japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

SHIZUKA ARAKAWA

5 posters
YazarMesaj
sui-chan

sui-chan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimeSalı 19 Şub. 2008, 17:43

Adı Shizuka Arakawa
Takma adı Shi-chan
Doğum günü Aralık. 29, 1981
Doğum yeri Shinagawa, Tokyo, JAPAN
Boy 166cm
Kan grubu 0
Yaşadığı şehir Kamakura, Kanagawa, JAPAN
Kulüp Prince Hotels
Antrenör Tatiana Tarasova
Önceki antrenörleri Richard Callaghan, Minoru Sano,
Kumiko Sato, Shinji Someya,
Hiroshi Nagakubo
Okul Waseda University
(4. sınıf öğrencisi)
Hobiler Acemi aşçılık, Alış-veriş,
Müzik dinlemek, Spor programı izlemek
Özel yetenek Yüzmek
Aile Koichi (babası), Sachi (annesi),
Gorou (büyükbabası),
Charo (köpeği/erkek), Juntoki (hamster)
Favori patencisi Kristi Yamaguchi
Fan Mail Adresi Ms. Shizuka Arakawa
c/o JAPAN SKATING FEDERATION
Kishi Memorial Hall, Room 414,
1-1-1, Jinnan, Shibuya-ku,
Tokyo 150-8050, Japan

Shizuka, kaymaya 5 yaşında başlamıştır. O, buz pistine gitmiş ve güzel elbiseler giyen patenci çocukları görmüştür.”Ben de bu sevimli elbiseleri giymek istiyorum.” Diye düşünmüştür. Buz patenine başlamasının nedeni budur. İlk üçlü salchow’una sekiz yaşındayken çıkmıştır ve “üstün yetenekli çocuk” diye çağrılmıştır. Japonya’da ilk kez art arda ulusal gençlik yarışmalarını kazanan patencidir. Japonya ulusal şampiyonasını 1998 ve 1999 yıllarında kazanmıştır.On altı yaşındayken, Japonya’yı 1998 Nagona Kış Olimpiyat Oyunları’nda temsil etmiş ve 13. olmuştur. 2002-2003 sezonu boyunca Asya Kış Oyunları ve Üniversite Kış Oyunları’nda 1. sırayı almıştır. Bunu takip eden 2004 sezonunda Almanya’nın Dortmund şehrinde yapılan Dünya Şampiyonası’nda da 1. olmuştur. 2006 Kış Olimpiyat’larında da kendi en iyi skorunu hem kısa programda hem de serbest programda kırmış ve Olimpiyat’larda altın madalya alan ilk Asya’lı patenci ünvanını almıştır. Aynı zamanda Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olan ilk Japon patenci olmaya da hak kazanmıştır. Şimdi Japonya’da ve diğer ülkelerde profesyonel patenci olarak kaymaktadır. Olimpiyat şampiyonu olduktan sonra profesyonel olmuştur ve yarışmalara katılmamıştır. Hayırsever olarak ve medyada oldukça aktiftir. Değişik çalışmalar denemeye oldukça ilgilidir.

İşte bu onun özgün hareketidir.
SHIZUKA ARAKAWA Shizukaarakawa06olyfs11av4
SHIZUKA ARAKAWA Shizukaarakawa06olysp1rvm9
SHIZUKA ARAKAWA 2004062716180700eh0
SHIZUKA ARAKAWA 2004062713573400cd5
SHIZUKA ARAKAWA 2004062711472200yz3
SHIZUKA ARAKAWA Winners06olyladies1wkt6
SHIZUKA ARAKAWA Winners06olyladies1wkt6.07a0b1368f

bu da 2006 Kış Olimpiyatları'ndaki gala programından bir bölüm

Not:http://www.shizuka-arakawa.com/english/contact/index.html
http://skate.jp/shi-chan/gallery/11/11-020_e.shtml
sitelerindeki İngilizce bilgiler alıp tarafımdan Türkçe'ye çevrilmiştir.
Admin
Admin
Admin

