japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

2010 japon yılı etkinlikleri

+3
OosakiNana666
WhiteAngelboy18
robotech
7 posters
YazarMesaj
robotech

robotech

2010 japon yılı etkinlikleri Empty
MesajKonu: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimeCuma 08 Ocak 2010, 17:09

ETKİNLİK LİSTESİ

4 Ocak
Ankara (Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi) - Japonya Yılı Açılış Töreni

5,8,9 Ocak
Ankara, İstanbul, Yalova - Japon Davulu Konseri (Türkiye ve Cezayir Turnesi) -Japonya Tanıtma Vakfı

4,5,7 Ocak
Ankara, İstanbul - Kimono, Dans ve Moda Gösterisi ("Asya Rüzgarı 21" Topluluğu'nun Gösterisi) - Japonya Dışişleri Bakanlığı

4 Ocak
Ankara - Naohiko UMEWAKA'nın Çağdaş Noh Tiyatrosu - Japon Türk Dostluğunun 120. Yıldönümü Etkinlikleri Yürütme Kurulu

4 Ocak
Ankara - Sayaka SHOJI Keman Konseri - Japonya Büyükelçiliği

Ocak
Ankara, İstanbul, İzmit, Gölcük, Nilüfer (Bursa), Akhisar ve diğerleri
Sakura- Kiraz Ağacı Dikme Projesi - AICAT (Uluslararası İşbirliği ve Eğitim Derneği)

Ocak
Ankara, İstanbul, İzmit, Gölcük, Nilüfer (Bursa), Akhisar
Sakura kiraz ağacı dikilmesi anısına çalıştay : Yukarihiki (İlişkilerin Güçlendirilmesi)
AICAT (Uluslararası İşbirliği ve Eğitim Derneği)

6,9 Ocak
Ankara, Istanbul
Çağdaş Noh Tiyatrosu: "Restoran" - Japon Türk Dostluğunun 120. Yıldönümü Etkinlikleri Yürütme Kurulu

7 Ocak
Ankara Noh Tiyatrosundan Esinlenmiş Opera: "Kongo-zao" Japon Türk Dostluğunun 120. Yıldönümü Etkinlikleri Yürütme Kurulu

9-10 Ocak
Ankara Akira Kurosawa Sinema Sinema Akira Kurosawa Kültür Destek Vakfı

15-17 Ocak
İstanbul
Japon Filmleri Festivali
Japonya Kültür İşleri Müsteşarlığı

25,27 Ocak
Kayseri, Konya Mitsubishi Corporation Seminerleri Japonya Araştırmaları Derneği, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Mistubishi Corporation

11-14 Şubat
İstanbul EMITT İSTANBUL - DOĞU AKDENİZ ULUSLARARASI TUİZM VE SEYAHAT FUARI - (Japonya Standının Katılımı)

26 Şubat İstanbul WIN 2010 - Otomasyon Fuarı / Japon Günü Kokteyli KONTEK OTOMASYON A.Ş.

Şubat-Mart ve Nisan (Plan aşamasında)
İstanbul, Ankara Japon Savunma Sanatlarının Ruhu Sergisi
Japonya Tanıtma Vakfı

Nisan
Ankara, İstanbul Kılıç Gösterisi (planlanmaktadır) Ayumi TAKANO

27 Şubat-19 Mart
Bursa, İzmir, Mersin, Ankara, İstanbul
Gölge Oyunu Taketori Monogatari Prenses Kaguya'nın Hikâyesi 2010 Türkiye Turnesi Kageboushi Tiyatro Topluluğu

Mart
Ankara, İstanbul (Eskişehir ve İzmir plan aşamasındadır) Anime Semineri ve Gösterisi Japonya Tanıtma Vakfı

4 Mart
6 Mart
8 Mart
Ankara
Bursa
Izmir
NEOJAPONESK Japonya Dışişleri Bakanlığı

13 Mart
İstanbul 19. İstanbul Japonca Konuşma Yarışması -İstanbul Japonca Konuşma Yarışması Komitesi
18-19 Mart
İstanbul "Karbon Malzemelerin Bugünü ve Yarını" Türk-Japon Ortak Sempozyumu İstanbul Teknik Üniversitesi, Işık Üniversitesi

25 Mart
Ankara HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TEKNOKENT GÜNLERİ Hacettepe Üniversitesi Teknokent A.Ş.
Mart
İstanbul Türkiye Kendo Turnuvası Türkiye Kendo Federasyonu , Japonya Büyükelçiliği, Japonya Başkonsolosluğu

