japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

japonya hakkında nette anlatılanlar

+27
Koray
Lee
Orihara Maya
ese
pandora1990
KiyoKa ChaN
japonqoliq
efsane_rock
Kazuya99
SpotLiqht_
bleda
toma-chan<3
BooRock95
karanlık
Yagami Yasaki
moi-kun
diaboliksword
Aoi
asimo
Battousai
Shuunen
emrex
TrueMod
Desire
cengizhan
Admin
sakura
31 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
KiyoKa ChaN

KiyoKa ChaN

japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 17 Ağus. 2009, 02:21

şu bayanların gece dışarı çıkıp kimsenin ona zarar vermemesinden başlamak istiyorum xD ..

her ülkede olduğu gibi oradada serseriler vardır..ve karışan serseri çoktur...

tokalaşma sarılma işine falan gelince ..
bu tamamen olumsuz değildir..
yani çoğuna tam olarak inanmadım ben xD
her yazılana bir cevap yazmak istedim ama canım istemedi bir an neyse xD
pandora1990

pandora1990

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 30 Ağus. 2009, 19:52

ülkede herşeyden önce saygı var birbirlerine karşı saygı emeğe saygı belki bu yüzden küllerinden doğan ülke olarak adlandırılıyorlar ve bu yüzden bu kadar çabuk geliştiler
ese

ese

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 23 Eyl. 2009, 21:27

paylaşım için sağol ama... bazı şeyler bana ters gel açıkçası .. Smile

ne demek ya .. bir koca karısını geç saatlerde çıkmasına izin verir de .. hatta yetmedi, dışarıda kalmasına da izin veriyormuş ? ... Suspect ......... Very Happy

olur mu öyle bi şey yahu !! .. sıcak kanlı bir orta doğulu olarak giderim #*%**-"* ederim onu .. Very Happy

bu neymiş ya .. adamın evde ne işi var o zaman ? zaten sabahtan akşama kadar işte e*** gibi çalışıyor .. sonra gece gelince bi bakar, eşi arkadaşındaymış .. orada kalacakmış .. yok olmadı bu .. yo yo yo .. inanamam ben bunu .. japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 654939

gerisini artık konuşmayım şimdi .... lol!

elbette güzel ahlakları vardır .. bir şey demedim .. ama yine bana bu yazı turizim bakanlığından gelmiş gibime geliyor .. Smile

En son ese tarafından Çarş. 23 Eyl. 2009, 21:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 23 Eyl. 2009, 21:40

ese bu yazdigini hiç okumamis olayim yoksa feminist damarim tutacak japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 654939
ese

ese

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 23 Eyl. 2009, 21:51

.. lol!

ama gerçekten .. yani garip diil mi ? ... Very Happy
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 23 Eyl. 2009, 22:35

Garip DEGIL tabii ki. Adam e*** gibi çalisiyor da kadin sanki bos bos oturuyor! Kadin hem sabahin köründe kalkiyor, kahvalti arti (eger japonsa) adama bento'sunu hazirliyor, ev isleriyle ilgileniyor filan, bir de çalisiyorsa üstüne ise gidiyor. Aksam eve gelince de beyimizin keyfine göre davraniyor... Iyi valla japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 656326
Ama tabii o beyimiz e*** gibi çalismis bütün gün, hanim yan gelip yattiydi zaten... Bir de çocuklari varsa, vay o hanimin haline!

Hep beylerin istegini sorgulamayalim, hanimlarin istekleri de göz önünde bulundurulmali. Bir aksam arkadasinda kalmak istiyorsa izin verilsin japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 287358 Beyimiz istediginde "toplantim var" deyip arkadaslariyla kafa çekmeye gitmiyor sanki japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 191126

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Feminist degilim... Sadece çifte standart hos bir sey degil kanimca...
ese

ese

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 24 Eyl. 2009, 07:32

tamam tamam .. neyse .. tartışma olmasın şimdi .. Very Happy

hanım tabiki evde beyin kadar önemli sorumlulukları vardır, hatta o bey hanımı olmadan bir dakka sakin duramaz .. eğer gerçekten seviyorsa ..

ben sadece geç saatte çıkmayı ve evin dışında kalmayı sevmiyorum .. kadınların da keyfine bakma hakkı vardır illaki .. ama o keyif meselesi geç saatlerde olunca kötü anlaşılıyor .. tabiki sadece hanımlar için değil, öyle yapan beyler dahildir tabiki .. ailenin tamamı bir evde toplanır geceleyin .. tabi küçük aileden bahsediyorum .. bütün sülaleyi değil .. Smile

toplantım var deyip dışarıda kalan beylerin ev haline bakarsan hep huzursuzdur genelde .. çünkü her ikisinin arasında mutlak fikir şeffaflığı olması gereki .. hem de en baştan .. yoksa bu, onları "birbirini kandırma" derin çukuruna düşürür .. Allah göstermesin ..

ama yine de siz bilirsiniz .. Wink ... bu sadece binim fikrim ..
Lee

Lee

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 24 Eyl. 2009, 14:50

Doğu asya ile orta doğu arasındaki tek benzerlik ikisinde de "doğu" kelimesinin geçmesidir..

bu kadar basit.. Cool

Ek -- > Japonya'ya genel olarak Uzakdoğu'dan saymaz bazı kaynaklar.. Ha uzakdoğu diyenler için yine içinde "doğu" kelimesi var.. Fark eden bi şey olmaz yazımda yani..
japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 160985
ese

ese

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 24 Eyl. 2009, 16:27

haklısın Lee .. Smile

ben bunu düşünmedim .. japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 851721
Koray

Koray

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 07 Kas. 2009, 16:17

Ortadoğulu olduğunu söylemek hiç karizmatik değil. Sleep
melancholyoftherain

melancholyoftherain

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 13 Ocak 2010, 03:19

sakura demiş ki:
Ev sahibi size cay ikram ettiyse, bu artik gitme vaktinizin geldigini gosterir, cayi icip hemen kalkmaniz lazimdir.

