japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

The Melancholy of Haruhi Suzumiya

5 posters
YazarMesaj
Desirem

Desirem

The Melancholy of Haruhi Suzumiya Empty
MesajKonu: The Melancholy of Haruhi Suzumiya   The Melancholy of Haruhi Suzumiya Icon_minitimeC.tesi 14 Haz. 2008, 11:07

The Melancholy of Haruhi Suzumiya D185d0b0d180d183d185d0bgq5

Anime'nin Adı: The Melancholy of Haruhi Suzumiya
Diğer Adları: 涼宮ハルヒの憂鬱, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, Suzumiya Haruhi
Kategori: TV Serisi
Tür: Okul, Komedi
Bölüm Sayısı: 14
Yayım Tarihi: 3/4/2006
Firma/Stüdyo: SOS Dan, Kyoto Animation, Lantis, Imagica, Kadokawa Shoten
Türkiye'de: Yayımlanmadı
Giriş Tarihi: 03/06/2006
Son Değişiklik: 21/03/2007

Yapımcılar/Sanatçılar:

Yönetmen: Tatsuya ISHIHARA, Hiroshi YAMAMOTO
Senaryo: Hiroshi YAMAMOTO, Katsuhiko MURAMOTO, Fumihiko SHIMO, Tatsuya ISHIHARA
Animasyon: Tomoe ARATANI, Satoshi KADOWAKI
Müzik: Satoru KOUSAKI
Dizayn: Noizi ITO, Akiko IKEDA
Orjinal Eser: Nagaru TANIGAWA

Tanıtım:

Kyon, liseye daha yeni başlayacak bir gençtir. Hayali varlıklara (uzaylılar, başka dünyadan gelen insanlar vs. vs.) olan inancını liseye başlamadan önce bırakmıştır. Ama olan olur ve daha okulun ilk günü, herkes kendini yeni sınıf arkadaşlarına tanıtırken; arkasında oturan öğrenci ayağa kalkar ve "Normal insanlarla işim olmaz. Aranızda uzaylı, başka dünyadan gelen ya da psişik güçleri olan varsa yanıma gelsin." der. Şaka mı değil mi diye düşünen Kyon arkasına döndüğünde oldukça güzel bir kızın bunu söylediği görür.
Suzumiya Haruhi; onu orta okuldan da tanıyan öğrenciler onun ne kadar garip olduğunu bildiğinden Kyon'a ondan uzak durmasını söyler ama ne mümkün! Kyon bir kere onunla konuşmaya başlamıştır. Haruhi'nin de onun yakasını bırakmaya niyeti yoktur.
Nedeni de şöyledir: Haruhi, okulda bütün klüplere katılmıştır ama çok kısa bir süre sonra hepsinden çıkmıştır. Sebep? = Eğlenceli değilmiş. Haruhi'ye bir konuşma esnasında, kendi klübü açması fikrini istemeyrek de olsa Kyon verir. İşte bu yüzden Kyon, artık Haruhi'nin garip klüb aktivitelerine yakından tanık olmak zorunadır.

The Melancholy of Haruhi Suzumiya 40842622488075e4144uq4

The Melancholy of Haruhi Suzumiya Right02tc0

The Melancholy of Haruhi Suzumiya Sosbrigade800tm2
http://fanart.turkforumpro.com/forum.htm
Battousai

Battousai

MesajKonu: Geri: The Melancholy of Haruhi Suzumiya   The Melancholy of Haruhi Suzumiya Icon_minitimeC.tesi 14 Haz. 2008, 11:15

hmmm çok eğlenceli bişeye benziyo türkçe bölümlerini bulabilir miyiz acaba ya bi araştırmak lazım uzaylılara inanmayı bırakmış. kim ne derse desin uzaylılar vardır...ve ben bu dünya da mutantlarında olduğuna inanıyorum...
Battousai

Battousai

MesajKonu: Geri: The Melancholy of Haruhi Suzumiya   The Melancholy of Haruhi Suzumiya Icon_minitimeC.tesi 14 Haz. 2008, 11:17

ayrıca çizimler yine tam benlik The Melancholy of Haruhi Suzumiya 454460
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: The Melancholy of Haruhi Suzumiya   The Melancholy of Haruhi Suzumiya Icon_minitimeÇarş. 09 Ara. 2009, 22:11

