japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Cevapsız arama

+4
cabbar
Nodame^^
diaboliksword
karanlık
8 posters
YazarMesaj
karanlık

karanlık

Cevapsız arama Empty
MesajKonu: Cevapsız arama   Cevapsız arama Icon_minitimeÇarş. 06 Ağus. 2008, 19:46

Yönetmen Manabu Asou
Senaryo Miwako Daira, Shiro Kuroi
Oyuncular Maki Horikita, Itsuji Itao, Yun-seok Jang, Meisa Kuroki
Filmin Türü Korku, Gerilim
Orijinal Adı Missed Call: Final
Yapımcı Firma Kadokawa Pictures
Yapım Yılı 2006
Yapım Ülkesi Japonya
Orijinal Dili Japonca
Filmin Süresi 119 dakika
Resmi Sitesi http://www.chakuari.jp/web/
Dağıtıcı Firma 35 Milim Filmcilik
Vizyon Tarihi 11.05.2007

Filmin Konusu

.
Çaldığında ölümün habercisi olan karanlık melodi, hala telefonlarda dolaşıyor. Bu defa, okul arkadaşlarının tacizine uğrayan Asuka’nın intikamı olarak geri dönüyor.

Sınıfının silik kişiliklerinden olan Asuka, bu nedenden dolayı arkadaşları tarafından itilip kakılarak, tacize ve aşağılamaya uğramaktadır. Yine böyle bir olayın sonrasında, bahçede kendini asmış bir öğrencinin cesediyle karşılaşır.

Bu olay sonrasında arkadaşları Kore’ye okul gezisi yapmak üzere gemi yolculuğuna çıkarlar. Yakın arkadaşı Emily ile bu geziye katılmayı planlamış olan Asuka, onlara katılmaktan vazgeçmiş, ölümüne nefret ettiği sınıf arkadaşlarından intikam almak ve onları cezalandırmak için eski laneti canlandıracaktır.

Gemi yolculuğu neşe içinde devam ederken, öğrencilerden birine lanetli melodi eşliğinde mesaj gelir. Mesaj yine kendi telefonundan ve bir gün sonrasından gelmektedir. Korkunç son yine kaçınılmazdır. Ama, bu sefer Asuka arkadaşlarına bir seçenek sunmaktadır. Gelen mesajı o çok sevdikleri arkadaşlarından birine gönderirlerse onların yerine arkadaşı ölecektir. Bir sonraki mesajın kime geleceği, onun da mesajı başkasına gönderip göndermeyeceği, gönderirse kime göndereceği ve kimin öleceği korku dolu bir bilmeceye dönüşecektir. Sevgili arkadaşınıza çok mu güveniyorsunuz? Belli mi olur, ya telefonunuzda o melodi çalmaya başlarsa…
diaboliksword

diaboliksword

Cevapsız arama Empty
MesajKonu: Geri: Cevapsız arama   Cevapsız arama Icon_minitimeÇarş. 06 Ağus. 2008, 20:55

begendin mi acaba film ben izlemek istiyordum ama bitürlü izleyemedim biraz bi kendi yorumunu anlatırsan iyi olur
http://www.diabolikss.com
karanlık

karanlık

Cevapsız arama Empty
MesajKonu: Geri: Cevapsız arama   Cevapsız arama Icon_minitimePerş. 07 Ağus. 2008, 07:52

ewt beğendimm.3 bölümden oluşuyor flim jjaponların en iyi korku flimi bnce.etkileyici izlemeni tavsiye ederim.. Smile
Nodame^^

Cevapsız arama Empty
MesajKonu: Geri: Cevapsız arama   Cevapsız arama Icon_minitimePerş. 07 Ağus. 2008, 13:27

bu filmi izlemistim ama hangi bolumunu hatirlamiyorum filmide dogru durust hatirlamadigim icin bir yorum yapamicam Laughing basroldeki kizlardan birinin tv cekimlerimde olum sahnesi olan filmmiydi bu acaba. birkac japon korku filmleri izledigim icin karistiriyorum yav Neutral
karanlık

karanlık

Cevapsız arama Empty
MesajKonu: Geri: Cevapsız arama   Cevapsız arama Icon_minitimePerş. 07 Ağus. 2008, 14:46

ewt dogru o flim. Wink
cabbar

cabbar

Cevapsız arama Empty
MesajKonu: Geri: Cevapsız arama   Cevapsız arama Icon_minitimeCuma 15 Ağus. 2008, 22:13

ilk bölümü açıkçası çok hoşuma gitmişti hatta telefonumun melodisini besteleyicide emek tüketerek o melodiden yapmıştım. ama diğer bölümlerde aynı tadı bulamadım ilkler bişeye benzemiyo Smile
Moongirl

Moongirl

Cevapsız arama Empty
MesajKonu: Geri: Cevapsız arama   Cevapsız arama Icon_minitimePtsi 25 Ağus. 2008, 22:11

Japon korku filmlerinden en sevdiklerimden biridir. O kıza biraz benzediğim için -tabii bir de halkadaki Samara'ya xD- caanım saçlarımı kestirmek zorunda kalmıştım T.T -millet beni görünce korkuyordu da xD-
orionstar

Cevapsız arama Empty
MesajKonu: Geri: Cevapsız arama   Cevapsız arama Icon_minitimePtsi 06 Tem. 2009, 15:08

korku film ve dizisinden hoslananlar icin...

http://www.asian-horror-movies.com/indexm.html

Twisted Evil affraid

online-ingilizce altyazili

nette ki bir cogunu tek bir adrese toplamislar
Kikiruki

Cevapsız arama Empty
MesajKonu: Geri: Cevapsız arama   Cevapsız arama Icon_minitimeÇarş. 22 Tem. 2009, 13:44

ya filmi izlemeye başlaamıştık evde bikaç kişi. sonra benim paranoyaklığım tuttu kapattırdım filmi daha yarısına gelmeden!
SakuraKanako

SakuraKanako

Cevapsız arama Empty
MesajKonu: Geri: Cevapsız arama   Cevapsız arama Icon_minitimeÇarş. 22 Tem. 2009, 23:01

Ben ilk filmi izlemiştim ama Japon yapımı korku filmlerini bi türlü sevemiyorum ben ya, bu filmi de pek sevdiğim söylenemez. Nedeni belki de filmde biraz mantık aramaktan kaynaklı olabilir, Very Happy

Cevapsız arama
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-