japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yalınayak Gen (Türkçe Manga)

5 posters
YazarMesaj
kazemaru

kazemaru

Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Empty
MesajKonu: Yalınayak Gen (Türkçe Manga)   Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Icon_minitimeCuma 26 Eyl. 2008, 13:41

Atom bombasına çocukken bizzat şahit olmuş ve ailesini kaybetmiş mangaka Keiji Nakazawa'nın otobiyografik sayılabilecek, son derece etkileyici mangası Yalınayak Gen (Hadashi No Gen) TUDEM yayıncılık tarafından Türkçe olarak yayınlanıyor.

Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Clipimage001bf0
Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Ertesibb5
Yalınayak Gen (Türkçe Manga) A_62

İlk iki kitap Beşiktaş'ta Kabalcı'da, tanesi 14 ytl gibi bir fiyata buldum (ki 3 kitap çıktı şu ana kadar ve başka kitapevlerinde de bulunabilir).

İlk kitabı aldım ve yeni bitirdim. Bir çoğu bilgisayar destekli günümüz mangaları kadar abartılı çizimlere sahip olmasa da tatmin edici, samimi çizimlere ve doğal olarak çok etkileyici bir konuya ve kurguya sahip. Anlatım o kadar çarpıcı ki okurken gözlerinizden yaşlar gelebilir.

Tudem yayınları iyi iş başarmış. Her ne kadar İngilizce'den çevrilmiş olduğundan şüphelensem de, çevirisi gayet başarılı. Arka plandaki ses efektleri dahil çevirilmiş. Sayfalar beyaz kağıttan ve kaliteli bir baskı. Kitabın cildinde 15 yaş ve üstü ibaresi var. Manga okuyan biriyseniz (ya da değilseniz) 15 ytlyi çok görmeyin ve alın. 1 kuruşu bile boşa gitmeyeceğine ve "iyi ki almışım" diyeceğinize eminim. Ailenize ve arkadaşlarınıza da böylelikle mangayı sevdirebilirsiniz.

Bu arada okuyanlar varsa burada tartışabiliriz. Yorumlardan önce kaçıncı kitap ile ilgili spoiler verdiğinizi yazmayı unutmayın.
1. kitap:

Spoiler:
cabbar

cabbar

MesajKonu: Geri: Yalınayak Gen (Türkçe Manga)   Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Icon_minitimeC.tesi 27 Eyl. 2008, 13:37

tek solukta okuduğum bir seridir. orjinali 10 cilt. ama türkçeye sadece ilk 4 cilt kazandırılacak. keşke tüm seriyi çevirseler...

keşkeeeeeeeee.......
Ecthelion

Ecthelion

MesajKonu: Geri: Yalınayak Gen (Türkçe Manga)   Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Icon_minitimeÇarş. 29 Tem. 2009, 16:10

Konuya çok geç yetişmiş olsamda Very Happy ben seriyi bitirdim 4.kitap ile birlikte ki kitabevine getirtene kadar canım çıktı. Çok güzel bir seriydi. Özellikle Türkçe olması ayrı bir mutlu etti beni. Üstüne birde animesini izleyince tam oldu. Duydum ki tudem yayınları yeni mangalar çevirmiş en kısa zamanda almayı düşünüyorum. 10 cilt olayına gelince bizdeki 10 ciltin bütünleştirilmiş hali sanırım çünkü hikaye bitiyor.
Lenore

Lenore

MesajKonu: Geri: Yalınayak Gen (Türkçe Manga)   Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Icon_minitimeÇarş. 29 Tem. 2009, 16:35

oo :O Bursa Kitap Fuarı'nda Tudem'den 4 kitabını da aldım. 3 kez gittiğim ve her defasında 1 en son gittiğimde de 2 kitap aldığım için yetkiliyle hem anime forum -orada tanıtımı yapılmıştı- hakkında hem de Yalınayak Gen hakkında konuşmuştuk. Sağolsun indirim de yaptı kendisi:D

Bi kere okurken çok etkilendim ve ilk aldığım mangadır .Evet ahım şahım çizimler yok ama sevdiriyor karakterler kendilerini.. Kitaplar gayet kaliteli ayrıca ben tudemin yetkilisine sordum 10 cilt olup olmadığını ama o bana Ecthelion'un da dediği gibi tüm serinin 4 kitapta toplandığını söyledi..