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimeSalı 19 Şub. 2008, 19:23

güzel bir paylaşım olmu Teşekkürler Very Happy bu arada aklıma takıldı kan grubu 0 negatif mi pozitif mi?
https://japon.yetkin-forum.com
sui-chan

sui-chan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimeSalı 19 Şub. 2008, 19:27

teşekkür ederim.kan grubu rh kısmı benim de aklıma takıldı ama şu an bilmiyorum biraz daha bakarım bulursam paylaşırım Wink
ayumi-fan

ayumi-fan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimePtsi 25 Şub. 2008, 20:28

gerçekten güzel gösteriydi:) paylaşım için teşekkürler sui-chan
https://japon.yetkin-forum.com/muzikKutusu-h1.htm
sui-chan

sui-chan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimeÇarş. 27 Şub. 2008, 16:05

beğenmenize sevindim Shi-chan en sevdiğim patenci dğil ama sevdiklerimden biridir.Ben onun olimpiyatlardaki kısa ve serbest programlarını da bulup koyarım ama şu anda koyamıycam Crying or Very sad
Illdan

Illdan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimeSalı 11 Mart 2008, 16:22

Kendisi en gıcık kaptığım patenciler sıralamasında sasha cohen ile başı çekmektedir Evil or Very Mad 2006 torino olimpiyatlarında İrina slutskaya'yı geçerek onu altın madalyadan etmesini hala unutamam SHIZUKA ARAKAWA 126451 onun yüzünden rekor üstüne rekor kıran İrinamız(hemen de sahiplendim) kariyerine son noktayı olimpiyat madalyasıyla koyma şansını kaçırmıştır(o yıl bu dal hariç bütün altınlar ruslara gitti) üstüne üstlük artistik açıdan son derece zayıf bir seriyle ve doğru düzgün jump bile yapmadan sadece o ilk resimdeki hareketi sayesinde kotarıp aldı o madalyayı SHIZUKA ARAKAWA 57288 İrina da kariyerini ancak bronz madalyayla bitirdi de şimdi Carolina gibi yeteneksizler avrupa şampiyonalarında altınları götürüyor(ki kendisi Elena Skolova'nın bile eline su dökemezdi)
Eğer saygı duyalacak bir japon patenci arıyorsanız youtube'a Midori İto yazın lol! (bayanlarda ilk 3 lü axel'ı yaptı 4'lüsünü denerken bacağını kırdı ama gende yılmadı iyileşip yeniden şampiyon oldu SHIZUKA ARAKAWA 608799 )
Uzun lafın kısası kendisine her türlü gıcığım var hatta antrenörü Tatiana Tarasova'ya ayrı bir gıcığım var onun yüzünden Rusya bir daha kırılması neredeyse imkansız olacak bir rekoru kırma şansını kaçırdı ki şimdiki halleri ortada.
Ayrıca ilk mesajdaki videosu verilen gala programı da gördüğüm tabiri caiz ise en "ot" programlardan birisi ki hiç bir hareket üst zorluk seviyesinde değil(hatta jumpları geçtim spinler bile değil) Evgeny'nin artık gına getiren "sex bomb" şovu bile bundan 10 kat daha iyiydi.
sui-chan

sui-chan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimePerş. 13 Mart 2008, 17:05