3-11 Nisan
İstanbul (Caddebostan Kültür Merkezi, Kadıköy) Barışa Kanat Çırpan Turnalar Geleneksel Türk Sanatları Sergisi (Çini, Seramik, Ebru) Solmaz Selçuk, Selen Batılı, Nesrin Baştuğ, Serpil Gürcan

Nisan
İstanbul Kaligrafi: Farklı Tarih, Farklı Gelenek, Tek Yürek Sakıp Sabancı Müzesi (Kampo Kültür Merkezi)

27 Nisan
29 Nisan
4 Mayıs
5 Mayıs

6 Mayıs

Ankara
Antalya
Eskişehir
İstanbul (Caddebostan
Kultur Merkezi)
İstanbul (Boğaziçi Üniversitesi) Türk ve Japon sanatçılardan ortak konser: Klarnet – Piyano Konseri Emirhan Tuğa

2-22 Mayıs
İstanbul Geçmişten Geleceğe İletişimler ve Bir Türk Gözüyle Japon Sanatı Semih Akdal

3 Mayıs
İstanbul
Japon-Türk Dostluğunu Kutlama Töreni
Japonya Yılı Yürütme Kurulu

3 Mayıs vd.
İstanbul ve diğerleri Japon Davulu Konseri (plan aşamasında) Japonya Dışişleri Bakanlığı (plan aşamasında)
İstanbul Şan Resitali, Soprano Michie NAKAMURA “Japonya Yılı” Yürütme Kurulu
İstanbul Hanae MORI Moda Defilesi “Japonya Yılı” Yürütme Kurulu
İstanbul Geleneksel Japon Havai Fişek Gösterisi “Japonya Yılı” Yürütme Kurulu

4 Mayıs - Temmuz
İstanbul (Topkapı Sarayı Müzesi)
Japonya'nın 5000 Yıllık Güzellikleri (Geçici Başlık) Sergisi
Japonya Kültür İşleri Müsteşarlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı

6-7 Mayıs
Ankara 4. Robot Yarışması JICA Türkiye Ofisi

Mayıs
İstanbul (Yıldız Sarayı)
Japon-Türk Dostluk ve Sanat Sergisi “Resm-i Dostluk”
Ebru House, Tokyo

Mayıs (Plan aşamasında) - Uçaklarda dağıtılan derginin Türkiye özel sayısı Japon Havayolları, JAL Marka İletişim

Mayıs (Plan aşamasında) Ankara, İstanbul, Tokyo "40 İstasyon Tokyo" Fotoğraf Sergisi Muammer Yanmaz, Selen Akçalı

24-31 Mayıs Konya Türk-Japon Dostluğuna Kültürel Katkı - İplik ile Resim Sergisi Selçuk Üniversitesi, Mesleki Eğitim Fakültesi, El Sanatları Eğitimi Bölümü

Mayıs-Haziran İstanbul Haikular ve Maniler Sergisi Bahçeşehir Üniversitesi, İletişim Fakültesi

28 Mayıs- Haziran başı
Ankara "Japonya" Sergisi
Asya Kültür Değişim Derneği

27 Mayıs- Haziran başı
Safranbolu, Ankara, Çorum, Kayseri, Konya
Görkemli Japon Kültürü - Güzellik, Ses ve Ruh (Japon kültürünü tanıtma etkinliği) Asya Kültür Değişim Derneği

18 Mayıs- Haziran başı

Ankara (Türk Japon Vakfı), Mersin, Ankara, İstanbul Piyano Resitali, Satoko INOUE (planlanmaktadır) Satoko INOUE

28 Mayıs- Haziran başı Ankara (Türk Japon Vakfı), Mersin, Ankara Şan Resitali, Soprano Satoko TANAKA (planlanmaktadır) Satoko TANAKA

Haziran
İstanbul
Dans Gösterisi “Noh Tiyatrosu ve Bahar Festivali” (17. İstanbul Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında)
Yeni Ulusal Tiyatro

4-6 Haziran
Eskişehir
Japon Bahçesi'nin Açılışı ve Japon Kültür Festivali
Japon Türk Kültürel Değişim Derneği

Haziran-Temmuz
Ankara, Antalya, Edirne (plan aşamasında) Kaligrafi Sergisi : Intently (Sumo ve Maiko Gösterileri) (plan aşamasındadır) Japonya Dışişleri Bakanlığı (plan aşamasında)

Haziran (plan aşamasında)
İstanbul
Tiyatro Gösterisi “Electra”, Yönetmen: Tadashi SUZUKI
(17. İstanbul Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında)
Scott Tiyatro Topluluğu

