japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Fruits Basket

+5
Orihara Maya
..ToMoKo..
Admin
Aoi
Maccha
9 posters
YazarMesaj
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimePerş. 14 Şub. 2008, 23:45

"Fruits Basket", Natsuki Takaya'nin 23 ciltlik mangasi.
Fruits Basket Frutsmangbt6.th
Hikaye
Tohru Honda, annesinin olumunden sonra dedesiyle kalmaya baslamistir. Ancak dedesi ailenin baska uyelerinin yanina yerlesir ve kaldiklari evde tamirat gerekmektedir. Bu yuzden Tohru'dan tamirat bitene kadar bir arkadasinin yaninda kalmasini ister. Tohru kimseyi raharsiz etmek istemez ve bir çadirda kalmaya karar verir. Bir gun kaldigi yerin sinif arkadasi Yuki Sohma 'nin ailesine ait oldugunu ogrenir. Yuki kuzeni Shigure'nin evinde kalan kibar ama soguk biridir. Bir toprak kaymasi sonucu Tohru çadirini kaybedince Shigure'nin evinde kalmasina karar verilir. Ancak daha ilk gunden Yuki'nin baska bir kuzeni Kyo'nun gelmesiyle Sohma ailesinin buyuk sirri ortaya çikar : aile Cin takviminin hayvanlarinin ruhlariyla lanetlenmistir ve lanetlenmis bireyler karsi cinsten birisine sarildiginda lanetlendigi hayvana donusmektedir.

Cin takviminin hayvanlarinin hikayesi
Cin takvimi 12 hayvandan olusmaktadir. Bir efsaneye gore, bir Tanri butun hayvanlari bir toplantiya çagirir. Ilk gelen on iki hayvan takvime alinacaktir. Sinsi bir hayvan olan fare, arkadasi kediyi toplantinin asil gunun ertesi gunu oldugunu soyleyip kandirir. Fare gizlice okuzun sirtina biner ve toplanti yerine ulastiklarinda okuzun sirtindan atlayip ilk gelen hayvan olur. Ondan sonra okuz ve diger 10 hayvan gelir... Toplantinin ertesi gun oldugunu sanan kedi disinda...

Karakterler
Fruits Basket Tohrumanrx2 Tohru Honda : Tohru kucukken babasini, hikayeden kisa bir sure once de annesini kaybetmis bir lise ogrencisi. Cok iyi kalpli, kibar ve ne olursa olsun halinden sikayet etmeye biri.

Fruits Basket Yukimangy9 Yuki Sohma : Tohru'nun sinif arkadasi. Fare'nin ruhunun lanetlenmis. Kibar, akilli ve okulda o kadar populer ki, fan club'u bile var. Ancak insanlara istedigi gibi açilamiyor ve dogal davranmaya çekinen biri.

Fruits Basket Kyomanws4 Kyo Sohma : Yuki'nin kuzeni. Kedi'nin ruhunu tasiyor ve bu yuzden Yuki'ye dusman. Her firsatta kavga çikartip onu yenmeye çalisir. Kedi'nin ruhunu tasidigi için ailesi onu hep hor gormustur. Cabuk sinirlenen, çekingen ama iyi kalpli biri.

Fruits Basket Shimanry8.th Shigure Sohma : Yuki ve Kyo'nun kuzeni. Kopegin ruhuyla lanetlenmis bir roman yazari.