Okumanızı tavsiye ederim çok etkileyici, komik, umut verici ve en çok da dramatik bir manga..
Ecthelion

Ecthelion

MesajKonu: Geri: Yalınayak Gen (Türkçe Manga)   Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Icon_minitimePerş. 30 Tem. 2009, 10:48

Sen yine iyi bulabilmişsin kitap fuarında İzmir kitap fuarında tudem standındaki adam bilmiyordu bilee No Hoş tabii bende bütün paramı Tolkien kitablarına yatırdım Yalınayak Gen (Türkçe Manga) 544735
Lenore

Lenore

MesajKonu: Geri: Yalınayak Gen (Türkçe Manga)   Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Icon_minitimePerş. 30 Tem. 2009, 17:42

^^ süper!. ben de tam tersi kralın dönüşü'nü bulamadım ya Sad ithaki de katılmamıştı bu sene hani benim ithakim, tolkien'im, silmarillion'um? Sad
Ecthelion

Ecthelion

MesajKonu: Geri: Yalınayak Gen (Türkçe Manga)   Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Icon_minitimePerş. 30 Tem. 2009, 17:55

Ah sorma. Kitapları toplamak çok vaktimi ve paramı Very Happy aldı. Gün geçtikçe artıyor fiyatları ne yapıyorlarsa artık Yalınayak Gen (Türkçe Manga) 491370 Bu sıralar şu özel cildi ve dvd box set için uğraşıyorum. Allah en yakın zamanda kısmet eder inş. Very Happy (konu dışı oldu ama)
Lenore

Lenore

MesajKonu: Geri: Yalınayak Gen (Türkçe Manga)   Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Icon_minitimePerş. 30 Tem. 2009, 18:15

Yanına harita posterleri falan ekliyolar, sanırım o yüzden gitgitde pahalılaşıyor. Haklısın konuya dönelim. Very Happy

Manganın başında Nakazawa'nın yazdığı şu paragraf beni çok etkiledi : Sad

"Patlama evimizi dümdüz etti. İkinci kat, birinci katın üstüne düştü ve babamı, kız kardeşim Eiko'yu, erkek kardeşim Susumu'yu altına hapsetti. Erkek kardeşim ön kapının orada oturmuş, oyuncak bir gemiyle oynuyordu.(Ah o oyuncak gemi... Sad ) Başı, kapının kirişi altında sıkışıp kalmıştı. Bacaklarıyla deli gibi tekmeler savuruyor, annemden yardım istiyordu. Evin içinde sıkışıp kalan babam, anneme bir şeyler yapması için yalvardı. Kız kardeşim kirişin altında kalmış, anında ölmüştü."
Ecthelion

Ecthelion

MesajKonu: Geri: Yalınayak Gen (Türkçe Manga)   Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Icon_minitimeCuma 31 Tem. 2009, 15:25

Evet ya adam neler çekmiş başına gelmedik kalmamış. Ben olsam orada salardım herhalde kendimi, adamın çok güçlü bir yapısı varmış ki hem zor yaşam koşulları hem de bombanın etkisiyle aynı anda savaşmış. Annesi içinde çok üzülmüştüm. Sad Ayrıca evlerinde kaldıkları iki veleti her seferinde vurasım geldi. Ne pis insanlardır ya Yalınayak Gen (Türkçe Manga) 942747 Demek ki Japon'un da beteri bin beter ha. Smile
cabbar

cabbar

MesajKonu: Geri: Yalınayak Gen (Türkçe Manga)   Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Icon_minitimeC.tesi 01 Ağus. 2009, 10:43

arkadaşlar üzülerek söylüyorum 10 cilt 4 ciltte toplanmamış. ne yazık ki savaş sonrası yaşanan bir çok olayı, gen'in tokyo'ya gidişini, çizer oluşunu 4 cilte okuyamıyoruz. hikaye bu noktada bitmiyor. ayrıca tudem iyi bir "gelişme" olarak yeni kitaplar da çıkardı fakat sadece "gelişme" diyebiliyorum çünkü hiç de tatmin edici değiller. umarım bu bir süreçtir. tabi hadashi no gen ile yapılan harika bir başlangıçtan sonra böyle bir sürecin yaşanması da ayrı bir hayal kırıklığı...
Ecthelion

Ecthelion

MesajKonu: Geri: Yalınayak Gen (Türkçe Manga)   Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Icon_minitimeC.tesi 01 Ağus. 2009, 11:03

Hadi ya. Ben bilmiyordum daha hikayenin devam ettiğini. Biliyorum tudem in mangalarını araştırdım ama olsun şu anda emek veren bir onlar var. Bir atasözü vardı koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi denir hesabı bizimkisi. İnşallah zamanla daha güzelleriyle buluşturacak bizi tudem Very Happy
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

MesajKonu: Geri: Yalınayak Gen (Türkçe Manga)   Yalınayak Gen (Türkçe Manga) Icon_minitimeÇarş. 26 Ara. 2012, 13:12

Yalınayak Gen (Hadashi No Gen)'in mangakası Keiji Nakazawa geçen çarşamba, 73 yaşında, kanser sonucu vefat etmiş Sad
http://candynindunyasi.com

Yalınayak Gen (Türkçe Manga)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Orjinal Manga
» Bleach[Manga]