12-14 Haziran
Amasya
Yuriko DOI İngilizce Çağdaş Noh Tiyatrosu "Mistik Derinlik" (Amasya Uluslararası ****** Kültür Sanat Festivali kapsamında) (planlanmaktadır) Yuriko DOI

20 Haziran-14 Temmuz
Trabzon, Giresun, Samsun, Amasya, Bursa Okinawa Müzik Dans Tiyatro Topluluğu'nun 2010 Türkiye Gösterisi: "Güzellik" Okinawa Kabugekidan "Chura"
Haziran-Ağustos Mardin, Adıyaman, Diyarbakır, Batman Japanorama - Japon Fantastik Film Festivali Mardin Sinema Derneği
Haziran civarı (plan aşamasında) İstanbul (Bogaziçi Üniversitesi) Japonya Araştırmaları Kongresi Japonya Araştırmaları Derneği

Temmuz (plan aşamasında)

Tüm Türkiye'de
Manga (çizgi roman): Japon-Türk Dostluğunun İzinde (Geçici Başlık) yayınlanması
Japonya Türkiye Kültür Derneği

Temmuz (plan aşamasında)
İstanbul, Ankara (plan aşamasında)
Riko OGAWA (piyano) Caz Konseri (İstanbul Uluslararası Caz Festivali kapsamında) (planlanmaktadır) Riko OGAWA (plan aşamasında)

10 Temmuz
Kaman (Kırşehir)
Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ile Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü'nün Açılış Töreni
T.C. Hükümeti / Orta Doğu Kültür Merkezi (Japonya)

10 Temmuz
Kaman (Kırşehir) Yoshiyuki Kouzu "Kaman'da Gün Batımı" Konseri Orta Doğu Kültür Merkezi (Japonya)
5 Ağustos-3 Ekim İstanbul Ikuo HIRAYAMA İpek Yolu Japon Resim Sergisi - Medeniyetlerin Kavşak Noktası Türkiye - Ikuo HIRAYAMA İpek Yolu Müzesi / Pera Müzesi

7 Ağustos- 26 Eylül
İstanbul
Medya Sanatları Festivali Yurt Dışı Sergisi
Japonya Kültür İşleri Müsteşarlığı

Eylül başı
Mersin
Ertuğrul Firkateyni 120. Yıl Anma Töreni

Eylül
Mersin (ve diğerleri planlanmaktadır)
Ertuğrul Firkateyni'nden Çıkartılan Eserler Sergisi
Japon Türk Dostluğunun 120. Yıldönümü Etkinlikleri Yürütme Kurulu

Eylül
Mersin (ve diğerleri planlanmaktadır)
Wakayama Eyaleti Kushimoto Şehri Temsilciler Heyetinin Mersin Ziyareti (Japon kültürünü tanıtma etkinliği)
Japon Türk Dostluğunun 120. Yıldönümü Etkinlikleri Yürütme Kurulu

Eylül
İstanbul
Akira Kurosawa'nın Doğumunun 100. Yıldönümü Sergisi ve Film Festivali “3 Stages Caravan”
Akira Kurosawa Kültür Destek Vakfı

Eylül
Bursa, İstanbul
Bursa'daki İlk Türk-Japon Endüstriyel İşbirliği: Gökçen Ailesi ve Ohtani Kozui Sergisi
Japonya Türkiye Değişim Derneği

23-27 Eylül
Ankara, Mersin, İstanbul
Ertuğrul Firkateyni Faciası Anma Konseri
2010 Türkiye'de Japonya Yılı kapsamında Ertuğrul Firkateyni Faciası Anma Konseri Organizasyon Komitesi

23-30 Eylül
İstanbul Shakespeare'in "Venedik Taciri" eserinin Japon versiyonu Euro-Japan Tiyatro Organizasyonu

25-26 Eylül
İstanbul 2010 İstanbul Japon Festivali Japon Taşımacılık Şirketlerinin Tokyo Turizm Acentaları

Ekim başında
İzmir
Tokyo Kosei Nefesli Çalgılar Orkestrası Konseri

Ekim
Antalya, Marmaris
Antalya ve Marmaris Japon Kültür Festivali

Ekim
İstanbul, Çanakkale ve diğerleri
Ootaka Shizuru Konseri
B-4 Plakçılık

Ekim
İstanbul (Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü) İstanbul'u Seven Üç Japon'un Öyküsü: Yamada Torajiro – Otani Kozui – Ito Chuta Japonya Araştırmaları Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü, Japon-Türk Dostluk Derneği

Ekim sonu
Ankara 19. Ankara Japonca Konuşma Yarışması (planlanmaktadır) Ankara Japonca Konuşma Yarışması Yütürme Komitesi
Ekim
Kasım
İstanbul, Bursa, Gaziantep Doğu'dan Doğu'ya Günseli Kato

