japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

gelin her şeyden konuşalım

+4
Megumi
albertine
Orihara Maya
KıyoKısho
8 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
KıyoKısho

KıyoKısho

gelin her şeyden konuşalım Empty
MesajKonu: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimePaz 27 Ara. 2009, 16:57

arkadaşlar son günlerde çok sıkkınım konuşacak sohbet edecek yeni insanlara ihtiyacım var.
hem benim derdime çare olmak isteyen hemde kendi dertlerini belirtmek isteyenler lütfen bana yardım etsin.
çıldırmak üzereyim ve buna çare bulamıyorum.
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimePaz 27 Ara. 2009, 17:52

Ben de sinav stresinden çildirmak üzereyim gelin her şeyden konuşalım 654939 Ders çalismaktan biktiiiim Very Happy
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimePaz 27 Ara. 2009, 18:08

ben de tatil yapmaktan bıktım biri bana ödev versin gelin her şeyden konuşalım 654939 gelin her şeyden konuşalım 654939
Megumi

Megumi

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimePaz 27 Ara. 2009, 18:23

bende ara karne stresindeyim xD
annem mat. notunu görünce kaLp krizi geçirip öLcek diye çok korkuyorum xD
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimePaz 27 Ara. 2009, 21:15

anlat bakim mahmud gelin her şeyden konuşalım 984420 dinleyelim belki elimizden bişey de gelir gelin her şeyden konuşalım 984420

ben artık kendi dertlerimi anlatmaktan yoruldum Sıkıldım da zaten Very Happy
https://japon.yetkin-forum.com
KıyoKısho

KıyoKısho

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimePaz 27 Ara. 2009, 22:33

Arkadaşlar kafam çok boş ve bu durum ağrı yapıyor.
Komuşacak tartışacak yeni şeylere ihtiyacım var.
Hep aynı şeylerden bıktım.
Yeni şeylere yeni arkadaşlara ihtiyacım var
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimePaz 27 Ara. 2009, 23:27

Bazen başkalarıyla yaptığın alış-veriş yeterli olmayabilir. Kendine yönelmen gerekiyordur belki? Bazen ne kadar farklı şey yaparsan yap, içindeki boşluk dolmaz. "Animum debes mutare, non caelum" (ruhunu değiştirmelisin, göğü değil) hesabı Wink

Japon forumu güzelce bir gez, çok güzel ve yepyeni şeylerden bahseden dolu konu var. Sana belki de şimdiye kadar bilmediğin bir sürü şeyi öğretip sevdirecek şeyler bulabilirsin, bu da boşluktan kurtarır seni belki Smile
KıyoKısho

KıyoKısho

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimePtsi 28 Ara. 2009, 19:19

elbete bu yüzden hala buralardayım sıradışı şeyler arıyorum yoksa bu sıkıntıyla çoktan bakırköyü mesken etmiştim. Yardımlarınız ve öğütleriniz için teşekkür ederim. Birilerinin seni umursadığını düşünmek her zaman insanı mutlu ediyor.
CanSama

CanSama

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimePtsi 28 Ara. 2009, 20:57

KENDİNİ İYİ HİSSETMENİN 10 YOLU!

1)KENDİNİ SEV
Neden İşe Yarar? Kendine Saygı duyarsan her şeyin ve herkesin içindeki iyiyi görmen kolaylaşır.
Nasıl Yapacaksın?
*Çok çalışarak başardığın şeylerin listesini yap ve başardığın her yeni şeyi listeye ekle.
*Kendi tarzını yarat.Farklı bir saç kesimi ya da ilginç ayakkabılar gibi seni simgeleyen bir şey bul.

2)Olumlu Ol
Neden İşe Yarar? İyimser olmak zor durumlarda daha kolay baş etmeni sağlar.
Nasıl Yapacaksın?
*Hatalarından ders çıkar.Gole giden topu mu kaçırdın?Oyunun hata yaptığın yerine odaklan ve daha fazla antreman yapacağına söz ver.
*Seni mutlu eden şeylerin bir listesini yap ve her gece yatmadan önce bu listeyi oku.

