japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

XXXholic

5 posters
YazarMesaj
osaki nana

osaki nana

XXXholic Empty
MesajKonu: XXXholic   XXXholic Icon_minitimeSalı 06 Ocak 2009, 04:04

XXXholic 389kapakresmivz8
Manga'nın Adı: XXXHOLIC
Diğer Adları: XXXHolic
Tür: Fantastik, Büyü, Komedi
Cilt Sayısı: 10+
Yayım Tarihi: 24/2/2003
Yayınevi/Dergi: Kodansha, Young Magazine
Türkiye'de: Yayımlanmadı

Yazar/Çizer: CLAMP

Tanıtım:

İnsanların istediklerinin aynı değerde karşılığı ile ödemesi şartıyla bir kişinin isteyebileceği her şeyi satan, dileklerini gerçekleştiren, bir mağaza ve kendini hayatı boyunca Yuuko'nun dükkânı temizlemek zorunda bulan Kimihiro.

Watanuki iyi bir öğrencidir; sorumluluklarını bilen ve geleceği hakkında iyi planları olan parlak bir gençtir. Ama Kimihiro Watanuki, her nereye giderse gitsin sanki bir şey onu takip ediyordur ya da musallat oluyordur.

Aslında orada gerçekten bir şey vardır, sadece normal olan kişiler oradaki göremiyordur. Ama Watanuki, vücudu uygunsuz şekilde hareket etmeye başlayınca buna çok şaşırır. Ayakları ve kolları kendi kendine hareket etmeye başlar. En sonunda, Watanuki, nereye gittiğini bile anlamaz olur. Watanuki, kendini, şehrin ortasında garip bir evin önüne getirmiştir.

Burası gerçekleştirilebilecek dileklerin satıldığı, garip bir dükkândır. Burada oldukça abartılı giyinmiş dükkânı işleten Yuuko ile karşılaşır. Yuuko, gence işinin bedeliyle eş değerde bir dileğini gerçekleştirmek olduğunu açıklar ve kendi dileğinin ne olduğunu sorar. Yuuko bunun karşılığında nakit para haricinde dileğe eş değerde, ne eksik ne fazla, her şeyi kabul eder.

Watanuki'nin "bir daha tuhaf şeyleri görmemesi ve ruhlar tarafından takip edilmemesi" dileğini açar. Watanuki, razı gelir ve Yuuko bir ayna büyüsü yapmaya başlar, ama sonradan onun durumunun biraz sorun yaratabileceğini söyler. Ona dileğini gerçekleştirecek değerde dükkânında çalışmasını teklif eder. Ve Watanuki kendini [muhtemelen] bütün hayatı boyunca tozlu bir dükkânı temizlemek zorunda kalmış olarak bulur. Fight Watanuki!

alintidir..anime.gen.tr

Spoiler:
Spoiler:

buna da baslicam insallah yakinda.animesini mangasini filan okuyan varsa bi yorum yapiversin,gercekten soylendigi kadar guzel mi merak ediyorum
diaboliksword

diaboliksword

XXXholic Empty
MesajKonu: Geri: XXXholic   XXXholic Icon_minitimeSalı 06 Ocak 2009, 04:08

bana cizimleri karışık gelen bir seri
http://www.diabolikss.com
albertine

albertine

XXXholic Empty
MesajKonu: Geri: XXXholic   XXXholic Icon_minitimeSalı 06 Ocak 2009, 04:39

animesine soyle bi baktigim manga.
ladonna

ladonna

XXXholic Empty
MesajKonu: Geri: XXXholic   XXXholic Icon_minitimeSalı 06 Ocak 2009, 16:58

clamp in tsubasa chronicles da, bütün hikayeyi başlatan cadımızın hikayesi aslında bu. kadını hep yan karakter olarak gösteriyorlar ama aslında başrol ona ait. konunun işlenişi vewatanuki nin hal tavrı biraz yavşak ve bayık ama yine de izleyecek birşeyiniz yoksa eğlendirici olabiliyor. mokona ve ikizi keşke gerçek olsalar da evde beslesem..

mangası hakkında hiç bir fikrim yok tamamen animesi üzerinden konuşuyorum =)
http://myanimelist.net/animelist/sarenesse
Illdan

Illdan

XXXholic Empty
MesajKonu: Geri: XXXholic   XXXholic Icon_minitimeÇarş. 07 Ocak 2009, 22:30

Animesi mangadan biraz daha farklı ama genel anlamda konu trc gibi ayrı gitmiyor, müzikleri de süperdir zaten(bkz:19sai)(bkz:nobody knows). Ayrıca trc ile paralel giden bir seridir ki son sayılarda iyice birleşti neredeyse mangalar =d

Mangasının dehşet detay içeren çizimleri vardır ayrıca kendisini ingilizce olarak remzi kitabevi'nde bulabilirsiniz) ve fakat ne yazık ki sona yaklaşmakta.

2.İstanbul buluşmasına 9.cilt'i getirmiştim hatırlarsanız Very Happy

Daha çok şey yazardım hakkında ama ne yazık ki vaktim yok :\

Not: Animesi de süperdir, baygınlık olayının kişisel bir görüş olduğunu düşünüyorum, farklı bir konu ve anlatım tarzı var denebilir sadece ama bu onu daha da özel yapıyor çünkü benzeri kolay bulunmuyor (*_*)

XXXholic
1 sayfadaki 1 sayfası