu acacak gibi, bitiriyorum.
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeC.tesi 06 Ağus. 2011, 12:16

İkiniz de şapka çıkarmak istiyorum Smile Resimler süper, gerçekten de o koyduğun ikinci resimde Gara'nın saçı süpermiş! Ve shirayuri, dediğin gibi "yüzeysel" fanlar pek hoş olmuyor...
efsane

efsane

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimePaz 28 Ağus. 2011, 23:17

geldi mi shirayuri?
shirayuri

shirayuri

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimePerş. 08 Eyl. 2011, 00:58

Ben 3 hafta dolunca mail yazmistim, 1 hafta daha bekleyin gelmezse haber verin demislerdi. Ne tuhaf ki tam da 1 hafta sonra geldi! ((Bence ben yazdiktan sonra gönderdiler ya neyse). Derken icine baktim ki SHIROI HITSUJI! Ben KUROI ismarlamistim!!!!! Acayip sinirlendim sorma! Siteye baktigimda kuroi icin out of print yaziyordu, onu bulamayinca digerini mi gönderdiler (ayni fiyat olunca ?! Geri göndermek istedim aslinda niye böyle yapiyorsunuz diye, sonradan da ugrasmak istemedim. Zaten hevesim bir defa gitti, daha da sinirimi bozmamak icin......

Shiroi simdiye kadar 2 defa falan izledim herhalde..... bir defa moral bozuklugundan (hala!) izleyesim gelmiyor, diger yandan da performanslar aslinda cok iyi, Yuu'nun piyano calisina bayildim, Nero'nun durusu falan da süüper ama cidden acitiyor sarkilar.... su ara mi böyleyim bilmiyorum ama slow sarki dinleyemez oldum, bide karsimda aglamak üzere olan titreyerek zor söyleyen bir Gara görünce hic dayanmiyorum. Saka yapmiyorum bu konuda, bunalima giriyorum yeniden, kötü hissediyorum....

Yoksa dedigim gibi performanslar +100!!!!!
Ama kuroi gelseydi uzun zamandir görmedigim mürekkep icme sahnesi ve tuvalet kagitlariyla da oynadigini görecektim falan eglenceli olacakti falan....
Neyse artik ne yapalim, bu defa da böyle garip oldu. cdjapan'dan bi daha almayacagim kesin, sikildim. SIKILDIM yani Razz

shirayuri

shirayuri

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimePerş. 08 Eyl. 2011, 02:49

Yuu de yeni resim yapma programini deniyor su aralar, resimleri yine cok iyi!!!
Spoiler:
kuzu ve karga, yani karasu.
karasu müzikalite olarak cok cok iyi bir grup ve sarkilarini da sevdim, az cok takip ettgim kadariyla da gayet yeni bir grup olmalarina ragmen simdiden büyük bir kitleye hitap ediyorlar... burda kötü bir seyler söylemek istemiyorum aslinda, özellikle MERRYüyeleri bu kadar hevesliyken.....
Önceki hafta iki grubun röportaj yayini izledim. Cok güzel sohbet gelisti aslinda ama karasu tarafi daha donuktu sanki. Donuktan kastim az konusmalari degildi cünkü herkes Gara yada Nero gibi cenesi düsük olmak zorunda degil zuhaha.... kastettigim seyi örnekle anlatayim:

MERR üylerine soruluyor, hangi sarkiyi okumak isterdiniz... Gara "yume" sarkisini özellikle sevdigini, "ressha" da cok iyi iste ilk dinledigimde zaten cok begenmistim ..... ballandirarak anlatiyor falan. Ayni soru karasu'ya gelince..............."bilmem ben MERRY sarkilari söyleyemem." - "en cok sevdiginiz sarki hangisi peki?"diye soruyor gazeteci, "....." - "Beautiful Freaks'den?" - bateristi önündeki listeye bakiyor, "hmm... burdan yok.... ama fricon diye bir sey vardi o cok iyidi", Gara: "aaa Friction! gecen albüm under-world'den!!!" - "hmm evet o. Biraz daha punk tarzi falan uuuaaaa yerleri özellikle güzeldi."