3)Kendi Seçimini Yap
Neden İşe Yarar? Düşünceli ve bireysel seçimlerde bulunduğunda kendini güvenli ve kontrollü hissedeceksin.
Nasıl Yapacaksın?
*Ailenin bir haftalık akşam yemeği mönüsü sen belirle.Yemek kitaplarına bak ve en sevdiğin tarifleri seç.
*Odanı yeniden dekore et(izin alarak).En sevdiğin renkleri kullanıp yeni bir tema oluştur ve odanın seni yansıtmasını sağla.

4)Nazik Ol
Neden İşe Yarar? Başkalarına karşı nazik olmak kendini daha iyi hissetmeni sağlar.
Nasıl Yapacaksın?
*Özel bir şey yapmasalar bile anne ve babana sarıl(Bunu hak ediyorlar!).
*Kötü bir gün geçiren arkadaşınla dolaş ya da ona bir içecek ısmarla.

5)Gül
Neden İşe Yarar? Kahkaha atınca beyinde bulunan ve daha iyi hissetmeni sağlayan bir kimyasal olan endrofil salgılarsın.
Nasıl Yapacaksın?
*Her gün yeni bir fıkra öğren ve arkadaşlarına anlat.
*Arkadaşlarınla eğlenceli bir video çek.

6)Fark Yarat
Neden İşe Yarar? İnandığın şeyler için harekete geçince kendine olan güvenin artar.
Nasıl Yapacaksın?
*Çevre dostu ol:Duş süreni kısalt,geridönüşüme katkıda bulun ve aileni buna ikna et.
*Okulda yediğin yemeği sağlıksız mı buluyorsun?İmza kampanyası başlat ve sonuçları müdürle paylaş.

7)Tutkunu Bul
Neden İşe Yarar? Sevdiğin şeyi yaparsan ileriye daha umutlu bakarsın.
Nasıl Yapacaksın?
*En sevdiğin aktiviteler için zaman ayır.Tutarlı ol ve her gün ya da her hafta aynı saatte bu aktiviteyi tekrarla.
*Merakkını paylaş.Bilgisayar kurdu musun?Ebeveynlerine kendi internet sayfalarını hazırlamaları için yardım et.

8)Rahatla
Neden İşe Yarar? Rahatlamak seni stresten uzak tutar ve olumlu hissetmeni sağlar.
Nasıl Yapacaksın?
*Televizyonu kapatıp eline bir kitap al,hikayenin seni başka dünlara götürmesine izin ver.
*Haftada en az bir kere müzik dinlemek ya da yıldızlara bakıp hayal kurmak gibi sakin aktivitler yap.

9)Yeni Şeyler Dene
Neden İşe Yarar? Yeni deneyimler mutluluğu artıran bir kimyasal olan dopamin maddesinin üretilmesini sağlar.
Nasıl Yapacaksın?
*Yapmaya korktuğun bir şey dene:Dağa tırman,müzikal provalara katıl ya da garip bulduğun bir yemeğin tadına bak.
*Sınıfında daha önce hiç konuşmadığın bir çocukla sohbet et.

10)Hareket Geç
Neden İşe Yarar? Kalbinin hızlı çalışmasını sağlayan aktiviteler depolanan enerjinin salınması ve gerginliği üzerinde atmasını sağlar.
Nasıl Yapacaksın?
*Ailenenle bir futbol maçı organize et.
*En iyi arkadaşınla bir dans partisi düzenle ve partiye daha iyi tanımak istediğin yeni insanları da davet et.

Not:Bu öneriler sana uygun değilse üzülme.Sadece mutlu şeyler düşünmeye devam et.

Kids dergisinde okumuştum bunu işine yarayabilir
KıyoKısho

KıyoKısho

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimeSalı 29 Ara. 2009, 18:12

cansama yazın için teşekkür edrim emin ol elimden geleni yapıcam.
Ayrıca ben bu sayfayı sadece kendi dertlerim için açmadım.
Sizde kendi sıkıntılarınızı yazın birlikte çözüm bulalım.
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimeSalı 29 Ara. 2009, 19:37

herkesin bir derdi ve sornu var bencce, zaten dertsiz bir hayat olsa hersey sikici olmazmiydi? herseyin süper gittigini kusursiz gittigini, her istediginin oldugunu bi düsünsene...