uuuu böyle bir yergi ha Rolling Eyes olabilir tabii kişisel görüşlere her zaman saygı duyarım.
ben de Shi-chan hayranı mıyım
kesinlikle değilim
fakat Sasha benim favorilerim arasında.
burda Shi-chan'in kazanmasından mutlu oldum mu
hayır ben Sasha olsun isterdim
Irina'ya gerçekten yazık oldu fakat yapabileceğimiz bir şey var mı
hayır yok
Carolina dediğin kadar yeteneksiz mi
buna katılmıyorum
Avrupa Şampiyonasının eski tadı tuzu kaldı mı
asla ve asla kalmadı yeniler eskilerin eline su kesinlike dökemez detaylara gerek olduğunu düşünmüyorum bu bariz bir gerçek zaten
Midori Ito'ya kesinlikle saygım sonsuz bayanlarda 3'lü axel yapmak büyük bir iş fakat ne yazık ki onun gibiler artık yetişmiyor
Türkiye'de buz pateninin gelişmesi bir yana dursun Rusya gibi bir ülke bile bu konuda eskisi gibi hiç değil elbette günümüzdeki birkaç patenci hariç buz pateni eskisi gibi hiç değil...
benim bu başlığı açmadaki amacım ,öyle ya da böyle de olsa Shizuka olimpiyat şampiyonu olmuştu,bunu paylamaktı.
Aslında yer verdiğin iyi oldu Midori'yi de tanıtmaya çalışıcam.Eğer yok ben yaparım dersen buyur tanıt.
Illdan

Illdan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimePerş. 13 Mart 2008, 23:32

Şimdi şöyle bir şey var ki Sasha'nın artistik potansiyeli çok yüksek olmasına rağmen kendisi kesinlikle iyi bir teknik düzeye sahip değil(yerden 20cm yükselmekle jump mı olurmuş) o yüzden en azından şu anda bulunuduğu yerde olmayı çok da hakkettiğini düşünmüyorum, avrupa şampiyonası buz dansı ve çiftlerde hala epey iyi düzeyde sayılır(her ne kadar bir oksana&platov çifti çıkaracak kadar olmasada-youtube'a liber tango yazın anlarsınız-) ama özellikle erkekler olmak üzere bayanlar ve erkekler kategorisi acınacak halde Sad ben asıl olimpiyatları bekliyorum çünkü alexei yagudin ve evgeny ikisi de katılmaya karar verdiklerini açıkladılar(efsanenin dönüşü olabilir lol! )(keşke Ilia kulik da katılsa nasıl olsa profesyonel sporu sürdürüyor hala)
Türkler konusuna gelecek olursak benim baya bi ümidim var aslında en son geçenlerde tuğba hollandada 2. olarak gümüş madalya aldı Saygı kardeşler ise gittikleri tüm yarışmalardan iyi derecelerle dönüyorlar bu arada dünya şampiyonasına Alper değil Eray Ozbal katılacak ki bence iyi bir karar oldu ama sorun şu ki Türkiyede patene ayrılan bütçe bütçe değil adeta sadaka.
Midori İto tanıtımı için şu sıralar hiç vaktim yok malesef SHIZUKA ARAKAWA 617652 artık onu da sen yaparsan harika ötesi olur SHIZUKA ARAKAWA 741807
sui-chan

sui-chan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimeCuma 14 Mart 2008, 18:45

aslında sana katılıyorum ne yazık ki Sasha teknik olarak artistik kadar iyi olsa ne güzel olurdu teknik yönünün o kadar iyi olmadığının farkındayım.
fakat ben erkeklerde durumun o kadar da vasat olduğunu düşünmüyorum elbette Evgeny ve Alexi artık öyle şeyler yaptılar ki şimdikiler haliyle biraz sönük kalıyor.Benim şahsen erkeklerdeki favorim Brian Joubert.onun yeteneğini küçümsememek gerektiğini düşünüyorum fakat o kadar antrenör değiştirmesi ve sadece Fransa'da çalışması belki dezavantaj yaratıyor ve yarışmalarda kendini çok iyi kontrol edemiyor bence.Onun için umutluyum ama bunu zaman gösterecek.
ben asıl çiftlerde durumun kritik olduğunu düşünüyorum dar alanda bu yılki Avrupa şampiyonası için konuşursam Aliona Savchenko/Robin Szolkowy kısa programa ilk sıralarda çıktılar ve 1.liğe yerleşip kaldılar.toplam puanlara bakarsan 1.nin aldığı puan 202.39 iken 2.ninki 169.41 aradaki fark gözler önünde.çiftler daha riskli olduğu için katılımın az olduğuna inanıyorum.İlerde değişeceğini umuyorum.Buz dansı için ise böyle değil yeeni yetenekler var bence.Jana KHOKHLOVA / Sergei NOVITSKI'nin hele ki serbest programı(bu yılın avrupa şampiyonasında) müthişti bence.Gelecek için umuy vaatediyorlar.Birde Kanadali Tessa Virtue/Scott Moir buz dansçıları da benim buz dansındaki favorilerim.Onların da büyük başarılar elde edeceğini umuyorum.
Türkiye'ye gelirsek gençler özellikle çocuklar ilgilenmeye başladı ben ama her ilde adam gibi pist olmayınca kimbilir nice yetenekler parlayamadan sönüyor.Tuğba Karademir adına da öyle mutluyum ki...Yolu açık olsun.Kendisinin büyük başarılar elde edeceğine inanıyorum.
Yalnız bu başlık buz pateni tartışma başlığı gibi oldu.Acaba özel başlık mı açsak Very Happy valla bu konuda bana sözü bir verin konuşur da konuşurum Very Happy
Illdan

