japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Orjinal Manga

3 posters
YazarMesaj
gozluklu

gozluklu

Orjinal Manga Empty
MesajKonu: Orjinal Manga   Orjinal Manga Icon_minitimePaz 27 Ara. 2009, 21:54

Merhaba Arkadaşlar

Arkadaşlar acaba bildiginiz orjinal online manga okuma adresleri varmı?İngilizce yada başka dilde degilde orjinal japonca olarak.Böyle japon kanallı manga siteleri falan.İngilizceye çevrilmeden ilk çıktıgı anda okuyabilecegimiz bir adresin olması iyi olurdu...
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Orjinal Manga Empty
MesajKonu: Geri: Orjinal Manga   Orjinal Manga Icon_minitimePaz 27 Ara. 2009, 23:10

Var mı bilmiyorum, ama varsa da yasal olduklarını sanmıyorum. Japonların yasal olmayan siteleri de bayağı denetlediklerini duymuştum...
albertine

albertine

Orjinal Manga Empty
MesajKonu: Geri: Orjinal Manga   Orjinal Manga Icon_minitimePtsi 28 Ara. 2009, 01:19

bahsettiğin seye raw manga deniliyor sana özelden yollarım sitesini Wink
gozluklu

gozluklu

Orjinal Manga Empty
MesajKonu: Geri: Orjinal Manga   Orjinal Manga Icon_minitimePtsi 28 Ara. 2009, 09:25

malesef biliyorum yasal değil ama kötü bir amacım yok japoncamı geliştirmek için istiyorum Sad bilgi satılamaz bounce ne olur sanki bir iki tane öğretme amaçlı japon konsolosluğu sitesinde/dili sitesinde/vs basit basit manga yayınlasalar Very Happy
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Orjinal Manga Empty
MesajKonu: Geri: Orjinal Manga   Orjinal Manga Icon_minitimePtsi 28 Ara. 2009, 11:43

Bence daha iyi kaynaklar arasan daha iyi olur ama tabii sen bilirsin. Manga'larda kullanilan japoncayi ben pek tavsiye etmiyorum açikçasi...
gozluklu

gozluklu

Orjinal Manga Empty
MesajKonu: Geri: Orjinal Manga   Orjinal Manga Icon_minitimePtsi 28 Ara. 2009, 17:44

Evet haklsınız. Japonca derslerinizi de takip ediyorum ve o kısımda manga ve animelerdeki dile yaptığınız açıklamaları biliyorum. Ama benim amacım japoncayı sadece mangalardan öğrenmek değil sadece biraz öğrenirken eğlenmek. Takip ettiğim çok iyi bir japonca kaynağım var adam akıllı çalışırsam baya yol alacağım. Dediğim gibi az monotonluktan çıkarmak için istiyorum yoksa tüm japoncayı ben mangadan öğrenmek istiyorum demiyorum.

Eğlence kısmına gelince şunu kasdetmek istedim zaten tek başıma öğreniyorum ve pratik yapabileceğim ya da öğrendiğim kuralları yanlış da olsa konuşurken uygulayabileceğim bir ortam yok. Elimden geldiği kadarıyla zevkli hale getirmek istiyorum.

Hatta eski Japon mektup arkadaşım var irtibata geçmek istiyorum. Zamanında bana bir çok şey öğretmişti (mektupta hitap ve kendine iyi bak vs vs gibi)

Yani özetlersek amacım bedava mangaları cebe indirip onlardan kar etmek değil. Masumca bir amaç için sahip olmak istiyorum. Hayır parayla alınsa gidip alacağım Very Happy yok hiç bir yerde (yani yaşadığım şehirde). Bir keresinde Antalya'da Alman kitapları satan bir kitapçıda tek bir tane manga buldum ve hemen satın aldım ama o da Almanca Very Happy

Bir de ben bu tür bir eser oluştursam ve yabancı biri Türkçeyi öğremek adına usulsüzce kullansa galiba kızmazdım...

( Suçumu biliyorum clown )
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Orjinal Manga Empty
MesajKonu: Geri: Orjinal Manga   Orjinal Manga Icon_minitimePtsi 28 Ara. 2009, 19:10

Very Happy suçunu biliyorsan sorun yok Razz
Ben Türkiye'ye gittigimde oradaki eski kitapçilarda japonca manga'lara rastlamistim. Belki sen de eski kitapçilarda veya kitapçilarin bulundugu pasajlarda bulabilirsin Wink
albertine

albertine

Orjinal Manga Empty
MesajKonu: Geri: Orjinal Manga   Orjinal Manga Icon_minitimePtsi 28 Ara. 2009, 20:18

bende bir tane japonca manga var ama onu da japon bir arkadas sayesinde edindim yani tr de bulmak biraz zor. sen nerede buldun akis merak ettim doğrusu :scratch:
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Orjinal Manga Empty
MesajKonu: Geri: Orjinal Manga   Orjinal Manga Icon_minitimePtsi 28 Ara. 2009, 21:43

Istanbul'da görmüstüm Wink
Kadiköy'de Caferaga mahallesinde bir yerde kaliyordum, oraya yakin kitapçilarin oldugu bir pasaj vardi, o pasajin içindeki bir kitapçida görmüstüm. Aslinda oradaki adam kart vermisti ama nereye koydum bilmiyorum Orjinal Manga 654939 Yanilmiyorsam 2 tane japonca manga görmüstüm, tek parçaydilar ama eskiydiler Very Happy

Bu arada, eger çok dertliyseniz ben size japonca manga postalayabilirim (karsiliginda Sebnem Ferah'in yeni albümünü isterim Razz)
gozluklu

gozluklu

Orjinal Manga Empty
MesajKonu: Geri: Orjinal Manga   Orjinal Manga Icon_minitimePtsi 28 Ara. 2009, 21:51

Hakılısınız arayınca bulunur belki ama işte zaman ve bol bol da para gerekli Very Happy

Ben de Taksim'deki bir sahaftan Japonca kitaplar bulup almıştım ama o kitapları okuyabilmek için (manga değiller) yeniden doğup Japon olmam gerek, tabii Japonya'nın bir köyünde doğup okuma yazma öğrenemeyen bir Japon olursam yine okuyamam Very Happy (bu cümle şaka amaçlıdır. Sözüm dünyadan dışarı Japon kardeşler) Bir tanesinde ise Furugana var okuyorum ama anlamak için yine süper japonca bilmek gerek Very Happy Ben istanbula gidersem bir Caferaga'ya uğrayayım Akailili-Sensei Smile teşekkürler.

Orjinal Manga
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bleach[Manga]
» Manga Shakespeare