...diye devam etti. Ara ara, eee pardon. karasu'yu bu kadar övüyorsunuz ama karasu'dan tek bir kelime cikmadi MERRY hakkinda diye düsündüm, gomen.
Birde bambaska birsey görsellikle alakali ama bir MERRY üyelerinin giyim kusamlarina, üst baslarina baktim, birde karasu üyelerinin. Giyisi o kadar da önemli degil belki ama o an kuzularin hepsinin takim elbise giyip, saclarinin yapili olmasi ve karsi tarafin (vokalist haric o en azindan beyaz bir gömlek giymisti) normal "summer shirt" dedigimiz, belki de disarida yazin piknige giderken, bisiklet sürerken, deniz kenarinda falan giyilen tarzda "sümsük" hallerle cikmalari o kadar da güzel degildi. Cidden normalde önemsemem orda is konusluyor cünkü ve kameralar var ciddi ve resmi bir ortam..... yada röportaj sirasinda olanlara gicik oldum da giyislerine de arti gicik mi oldum bilmiyorum....

vokalist tek iyi giyinendi ama onun tavirlari hosuma gitmiyor. Daha önce kisa bir radyo programnda da dinlemistim, pardon öyle diyecegim simdi ama sarhosken kendini kaybeden insanlardan hoslanmiyorum!!!! Kendini kaybedecek kadar icenlerden daha dogrusu. Birde sahne öncesi icenlerden. Bunlarin hepsi mevcut.... birde Gara'ya sordu sen icmez misin diye, "sahne öncesi icmem, sahne ortasinda da icmem. Sahnede ya su icerim yada show geregi shiroi hitsujide mesela viski gibi görünsün diye cay icmistim" dedi Gara....
Nero da mesela, "Kuroyume'yi eskiden sevdigini söylemistin." diyince vokalist:"öyle mi dedim, hatirlamiyorum. Cok icmisim herhalde o gün."--- baska yerde de Gara'yla ne konustuklarini hatirlamiyordu falan....
Neyse iste su ekim ayini atlatsaydik cok sevincegim sahsen... müzik ve sound konusu baska bu gruba karsi sempatim sifir su an ama saygi duyuyorum ama sevemiyorum. Gomen....
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeCuma 09 Eyl. 2011, 12:59

Röportajı izlemedim ama dediğin gibiydiyse seninle aynı fikirdeyim. MERRY fan'larına karşı bence her zaman saygılı, ama eğer Karasu böyle bir grupsa, gerçekten hoş değil... Ün başlarını döndürmüş olabilir belki?
shirayuri

shirayuri

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeCuma 09 Eyl. 2011, 18:05

Daha yeni bir grup olduklarindan biraz daha heyecanli ve ne diyeceklerini bilemediler gibi de geldi. Dinleyici kitlesi farkli oldugundan V-kei grubuna yakin durmayalim gibi bir sey de var ama ya. Normal hayatta da bu var, V.kei seviyorum dedin mi tuhaf algiliyor insanlar, sana kötü gözle bakiyorlar maalesef....

Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeSalı 08 Kas. 2011, 12:52

Eveeet, shirayuri kayıplara karıştığından beri bu konu çok boş kaldı.
Şimdi gördüğüm bir habere göre, MERRY 10.uncu yılını kutluyor. MERRY 10th Anniversary NEW LEGEND OF HIGH COLOR「6 DAYS」 adını verdikleri etkinlik dün Tokyo Ebisu Liquid Room'da başladı. Hoş bir galeri, ve Nero'nun üstlenmiş olduğu, her bir üyeyle yapılan röportajların da olduğu bir kitapçık da fanlarla buluşmuş. Bütün bu hazırlıklarla uğraşırken, Nero 3 kilo vermiş.
MERRY, dün akşamki etkinlikte, geçmişiyle şimdiki yeni halini çok iyi benimsediğini bir kez daha göstermiş.