Animeye gore farki
Anime manganin yaklasik 7. cildinde bitiyor. Animede çozulmeyen konular mangada çozuluyor. Ayrica animede 12 hayvanin ruhuyla lanetlenmis Sohma'larin 10'u gorebiliyoruz, mangada kalan 2 hayvani tanima sansimiz oluyor. Manga animeye gore sonraki ciltlerde daha dramatik oluyor. Ayrica, çizimlerin de ilk ciltten son cilde dogru oldukça degistigini goruyoruz.
http://candynindunyasi.com
Aoi

Aoi

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimeÇarş. 27 Şub. 2008, 14:13

sadece ilkini okuyabildim
Admin
Admin
Admin

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimeÇarş. 27 Şub. 2008, 17:53

çok ilginç bi hikayesi varmış Very Happy ve karışık Razz
https://japon.yetkin-forum.com
Aoi

Aoi

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimePaz 02 Mart 2008, 12:21

hayvana dönüşmek isterlermiydiniz ...^-^
Aoi

Aoi

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimePaz 02 Mart 2008, 12:21

meyve sepeti
..ToMoKo..

..ToMoKo..

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimePerş. 25 Ara. 2008, 16:46

harika bi anime.. özellikle momiji çok çok çok sevimli... Fruits Basket 957859
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimePerş. 25 Ara. 2008, 23:27

Kyo-kun'un eline kimse su dökemez Razz XD Anime'si ayri guzel, mangasi ayri XD Özellikle anime'sindeki kavga sahnelerindeki davul seslerine bayiliyorum Very Happy
ladonna

ladonna

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimeCuma 26 Ara. 2008, 08:40

mangasını ben çok fazla taramalı olduğundan karışık bulup okuyamamıştım ama keşke animesi devam etseydi....
http://myanimelist.net/animelist/sarenesse
ninjin

ninjin

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimeCuma 26 Ara. 2008, 13:22

yıllarca kullandığım "baka-neko" nickim burdan kalmadır SmileSmileSmile hatta (çalanı döverim) "neko the immortal baka" olarak kullandım yıllarca
Tao Ren

Tao Ren

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimeÇarş. 07 Ocak 2009, 19:04

Mangasında belli oluyor mu Tohru'nun kimi seçtiği?
http://simpleplanfan.megabb.com
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimeÇarş. 07 Ocak 2009, 19:54

Eveeeet Fruits Basket 3098 Kim oldugunu söylemem ama Very Happy
Tao Ren

Tao Ren

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimeÇarş. 07 Ocak 2009, 20:19

Bence Yuki'dir demi nolur söyle ya spoilerlara alll Very Happy
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimeÇarş. 07 Ocak 2009, 20:43

Ozel mesajla butun mangayi anlattim sana Tao. Umarim pisman degilsindir XD
Tao Ren

Tao Ren

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimeCuma 09 Ocak 2009, 16:21

Spoiler:
öyle güzel anlattın ki okumuş kadar oldum ++
mangaya da başladım mangada bazı şeyler çok belli aşk olaylarında animede o kadar açığa vurmamışlar:D
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimeCuma 09 Ocak 2009, 16:44

Hehe manga'lari daha cok sevmemin sebeplerinden biri de bu Tao Wink Mangaya baslamana sevindim, böylece daha da derin sohbet edebiliriz Smile
Bu arada mesajinin bir kismini spoiler içine aldim (tam spoiler sayilmaz ama, ne olur ne olmaz...).
Tao Ren

Tao Ren

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimeC.tesi 10 Ocak 2009, 15:43

Evet farkettim Very Happy Ama bir an ben mi almıştım acaba falan oldum Very Happy
Çok sevdiğim serilerin genelde mangasını daha çok seviyorum(mesala Naruto).Fruits Basket'da öyle olacak sanırım Very Happy
FeLiX_91

Fruits Basket Empty
MesajKonu: Geri: Fruits Basket   Fruits Basket Icon_minitimePtsi 27 Nis. 2009, 00:26

herhalde fruits basket ilk okuduğum manga idi.Geçen yıl kuzenlerimin tavsiyesi ile okumuştum.Ondan sonra da manga okumaya başladım.
Ben de yuki ile kyo dan hangisi olacağını çok merak ediyordum.İstediğim oldu.Söylemeyeyim okumayanlar için.Sonuçtan memnunum. Very Happy

Fruits Basket
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fruits Basket
» Fruits Basket