kafayi dagittip, dertleri düsünmemek icin insanlar yol ariyor bazen, ama bence önemli olan onlari unutmak degil sorunlarla yasamayi bilmek ve alismk cünkü onlarda hayatimizin bir parcasi diye düsünüyor ben Very Happy

ayrica herseyin en iyisini düsnüyoruz ama kötülere baktigimiz oyk,, yani ben niye mutsuzum? diye soracagimza bizden daha mutsuz olan insanlari ve derdimizin daha büyükünü yasayinlari unutmamak lazim.

mesela su an benim derdim klavyede yazi yazmamk daha dogrusu zor yazmak- sinir oluyordum ama hic parmagi olmayan insanlari düsündüm ve sinirim gecti iyiki bu sacma tirnaklarim varmis diye gelin her şeyden konuşalım 654939

aa aklima br hikaye geldi, oshaka sama, buda'yla ilgili...

bir bün bir kadin gelmis buda'nin yanina. kadinin ogulu ölmüs, kadin caresiz ne yapacagini bilmiyormus ve son care buda bir caresini, ilacini bulur demis ve ona oglunun geri hayata gelip dirilmesi icin ne yapacagini sormus.
buda kadina onun bir ilacini oldugnu söylemis ve kadin sevinmis ve her istegini yapacagini söylemis yeter ki oglu geri gelsin...
buda kadindan bir avuc dolusu susam istemis. kadin sasirmis, bu kadar mi sade ce diye. haiyr demis, bu susamlar daha önce kocasi, cocugu, ailesinden biri ve hizmetkarlarin ölmedigi bir evden olacak demis ve kadin kapi kapi aramaya baslamis.
her caldigi kapida herkes ona susam vermeye hazirmis ama ya annesi, ya babasi, yada cocugu veya kocasi ölen biri mutlaka cikiyormus.
sonunda kadin pes ederek buda;ya geri gelmis ve hic susam bulamadigini söylemis.
buda bunun üzerine ona, sen hicbir ailede bir cocugunu kocasini kaybeden birinin olmayacagini mi sandin? bu derdinle tek basina mi oldugunu sandin? Ölümün kuralidir sürekli var olmamak demis...

onun gibi dertler bir kisiye mahsus degidir ve dertler kalici da degildir, yarinlar ne getirir bilemiyoruz ...
güzelligi, umudugu yarinlarda aramak gerekir bence,,,,
KıyoKısho

KıyoKısho

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimeSalı 29 Ara. 2009, 21:08

işte bu merror sen tamda benim anlatmak istedigim şeyi yapmışşın bu yazıyı koyarak. Burada kerkes içinden geleni anlatsın. Bulanlar çözüm yollarını aktarsın
KıyoKısho

KıyoKısho

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimeSalı 29 Ara. 2009, 21:09

dediğin gibi içine atmakla hiçbir sorun hallolmuyor aksine insanın içini yiyip bitiriyor
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimeSalı 29 Ara. 2009, 21:19

AMA hersey de anlatilmaz, anlatilmamali.. insanlarin dertleri cok olabilir ama paylastica cözelicek diye birsey yok.
benim dedigim yukarda sorunlarla yasamayi ögrenmeli.

tam tersi anlattiklarinin ölcüsünü bilmek lazim, ileride sana geri dönmemelieri ciin. güvenmekle alakali diyecegim ama herkesin icinde hem iyiklik hemde kötülük var ve hangisinin ne zaman, melek mi seytan mi diasri vuracagi bilinmez.

herseyden konusalim demis baslik ama ben burada HERSEYDEN konusursam forumdan banlarinim valla gelin her şeyden konuşalım 654939
KıyoKısho

KıyoKısho

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimeÇarş. 30 Ara. 2009, 19:11

Doğru söylüyorsun merror. başlıkta "HER ŞEY" yazıyor ama bununda sınırı var tabi.
Her şeyden kastım başkalarına anlatmaktan çekinmeyeceğin şeyler.
Tabi ki özel hayat ve akıldan geçenler kişiye özeldir. Ve bunu anlatmakta kişiye kalmış şeyler.
Benim amacım burada bir sohbet ortamı oluşturmaktı. Bunu yaparken elbette sınır olmalı.
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimeÇarş. 30 Ara. 2009, 20:13

hahaha gelin her şeyden konuşalım 654939

ee o zaman konus bakalim birseyler devamini getirelim gelin her şeyden konuşalım 654939
mesela yeni avatarimi nasil buldunuz What a Face
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimeÇarş. 30 Ara. 2009, 20:36