İşte bir iki foto:

Merry - Sayfa 19 001ytv

Merry - Sayfa 19 002hl

Ecthelion

Ecthelion

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimePerş. 10 Kas. 2011, 00:43

Nereye kayboldu yahu Shirayuri, bakınıyorum ama yok Sad
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimePtsi 27 Şub. 2012, 00:55

Bilmiyorum ben de merak ediyorum... Özlerse geri gelir herhalde Smile
MERRY 2 mayısta yeni single çıkaracağını açıklamış. Merakla bekliyoruz =)
shirayuri

shirayuri

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeCuma 17 Nis. 2015, 18:38

Orihara Maya demiş ki:
Bilmiyorum ben de merak ediyorum... Özlerse geri gelir herhalde Smile
MERRY 2 mayısta yeni single çıkaracağını açıklamış. Merakla bekliyoruz =)

burasi birden aklima düstü, bende bilmiyorum! sifremi bile hatirladigim bir mucizedir herhalde  Shocked
bayagi uzun zaman oldu cidden!
kimseler kalmamis herhalde..........
beni beklediniz demek ama ben gelmedim Sad  hain ben!
Merry'e gelecek olursam....  
hayatimda tek degismeyen Merry oldu sanirim What a Face
Belki benim gibi bir gün aklina düsüp buraya ugrayan olursa diye hani.........
son gecen yillarin özetini cikarsam mi acaba  lol!
Ama son yazdiklarimiza bakiyorum da...

En son karasu ile konser veriyorlarmis burda, ay inanmiyorum gelecek ay yillar sonra tekrar beraber cikacaklar!!!!!!!!!!!!!!!!
Böyle bir tesadüfe!!!  Merry - Sayfa 19 654939  Merry - Sayfa 19 654939 Eh o zaman pek de zaman gecmemis yani.
Karasu da kalmisiz ordan devam pfff Merry - Sayfa 19 654939
Neyse eskisi gibi cok virvir yapmadan bari en son kliplerini koyayim buraya  I love you

Ama surdan
GAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
demeden gidemem  Merry - Sayfa 19 426269
Merry - Sayfa 19 654939
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimeCuma 17 Nis. 2015, 23:28

Bugün MP3 çalarımda Merry'nin bir şarkısına denk geldim, aklıma burası geldi benim de, tesadüf Smile
Forum uykusundan biraz uyanır belki Very Happy
http://candynindunyasi.com
shirayuri

shirayuri

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimePtsi 04 Mayıs 2015, 19:58

Bu konuya bakip MERRY'ye belki ilgi duyup dinlemek isteyenler, nasil bir grup oldugunu ögrenmek isteyenler icin gecen yillarin ciddi bir sekildde özetini cikarmaya karar verdim.
Büyük bir ihtimalle pek okunmayacak - okunsada HAHA diye gülünecek bu fana ama yine de belki yeni MERRY fanlari kazandirabilirsem gruba ne ala Very Happy
Arada yine kendi yorumumu yaparim herhalde, yoksa cok sikici olacagini düsünüyorum, biyografi yazmiyorum yani yani...
Cok fazla detaya da girmeyeyim yoksa burasi fena olur,,,

Su andan baslayip geriye gitsem..... hafizam acisindan daha kolay olacak sanki.

Su an MERRY ne yapar, yada ne planlari var......

Haftaya bugün 2MAN-TOUR denen baska gruplarla birlikte cikacaklari, MERRY nin kendi düzenledigi turne baslayacak! Önemli cünkü cok büyük gruplarla beraber cikacaklar!!! New Roteka, THE CHERRY COKE$, Kuroneko Chelsea, Strawberry song Orchestra gibi gibi....

Simdi gelelim önceki yasananlara...

