japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gokusen

+9
Admin
WhiteAngelboy18
KiyoKa ChaN
osaki nana
Miyoko
rei
SP1CA
Orihara Maya
Nodame^^
13 posters
YazarMesaj
Nodame^^

Gokusen Empty
MesajKonu: Gokusen   Gokusen Icon_minitimePtsi 02 Haz. 2008, 20:09

Gokusen 13602cy7.th
Gokusen (Jap: ごくせん, - Gokusen), Kozueko Morimoto tarafından çizilmiş bir Japon manga serisidir. Şubat 2007 itibariyle manga tamamlanmıştır. İki TV dramasına ve bir de anime serisine uyarlanmıştır

Konu, bir Yakuza patronunun torunu olan Kumiko Yamaguchi'nin hikayesidir. Ebeveynleri, Kumiko küçükken ölmüştür ve dedesinin soyundan gelen başka kimse olmadığı için aile işinin sıradaki reisi de Ojou sıfatını taşıyan Kumiko'dur. Bununla beraber, Kumiko ömrü boyunca bir öğretmen olmanın hayalini kurmuştur. Dedesi onun bu seçimini onaylarken ailedeki diğer kişiler, özellikle de Kumiko'ya gizliden gizliye aşık olan Tetsu, onun, gelecek patron olmasını istemektedir.

Öğrencileri tarafından "Yankumi" diye bilinen Kumiko, özel bir erkek lisesinde öğretmenliğe başlar. Sınıfı, suç işlemeye meyilli çocuklarla doludur fakat Kumiko (kendini adayan bir öğretmen gibi), onlara sadece akademik bilgileri öğretmek için değil hayat hakkında da birçok şey katmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadır. Ailesinin sırrını halktan saklamak zorunda kalmasına rağmen, aldığı Yakuza eğitimi Kumiko'ya, öğrencilerine elini uzatabilme gücünü ve tecrübesini verir.

Drama serisi, Nippon TV'de 1 Nisan 2002'den 3 Temmuz 2002'ye kadar yayınlandı. Dizi, 12 bölümden oluşmaktadır. Nippon TV, Yukie Nakama gibi önceki kadrodan bazı oyuncuların da tekrar dahil olduğu ikinci bir sezonu 15 Ocak 2005'te yayınlamaya başladı. 10 bölüm ile sona erdi. Ayrıca Gokusen Special: Sayonara 3-nen D-gumi (Hoşçakal 3-D Sınıfı) başlıklı, birinci sezonun devamı niteliğinde, ikinci sezondan önce yer alan özel bir bölüm vardır. Drama, Filipinler'de GMA Network tarafından gösterilirken yayımlandığı zaman aralığında en yüksek reytingi almıştır ve kanalın diziyi tekrar yayınlamaya karar vermesine yetecek kadar da popüler olmuştur (tekrar yayınlarda da en yüksek reytingi almaya devam etmiştir). Filipinler'de seri, Gokusen özel ile sona ermiştir.

Notlar
Kumiko Yamaguchi'nin adı, aile işini çağrıştırır. "Kumiko" (久美子), suç örgütlerinin sonuna getirilen ek olan "kumi" ve "gumi" (組=grup) kelimelerinin kısmen eşseslisidir, ayrıca "suç patronu" kelimesinin Japonca'sı olan kumiçoya da benzemektedir. Yamaguçi-gumi (Kobe'ye göre), Japonya'nın en büyük ve en kötü suç organizasyonudur. Takma adı "Yankumi", tam adının kısaltmasıdır - "Ya", Yamaguchi'den; "Kumi", Kumiko'dan. Takma adı, ayrıca, motosikletli çetelerin genç elemanlarına, özellikle de bayan olanlara (Fruits Basket 'teki Arisa Uotani gibi) hitaben kullanılan "Yankii" (ヤンキー) kelimesini de çağrıştırmaktadır.
Gokusen 02hc4mg1rz4.th

