japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]

5 posters
YazarMesaj
shirayuri

shirayuri

Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Empty
MesajKonu: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeCuma 01 Mayıs 2009, 12:11

Bilmiyorum forumda japon folklör tarzı ile ilgilenen var mı, varsa mutlaka bu ilginç gelecektir...

80. yılların efsane sanatçısı GARO'nun "Gakuseigai no kissaten" adlı bir şarkısı vardı...

Geçen yıl Merry "GEKISEI" adlı singlelerinde bonus şarkı olarak bu eski folklör şarkısını yeniden yorumlamıştı!!!

sizde bir dinleyin bakalım Merry'den bu eski şarkının cover versiyonunu nasıl beğenecemisiniz Wink

GARO versiyonu
Merry versiyonu
efsane

efsane

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeCuma 22 Mayıs 2009, 23:57

kesinlikle merrynin versionu daha hos. Ben bir kere rockci olarak öbürünü cok yavas buldum ama nediyim garanin sesine de bayiliyorum ya . sagol canim
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeC.tesi 23 Mayıs 2009, 00:43

Gekisei su benim begendigim parça degil miydi ya Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 957859 O single'i indirdim ama henüz dinleyemedim (o kadar çok sarki indirince vakit bulamadim hepsine Very Happy ). En kisa zamanda dinleyecegim Wink
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeC.tesi 23 Mayıs 2009, 04:33

garo tabiki daha güzel cheers orjinalinin yerini hiçbir şey tutamaz. ayrıca bir düzeltme yapayım bu şarkı 70 li yılların şarkısı. 1972 ydi yanlış hatırlamıyorsam :scratch:
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeC.tesi 23 Mayıs 2009, 20:44

sağolun görüşlerinizi için...

albertine ben bu şarkıyı karşılaştırmak amaçlı şu daha iyi mi bu mu daha diyerek koymadım zaten!

ben demedim ki, bir dinleyin bakalım hangisi güzel Merry mi Garo mu? öyle bişey demedim, sonuçta Garo Japonya'da efsaneleşmiş bir sanatçı, karşılaştırmak veya Garo'yu eleştırmek için koymadım...

sadece birde Merry'nin yorumunu dinleyin diye koydum!

bu tarz folk bir parçayı kendi tarzlarında retrock bir şekilde yeniden yorumlamışlar.

seversiniz sevmezsiniz herkesin görüşü farklıdır...

AMA KARŞILAŞTIRMAK İÇİN KOYMADIM!!!!!!!!!!
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeC.tesi 23 Mayıs 2009, 21:58

Sakin merry sakiiin Wink Elbette karsilastirmak için koymadin ama insan bir sarkiyi bildiginde baska bir sarkicidan dinleyince ister istemez karsilastirir. Mesela Sebnem Ferah'in ne zaman bir cover'i yapilsa, ben de direk karsilastiririm. Neden begenip, neden begenmedigimi anlamama yardimci olur çünkü Wink
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeC.tesi 23 Mayıs 2009, 23:03

offffff Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 574311
nedir benim bu halim anlamadim ki, ben bu gidisle hakkaten forumdan ayrilacagim
yarim bucuk düzelen psikolojimi kendi kendim bozuyorum
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeC.tesi 23 Mayıs 2009, 23:13

Ya forumdan ayrilamazsin yasakliyorum Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 49464
Aramizda istedigimiz kadar saçmalayabiliriz, forum kardesligi dedigimiz budur Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 222253 Sadece alinganlik yapma yoktan yere, kendini üzüyorsun bosu bosuna Wink
Bu forumun degerli üyelerinden birisin, böyle çekip gidemezsin Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 57288 Sensei'ye bunu yapma Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 57288 Kendine biraz daha iyi davran Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 151828
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeC.tesi 23 Mayıs 2009, 23:26

ben alingan degilim inan bana sadece kirilganim, kücük bir lafta hemen üzülür aglarim o dereceyim ben huyum böyle Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 574311 hemen aglarim
foruma yansitmamaya calisiyorum ama yinede bir yerde patliyor icimde kendi canimdan cok sevdigim insanlara kötü birsey dendigini duydugum zaman hemen üzülüyorum Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 574311
ne yapayim elimde degil...

siz en iyisi bana aldiris etmeyin Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 574311
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeC.tesi 23 Mayıs 2009, 23:34

Aldiris edecegiz iste Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 49464 Sen istesen de istemesen de! Burada kurallari ben koyarim Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 160985 (Admin sadece bir dekor Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 654939 (oh olsun Admin efendi bu lafi da benden yedin ya hih))
Bu kadar kirilgan olma, bil ki ne olursa olsun senin sevdigin kisileri biz sevsek de sevmesek de yorumlarimizi seni incitmek amaciyla yazmiyoruz Wink o yüzden her yazdigimizda art niyet arama, biz sana laf dokundurmak veya seni veya sevdiklerini asagilamak amaciyla yorum yapmiyoruz (bu amaçla yorum yapanlari ben keserim zaten Twisted Evil ve bu kural kimin için olursa olsun geçerlidir...). O yüzden rahat ol, üzülme Wink Dediklerimizi sadece arkadasça yorumlar olarak gör, yanlis anladigin yerde de sor ki yanlis anlasma olmasin Wink (konunun disina çok çikmak istemiyordum, sen istersen oyunlar bölümüne yaz bunlari Very Happy )
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeC.tesi 23 Mayıs 2009, 23:37

yok ben seviyorum alakasiz yerlerde birseyden bahsetmekten Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 654939
burda konuslaim
Merry den her yerde bahsettim burda da baska biseyden bahsedeyim bari

Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 654939

saka canim, tamam bir ara yazarim oraya Wink
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeC.tesi 23 Mayıs 2009, 23:43

Very Happy Tamam ya kendini zorunlu hissetme Wink Sadece forumda rahat ol istiyorum, yavas yavas alisacaksin bize, o zamana kadar kirilgan olmamaya çalis sadece, çünkü amacimiz kimseyi kirmak degil Wink

Spoiler:
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeC.tesi 23 Mayıs 2009, 23:48

puhaha Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 654939 süpersin sensei
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimeC.tesi 23 Mayıs 2009, 23:51

Ya içim rahat etmedi... Admin'den özür dilemek istiyoruuummmm Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 126451 Saka yapiyordum sadece ama okuyunca üzülür simdi biricik Admincik, kiyamam ben ona Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 222253
Sensei kötü kalpli Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 490144 Admin hakkinda dediklerim için kendimi cezalandiriyorum:
On defa sehir turu atacagim Admin için (az bile ya neyse Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 414874 )
Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Smiley145
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 02:41

fikrimizi söylüyoruz sonuçta Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 510855 ama ben merry coverini de beğendim güzel yapmışlar yani.
Spoiler:
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 09:23

oh oh söyle söyle kıyma bana de Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 172472 bi de ödül gibi ceza vermiş kendine şehir turuymuş Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 172472 otur evinde Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 172472
nasıl kızdırdıysam 3 konuda birden sataşmışsın Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 654939
https://japon.yetkin-forum.com
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 12:07

Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 656326 Satasirim ben, sen baslattin ne yapayim Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 203193
Merry diger konulari saptirdi, simdi de biz onun konularini saptiriyoruz hey Allah'im Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 654939
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 15:36

siz var ya Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] 654939
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]   Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER] Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 15:45

öc mü alıyorsunuz benden Twisted Evil

Merry x GARO - Gakuseigai no Kissaten [80.yılların şarkısı COVER]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-