Önceden de koydugum video büyük olaydi!!!!
Chiyodasen Demokuracy

Bu kadar eglenceli bir video daha olmadi tarihte!!!!
Gara'nin gülümsemesi o kadar rahatlatici ki, o kadar yasanan seyden sonra bu videoyu izlemek en büyük ilac! Sonra bir sürü ünlü kisiler var. lynch. NoGoD ve New Roteka'dan filan...
Birde üstelik Nero yillardir söyledigi baskanlik hayalini bu klipte gerceklestirdi Merry - Sayfa 19 654939 Dünyayi cennete cevirecek olan baskan Nero!!!! Baska bir kampanya resminde "Tanridan önce kendine inan" yaziyordu, bir oyda buna benden Merry - Sayfa 19 741807
Neyse detaylarda bogulmaya basladim bile zuha, Yardimci sekreteri boyunluklu Tetsu-san. (Niye boyunluk var cünkü kaza gecirdi- detaylar az sonra........)
Kadin kimonosu giymis Gitaristler Yuu ve Kenichi! Kenichi'ye acayip yakismis ama Yuu de sanki yanlislikla kadin kimonosu giymis samurai'yi gördüm puhaha - hareketleri THE SAMURAI!

Klipte cocuklar en tatli sey ama en komik seyde okul uniformali amca ve ordan oraya kosturan trans zuhaha Birde Garayla dans yerinde yani kendimden gectim puhahaha
Su klibin etkisinden hala kurtulamadim, oh my god böyle sacmalk görmedim Merry - Sayfa 19 654939 Merry - Sayfa 19 654939
Aslinda dünyanin geldigi noktayi tüm ciplakligiyla gösteriyor, degil mi?
Herkes bir yere cekmeye calisiyor - sarkinin sözlerine en son "hersey yedirilen köpek gibi oluyoruz" diyor - YES! iste budur.

Sarki gecen yil aralikta cikan yeni albüm NonSense MARKeTten.
Sarkilarin kisa versiyonlari>

Albümün bir versiyonunda da akustik özel CD var! Son zamanlarda akustige de agirlik veriyorlar. AKustik MERRY örnek icin buraya bakabilirsiniz...
Albümün adindan NO SMART cikiyor- baska bir slogan da NO SMART NO ART diyerekten, cikisi albümün baya cesaretli bir videoylaydi!

Dil tercüme ayari var - ingilizce fransizca beraberce okursaniz agirligini daha iyi anlarsiniz sarkinin.
En sonunda paranin kimleri neye cevirebildigini görebilirz yani... agizi bozuk civcivin de dedigi gibi aslinda hersey xxxtan!

Para konusu baya bir dile  geldi, özellikle Garanin cikardigi, kendi yazdigi ilk kitabinda!!
Kitabi - Garakarte - aslinda belindeki rahatsizligi anlattigi bir günlük tarzinda.
Günlük günlük konusulan japonca oldugundan ve Garanin cok düzgün japoncasi sayesinde cok iyi anlasiliyor!

Hastaligin ortaya cikisindan, agrilarini dindirmek icin gitti doktorlara ve hatta büyücülere kadar anlatiyor (bunlarin hepsinin aslinda para sömürmek icin oldugunu da)...
Garanin mistik seylere ilgisi oldugunu ve o yönlerini biliyordum da, sahne aldigi sirada reiki uzmanlarinin ona enerji yollamalari falan acayip ilginc geldi!!!
Ayrica kitapta kücüklügünün resimleri - ameliyat yerinin fotolari ve hastaanede okudugu kitap dinledigi seyler - yedigi yemeklere kadar ilginc resimler var. Sahsen en cok sevdigim resim hastaneden ciktigindaki hastane önündeki resmi.... bir daha böyle kötü seylerin yasanmamasi dilegiyle.....

Ben o yil yani 2013te Garanin dogum gününde (her yil dogum gününde 06.07.'de özel birseyler planlarim) bana 4saat uzakliktaki bir japon tapinagina gitmistim.
O gün cumartesiydi yani tam gününde gidebildim. Kendim icin de Gara icin de dua ve dilekte bulunmustum. Cok cok baska hissetmistim, böyle buruk bir dogum günü daha yasamadim derken o tapinagin havasi cok baska hissettirdi.
Ve gecen sene tesekkür icin tekrar gittim.
bu sefer de Tetsusan ve aslinda diger baska bir sey icin de dilekte bulundum. O zamanlar da Tetsusan belirsizdi... o da yavas yavas iyiye gidiyor... ve bilemiyorum simdiden ama belki bu yil tekrar giderim, her defasinda kendim acisindan da manevi olarak bir rahatlama hissediyorum cünkü...

