japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japonlar buna da çare buldu

5 posters
YazarMesaj
PiNaTSu

PiNaTSu

Japonlar buna da çare buldu Empty
MesajKonu: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimePtsi 04 Mayıs 2009, 14:32

Japonlar, artık kendilerine en yakın umumi tuvaleti, cep telefonu sayesinde bulabilecek...

Mainichi Daily news gazetesinin haberine göre, bir yazılım şirketi tarafından geliştirilen "Check A Toilet" programı sayesinde, kullanıcı bulunduğu yere en yakın umumi tuvaleti gösteren haritalardan yararlanacak.

Program, tren istasyonlarından plajlara, büyük alışveriş merkezlerinden parklara kadar her yerdeki binlerce tuvaleti, tuvaletlerde bebek bezi değiştirme yerleri bulunup bulunmadığı gibi ayrıntılarına kadar gösteriyor.

Program, ilgili internet sitesinden bedava indirilebiliyor.

Yılda 50 milyon cep telefonunun satıldığı Japonya'da cep telefonu, tren biletlerinin alınmasından sinemada yer ayırtmaya kadar birçok alanda kullanılıyor.
kaynak sabah
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimePtsi 04 Mayıs 2009, 14:43

tuvalet olayı ilginçmiş Very Happy en önemli şey yani iyi düşünmüşler Japonlar buna da çare buldu 654939

burda da engelliler için bu var, cep telefonlarından nerede merdiven var, nerede asansör, nerde geçilmesi zor alanlar falan görebiliyorlar. yani hayatlarını dışarıda tek başınayken bile kolaylaştıracak haritalara bakabiliyorlar. ne güzel Japonlar buna da çare buldu 235242
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimePtsi 04 Mayıs 2009, 15:33

burda adım başı 24 saat açık marketler var mutlaka tuvalet oluyor içinde gereksiz bir haber bence Very Happy
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimePtsi 04 Mayıs 2009, 16:31

aa iyimis 24 saat acik marketler, valla burda saat aksam 8'den sonra sokaga cik kimseyi göremezsin nerdeyse hayalet sehir denir Japonlar buna da çare buldu 654939
nerde bu insanlarrrrrrr Japonlar buna da çare buldu 245944

gereksizse niye koydun Japonlar buna da çare buldu 654939
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimePtsi 04 Mayıs 2009, 17:54

merry demiş ki:
aa iyimis 24 saat acik marketler, valla burda saat aksam 8'den sonra sokaga cik kimseyi göremezsin nerdeyse hayalet sehir denir Japonlar buna da çare buldu 654939

burasıda öyle ne gündüz ne akşam incin top oynuyo valla anca işlek barlar sokagına filan gidersen anca onun dışında yok yani sokakta kimseyi göremezsin ben bunları ne eve girerken ne işe ne okula giderken görüyorum sessiz sedasız habere gelince ne bilim japonya ile ilgili oldugunu gordum koydum
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimeSalı 05 Mayıs 2009, 14:48

iyi yaptın koydun, haber haberdir, ne kadar gereksiz olursa olsun Japonlar buna da çare buldu 18982
burda da öyle aynen, acaba ondan mı seviyor almanlar japonları bu kadar?!
sessizlikleri aynı, ciddiyetleri aynı, hatta odun gibilikleri de aynı Japonlar buna da çare buldu 654939
gerçi yinede farklılıkları var ama benzer yönleri de var bence...
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimeSalı 05 Mayıs 2009, 21:43

göz bakımında doğuştan ayrı dünyaların insanları almanlar ve japonlar Japonlar buna da çare buldu 654939
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimeÇarş. 06 Mayıs 2009, 12:18

aman ne komik albertine Japonlar buna da çare buldu 608300 o kadar cok güldüm ki bu espirine karnima sancilar girdi Japonlar buna da çare buldu 608300
almanlar ve japonlari bilmem ama senin bu zihniyetle daha bir baska dünyaya ait oldugun kesin Japonlar buna da çare buldu 430865
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimeÇarş. 06 Mayıs 2009, 13:58

merhaba dünyalı ben dostum.
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimeÇarş. 06 Mayıs 2009, 19:08

