japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $

4 posters
YazarMesaj
PiNaTSu

PiNaTSu

Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $ Empty
MesajKonu: Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $   Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $ Icon_minitimePerş. 09 Nis. 2009, 14:06

Japonya, ekonomik kriz nedeniyle işlerini kaybeden Japon asıllı yabancılara evlerine dönüş için 3 bin dolar ödeme yapacağını açıkladı. Çarşamba günü başlatılan geri dönüş programı çerçevesinde işini kaybetmiş kişinin ailesine de kişi başı 2 bin dolar ek ödeme yapılacak. Program Japonya'da artış gösteren işsizliğin daha yüksek boyutlara ulaşmasını önlemek için hükümet tarafından uygulamaya konuldu. Ancak Japon Çalışma ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri Japon asıllı Latin Amerikan işçilerinin programa fazla rağbet etmeyeceklerini düşünüyor.
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $   Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $ Icon_minitimePerş. 09 Nis. 2009, 18:39

Keşke japonyada olsaydım Razz
Bilgiler için teşekkürler Wink
emre_1990

MesajKonu: Geri: Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $   Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $ Icon_minitimeC.tesi 09 Mayıs 2009, 21:28

konu biraz eski ama ben yinede düşüncelerimi yazayım.eğer japonyada olsaydım ne pahasına olursa olsun orda kalmak için mücadele ederdim Smile
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $   Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $ Icon_minitimePaz 10 Mayıs 2009, 09:07

emre_1990 demiş ki:
konu biraz eski ama ben yinede düşüncelerimi yazayım.eğer japonyada olsaydım ne pahasına olursa olsun orda kalmak için mücadele ederdim Smile
burda yaşayan yabancılarda öyle yapıyor zaten ne pahasına olursa olsun burda kalmak için mücadele ediyor Very Happy Wink Very Happy
emre_1990

MesajKonu: Geri: Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $   Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $ Icon_minitimePaz 10 Mayıs 2009, 09:11

yani demekki düşüncelerimde yanılmamışım Smile öyle kaliteli bi ülkeyi kim bırakmak isterki.tabi bunu sen daha iyi bilirsin pinatsu.yazılarının genelini okudum.
shinigami

MesajKonu: Geri: Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $   Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $ Icon_minitimeÇarş. 27 Mayıs 2009, 03:57

Sevgili emre daha önce yurt dışı deneyimin olmadıgı için sanırım heyecanına yenik düşerek konuşuyorsun..Latinlerin dönmemek için direndikleri konu şu..
1)Brezilya da sefalet diz boyu
2)Eger parayı alıp geri dönerlerse , Japonya'ya girmeleri yasaklanacak..

Birde şu a acıdan bak bakmakla yükümlü oldugun insanlar var ve işsizsin.
Evde coluk cocuk yemek beklerken malasef gazla hareket edemiyorsun ,
ve bu şekilde düşünen yaklaşık 1000 latin aile geri döndü ülkelerine...
Bu oran sanırım biraz daha artacak...
emre_1990

MesajKonu: Geri: Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $   Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $ Icon_minitimeÇarş. 27 Mayıs 2009, 17:38

tabiki bu çok acı verici bu durum... dediğiniz gibi japonya konusundaki heyecanımdan dolayı bu şekilde somut bakamıyorum...tşk ederim
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $   Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $ Icon_minitimeÇarş. 27 Mayıs 2009, 20:17

shinigami demiş ki:
Sevgili emre daha önce yurt dışı deneyimin olmadıgı için sanırım heyecanına yenik düşerek konuşuyorsun..Latinlerin dönmemek için direndikleri konu şu..
1)Brezilya da sefalet diz boyu
2)Eger parayı alıp geri dönerlerse , Japonya'ya girmeleri yasaklanacak..

