japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Maou

4 posters
YazarMesaj
rei

rei

Maou Empty
MesajKonu: Maou   Maou Icon_minitimePerş. 31 Tem. 2008, 11:26

Maou Maouwithcast

* Title: 魔王
* Title (romaji): Maou
* Format: Renzoku
* Genre: Suspense drama
* Episodes: TBA
* Broadcast network: TBS
* Broadcast period: 2008-Jul-04 to 2008-Sept
* Air time: Friday 22:00
* Theme song: truth by Arashi
* Related TV show: The Devil

Geçen sene Korede "The Devil" ismiyle yayınlanan drama baz alınarak yapılan japon yapımı bir drama. Geçmişte fakir bir aileden gelen avukatın kardeşi lisedeyken kazayla öldürülür. Bir lise arkadaşına bıçak çeker ve arkadaşı kendisini korumaya çalışırken bıçağı yanlışlıkla ona saplar. Ailesi çok zengin olan çocuk iyi bir avukat sayesinde nefsi müdafadan ceza almaz, ancak öldürülen çocuğun kardeşi yaşananları unutmayacaktır. Yıllar sınra hiçbir davayı kaybetmeyen bir avukat olur ve intikam peşine düşer.

Aynı zaman diliminde, nefsi müdafadan içeri girmekten kurtulan Naoto(Ikuta Toma), ailesinin işlerini devralmak yerine bir dedektif olmayı seçer. Ailesi desteklemese bile o hayatından memnundur. Bir gün kendisine tanımadığı bir isimden bir paket gelir. Paketi açtığında içinde kırmızı bir zarf olduğunu görür, zarfın içinde bir tarot kartı vardır, "adalet" kartı..

Adalet kartı, geçmişte işlenen günahların ödenmesine işarettir.

Kartı aldıktan bir gün sonra, Naoto'nun aile avukatının ölüm haberi gelir. Olay bir cinayettir ve davayı Naoto alacaktır. Olay yerini incelediklerinde ilginç bir gerçek keşfederler, Naoto'ya tarot kartını gönderen kişi, aynı karttan aile avukatına da göndermiştir. Kartları gönderen kişinin kim olduğu ve ya amacı bilinmemektedir, ancak kimsenin göremediği, suçlunun aslında dava zanlısının avukatının ta kendisi olduğudur... Medyada "angelic lawyer" olarak tanılan bu başarılı avukat, aslında kardeşinin intikamını almak için Naoto ve çevresindekilerin peşine düşen kişidir.

toma ikutanın yeni doraması *-* geçen sene korede yayınlanmış bir dramanın japon versiyonu. toma ikuta bir dedektifi canlandıracakmış *-* ilk bölümü indiriyorum izleyince tanıtımı güncelleyeceğim ^^ duyan, bilen, izleyen var mı? =)

birinci bölüm: ilk bölümü izledim ve açıkçası çok etkilendim *-* açılış şarkısı pek güzel (arashi-truth xD ) hikayeyi çok beğendim, oyunculardan bahsetmeye gerek yok zaten :p kamera çok iyi kullanılmış ve yönetmen işini iyi biliyor Embarassed Embarassed

neyse ilk bölüm için bu kadar yeter, ikinci bölüm yorumlarında görüşmek üzere~ :p

ikinci bölüm: ikinci bölüm çok acaipti 0__o şimdi bu ayıcığı çocuğa bu vermediyse kim verdi? bu verdiyse çocuk bunu görünce tanımaz mı? noluyo be kafa gitti aptal oldum!? 3. bölüüümm T___T

üçüncü bölüm: NOLUYO LAN?!!!!!!!!!!!!!!
Nodame^^

Maou Empty
MesajKonu: Geri: Maou   Maou Icon_minitimePerş. 31 Tem. 2008, 20:36

ne oluyo yaa birsey anladiysam arab olayim afro

dizi nasil heycanlimi komik bolumleride varmi gerci ikuta icin seyredilir diyorum hana yoriden sonra bakabilirim guzel ise
rei

rei

Maou Empty
MesajKonu: Geri: Maou   Maou Icon_minitimePerş. 31 Tem. 2008, 20:39

komik bölümleri pek olduğu söylenemez, death note tarzında..
baya karizmatik olmuş ama noluyo ne bitiyo kafamızı karıştırdılar şu son bölümlerde.. hadi bakalım O__o
Nodame^^

Maou Empty
MesajKonu: Geri: Maou   Maou Icon_minitimePerş. 31 Tem. 2008, 20:44

karmaslk bir hikayesi var galiba ama ikuta icin izlerim buyuk bir ihtimal lol!
matrixsakini

matrixsakini

Maou Empty
MesajKonu: Geri: Maou   Maou Icon_minitimePtsi 12 Ekim 2009, 13:52

Harika bir dizi! (Ben bu başlığı daha önce nasıl görmedim?) İzlediğim, konusu komedi olmayan dizilerin içinde en sevdiğim, en çok etkilendiğim dizi.

Toma ile Satoshi'nin kimyası o kadar uymuş ki! Şaştım kaldım. Özellikle Satoshi'nin oyunculuğuna hayran kaldım. Konu zaten harika. Yalnız kesinlikle konu hakkında birşeyler okunmadan izlenmesini tavsiye ederim. Müzikleri de çok hoştu. Açılış şarkısı Arashi'nin Truth'u da çok güzel.

Finalinde saatlerce ağladığımı da itiraf edeyim...
http://addictedto-graphics.blogspot.com/
ShiNa-ChaN

ShiNa-ChaN

Maou Empty
MesajKonu: Geri: Maou   Maou Icon_minitimePerş. 04 Şub. 2010, 16:07

yha ben de başlıcam ama hiçbiyerde bulamadım yardımcı olurmusunuz indirebilmem için?? Maou 687508

Maou
1 sayfadaki 1 sayfası