japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!

+19
mermerbaki
matrixsakini
shirayuri
sato
kawahachi
Lee
Nodame^^
nicholaihel
Moongirl
theiklima
El Mariko
Xuday
erdal77
ChunLiFan
Admin
metex77
asimo
zynb
Orihara Maya
23 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
El Mariko

Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 13:45

ne rezili yaw 200 Kanji azmi Very Happy biz 28 harfle idare ediyoruz
http://www.kyokukanacke.tr.gg
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 13:50

Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 690564 cok komiksin Oyama beni guldurdun Allah da seni guldursun ne diyeyim. Aslinda kanji'lerde en zor olan sey okuma farkliliklari. Iki kanji bir araya geldi mi, okunuslari da degisiyor. O acidan ezberlemesi de zor olmuyor degil...
El Mariko

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 13:52

bide 200 Kanjiye rezil diyorsun Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 654939 ( güldürdüysem ne mutlu bana Very Happy ) eminim ben 20 tane kanji ezberlesem 1 hafta sonra aklimda belki 3 tane kalir Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 654939 Hiragana ve Katakana yetmiyormu Japonca icin ?
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 13:58

Aslinda hiragana ve katakana da yetebilir, ama mesela metroda, trende fln benim bildigim hep kanji ile yaziliyor durak isimleri. O yuzden yolunu bulmakta cok zorlanabilirsin. Aslinda cok kolay kanji'ler de var, yani yazilim bicimleri gercek hayattaki sekillerine benzeyen (mesela 'agiz' yazmak icin kullanilan kanji'nin sekli bir kare gibidir...).
El Mariko

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 14:04

ilginc valla. Ama nasil olsa geldigin durakta anons yapiliyor. Japonyada olsam ben zaten her gün ayni seyi duyardim AKIHABARA!!! BU ara Selcuk nasil yazilir hiragana ve katakana ile Very Happy ben beceremedim bi türlü
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 14:22

Ben de Akihabara'ya gitmek isterdim valla. Ya da Harajuku ve Shibuya Very Happy
Valla Selcuk yabanci isim oldugu icin katakana ile yazilmasi gerek. Ben olsam soyle yazarim : セルチュック ...
El Mariko

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 14:25

Sagol Akailili Sensei Smile
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 14:30

Rica ederim Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 597419
Nodame^^

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 15:03

200 kanji nasil ogrendin akailili ya bravo valla. bizim derslerde daha kanji soz konusu bile olmadi Neutral
El Mariko

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 15:09

Sok edici olan 10 000 den fazla Kanji nin bulunmasi. Japonlar bu konuda tüm diger ülkelerden cok üstün. inanilmaz gibi geliyor insana Very Happy
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 17:19

Aslinda hepsini ezbere bilmiyorum, ama cogunu gorunce taniyorsun...
Lee

Lee

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 14 Eyl. 2008, 17:34

japonların yine alfabeleri var ya çinliler.. onlar tamamen acaip.. Very Happy

bende "Muharrem Demirci'nin Kanji Japonca Türkçe Sözlüğü" var.. içinde 1945 tane kanji var anlamları nasıl çizildikleri.. nelerden oluşturdukları radikalleri zorluk dereceleri hepsi yazıyor içinde.. bu bakımdan çok faydalı ve güzel bi kitap..

1945 kanjiyi öğrendikten sonra gazete filanda okunuyor.. normalde kanjiler hiragana ve katakana ile yazılıyor.. hatta bazı kanjilerin üstünde küçük küçük hiragana karşılıkları var onların bi adı vardı unuttum..

kitabı tavsiye ederim çok güzel bi kitap istanbuldakiler beyazıt sahaflar çarşısından bulabilir.. sarı bi kitap.. fotosunuda koyim..

Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 09017310

@ Akailili çok iyi bi iş çıkartıorsun.. Wink

Cool
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 14 Eyl. 2008, 18:13

Sagol Nakatsu Very Happy Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 597419
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 15 Eyl. 2008, 04:29

nakatsu kitabı kitap bölümünde tanıtsan iyi olurdu Very Happy oraya da bi tanıtım bekliyorum Razz
https://japon.yetkin-forum.com
kawahachi

kawahachi

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 29 Ekim 2008, 19:38

merhaba arkadaşlar ben bugün üye oldum ve dersleri görünce mutluluğumu ifade edecek sözcük bulamadım .. tam 1 yıldır japoncayla ilgileniyorum .. anime , drama ve müziklerden çok şey öğrendim hiragana ve katakanayı da az çok biliyorum yalnız katakana da neden sesli harfle başlayan hece yok yabancı sözcükler için buda gerekmiyor mu yoksa ben mi yanlış yada eksik biliyorum Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 491370
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 29 Ekim 2008, 20:29

Foruma tekrar hosgeldin kawahachi Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 597419
Ne demek istedigini tam olarak algilayamadim, bir ornek verirsen memnun olurum Wink
kawahachi

kawahachi

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 29 Ekim 2008, 20:40

hoşbuldum .
mesela aysun yazarken bunu nasıl yazmam gerekiyor..?? a-yu-su-n şeklinde mi bölmeliyim??
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 29 Ekim 2008, 21:23

Evet. Yani: アユスン (a-yu-su-n) seklinde olmasi lazim...
kawahachi

kawahachi

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 02 Kas. 2008, 20:20

çok teşekkür ederim Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 25829
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 02 Kas. 2008, 20:26

Rica ederim Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 922276
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 03 Şub. 2009, 05:20

uzuuuuuuuun bi aradan sonra dersler yine başlamış Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 922276 teşekkürler sensei Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 922276
https://japon.yetkin-forum.com
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 03 Şub. 2009, 10:57

Rica ederim, görevim Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 597419
sato

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 20:49

dersler için teşekkür edrim eğer japonca zamanlar (şimdiki zaman geniş zaman ,ve geçmiş zamn) hakkında bilgi verirsen ve örnek cümleler yaparsan sevinirim.
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 20:57

shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 12 Mart 2009, 23:47

bu dersleri kendin mi hazırladın? hepside mükemmel olmuş!!!

tebrik ederim seni!!!

böyle güzel dersler şekinde gösteren bir konu ilk defa gördüm, geçekten çok güzel olmuş !!!

ben yaklaşık 5yıldır japonca öğreniyor baya ilerledim ama sende biliyorsundur baya zaman alıyor birde yazmak da istiyorsan...

Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-