ALbüm cikmadan önce tanitim turnesi düzenlediler gecen yil ve ondan önce de ZOMBIE konseptli turne. Tetsusan hicbirinde de yoktu. Zaten Tetsusan olmadan MERRY yarim gibi kaldigindan, Zombie'ye dönüstüler ve bayagi makyajli ve ilginc bir sey cikti! "Zombie Paradies-cehennemin dans sarkisi" da o zamanlar cikti ki albüme de aldilar. Acayippp eglenceli bir sarki dinlemeniz lazim mutlaka!!!! Tetsu bestesi olmasi da onu ne kadar cok sevip her zaman andiklarini gösteriyordu aslinda...
O turneden bir video:

Garabbit 5.dakikdan sonra özellikle - dikkat kan göremeyen bakmasin! Garanin eskiden siseden gelen kutsanmis suyu da sekil degistirdi... genelde yerleri sulamak icin ve özellikle de mezarliklarda kullanilan sulama kovasi sekline geliyor kutsanmis su! Genelde de tuvalet suyu olarak zuhaha
Cehenneme girmisken "Violet Harenchi" sarkisini "Violet Zombie" olarak aranje edip söylemeleri de acayip ilgincti!

Öncesinde Tetsu-sanin kaza gecirdi lynch. defspiral gibi gruplarla birlikte olan turne vardi. Tetsusan tam da "ZERO" single'i ciktigi zaman gecirdi bu kazayi.
ZERO

Tanitim turnesi planliyken... Iptal edilmedi ve cali gari-kenjiro, Kagero-kazu ,MUCC-YUKKE gibi ünlü bassistlerin destek verdigi bir turne oldu.
Zero, Garanin geri dönüsünden sonraki "sifirdan basliyoruz" diyerekten cikardiklari önemli bir single oldu. Ondan önce ROTTENGRAFFTY grubuyla yaptiklari turne sayesinde "Beautiful Freaks" albümünden "Zetsubo" sarkisinda ROTTENGRAFFTY üyeleriyle bir düet gerceklesti!!! Acayip ilginc bir versiyon oldu!
Ayrica "ZERO" singleinden diger bir sarki da "WALTZ" sahsen retrock budur! dedigim tam MERRY-tarzi bir sarkiyi da dinlemenizi tavsiye ederim....

Ameliyattan sonra geri dönüs konserinin bileti bir kac haftada tükenmisti. O konserde sapsari sacli Gara acayipppp güzeldi ki performansi da yerine gelmisti! Konser sonrasi okudugum haberlerin hepsi acayip pozitifti acayip sevinmisitm!!!!

MERRYnin ara verdigi sira neyseki Yuu ne Nero vardi, onlar bir seyler yapiyordu haberlerini aliyordum yani.

Nero mesela DJlik yapti - hala da arada yapiyor.
Nero'ya cok baska bir sempatim olustu - ki hep vardi zaten - ama onun ne kadar iyi bir baterist oldugunu daha iyi anladim.
Bir ara japon davul calma kursu düzenlendigini okudum ve ilginc bir sey olur diyerekten 3 ay düzenlenen kursa gittim. Acayipppppppppppppppppp eglendim!!!! Eglenmekten cok birde o davulun etrafa verdigi o enerjiyi hissetmek yani nasil bir duygu anlatamam!!!! Tekrar böyle bir kurs yada ortam olsa keske, wadaiko calmayi cok istiyorum...

MERRY disinda faaliyette bulunan da Yuu oldu, Yuu X-JAPAN ToshI'nin kurdugu grupta caldi mesela!
Bir video:

Cizgili shirtli Yuu I love you

Ara vermeden önce "Fukuro" single'i cikti! Özellikle videosu cok cok güzel - manzara müthis! Bence "CALLing"den sonraki en güzel manzarali video...

"Tsumi" sarkisi da acayip dinamik! Acayip bir japon havasi var...