Başlığı yukarı taşicam konuşasım geldi Very Happy
ilk sezonu çok severek izledim bıkmadan 3 defa izledim ^^
Ancak şu an 2. sezonu seyretmekteyim ve "endless 8" dedikleri bölüm canımı sıktı. Aynı olayı 8 bölüm boyunca başa sarıp sarıp vermişler. ilk 5 bölümden sonra çok sıktı artı direk 9. bölüme atladım Rolling Eyes Kısacası böyle süper bi ilk sezona 2. sezon hayal kırıklığı oldu, yakışmadı efenim =P
dealen

dealen

MesajKonu: Geri: The Melancholy of Haruhi Suzumiya   The Melancholy of Haruhi Suzumiya Icon_minitimeCuma 11 Ara. 2009, 12:12

Bende ilk sezonu izledim çoook güzeldi. 2. sezon o kadar iyi değil diyorlar, bide chibi versionumu ne varmış ondan uzak dur diyorlar hmm hmmm ne diyorsun shizuka bu durumda
http://dealenki.blogspot.com
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: The Melancholy of Haruhi Suzumiya   The Melancholy of Haruhi Suzumiya Icon_minitimeC.tesi 12 Ara. 2009, 00:01

chibi versiyonuna daha başlamadım ^^
2. sezon 1.ye oranla çok kötüydü ilk sezona puanım 10/10ken 2.ye en fazla 5 verdim anime listte Rolling Eyes bi tek ilk ve son bölüm iyiydi o kadar.. sonra 2-3 tamam ama 9. bölüme kadar aynı olayı verdiler Rolling Eyes daha sonrada ilk sezondaki film çekimi olayını daha detaylı işlediler. kaç yıl sonra çıktı 2. sezon hiç bi fikir bulamamışlar ya... Rolling Eyes
https://www.youtube.com/watch?v=oiSg02Ll20s (Y)
dealen

dealen

MesajKonu: Geri: The Melancholy of Haruhi Suzumiya   The Melancholy of Haruhi Suzumiya Icon_minitimeC.tesi 12 Ara. 2009, 02:48

kitapmış bu aslında, manga bile değilmiş ondan öyle haftalık yeni şey yazmak eğer sadık kalıncaksa zorlanırlardı heralde ama 2. sezon için çok gözümü korkuttular izlemesemmi :O
http://dealenki.blogspot.com
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: The Melancholy of Haruhi Suzumiya   The Melancholy of Haruhi Suzumiya Icon_minitimePaz 13 Ara. 2009, 00:20

1-3 izle sonra 8'e atla devam et. Gerisi aynı nasıl olsa...
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

MesajKonu: Geri: The Melancholy of Haruhi Suzumiya   The Melancholy of Haruhi Suzumiya Icon_minitimePaz 01 Ara. 2013, 13:55

Haruhi Suzumiya serisinin adını çok duymuştum, nihayet dün filmini de izledikten sonra yorumumu yazayım dedim  Smile
Haruhi karakteri biraz gıcık olsa güzel bir anime. Anladığım kadarıyla bölümler kronolojik sırada yayınlanmamış, ama benim izlediğim sitede neyse ki kronolojik sıradaydı.
İkinci sezonun diğer yorumlarda da söylenildiği gibi "endless 8" bölümleri bir süre sonra insanı sıkıyor. Shizuka'nın dediği bölümler izlense yeter.  
Dün bu iki sezonun devamı olan Suzumiya Haruhi no Shoushitsu/The Disappearance of Haruhi Suzumiya filmini seyrettim.

The Melancholy of Haruhi Suzumiya 24646l

Filmi anime dizilerinden daha çok beğendim. Ancak anime serilerini izlemeden izlememek lazım. Uzun bir film (yaklaşık iki buçuk saat...) ve bana zamanda yolculuk sahneleriyle çok sevdiğim "Back to the Future" serisini hatırlattı.
http://candynindunyasi.com

The Melancholy of Haruhi Suzumiya
1 sayfadaki 1 sayfası