japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bilgisayarlarda "domuz gribi"

4 posters
YazarMesaj
PiNaTSu

PiNaTSu

Bilgisayarlarda "domuz gribi" Empty
MesajKonu: Bilgisayarlarda "domuz gribi"   Bilgisayarlarda "domuz gribi" Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009, 16:26

Japonya'da şimdiye kadar rastlanmayan domuz gribi, ülkede "bilgisayar virüsü" şeklinde ortaya çıktı...

Japonya'daki bulaşıcı hastalıklar kurumu (Inmi), internet sitesini ziyaret edenlerin, "dikkatinize" konulu bir elektronik posta aldığını duyurdu.

Inmi, bu postanın "domuz gribi hakkında bilgi" başlıklı eklentisinde bilgisayar virüsü olduğu uyarısında bulundu.

Açıklamada, eklentinin açılmasının bilgisayara nasıl zarar verdiği konusunda bilgi verilmedi.

Elektronik postanın kullanıcılara rastgele gönderildiğinin sanıldığı kaydedildi.

Domuz gribi vakasına rastlanmayan Japonya da geniş önlemler alan ülkeler arasında bulunuyor.
kaynak sabah
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Bilgisayarlarda "domuz gribi"   Bilgisayarlarda "domuz gribi" Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009, 19:55

aa ben demin haberlerde duydum Narita havaalainda bir kadini domuz gribi süphesiyle hastaneye kaldirmislar,
birde yokohama da bir ögrencide süphelenmisler...

:S ay burda da cikti ...
cok fena boyutta her yerde tek tek cikmaya basladi, allah korusun Bilgisayarlarda "domuz gribi" 526860
KiyoKa ChaN

KiyoKa ChaN

MesajKonu: Geri: Bilgisayarlarda "domuz gribi"   Bilgisayarlarda "domuz gribi" Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009, 20:21

hım kötü ya....

arkadaşlar evden çıkarken falan maske takın (doktorların taktığından yani...ben kimyacı olduğumdan bende bol Bilgisayarlarda "domuz gribi" 654939 neyse konu sapmasın)... ne olur ne olmaz...maske takın gerçekten yararı oluyor..hem normal grip olma riskide kalkabiliyor.. ben kullanıyorum...hatta kendiniz bile yapabilirsiniz çok basit...domuz gribi dünyayı saracak gibi geliyor bana ... o yüzden bizde önlem almalıyız...ve şu bilgisayar da domuz gribini anlamadım... Bilgisayarlarda "domuz gribi" 396966
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Bilgisayarlarda "domuz gribi"   Bilgisayarlarda "domuz gribi" Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009, 20:32

ay töbe de yaw allah korusun :s
bütün dünyayi sarmasin...

Japonya'da bahar nezlesine olsun, gripte falan olsun kullaniliyor o agiz burun maskeleri... gayet normal birsey orda
ama burda taksan agir hasta gözüyle bakarlar...

simdilik bir uyari yapilmadi burda ve cikan vakalar da zaten meksikadan gelen yolcularmis, tabii yayilidigi takdirde maskeler takacaigzdir ama simdiden takip panik havasi yaratmanin da anlami yok gibi geliyor bana...
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: Bilgisayarlarda "domuz gribi"   Bilgisayarlarda "domuz gribi" Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009, 20:36

Çok korkunç yaa yeni yeni hastalıklar çıkıyor her sene Bilgisayarlarda "domuz gribi" 57288

Ehem neyse bilinmeyen mailları direk siliyorum ben zaten yazık onlarda açmasın =P
KiyoKa ChaN

KiyoKa ChaN

MesajKonu: Geri: Bilgisayarlarda "domuz gribi"   Bilgisayarlarda "domuz gribi" Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009, 20:39

Merry... ben birtek bu olay çıktığında takmaya başlamadımki...önceden takıyordum bazen...grip olmamak için...en başta evet biraz ters bakıyorlardı ama sonra alışıyorlar...panikle alakalı değil...başımız yandıktan sonra takmanın alemi yoktur.bence..

Bilgisayarlarda "domuz gribi"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu da domuz gripli robot