22-26 Ekim
İstanbul, Safranbolu 4. Dünya Mirası Konseri " Hideki TOGI - Dünya Mirası Ezgilerinin Yolculuğu" Dünya Mirası Konser Komitesi

Kasım (plan aşamasında)
Ankara, İstanbul (plan aşamasında)
WA Günümüz Japon Tasarımları ve Uyum Ruhu Sergisi
Japonya Tanıtma Vakfı Tasarım Yarışması Japonya Tanıtma Vakfı

Kasım (plan aşamasında)
İstanbul 2010 İstanbul Manga (Çizgi Roman) Sergisi (Geçici Başlık) Shueisha Yayınevi

Kasım
İstanbul (Bahçeşehir Üniversitesi)
Medeniyetlerin ve Dinlerin Birlikte Varoluşu – Kyoto ve İstanbul'dan Bakış
Doshisha Üniversitesi, Teoloji Araştırmaları Merkezi

25 November
İstanbul (plan aşamasında)
18. Japon-Türk İş Konseyi Toplantısı Keidanren (Japonya Odalar Birliği) / DEİK

9-25 Kasım (plan aşamasında)
Ankara, Konya, İzmir, İstanbul
Kiku no Kai Gösterisi “Japon Dansları" Gelenekler ve Yaratıcılık
Kiku no Kai Dans Topluluğu

Kasım sonu (plan aşamasında)
İstanbul
Japonya Yılı Kapanış Töreni

Aralık
İzmit, İstanbul Güzel Sanatlarda Etkileşim Sempozyumu "Güzel Sanatlar ve Halk" AICAT (Uluslararası İşbirliği ve Eğitim Derneği)
WhiteAngelboy18

WhiteAngelboy18

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimePaz 10 Ocak 2010, 18:22

Ankaradaki Etkinliklere katıldım gerçekten süperdi hepsi gerçi opera bıraz sıkıcı geldi ama olsun izledim yinede Very Happy davul ve japon bambu fülüt gösterisi harikaydı ve arkasından kimono dans gösterisi vardı oda harikaydı.sonra tiyatro vardı çagdaş noh tiyatrosu türk ögrenciler oynadı ama begendim ben Smile bide opera vardı ankarada oda japon oyuncular oynadı ama opera benlik bişi degil sanırsam Smile fotograf çekip paylaşmak isterdim ama malum makinem bozuldu Sad ama davul ve fülüt göstericileriyle fotograf çektirdim Very Happy ve mail adresimi verdim umarım unutmalzlar resimleri yolamayı Smile
robotech

robotech

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimePaz 10 Ocak 2010, 22:28

japon davulu grubu gercekten tek kelimeyle buyuleyiciydi (: hatta hayatimda canli olarak izledigim gosteriler icinde en iyisiydi. film gosterimi sanirim sadece istanbul icin gecerli. ama Tömer'den izin alabilirsek hocamla birlikte japon filmleri gosterimi sunmayi dusunuyoruz. kabul olursa tarihini bu baslik altinda yazarim.
OosakiNana666

OosakiNana666

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimeCuma 07 Mayıs 2010, 21:30

Davul gösterisine gitmeyi çok istedim ama gidemedim Sad
Birde çoğu gösteri hep And. yakasında oluyor Sad

Umarım hazirandan sonra hepsine katılabilirim hele havai fişek gösterisini kaçırdıysam boğazdan atarım kendimi Razz

Şöyle anime ve cosplay festivali falan olsa, ooof of ne harika olurdu Smile
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimePtsi 17 Mayıs 2010, 17:38

havai fişek gösterisinin tarihi belli oldu mu?
https://japon.yetkin-forum.com
Lenore

Lenore

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimePaz 04 Tem. 2010, 21:18

Bugün Eskişehir'deydim Japon bahçesi ve bahçe sanatlarıyla ilgili gösteriler vardı, ama biz şehirden erken ayrıldığımız için hayallerim suya düştü Sad
Etkinlikler çok güzel ben özellikle ertuğrul fırkateyni ile ilgili bir manga yayınlanıcakmış bu ay, onu ve istanbul manga sergisini (yapım aşamasında) çok çok merak ediyorum *.*
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimePtsi 05 Tem. 2010, 08:54

tanıtım sitesini güncellemiyolar sanırım Sad
Battousai

Battousai

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimePerş. 14 Ekim 2010, 10:18

http://www.istanbul.com/etkinlik/sergi/japon-sanatimangaistanbul-da-

manga sergisinin tarihi belli olmuş arkadaşlar ne dersiniz planlanan bi tarihte beraber katılmaya Very Happy
Lenore

