japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konnichi wa !

+2
Admin
tugsat
6 posters
YazarMesaj
tugsat

tugsat

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimeSalı 30 Kas. 2010, 01:23

Watashi no namea wa Tuğşat BARIŞ desu.
19 sai desu.
Yoroshiku onegaishimasu.

merhaba ne zamandır foruma üyeyim ancak pek girdiğim yoktu bundan sonra japonca öğrenimime ağırlık verdiğim için forumda daha fazla zaman geçireceğim.Umarım japonca'yı sökebilirim.Abilerimlede bol bol japonca pratik yapmak isterim...
Hepinize iyi günler dilerim..
tugsat

tugsat

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimeSalı 30 Kas. 2010, 01:24

Öncelikle hiraganaya geçmem lazım şimdiye kadar sadece latince(roumaji) olarak öğrendim.. Sad Ancak hiraganaya nası lgeçeyim ne edeyim bilemiyorum, gözümü çok korkutuyor Sad roumaji ile ne kadarda rahat rahat öğreniyorduk.. Very Happy Very Happy
Admin
Admin
Admin

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimeSalı 30 Kas. 2010, 08:34

hoşgeldin tugsat Konnichi wa !  597419 forumumuzda Orihara Maya nın derslerine bakmanı öneririm Wink
https://japon.yetkin-forum.com
tugsat

tugsat

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimeSalı 30 Kas. 2010, 14:32

Onun dersleri mükemmel evet.Aylar önce o dersleri bitirdim ancak roumaci olarak sadece Very Happy
Aslında benim planım şuydu.Önce Japoncayı roumaji ile tamamen ilerletip en son hiragana / katakana / kanji yazı stillerine geçmek istiyordum.Sizce kötü bir fikir mi?
Bu yüzden akailili senseimizden yeni dersleri bir an önce bekliyorum Very Happy
Nede olsa roumaji olarak öğrenmek şuan için bize daha kolay geliyor.....

Ayrıca doomo arigato admin san Wink
_NaRuSaKu_

_NaRuSaKu_

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimeSalı 30 Kas. 2010, 18:28

Hoşgeldin Smile
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimeÇarş. 01 Ara. 2010, 01:14

Tekrar hoşgeldin Konnichi wa !  597419 Daha önce yazışmıştık forumda sanırsam, o yüzden umarım bu defa daha uzun süreli aramızda kalırsın Smile
Derslere gelince, fark eden olduysa, eski dersleri yeniden düzenliyorum bu ara, o yüzden yeni dersler de ondan sonra başlayacak.
tugsat

tugsat

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimeÇarş. 01 Ara. 2010, 01:47

Yeni dersleri sabırsıklıkla bekliyorum, iyi günler..
tugsat

tugsat

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimePerş. 02 Ara. 2010, 00:21

sensei san , Japonca'da zaman konusunda birşey merak ettim.

Mesela ;

Ocha o nomimasu. (Yeşil çay içiyorum.)
Ocha o nomimasen. (Yeşil çay içmiyorum.)
Ocha o nomimashita. (Yeşil çay içtim.)
Ocha o nomimasendeshita. (Yeşil çay içmedim.)

Peki ya ;

Yeşil çay içeceğim. Şeklinde geniş zaman olarak nasıl kullanabilirim Sad ?
Yada mesela geçmişin hikayesi olarak Yeşil çay içmiştim. gibi şekillerde nasıl kullanacağım.
Bilgilendirirseniz sevinirim, iyi günler..

(Örnek cümle : Yeşil çay içmiştim ki o sırada seni gördüm..) Very Happy
BNYS

BNYS

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimeC.tesi 04 Ara. 2010, 12:09

yeşil çay içerek kafası bimilyon olan tugsat hoş geldin Razz Konnichi wa !  431805
http://www.formspring.me/BNYS
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimeC.tesi 04 Ara. 2010, 20:46

tugsat, japoncada şimdiki zaman aynı zamanda gelecek ve geniş zaman da anlatabilir.
"İçmiştim"i de aynen "içtim" gibi söyleyebilirsin. Ancak verdiğin örnek cümleyi türkçede de farklı kurabileceğinden japoncada da şu şekilde söyleyebilirsin: Ocha o nonda toki, anata to deatta (yeşil çay içtiğim anda seninle karşılaştım)
tugsat

tugsat

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimePaz 12 Ara. 2010, 15:41

Japonca "ALLAH" nasıl yazacağım Sad
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimePaz 12 Ara. 2010, 21:20

Allah'ın adı değişmez ki Very Happy Romaji olarak, bizim yazdığımız gibi yazacaksın sanırım. Veya Kami-sama (tanrı) da diyebilirsin derdini anlatmak için...
Tabii açıkçası pek bilemiyorum... Katakana olarak belki yazıyorlardır ama ben bilemeyeceğim, uydurmak da haddime düşer mi bilmem...
tugsat

tugsat

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimePaz 12 Ara. 2010, 22:07

Hiragana ile zaten yazılamaz L harfi ama katakanada yazımı vardır herhalde değil mi ? Eğer bu japoncada Allah yazamıyacaksam(roumaji demiyorum) ben bırakıyorum bu işi.. Very Happy
tugsat

tugsat

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimePaz 12 Ara. 2010, 22:09

Nasıl yazacağım diye sordum zaten Sad Allah adını ben değiştirmem ki !
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimePtsi 13 Ara. 2010, 00:50

Saygısızlık etmek istemedim...
Değiştirmek derken, japoncada l harfi ve h harfi olmadığı için öyle dedim. Yani "Allah" yazamazsın, çünkü japonca heceler buna el vermez. "Arafu" veya "Arrafu" yazabilirsin katakana ile, ama işte "değiştirmekten" kastım o. O yüzden bence en iyi çözüm romaji, ki zaten japonlar romaji yazarsan okuyabilirler. En olmadı dediğim gibi "kami sama" yazarsın. Başka şekilde nasıl olur bilemiyorum, ayrıca işkilli bir soru sormuşsun yani Very Happy Beni biraz aşıyor bu konu, o yüzden başka bir önerisi olan buyursun yazsın.

Kısacası, bilmiyorum...
Amandla

Amandla

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimeSalı 14 Ara. 2010, 19:50

Hoşgeldiniz! ^^ İnancım pek kuvvetli sayılmaz. Ama sonuçta "Allah" kelimesibi Senseimizin de söylediği gibi Japonca'da "Kami" kelimesi karşılıyor. Kanjisi de şu şekilde; Müslüman bir Japon bulup ona sormak lazım aslında bunu Smile

Saygılarımla.. ^^
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimeÇarş. 22 Ara. 2010, 03:16

Allah'ın adının japonca yazılışını buldum: アッラーフ ("Arraafu" diye yazılıyor). Sonunda フ varmış tugsat, sen oyunlar bölümünde onsuz yazmışsın. Tabii ben de wikipedia'nın yalancısıyım ona göre...
Spoiler:
tugsat

tugsat

Konnichi wa !  Empty
MesajKonu: Geri: Konnichi wa !    Konnichi wa !  Icon_minitimeÇarş. 22 Ara. 2010, 06:59

Orihara Maya demiş ki:
Allah'ın adının japonca yazılışını buldum: アッラーフ ("Arraafu" diye yazılıyor). Sonunda フ varmış tugsat, sen oyunlar bölümünde onsuz yazmışsın. Tabii ben de wikipedia'nın yalancısıyım ona göre...
Spoiler:
Hmm teşekkürler..

Konnichi wa !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Konnichi va !
» Konnichi-waa~~ n.n
» Konnichi wa!!!
» konnichi wa! (:
» Konnichi wa!