Okuduğum kadarıyla dikkatimi çekti kimse bilmiyor galiba ama bizim adetlerimizde de benzer bir durum vardır. Türk kültüründe "türk kahvesi" ikramı aslında "ikramlarımız bu kadardır, başka ikram olmayacaktır" anlamına gelir ve misafir kahvesini içtikten sonra kalkması gerektiğini anlar. Osmanlı'dan günümüze taşınan nadide adetlerdendir.

sakura demiş ki:
Genellikle genc kizlar evlenir evlenmez isi birakir ve evinin hanimi olur. Yanlizca evin erkeginin kazanci ailenin gecimi icin yeterlidir. Hanimlar, cocuklari ve ev isleri ile ilgilenir, ailenin butun parasi hanimdadir, tum harcamalari hanimlar yapar, restoranlarda bile hanimlar ucreti oder.

Kuzum burada da kısmen böyle değil mi? Ne kadınlar var kariyer yapacakları en başarılı noktada evlenip her işten elini ayağını çeken... Hani ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali "çocuk da yaparım, kariyer de" isyanı da buradan doğar aslında.

sakura demiş ki:
Japonlar yanliz dus almaz, her gece evde bizdekilerden daha derin olan ozel kuvetleri su ile doldurulur ve butun aile tek tek bu suya girip keyif yaparlar.

Yok canım ya ben almayayım. Şu an ailem ile birlikte yaşadığımı da hesaba katarak valide hadi bir nebze de peder ile aynı küvete hele de çıplak olarak girmek... Iyyyy...

sakura demiş ki:
Kisin bizdeki gibi evlerde butun odalar isitilmaz, evler kucuk oldugu ve fazla pahali olmadigi halde bunu israf sayarlar, yanliz oturduklari odayi isitirlar.

Hele de bu son zamlardan sonra burada da kimse öyle bütün bir evi cayır cayır ısıtamaz. (Sabancı ya da Koç ile akraba değilse tabi Very Happy)

sakura demiş ki:
Tokalasma, sarilma, opusme yoktur. Hafifce egilerek selam verilir. El temasi yoktur. Bir cocugun bile basini severseniz size cok kizar, bu onu asagilamak demektir.

Aslında düşününce bu da saygıdan kaynaklı bence ve bir dönem yaşadıkları ağır bulaşıcı hastalık salgını sonucu da olabilir tabi. Ivır gribi, zıvır virüsü derken gayet mantıklı geliyor ama biz Türküz ya şöyle şapır şupur seslerini duymadan rahatlamayız Very Happy

sakura demiş ki:
Kadinin ve erkegin arkadaslari farkli olabilir, bizideki gibi kari koca beraber toplantilara gidecek diye bir olay yoktur, cunku birinin sevip digerinin sevmedigi bir insanla, ikisinin de gorusmesine neden yoktur.

Esler arasinda hurriyet oldukca fazladir. Evin kadini gece arkadaslari ile bulusmaya esi olmadan gidip, istedigi saatte donebilir.

Bizde de böyle olması gerekmez mi? Yani evlendin diye siyam ikizi mi oldun be kuzum? Her saniye birlikte olmaya ne gerek var ki? Gayet tabi çift bile olsan tekil hazların olacaktır, sadakat şartıyla Wink

sakura demiş ki:
Saygi herseydir, evde, iste, toplumda herkes birbirine saygilidir, ulkesine saygilidir. Elbiselerinden kopan bir ip parcasini bile yere atmazlar, baskalarinin haklari kendi haklarindan once gelir.

Saygı her yerde önemlidir. Bir başkasının hakkına saygı duymuyorsan aslında kendi hakkına da saygı duymuyorsun demektir. Yani kendi hakkını savunmak için önce başkalarının haklarını savunma zorunluluğu insan hakları kanunnamesinde de geçer...

sakura demiş ki:
Grup psikolojisi ile yasarlar, bu yuzden hic yanliz degillerdir

Bir tek bu garip geldi... Şu ana kadar animelerden takip ettiğimle 1e1 uyuyorken bu forumda hep tam tersi savunulmuş. Hep yalnız oldukları vurgulanmış... Hangisi çelişkidir?
http://myanimelist.net/profile/m_o_t_rain
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 13 Ocak 2010, 15:16

herkes kendi yorumunu yapmış gördüklerine göre Wink
https://japon.yetkin-forum.com
SnoK

SnoK

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 15 Ocak 2010, 17:18

bizim de ne adetlerimiz ne hayat tarzlarımız var ama kaçta kaçını kim uyguluyor? doğru ya da yanlış farketmez. Genellemeye sıkıştıralacak şeyler değil bence bunlar. Ben seviyorum kardeşim japonları ooh çok saygılılar genel manada japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 287358
sokaklarda ortak kullanım şemsiyeleri bile var T_________________T
Tamada

Tamada

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 14 Şub. 2010, 17:03

güzelmiş adetleri Laughing
Ferhatcakan

Ferhatcakan

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 30 Nis. 2010, 21:37

bu geceleri caddelerde modifiyeli arabalar flan yarıslar oluyormu Smile
Tamada

Tamada

MesajKonu: Geri: japonya hakkında nette anlatılanlar   japonya hakkında nette anlatılanlar - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 21 Mayıs 2010, 21:28

adetleri çok güzelmiş Smile

japonya hakkında nette anlatılanlar
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-