Illdan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimeC.tesi 15 Mart 2008, 16:11

Valla şu varki Fransız ve Ruslar'da bu bale kültürü varken en kötü dereceleri 3-4.lük olur anca Laughing son dönemde Çin de devlet desteğiyle büyük bir atılım yaptı, bunların yanında Japonya'da gümbür gümbür geliyor peki Türkiye ne yapıyor her yıl ayrılan parayı daha fazla kesiyor ancak Evil or Very Mad iyi bol güreş madalyası geliyor, hani tamam ata sporu falan ama o da bi yere kadar yani bir birlerine el ense dalan yarı çıplak erkekleri izlemekten ne zevk alıyor millet zerre anlamıyorum Question oysa puz pateni tüm otoritelere göre "sanata en yakın spor" ama salak saçma ön yargılar yüzünden bu ülkede ilgi sıfıra yakın, insanlar bırak çocuklarını buz patenine göndermeyi turnuvaları izlediklerini bile söylese saçma sapan diyaloglara maruz kalıyor Sad

Bu arada başlık olsa ben de durmadan konuşabilirim bu konuda lol! ama iki kişi için yeni başlık açmak nasıl olur orasını bilemem Laughing
sui-chan

sui-chan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimePaz 16 Mart 2008, 16:45

evet katılıyorum aynen.ne yazık ki ülkede durum bu Crying or Very sad
başlığa gelince yeri geldikçe burdan devam edelim bence Very Happy ya da bir ara vakit bulup Midori Ito'yu tanıtacağım başlık da olabilir Very Happy
Illdan

Illdan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimeC.tesi 22 Mart 2008, 23:42

Bu sene ben izleyemedim Sad ama geçen günlerde sona eren Dünya Şampiyonasında bayanlar kategorisinde Japonya ilk beşe 2 sporcu sokmayı başarmış(Mao Asada 1. ve Yukari Nakano 4. olmak üzere) üstelik daha geriden gelen dünya kadar genç ve yetenekli sporcuları var SHIZUKA ARAKAWA 608799
Zaten Mao geçen sene 3lü axel yapan en genç sporcu olmayı başarmıştı SHIZUKA ARAKAWA 608799 ve bu hareketi yapan 3. bayan patenci olmuştu(zaten ilki Midori İto'ydu) yani tekrar edip duruyorum ama hakikaten SHIZUKA ARAKAWA 608799
sui-chan

sui-chan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimeÇarş. 26 Mart 2008, 18:13

ben izledim aslında süperdi.eskisi gibi rekabet yoktu ama küçümsenemezdi bence yeni puanlama sistemi vs. gibi nedenleri var tabii
şimdi bir de şöyle bir durum var benim buz patenini adam gibi izlemeye başlamam yakın zamanda oldu çünkü 14 yaşımdayım yani bu sporu sevmeye başlamam tamam çok önceden ama böyle hakkını vererek izlemem Evgeni Plushenko, Alexi Yagudin zamanlarına pek denk gelmiyor Sad neyse yani eskiyle karşılaştırma pek yapamıyorum kusura bakayın Crying or Very sad
bu arada Illdan ben buz pateni ile ilgili forum sitesi buldum sana ö.m. ile link atmamı ister misin??
Belki biliyorsundur ama olsun.Söyleyim dedim.
Illdan