Ben çok begendim Very Happy
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimeÇarş. 30 Ara. 2009, 20:47

aa ciddimisin? bende dedim acaba asiri kacar mi diye korktum ..

ben hep senin avatari soracagim, koreliye benziyor?! sensei tam dizici gibi Very Happy ben daha öncede demistim herhalde pek dizi seyretmem, seyrettiklerim de TVde oynayn diziler,, netten pek nadir izlerim
ama iki gündür TRT1 de bir kore dizisine rastladim, türkce dublajli. ona baktim BEN birde üstelik kore dizisi gelin her şeyden konuşalım 654939
kas göz hareketleri cok komik geliyor alisamadim Rolling Eyes

baska bakan var mi o diziye? "muhtesem kralice" ydi dizinin adi...
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimeÇarş. 30 Ara. 2009, 21:09

:scratch: bilmiyorum hangi dizi o. Ingilizce adini bilsem belki tanirim Smile
Ben diziciyim evet, çok mu belli oluyor Very Happy
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimeÇarş. 30 Ara. 2009, 21:18

valla korece yaziyro ama korecem olmadigindan ismini bilmiyorum orjinalinin :s
yok cnm hic belli olmuyor gelin her şeyden konuşalım 654939 avatar ve imzandan bile anlasiliyor sensei .Very Happy

Forumda Kouhaku utagassen hakkinda konu yokmus :scratch: acmaya gerek var mi bilmiyorum, NHK de yapilan her yilbasinda bir geleneksel program..

yarin yilbasi, ne yapacasiniz? yilbasini programlariniz nedir?? Very Happy
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimeÇarş. 30 Ara. 2009, 23:23

Aaa o konu hakkinda baslik aç ben bilmiyorum mError, onegaishimasu What a Face
Biz ailecek yemek yeriz, belki bir de oyun oynariz herhalde. Siz ne yapacaksiniz mError?
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimePerş. 31 Ara. 2009, 00:33

actim geldim konuyu, canim cikti isimlerin yüzünden gelin her şeyden konuşalım 654939

bizim ev yaslilar yurdu misali ailem erkenden yataga gidecektir kesin, ablam yok yanimda, akrabalarimiz da yok burada, arkadasimin biri partiye cagirdi ama hayatta sevmem öyle yerleri - parti, dikso, konser gibi yerler uzak olsun benden..
o yüzden gecen yilbasi gibi, ondan önceki yilbasi gibi, ondan daha bir önceki yilbasi gibi yine ben tek basima cayimi kahvemi alirim, ama her yil mutlaka aldigim özel bir yilbasi pastam olur, onu yiyerek girerim herhalde..

aslinda kendime armagan diye Merry'dn birsey ismarlamistim, hatta psikopat gibi üzerine mutlu yillar yazdirmistim What a Face gelin her şeyden konuşalım 654939 ama pakette sorun cikti 4 haftaya gelir dediler bende iptal ettirdim Sad
yoksa yilbasina onu acacaktim dinleyecektim, bana evde bir eglence olurdu Sad

zaten demin o soruyu niye sordum bilmiyorum - sIkIci yilbasimi anlatmak icin mi zuhaha.
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimePerş. 31 Ara. 2009, 00:43

Öyle deme ya, herkes o geceyi farkli sekilde geçirir. Hem bence diger gecelere göre yilbasi gecesinin pek önemi yok. Hele su geri sayim olayini filan hep saçma bulmusumdur Rolling Eyes Üstelik tv'de güzel program veriyoruz diye ne kadar dandik sey varsa verirler, ben de gicik olurum gelin her şeyden konuşalım 654939
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimePerş. 31 Ara. 2009, 00:54

Ben eğlenirim hep ama hiç yılbaşı ile ilgili değildir eğlenmem Smile
http://www.diabolikss.com
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: gelin her şeyden konuşalım   gelin her şeyden konuşalım Icon_minitimePerş. 31 Ara. 2009, 12:43

aslinda dogru dürüst kutlamamama ragmen yinede en cok sevdigim günlerden biri bugüm.
ayyy birde dün dedigim gibi CDm gelemdi ama simdi cok duygulandim cünkü Merry'le ilgili yeni video buldum bugün gelin her şeyden konuşalım 57288 hemen konusuna gidiyorum.

gelin her şeyden konuşalım
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-