Single tanitiminda Gara olamadi ama bestecisi olan Tetsu-.san mesela...
hic unutamadim, bir radyo programina konuk oldular Yuu ile birlikte... single'den falan bahsederken özel bisey de duydummmmmm - ilk kez acik acik erkek arkadasindan bahsetti Yuu!!! Uzuuun zamandir tahmin ettigim dile geldigi icin acayip mutlu olmustum.

Ama en acik sözlü Nero oldu! O yüzden de tekrardan hayran kalmistim!!! Nero hatta önce lynch. Asanao ile baya samimi oldu turne sirasinda ama o ilgi duymadigini belli betti bayagi - su ara da vistlip'ten Tohya'yla samimi - tatli tatli pozlar verip duruyorlar twtlerde falan.... o kadar ciddi birsey oldugunu sanmiyorum gerci.. ama yine de beraber ciktiklari zaman acayip tatli oluyor!
Öncelerde Nero böyle asiriya gittiginde Gara cok kiziyordu! Nero birde üstelik Gara bana kiziyor diyerek daha da berbat hale getiriyordu olayi Merry - Sayfa 19 654939

[collector] turnesi öncesinde "Gunjo" cikti- MERRYnin 10.yila özel cikardigi fanlara - NMNL'lere özel yani!

群青 , japonca yazilisi ve "kobalt mavisi" anlaminda ama kanji olarak tek tek "君-kimi-sen" "羊-hitsuji-kuzular" "青-seishun"genclik anlaminda yazilan青春 gelen"- yani "Senin gencligin kuzularla" gibi bir anlam cikiyor ki . Gara yine kanji profösörü olarak döktürmüs bilgisini!!! Inanilmaz bir isim! Ayni single'de "collector" sarkisi süperrr eglenceli!!! adini da turneye vermislerdi zaten....

Kapaklarin cizimi de DIR EN GREY kyo'ya ait! Bu single ciktiginda nico-video sitesinde bir yayina katilmislardi hic unutmuyorum Gunjo tanitim posterinin laneti tutmustu Tetsu-san'i - poster sürekli kafasina geciyordu puhaha

2012'de 10.yili doldurduktan sonra Shiroi Hitsuji - Kuroi Hitsuji - yani beyaz-kara kuzu anlaminda olan bir yavas duygusal sarkilarin oldugu birde hizli eglenceli sarkilarin oldugu ayri ayri konser turnesi düzenlediler.... Sonrasinda da VERY BEST albümü cikmisti.
Ondan önce de 6DAYS diye, 6albüme özel yapilmis 6 farkli konser verdiler - hepsi ayni mekanda ama albümlerin konseptlerine ayirarak.... sonradan bunu DVD haline de getirdiler- ilginc olan, konserin yani sira kendi yorumlarinin da kaydi olmasi! Hem izleyebiliyorsun hemde kendi yorumlarini dinliyorsun. Daha önce hic görmedigim birsey! cok ilgincti!!!
Birde shiroi-kuroi hitsuji konser finali de 2013'te cikarmislardi DVD olarak....

Arada da dedigim gibi cok cesitli gruplarla beraber etkinliklere katildilar. MUCC ve sukekiyo da bu gruplardan mesela... BUCK-TICK fest de de mesela cikmislardi... Wow dedigim süper bir performansti!!! "Aku no Hana" ve "Japanese Modernist" söylediler.
24.saniyeden sonra...

Tribute albümlerinde de Aku no Hana söylemislerdi zaten!

Burdan gittikten sonra özetle bunlar oldu....

Detaylara inmek istemezsem de arada kacti yine, bu kadar yaziyi yazdiktan sonra...
Nerdeyse 4yil foruma ugramadim ama 4yil yazmis kadar oldum...

Bundan sonra da MERRY'le kalin - mutlaka bir dinleyin Merry - Sayfa 19 892739
shirayuri

shirayuri

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimePtsi 04 Mayıs 2015, 20:17

Ve bir sey de ekliyeyim son kez.
Yeni ve FRESH birseyler dinlemek isteyenler icin belki bir alternatif....
(Forumda hicbirinin konusu yok)

MERRY'yle 2 ay sürecek olan turnede yer alacak olan gruplar...

