japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Amagami SS

3 posters
YazarMesaj
Kouji

Kouji

Amagami SS Empty
MesajKonu: Amagami SS   Amagami SS Icon_minitimeC.tesi 12 Şub. 2011, 01:59

Amagami SS

Amagami SS 29zyfeu

Geçtiğimiz yazın ağustos ayında başlamış olan 25 bölümlük kısa ve güzel bir animedir. Lise çağındaki öğrencilerin etrafında dönen konusu ve arcları ile bence gayet güzel bir çalışma olmuş. Asıl adı Amagami olan romance, school, ecchi içeren bir PS2 oyunundan uyarlanmıştır. Serideki konu lise öğrencisi olan Tachibana Jun'ichi ve onun etrafındaki birbirinden güzel kızlarla ilgili.

Tanıtım:

Lise 2 öğrencisi olan Jun'ichi iki yıl önce Noel gecesi bir kız ile buluşmak için sözleşir fakat kız buluşmaya gelmez. Bunun üzerine Jun'ichi depresyona girer ve bu zamana kadar içine kapanık biri olmuştur.

Anime her 4 bölümde bir arc değiştirmiş ve böylece 6 arc oluşmuştur. (25.bölüm tek bölümlük arctır.) Ve gelelim esas oğlanımızın etrafındaki kızlara:

(Arc sırasına göre tanıttım.)

Morishima Lovely Haruka

Amagami SS 417579-bigthumbnail
Spoiler:

3-A'da okuyan lise son öğrencisi. Uzun, siyah ve dalgalı saçları vardır ve gözleri mavidir. Lovely ismini melez olduğu için almıştır. (Büyükannesi veya büyükbabasından birisi İngiliz ama kim olduğunu unuttum.) İlk arc karakterimizdir ve ulaşılması imkansızı oynamaktadır fakat daha sonra gerçek hisleri ortaya çıkar ve ikisi arasında güzel ve eğlenceli olaylar geçmeye başlar. Benim favori kızımdır ve hiç çekinmeden söyleyebilirim Haruka sayesinde Otaku oldum. lol!

Tanamachi Kaoru

Amagami SS Amagami-ss-tanamachi-kaoru-kitto-ashita-ha

2-A'da okuyan lise 2 öğrencisidir ve Jun'ichi ile sınıf arkadaşıdır. Aynı zamanda eski arkadaşlardır. Dalga geçermiş gibi davransa da aslında Jun'ichi'ye aşıktır. Annesinin işlettiği bir cafede garson olarak part time çalışır. Omuzlarına kadar olan kıvırcık, siyah saçları vardır ve gözleri siyahtır. Jun'ichi'yi kendine aşık etmek gibi bir düşüncesi yoktur ama zamanla Jun'ichi bazı olayların akışıyla beraber Kaoru'ya aşık olur.

Nakata Sae

Amagami SS Vlcsnap-2010-08-27-18h30m10s134

Jun'ichi'nin kardeşi Miya'yla aynı sınıftadır ve en yakın arkadaşlarından biridir. Lise 1 öğrencisidir. Dalgalı (ya da kıvırcık bu işten pek anlamam), kahverengi saçları vardır ve gözleri koyu kahverengidir. İnsanlarla konuşma problemi vardır. Konuşurken çok heyecanlanır ve utanır. Miya ikisini tanıştırdıktan sonra bu olaydan bahseder ve Jun'ichi'de kız kardeşinin arkadaşına yardım etmek için elinden geleni yapar. Fakat hesaplamadığı bir şey vardır. Sae ona aşık olmuştur ve Jun'ichi'de başlarda farketmese bile ona karşı bir şeyler hissetmektedir.

Nanasaki Ai

Spoiler:

Sae ve Miya ile aynı sınıftadır ve üçü birbirlerinin en yakın arkadaşlarıdır. Omuzlarına kadar kısa saçları vardır ve mor gözlüdür. Okul yüzme takımındadır. Jun'ichi ile pek hoş bir şekilde tanışmadılarsa da yine de aralarındaki iletişimden sonra birbirlerine aşık olmuşlardır.

Sakurai Rihoko

Spoiler:

Jun'ichi ile yakın arkadaştır ve yaşıttır. Küçüklüğünden beri ona aşıktır ama bunu hiçbir zaman söyleyememiştir. Kahverengi saçları ve gözleri vardır. Fazla kilosu olmasından yakınır ve yemek yemeyi çok sever. Sonunda çevresindekilerin desteğiyle Jun'ichi'ye yakınlaşmak için elinden geleni yapmaya başlar.