Gokusen 'in anime/manga sürümlerinde Haruhiko Uchiyama Paranoia Agent'tan Lil' Slugger/ Makoto Kozuka'ya benzer.
Haruhiko Uchiyama'yı oynayan aktör Şun Oguri, Great Teacher Onizuka 'da Noboru Yoshikawa rolünde idi. Gokusen 'de zorbalardan biridir fakat GTO 'da zorbalık edilen kişidir.
Jun Matsumoto ve Şun Oguri daha sonra, gerçek-uyarlama drama serisi Hana yori Dango 'da tekrar birlikte çalıştılar.
Suan 3cu sezonu izlemekteyim guzel ve eglenceli bir dizi. cok kahkahalara bogacak sahnelerle karsilamadim gerci ama genede yuzunuzu guldurecek pek cok sahneler bulunmakta ve gittikce komiklesiyor. yankuminin tiplemeleri cok hos. her sezonda yeni bir sinif ile ayni sahneler yasanilmasina ragmen guzel bir dizi tavsiye ederim
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimeC.tesi 14 Haz. 2008, 13:58

Ben de 3uncuye yeni basladim. Acikcasi ikincisinde hayal kirikligina ugramistim (1inci bolumun neredeyse aynisiydi). Bu 3uncu sezon daha bir farkli gibi, umarim bu defa aradigimi bulabilirim. Yine de eglenceli bir dizi...
Nodame^^

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimeC.tesi 14 Haz. 2008, 19:39

ayni sahneler olmasina ragmen ben sahsen ikici sezonu daha komik buldum. ilk sezondaki canlandirmalar biraz amatorce geldiydi bana.
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimeC.tesi 14 Haz. 2008, 23:00

Bana pek oyle gelmedi aslinda. Gerçi birincisini begenmemin sebeplerinden bir tanesi de Jun Matsumoto'nun dizide rol almasiydi... Gokusen 957859
Nodame^^

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimePtsi 16 Haz. 2008, 15:58

Jun matsumo shin i oynayan karaktermiydi. bu arada 3cu sezonda ayni senaryolarla karsilasmaya basladim.baska birsey uyduramiyorlarmi ne. Slkmaya basladi ayni durumlari gormek
SP1CA

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimeC.tesi 12 Tem. 2008, 13:22

2nci sezonu izlemek amacıyla 1i ve de animesini seyretmiştim Very Happy Gokusen 2'de de Matsumoto Jun un bağlı olduğu Johnny's Jimusho şirketinden; Kamenashi Kazuya ve Akanishi Jin oynuyor. 3ncü sezonu daha izlemedim ama orada da 3 adet Johnny's var.
rei

rei

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimePerş. 31 Tem. 2008, 11:09

benim pek beğendiğim bir seri değil açıkçası...
matsumotom için başlamıştım ama... Rolling Eyes
yüzünü doğru dürüs göremedim bile 0__o

bir de her sezon aynı şey, sıkmıyor mu yahu 0.o
ama 2. sezonda da akanishi jin var, o yüzden değer izlemeye :p yerim onların hepsini ben :p
Nodame^^

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimeCuma 01 Ağus. 2008, 19:48

evet ya hep ayni sahneler olmasi cok slklcl ama yankumi ile basogretmen saru nun arasinda gecen dialoglar cok hosuma gidiyor yankumide gittikce cok komik olmaya basladi basta biraz acemice gelmisti rolyapisi ama ilerki sezon bolumlerinde basarili cok basarili buldum birde dovus sahneleri biraz daha profosyonel olsaydi harika olcakti Neutral matsumotonun rolu ise cok azdi ilk sezonda ya hic dogru durust bir sahnesi olmadi pekte konusmadi yanlis hatirlamiyorsam ole sus gibi durdu ama uzun sacta yakismisti kerataya I love you
Miyoko

Miyoko

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimeSalı 19 Ağus. 2008, 21:18

Gokusenin 3 serisini de izledim.Açıkcası ben ilk ve üçüncü seriyi daha güzel buldum.Jini ve Kameyi çok sevmeme rağmen biraz amatörce kaçmışlar.Yaptıkları hareketlerin yapmacık olduğunu hissettirdiler.Tabi bu benim görüşüm.

Forum arkadaşlara eğer japon dizi ve filmelerini ücretsiz indirmeden izlemek isteyenlere Aşağıdaki siteyi öneririm.Bu sitede sadece japon tv dizilerini ve filmleri izlemekle kalmayacaklar kore ve hong kong yapımı dizi ve filmleride izleyebilirler.