Japonlar buna da çare buldu 49464 albertine'yi taslamak yasak (burada ancak ben kulak çekebilirim Japonlar buna da çare buldu 160985 Razz)
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimeÇarş. 06 Mayıs 2009, 19:23

daycobu akiş Wink
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimePerş. 07 Mayıs 2009, 01:55

allah allah Japonlar buna da çare buldu 654939 baksana irkcilik yapiyor kendisi en iyi irk ya insanlarin görünüsüyle dalga geciyor... buna susamam ben Japonlar buna da çare buldu 191126
no no no
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimePerş. 07 Mayıs 2009, 03:26

merry demiş ki:
allah allah Japonlar buna da çare buldu 654939 baksana irkcilik yapiyor kendisi en iyi irk ya insanlarin görünüsüyle dalga geciyor... buna susamam ben Japonlar buna da çare buldu 191126
no no no

Bence sen çeneni biraz dinlendir Japonlar buna da çare buldu 203501 tartışma yaratmaya gerek yok Japonlar buna da çare buldu 799348 fikrimi söyledim beğenmediysen güzel bir şekilde dile getir Japonlar buna da çare buldu 196413 ırkçılık yapıyor diye atıp tutma Japonlar buna da çare buldu 975615
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimePerş. 07 Mayıs 2009, 04:11

ben atip tutmuyorum göz sekliyle dalga gecmedin mi? yok tek ayri yapan oymus...
irk farkliligina bagli olan fiziksel degisiklikleri karsilastirarak böyle bir ayrim yapmak ne kadar hos bilemiyorum... tabii diger üyeler icin de fark etmiyorsa böyle birseyin dile gelmesi bilemiyorum, o zaman ben yanlis yerdeyim galiba...
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimePerş. 07 Mayıs 2009, 12:18

Hayir bence buluttan nem kapiyorsun sadece. Albertine'nin onu irkçilik olsun diye söylemedigine eminim. "Irkçilik yapan" dedigin söylediginde negatif bir anlam barindirir. Ama bence albertine sadece espri yapmak istedi (pek basaramamis da olsa Smile). Benim araya girme sebebim sakaya vurmak istememdendi. Yani albertine'yi veya seni destekledigim için degil. Anlamsiz yere alinmanin anlami yok. Eminim albertine de lafinin o derece kötü görülebilecegini düsünmüyordu. Japonlara karsi irkçi olsaydi zaten onu bu forumda tutmazdik. Almanlara karsi da bir irkçilik yaptigini düsünmüyorum. Umarim yeterince açik anlatabilmisimdir.
Bu konu burada kapanmistir. Eger baska diyeceginiz varsa özel mesajdan görüselim. Yoktan yere forumu germeye gerek yok. Forum kurallari arasinda zaten irkçiligin yasak oldugu belirtilmektedir. Ayrica irkçilik yapani zaten forumdan ilk ben attirirdim Wink
Dia burada olsaydi "sakin gençler, sakin!" derdi Very Happy Simdi ben diyorum:
Sakin gençler, sakin japon forum
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimePerş. 07 Mayıs 2009, 17:08

ilk okuduğumda bende şaşırdım hiç beklemezdim böyle bişeyi.
hatta senin imzadaki DBSK gibi sağa sola sıçradım pc başında Japonlar buna da çare buldu 654939
neyse bende büyütmek istemiyorum yanlış anladıysam özür dilerim,
gomen albertine Japonlar buna da çare buldu 984420
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimePerş. 07 Mayıs 2009, 17:32

Japonlar buna da çare buldu 597419
shinigami

MesajKonu: Geri: Japonlar buna da çare buldu   Japonlar buna da çare buldu Icon_minitimeÇarş. 27 Mayıs 2009, 04:05

PiNaTSu demiş ki:
merry demiş ki:

burasıda öyle ne gündüz ne akşam incin top oynuyo valla anca işlek barlar sokagına filan gidersen anca onun dışında yok yani sokakta kimseyi göremezsin ben bunları ne eve girerken ne işe ne okula giderken görüyorum sessiz sedasız habere gelince ne bilim japonya ile ilgili oldugunu gordum koydum
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Evet çok işlek yerler dışında etraf çok sesiz , ben Higashi Koganei de kalmıstım , sabah ve aksam (iş ve okul saatleri cıkısı) kalabalık oluyordu , geride kalan zamanlar bayagı sesszddi ..
Ama inan huzur buluyordum , aksam 5 civarı karsı apartmanda yaşayan yaşlı bayan piyano çalmaya başlıyordu ..Kuş sesleri ve piyano Smile Kahvemi alıp üst kata dısardan cıkmana yarayan merdıvende kahve içip piyano dinliyordum ....

Japonya benim için dünyanın en güvenilir ve sorunsuz yayacagın ülkeler icerisinde....

Japonlar buna da çare buldu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Japonlar Karadeniz'de