Ayatsuji Tsukasa

Spoiler:

Jun'ichi ile çocukluk arkadaşıdır ve aynı sınıftadır. Çok zeki ve aynı zamanda çalışkandır. Jun'ichi ile yakınlaşmaları komite görevi için yardım etmeye gönüllü olduğu zaman başlar. Gerçekten izlenmeye değer arclardan biridir ve biraz sırlarla doludur. Smile

Kamizaki Risa
Amagami SS Stalker2640x360

Son kızımızdır ve oldukça tatlıdır. Ortaokuldan beri Jun'ichi'ye aşıktır. Uzun, kahverengi saçları ve gözleri vardır. Hakkında pek bir şey söylemek istemiyorum çünkü son arc ve son bölümde yer alıyor sadece ve üstelik eğlenceli bir olay döngüsü var bölümde. Diğer arclarla bağlantılı olan tek arctır. Normalde hiçbir arcın diğeriyle bir alakası yok.

Yan karakterleri tanıtmadım gerek yok diye düşündüm ana karakterleri tanıtmış olmam animeye bir göz attırmaya yeterli bence. Very Happy Ama üzerinden küçük bir anlatımla geçebilirim.

Umehara Masayoshi

Jun'ichi'nin her zaman en yakın arkadaşı olmuştur ve kızlara çok fazla düşkündür. Açık pozların bulunduğu dergileri zulalar ve onları diğer erkeklerle paylaşır. Başta bizimki olmak üzere. lol!

Tachibana Miya

Dediğim gibi baş karakterimizin kız kardeşidir. Çok tatlı ve yaramazdır.

Takahashi Maya

Okulun tarih öğretmenidir ve bütün derslerde bu kadını görürsünüz. Very Happy

Tsukahara Hibiki

Haruka ile aynı sınıftadır ve en yakın arkadaşıdır. Okul yüzme klübünün kaptanıdır. Her arcta gözükmesine rağmen özellikle Haruka ve Ai'nin arclarında öne çıkmıştır. (Birinin en yakın arkadaşı, diğerinin ise takım kaptanı.)

Anlatım tamamen bana aittir aslında bir süredir aklımdaydı ama zaman bulamıyordum. Anime cidden izlemeye değer. Smile Full HD bölümler ve UTW senkronlu altyazılar için bana PM yoluyla ulaşabilirsiniz. Amagami SS Peace
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Amagami SS Empty
MesajKonu: Geri: Amagami SS   Amagami SS Icon_minitimeC.tesi 12 Şub. 2011, 18:36

Tanıtım için teşekkürler Amagami SS 597419 Çizimleri hoşmuş Smile
Sayfa düzenini bozan resimler koyarken spoiler içine almaya lütfen dikkat edelim bu arada Wink
Kouji

Kouji

Amagami SS Empty
MesajKonu: Geri: Amagami SS   Amagami SS Icon_minitimeC.tesi 12 Şub. 2011, 18:45

Spoilerın olduğunu görmedim yoksa alırdım kusura bakmayın. Very Happy Teşekkürler.
Kouji

Kouji

Amagami SS Empty
MesajKonu: Geri: Amagami SS   Amagami SS Icon_minitimeC.tesi 12 Şub. 2011, 22:13

Anime download linkleri için buraya tıklayın.
Admin
Admin
Admin

Amagami SS Empty
MesajKonu: Geri: Amagami SS   Amagami SS Icon_minitimePtsi 14 Şub. 2011, 23:28

teşekkürler Very Happy türkçe altyazıları da çıkmaya başlamış =)
https://japon.yetkin-forum.com
Kouji

Kouji

Amagami SS Empty
MesajKonu: Geri: Amagami SS   Amagami SS Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 20:04

O altyazılardan 5.bölüm bana ait. Bu forum dışında bütün forumlarda ve pen spinningde kullandığım nick Curs3dH4nD'tir. Very Happy Yalnız şöyle bir durum var altyazılar çıkmaya devam etmedi ki ilk 4 bölümün altyazıları da çok kalitesizdi bence. İngilizce iyidir ya. Very Happy Ama 5.bölüm sorunsuz Türkçe onu temin ederim. Very Happy

Amagami SS
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Amagami SS Full HD + English Subs