Filmleri izleme adresi:

http://www.mysoju.com/#korean-drama
osaki nana

osaki nana

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimePerş. 05 Mart 2009, 10:14

ne olursa olsun ogretmenlikle ilgili filmler filan bana cok dokunuyor.ben ozellikle ilk sezonunu cok begendim sonunda bol miktarda agladim,ozel bolumunde diploma toreninde sawada shin konusurken filan..ama ikinci sezonda fazla bi yenilik yapamamislar,hayal kirikligina ugradim. sanirim mangada ayni sinifla devam ettigi icin yaratici bi senaryoyla gelememisler ama yine de izlenilecek bi dizi.
KiyoKa ChaN

KiyoKa ChaN

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimePaz 05 Nis. 2009, 01:28

ya ben 3ünüde izledim ama en çok ilk sezonu sevdim...ya ne bileyim oradaki ilişkiler daha eğlenceliydi...mesela yankumi ye alışmaları orada zor olmuştu ama diğer ikisinde kolay olmuştu...en kolayda 3. süydü...neyse...ikincisini belki sevmeyebilirdim ama jia oynadığı için ayrı bir havası vardı...her sahnede acaba jia ne zaman çıkacak diye düşündüm hep...ah ah...ya birde kame nin davranışları birincisinde jun un davranışları gibiydi..aslında jia+kame=jun Gokusen 654939 dramada böyleydi Gokusen 654939
WhiteAngelboy18

WhiteAngelboy18

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimePtsi 13 Nis. 2009, 04:30

1. sezonu 11 bölüm +special bölümü türkçe alt yazı izledim süperdi Very Happy
2. ve 3. sezon var onları daha izlemedim bi göz gezdirdim:D ama onların türkçe alt yazısıda çıkmış daha hiç bi site eklememiş gerçi onları eklemelerini bekliyorum:D genelde dizileri türkçe alt yazı oalrak online izlemeyi seviyorum umarım yakında eklerler Very Happy hatta bu siteyede böyle bi bölüm açsak türkçe alt yazılı videoları birleştirip siteye koysak ?Very Happy
Admin
Admin
Admin

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimePtsi 13 Nis. 2009, 12:15

WhiteAngelboy18 demiş ki:
hatta bu siteyede böyle bi bölüm açsak türkçe alt yazılı videoları birleştirip siteye koysak ?Very Happy

sorumluluk almak isteyen varsa hemen bölüm açıp o kişiyi mod yapabilirim Gokusen 510855
https://japon.yetkin-forum.com
matrixsakini

matrixsakini

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimeÇarş. 27 Mayıs 2009, 03:22

Jun olması izlemek için yeterli bi sebep olsa gerek. Haziranda kotasıza geçtiğimde indirilecekler listesinde Very Happy
http://addictedto-graphics.blogspot.com/
Megumi

Megumi

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimeÇarş. 27 Mayıs 2009, 22:13

çok güseL bu dizi yha (=
evet jun nun oLması biLe izLenmesi için bi sebep xD
osaki nana

osaki nana

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimeSalı 14 Tem. 2009, 15:06

filmini cekmisler efendim jun disinda birinci ve ikinci sezondan elemanlar boy gosteriyormus.ama ne zaman geliiirr onu bilemem
HeLL-in

HeLL-in

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimePerş. 16 Tem. 2009, 20:15

Birincisini Jun ve Oguri shun sebebiyle izledim ve pek bi sevdim diziyi. Yamaguchi'yi canlandıran kız başarılıydı bana göre.. 2yi de izlemek istiyorum akanishi jin ve kamenashi kazuya sebebiyle Gokusen 957859
SakuraKanako

SakuraKanako

Gokusen Empty
MesajKonu: Geri: Gokusen   Gokusen Icon_minitimePaz 02 Ağus. 2009, 15:09

Ben de Matsumoto Jun için izlemiştim diziyi ve 2 günde bitirdim 1.sezonu. Gokusen 2'yi izlemeyi düşünüyodum ama burdaki yorumlara bir göz attım da vazgeçicem sanırım Very Happy Her neyse 1.nin ilk bölümünde Yankumi'nin konuşma yaparken Matsumoto'nun gelip, şöyle kendini beğenmiş bir bakış atması çok güldürmüştü beni, dizide hatırlayacağım nadir sahnelerden biri olucak bu Very Happy

Gokusen
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» gokusen