Lenore

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimePerş. 14 Ekim 2010, 12:31

Bu arada 16 Ekim'de Bursa/Beşevler'de saat 15.00'te Japon parkı ve Çayevi açılıyor ben orada olacağım, imkanınız varsa gelin lütfen cheers
Battousai

Battousai

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimeCuma 15 Ekim 2010, 10:39

kimseden ses çıkmıyo mu Rolling Eyes
OosakiNana666

OosakiNana666

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimeCuma 15 Ekim 2010, 14:45

Ağlicağım... Sad
Japon Yılı, bu yıl ve daha hiç bir etkinliğe katılamadım Sad
Salı günü Taksim Tünel'de Türk-Japon davulları gösterisi vardı ama gidemedim Sad
OosakiNana666

OosakiNana666

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimeCuma 15 Ekim 2010, 14:51

Manga sergisi Pazarteside devam ediyor, sanırım. Pazartesi gitmeyi düşünüyorum, NANA için 2010 japon yılı etkinlikleri 957859
Gelecek olanlar varsa görüşürüz minna-san ^^
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimeCuma 15 Ekim 2010, 16:19

etkinlik tanıtımları çok yetersiz 2010 japon yılı etkinlikleri 430865 resmmi site nerdeyse hiç yenilenmiyo 2010 japon yılı etkinlikleri 430865
OosakiNana666

OosakiNana666

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimeC.tesi 16 Ekim 2010, 10:58

Admin-san... nolucak peki böyle... Japon yılı bitti ben daha hiçbir etkinliğe katılamadım Sad
gerçektende bilgi verilmiyor, üzerine düşülmüyor, çok acı :S
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimeC.tesi 16 Ekim 2010, 20:29

ilk 6 ay iyiydi Smile bi kaç etkinliğe katılabildim ama şimdikilerden haber almak çok zor Bu sorumsuzluğun kaynağı kim çok merak ediyorum Smile
sanırım pek çok güzel etkinliği kaçırcaz osaki :/ ben duyduğum etkinlikleri burda paylaşıyorum, herkes paylaşırsa biraz daha haberdar oluruz:)
Zatoichi

Zatoichi

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı etkinlikleri   2010 japon yılı etkinlikleri Icon_minitimePtsi 29 Kas. 2010, 11:35

2010 Türkiye'de Japon Yılı etkinlikleri kapsamında gelen Kikunokai Dans Grubu, 27 Kasım 2010 Cumartesi saat 20.00'de, İzmir Devlet Opera ve Balesi sahnesinde muhteşem bir gösteri sundu.
Geleneksel Japon dansının özelliklerini korumayı amaçlayan, aynı zamanda günümüzün estetik değerleri dikkate alınarak oluşturulan tekniklerle gösteriler yapan Kikunokai, çalışmalarına 1972 yılından beri devam ediyor.
2010 japon yılı etkinlikleri Kikunokai-4
Grubun İzmir'deki gösterisi iki bölüm halinde sunuldu.
I.Bölüm: Japon geleneksel müziği "Nagauta" eşliğinde "Kotobuki Kiku Samba-so" ve "Shakkyo" adlı danslarla Japon geleneksel tiyatrosu "Kyogen-Buyo" örneği olan "Tsuri Onna" sunuldu.
II.Bölüm: yüzyıllar önce mistik törenlerden doğan ve günümüze değin evrilerek gelen 12 Japon dansı sergilendi. Kikunokai, gösterisinde çeşitli kutlama danslarından yakarışlara, nimet ve mutluluklara, mevsimlere, geleceğe, insan eylemlerine kadar birçok konu, doğuya özgü mistik müzik eşliğinde ve dans dilinin ayrıcalığı kullanılarak sergilendi.

2010 japon yılı etkinlikleri 1543844

Akira Kurosawa'nın 1988 yılında yönettiği Yume (Rüya) filminin koreografisini yapan Michiyo Hata tarafından kurulan Kikunokai Dans Grubu, Japon devleti tarafından verilen "Mükemmel Sanat Ödülü"ne sahip. Japonya'dakilerin yanısıra Avrupa, Amerika, Hindistan, Asya, Orta Doğu ve Avustralya'da da gösteriler yapıyor. Topluluğun kurucusu, bale sanatçısı, koreograf ve buyo öğretmeni olarak Japon sanat tarihinde önemli bir yere sahipti ancak geçen ağustos ayında hayatını kaybetti.

2010 japon yılı etkinlikleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» japon forum 2010 takvimi