Birde şu a acıdan bak bakmakla yükümlü oldugun insanlar var ve işsizsin.
Evde coluk cocuk yemek beklerken malasef gazla hareket edemiyorsun ,
ve bu şekilde düşünen yaklaşık 1000 latin aile geri döndü ülkelerine...
Bu oran sanırım biraz daha artacak...
burda 5,10,15,20 vs sene yaşayan breziller hepsi kriz olana kadar çalışıyorlardı. Düzenli şekilde burda en azından senelerce sigorta ödediler işsiz maaşları var, az da olsa ... en azından parttime gidilcek yerler var yok degil... kriz var tabiki ama genel olarak işsiz kalanların çogu dil bilmiyenler çünkü caba göstermiyolar nasılsa kendi marketleri var fabrikaları var belediye hastane gibi yerlerde tercumanları var diye... 10 senelik adam dil bilmezmi ya! bu kadar duyarsız insanlar var ...güzel maaş alıyorlardı kriz olana kadar ve keyiflerinede düşkünler yeme içme eglenme vs ... burda yapamayan adam kendi ulkesine döndügünde ne yapacak çelik çocuk hep burda okumuş okuyor ... kendi ülkesine dönenin çogu yaşlı kesimi artık japonyada bir yere kadar diyip dönenler bence çünkü brezil için 3bin dolar bulmak zor degil onu aylık alıyordu çünkü 3bin dolar kendisi bulur basar gider 1,2,3 sene sonra işler açılınca döner gelir ama devletin verdigi 3 bin doları alırsa daha hiç giremeyecek japonyaya kim gelecegini yok eder kendisini bırak çocuklarının gelecegini kim bu denli bitirir sanmıyorum anca dedim ya yaşlı kesim kabul ederse eder...onca çalıştıgı ne olacak onca sigortalar ne olacak ...burda dogup okuyan çocuklar atıyorum 12 yaşındaki çocuk brezilyaya gidip ne yapıcak yeni bir ulke dil cok zor yani bilmiyorum düşünsenize almanyada yaşıyan gurbetçi vatandaşlarımızın türkiyeye döndügünü ne yer ne içer nerde çalışır yatırım yapan ne yaptı ki yapsa yapsa ne yapabilir ki onlar bile anca yaşlanınca dönüyor nerdeyse vatanına neyse çok karışık bir durum Crying or Very sad
shinigami

MesajKonu: Geri: Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $   Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $ Icon_minitimeC.tesi 06 Haz. 2009, 20:37

O konuda haklısın , benim kız arkadasımda Japon ve evlenecez..Ama kriz yuzunden iş yok , oraya gitsem ordada garanti yok....B<ide burada yasamaya karar verdik ama bir sorun daha var ''cocugumu Japonya'da dogurmak istiyorum'' diyor..Buda ek masraf , tamam devlet cocuk ıcın para oduyormus ama 2 kısnın burdan gıtmesı daha pahalıya geliyor ve yeniden baslamak ıcın zaman...

Sanırım kacak calısanlar degılde alısamayanlar donuyor..Kacak yakalansa zaten para alamaz ...Allah sonumuzu hayır etsin...Tüm dünyanın Sad
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $   Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $ Icon_minitimePaz 07 Haz. 2009, 05:38

shinigami demiş ki:
O konuda haklısın , benim kız arkadasımda Japon ve evlenecez..Ama kriz yuzunden iş yok , oraya gitsem ordada garanti yok....B<ide burada yasamaya karar verdik ama bir sorun daha var ''cocugumu Japonya'da dogurmak istiyorum'' diyor..Buda ek masraf , tamam devlet cocuk ıcın para oduyormus ama 2 kısnın burdan gıtmesı daha pahalıya geliyor ve yeniden baslamak ıcın zaman...

Sanırım kacak calısanlar degılde alısamayanlar donuyor..Kacak yakalansa zaten para alamaz ...Allah sonumuzu hayır etsin...Tüm dünyanın Sad

''oraya gitsem orda garanti yok '' demişsin sen buraya kriz olmadanda gelseydin yol ögrenicem dil ögrenicem ev tutulcak araba alıncak derken baya bir zaman işşiz kalıcaktın zaten agzım dilim derken zaman geçiyor anca türk ortamın olurda onlarla işe gider gelirdin onun dışında japonla geldigin zaman kriz olsun olmasın hemen çalışamazdın...

kriz yüzünden iş yok evet ama dil bilene vizesi olana hiçte yok degil burda her iş var 2 saatlik işlere gitsen hergün eşinde gitse yine yeter belediye evleri var ucuz kiraları her bütçeye göre alışveriş yerleri var çokmu zordasın belediyenin vermiş oldugu yardım maaşları var azda olsa burda bir şekilde yaşanıyor...

bebek dogucakmış dogum parasından haric 4 ayda bir bez parası filan var... sigortası olanların ki bütün japonların var işşiz maaşı var vs ...

ayrıca bende japon olsam japonyada doqum yapmak isterdim çünkü japonyada dogan annesi yada babası japon olan çocuk japon oluyor eee ayrıldıgın zamanda cocuk direk japonyada kalıyor yani türk olarak hiç bir hak iddaa edemiyorsun cocuk japonda kalıyor direk japon oldugu ıcın Sad

Japonya'dan ülkesine dönene 3 bin $
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Japonyadan magazin haberleri bolumu
» Japonyadan birkac muhtesem parklar
» Almanya dogma buyme amerikada universite japonyadan selamlar