Hepsi de acayippp basarili gruplar - kendi caplarinda. Milyonlara hitap eden büyük grup degiller, ama büyük oynamak degil, anlamli seyler yapmak önemli. Popüler kültüre bayilsaydim baska türlü seyler dinlerdim.................

▶ New Roteka
Daha önce Tribute Albümlerinde "Shinjku Nana" sarkilarini söylemisti MERRY. Chiyodasen videosunda da oynadi vokalisti Atsushi. Simdi de turnede beraberler!!! sprrr.
Bu sarkiyi sectim cünkü hersey ters gidiyor - komik!!!!

▶ Backdrop Cinderella
Vokalist süper bir performansi var!!!! Mimikleri falan mükemmel. Sarkida dedigi gibi Ikebukuro ölmüs gibi - anime'den maid'lerden ve orda gezen diger zibidilerden zuhaha

▶ Kuroneko Chelsea
Hep adini duydugum ünlü bir grup - tarzlari ilgimi cekmiyordu ama bu turnede yer almalari baska kitlelerin MERRYyi tanimasi acisindan büyük bir sans! Aslinda hepsi icin gecerli bu...

▶ ROACH
Okinawa asilli grup. Vokalistin sesinde hafif bir Okinawa-Minyo havasi var... Bu sarkiyi sectim cünkü Amerikanin Okinawa üstüne karsi bir gönderme yapiyor.............................

▶ HERE
Daha cok yeni sayilabilir grup. Ama acayipler!!! Günlük seylerle dalga geciyorlar yani. Mesela biri bana böyle askini haykirsa kusardim herhalde..zuhaha Vokalistin sesi de baskin ve cok hos geldi bana. Acayip dinamiklerrrr

▶ Karasu
Burda birakip gittigim karasu.......................... bu sarkilarindan vaz gecemiyorum.
"Bir rüya gördüm.. / Öldügüm zaman bütün perdeler indiginde / Yasananlari hatirlayacak biri vardi"

▶ Strawberry SongOrchestra
Showa dönemininden esinlenmis shironuri - punk yapan grup, sahnede dans - tiyatroya da önem veriyor!
Biraz underground olduklari icin asiriliklar ve kan göremeyenler bakmasin... Kendim tarihe merakli oldugumdan bu tarzlarini cok sevdim!!!!

▶ Gozen 4ji, asayake ni tsuki
Cok yeni ve genc bir grup - ortalama yas 21 !!!! Bu turne de onlar icin büyük bir sans olabilir!?

▶ THE CHERRY COKE$
MERRY  albümde Chiyodasen sarkisinda gruptan tomo caliyor akordeonu . Cok pozitif enerji veriyorlar! En yeni sarkilari da aynen cok pozitif.

▶ NoGoD
THE V-KEI!!! MERRY son zamanlarda sanki uzaklasti Visual Kei tarzindan o yüzden bu birlesim de ilginc geldi! Su an V-kei dünyasinda bayragi önde götüren gruplardan. Vokalist Dancho "Chiyodasen" videosunda da oynamisti...
Yillar önce V.kei cover albümde yer aldiklarinda en cok NoGoD begendigini söylemisti Gara ama birgün beraber turneye cikacaklari tahmin edemezdim - süper oldu!!!!

Ben aralarinda en cok Strawberry ve HERE seviyorum.
Digerlerini de dinleriyorum gerci cünkü hepsinin cidden de belirli bir tarz ve duruslari var.
Bu turnede de MERRY parlasin burdan Andromedaya kadar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Not: bir grup eksik, daha aciklanmadi.... Ne zaman aciklanir bilmiyorum ama sona birakildigindan büyük sürpriz olmasi lazim...?! Bekleyip görecegiz Very Happy
Admin
Admin
Admin

Merry - Sayfa 19 Empty
MesajKonu: Geri: Merry   Merry - Sayfa 19 Icon_minitimePtsi 04 Mayıs 2015, 20:47

hoş geldin shirayuri Merry - Sayfa 19 597419
https://japon.yetkin-forum.com

Merry
19 sayfadaki 20 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Sonraki
 Similar topics
-
» merry christmas
» BURST EP - Merry
» [Album] Merry - Underworld