japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hırsızlığı önleyen duvar boyası

4 posters
YazarMesaj
PiNaTSu

PiNaTSu

Hırsızlığı önleyen duvar boyası Empty
MesajKonu: Hırsızlığı önleyen duvar boyası   Hırsızlığı önleyen duvar boyası Icon_minitimeÇarş. 04 Şub. 2009, 13:19

Japon bilim adamları, kablosuz internet bağlantısı sinyallerini engelleyen duvar boyası icat etti.

Kablo karmaşasını yok ettiği ve maliyetleri düşürdüğü için gittikçe yaygınlaşan kablosuz internet bağlantıları, yetkisiz erişim sorununu da beraberinde getiriyor. Şifrelense bile ''kırılabilen'' ve bir anda tüm bir ağa yabancıların dolmasına neden olan kablosuz internet ağları artık daha güvenli bir hale gelecek.

Bir süredir kullanılan demir oksit alaşımlı ve ancak 48 Ghz'e kadar olan düşük frekanslı radyo dalgalarını kesebilen boya teknolojisini daha da geliştiren Japon bilim adamları, kablosuz internet gibi yüksek frekanslı çalışan ve mevcut boyalarla kesilemeyen radyo dalgalarını engellemek için emme gücü 182 Ghz'e kadar olan yeni bir boya icat etti.

Alüminyum-demir oksit karışımı yeni boyanın kilogramı 14 dolardan satışa sunulacak. Kabaca bir hesapla, camların da filtreli olduğu varsayılan bir oda yaklaşık 50 dolara boyanacak ve kablosuz internet ağına dışarıdan yapılacak olası müdahaleler engellenebilecek.
kaynak sabah
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Hırsızlığı önleyen duvar boyası   Hırsızlığı önleyen duvar boyası Icon_minitimeÇarş. 04 Şub. 2009, 16:00

sifreli modemi kirmak biraz zordur ama yine de guzel bir bulus.
garett

garett

MesajKonu: Geri: Hırsızlığı önleyen duvar boyası   Hırsızlığı önleyen duvar boyası Icon_minitimeÇarş. 04 Şub. 2009, 16:57

şifreli modemi, bilenler gayet kolay kırıyor albertine. merak etme sen.
bence çok iyi bir gelişme bu.
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Hırsızlığı önleyen duvar boyası   Hırsızlığı önleyen duvar boyası Icon_minitimeÇarş. 04 Şub. 2009, 17:32

ben de bilmeyenler icin soylemistim zaten Razz
iyi bir gelisme oldugu kesin
bleda

bleda

MesajKonu: Geri: Hırsızlığı önleyen duvar boyası   Hırsızlığı önleyen duvar boyası Icon_minitimePtsi 16 Mart 2009, 23:18

Bu gelişme süper bir haber. Tabi bu mesaj geç kalmış bir mesaj ama... Konuaları incelerken bunu gördüm yorum yazmasam içimde kalacaktı o nedenle yazıyorum. Very Happy Neyse... Japon değil mi yapıyor işte, adamlar uzay asansörü yapacaklar. Bu onlar için küçük ama insanlık için büyük bir adım.. Very Happy çok övdüm beah Very Happy:D:D

Hırsızlığı önleyen duvar boyası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Depremi Haber Veren Duvar Saati