Illdan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimeCuma 28 Mart 2008, 20:11

Büyük ihtimalle bahsettiğin forumu biliyorum, hatta sitesini de bayadır takip ediyorum oranın ama şu anda üye olmak gibi bir derdim yok(çünkü facebook'da ki buz pateni konusu yetip de artıyor bile, o forumdaki hemen her üye ve çok daha fazla kişi mevcut burada).
Bu arada madem öyle bir talihsizliğin var, 7 yaşından beri buz pateni turnuvalarını izleyen birisi olarak şöyle bir derleme yaptım;

https://www.youtube.com/watch?v=gqvkip9S1VA (Alexei'nin belki de en meşhur performansıdır Winter, özellikle ayak oyunları sayesinde çok yüksek bir artistik değeri var serinin)
https://www.youtube.com/watch?v=JreQby8Kbug (Alexei'nin yine meşhur olan Lawrence Of Arabia performansı)
https://www.youtube.com/watch?v=tMOjnPKGAow&feature=related (Oy oy oy işte gelmiş geçmiş en iyi serilerden birisi, üstelik sadece kısa program ve fakat alexei bunu sakat sakat yaptığı için 1.olduğu gibi amatör sporu da bırakmak zorunda kadlı Sad )
https://www.youtube.com/watch?v=Aj4j1UDnZQY&feature=related (2002 olimpiyatları sonuçları açıklanırken XD )
https://www.youtube.com/watch?v=-W6nFVa9deM (Bu ikiliden sonra Illia Kulik'den bahsetmemek olmazdı, gerçi zamanla alexei ve evgeny öne çıktı ama biz onu yine de bu en "ölümcülünden" "mortal combat" performansıyla hatırlayacağız, ki hala merak ederim o katana gerçek miydi diye.)
https://www.youtube.com/watch?v=2mVexkUXy3U&feature=related (Grishuk & Platov çifti Libertango ile buz dansında tarih yazarken cheers )
https://www.youtube.com/watch?v=aRkR9T17d_E (Yine Grishuk & Platov çifti ve yine doyumsuz bir seri, üstelik tamamen özgün hareketlerden oluşuyor Shocked )
lol!

https://www.youtube.com/watch?v=g5TF7bNOXzI (Bu da Mao Asada'nın geçen sene ilk kez 3lü axel yaptığı program ve bayan yorumcu kim tahmin edin.... Midoriiiii İtoooo SHIZUKA ARAKAWA 780249 )
cengizhan

cengizhan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimeC.tesi 29 Mart 2008, 17:06

Güzel gösteriydi beğendim.tşk ler paylaşım için.
sui-chan

sui-chan

SHIZUKA ARAKAWA Empty
MesajKonu: Geri: SHIZUKA ARAKAWA   SHIZUKA ARAKAWA Icon_minitimeÇarş. 02 Nis. 2008, 15:49

tamam Illdan bu derleme için çok teşekkür ederim.ben youtube da kayboluyorum genelde esas izlicemi ararken başka videolar bulup onlara dalarım falan filan senin verdiğin linklerden doğrudan bulabilicem. Very Happy Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze çiftinin programlarını izledim daha geçen günlerde geçmişe dönüşe başladım hadi bakalım Very Happy

bu arada o foruma gelince evet sanırım aynı forumdur çünkü ben öyle başka bir forum fln bilmiyorum ortalıkta buz pateniyle ilgili Smile ben orayı çok sevdim ya burda tam bahsederken orda buldum çok sevindim Very Happy Very Happy

SHIZUKA ARAKAWA
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hiromu ARAKAWA (Full Metal Alchemist, Gin no Saji...)