japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Türkiyedeki Uzakdoğu Restorantları

4 posters
YazarMesaj
SPAWN-TheUndead

SPAWN-TheUndead

Türkiyedeki Uzakdoğu Restorantları Empty
MesajKonu: Türkiyedeki Uzakdoğu Restorantları   Türkiyedeki Uzakdoğu Restorantları Icon_minitimeÇarş. 04 Mart 2009, 03:27

Türkiyede olan restleri ve gittiğiniz yerleri anlatalım bu başlıkta ne dersiniz?

Benim bildiğim ve gittiğim rest.lerden Sushico ve Fan Fang var.Tabi niceleri vardır Very Happy Sushico genel lakin Fan Fang japon mutfağını dışarıda bırakmış sushi'si dışında Very Happy
Receb ivedi'ği izleyenler bilir recebin filmde sushico restorantında wasabi yediğini Very Happy Hatta benim de ilk kez gittiğim uzakdoğu restorantıdır sushico.Hemen anlatayım Very Happy Soğuk bir kış günüydü.Ailecek geziyorduk.Sonra Altunizade'den geçerken gözüm sushico rest. takıldı.Bizimkileri peşimde sürükleyerek daldım içeri.İlk kez uzakdoğu yemeklerini tatacaktım.İşte sushi söyledik californiyalısından Very Happy somon balıklı.Karidess cipsi ve sake Very Happy Aldık ailecek ellerimize çubukları.Birkaç kung fu hareketinden sonra tutmayı başardık zaten çubukları Very Happy (Artık alıştım tutabiliyorum) Sonra annemle sushi yedim, ablamla da karides cipsi ve pederlede karşılıklı ilk içki içişimizi sake ile yaptık Very Happy

İlk sushico macerap böyleydi...İlk Fan Fang maceram ise...

Capitolde biliyorsunuzdur yerleri var.Japon mutfağından sadece sushi sunuyorlar.Nedenide ilgi çok olmasından yoksa onuda vermeyecekler.İyi hoş girdim iş yerinden bir arkda vardı hatta onuda taktım peşime.Bu seferde çin mutfağı takıldım.İşte pilavmış çin mantısıymış sonra çorbası sonra böreği falan filan birşeyler takıldık öyle.Mantı ğüzeldi nasıl desem ceviz büyüklüğünde bir mantı Very Happy İlk kez öyle übüyk bir mantı yedim manyaktı Very Happy Börek sebzeli çıktı Very Happy sebze sevmem yemedim Very Happy Neyse işte öyle Fan Fang2ı denedim lakin içki yokmuş onlarda.Sakesiz ayrıldım ordanda Very Happy

İki mekanın ortak noktası aşırı pahaı olmaları.Yahu yavan bilav 6 ytl olurmu.Lokantaya gitsen pilav söhylesen 2 bilemedin 3 ytl Very Happy Hemide lapa değil Very Happy Ya gerçekten pahalı.Hergün yiyemessin.Normal karnını doyurman için rahat 50 ytl vermen gerekiyor.Bu büyük bir sorun.
Birde sake hiç beklediğim gibi çıkmadı.Sert birşey bekliyordum.Su gibi içtim. Very Happy Ama wasabi sağlamdı.Biz türkler en acı çiğ köfte olarak bilirdik taki Wasabi gelene dek... Twisted Evil
http://www.meijifansub.com
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Türkiyedeki Uzakdoğu Restorantları   Türkiyedeki Uzakdoğu Restorantları Icon_minitimeÇarş. 04 Mart 2009, 10:50

Agzim sulandi bunlari okuyunca Türkiyedeki Uzakdoğu Restorantları 454460 Türkiye'de uzakdogu restoranina gitmenin avantaji içinde domuz olmadigini bilmek güvencesi Smile (istisnalar her yerde var gerçi...) Ancak Türkiye'deyken yedigim bazi çin yemeklerinin aynilarini burada yiyemedim, çinliler'in islettigi restoranlara gitsem de :scratch:. Mantidan kastin ravioli sanirim, ama içine hep domuz koyduklari için henüz yeme firsatim olmadi. Ayrica dedigin gibi gerçekten restoranlari pahali (çin restoranlari japon restoranlarina göre yine de daha ucuz burada gerçi).
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Türkiyedeki Uzakdoğu Restorantları   Türkiyedeki Uzakdoğu Restorantları Icon_minitimeÇarş. 04 Mart 2009, 16:11

sushico candir cheers ben de ilk olarak fan fang da yemistim daha sonra hic yemedim nedense.genelde sushico yu tercih ediyorum suadiye subesinden soyletiyorum fakat evimle sushico arasi 5 dk mesafe olmasina ragmen adamlar 45 dakika da getiriyorlar Very Happy ozellikle begendigim yemekler acili eksili corba,califronia roll ve tabi ki soslu citir tavuk.bunlar klasik menum Smile fiyatlar tabi ki ucmus durumda ama napalim japonya da yemeye kalksan 3 kati para odicen (daha dogrusu odeyemicen ac kalican Very Happy)son kesfettigim yer de tabi ki suin halitosan sagolsun dondurmasindan tut karidesli makarnasina,sushisinden tut corbasina kadar super lezzetli bir yer.bu arada bahsettiginiz mantilar super oluyo yaninda da barbeku tarzi sos veriyolar nimmm Smile
halitosan

halitosan

MesajKonu: Geri: Türkiyedeki Uzakdoğu Restorantları   Türkiyedeki Uzakdoğu Restorantları Icon_minitimePerş. 05 Mart 2009, 23:32

aka bazı restorantlarda domuz var burda.bahsettiğin mantı olan 'goyza' evet genelde içöinde domuz kıyması olur dikkat et.taylan kardeşim teşekkürler görüşlerin için.ama suinn de yalan oldu.Sad((.fiyatların pahalı olması normal çünkü bir çok malzeme yurtdışından geliyor.ama 6 liralık pilav bayaa kazık.. Shocked

Türkiyedeki Uzakdoğu Restorantları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-