japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?

+6
SnoK
Battousai
ninjin
kazemaru
El Mariko
diaboliksword
10 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
diaboliksword

diaboliksword

Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Empty
MesajKonu: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeCuma 02 Mayıs 2008, 14:58

Arkadaşlar sanırım bir cogumuz anime izleyenlerden yani naruto veya bleach izledik veya izliyoruz oradan bir karakter secip onun özelliklerini ustlenip bi oyun oynasak mı ( Ninjin buraya yönetici olarak Smile ) ndersiniz başka bi animenin de olur yani gerci kendi karakterlerimizle bi oyun oynayacagız ama bitanede böyle bi öneri sunmak istedim Very Happy
http://www.diabolikss.com
El Mariko

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeCuma 02 Mayıs 2008, 16:30

Oynayalim Smile hmm... ozaman ben Rock Lee yim bana benziyo biraz ( tipi degil :scratch: davranisi ).
http://www.kyokukanacke.tr.gg
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeCuma 02 Mayıs 2008, 19:18

ithaciyi kaptırmam ozaman Very Happy kakashide olur 2si arasında kararsızım ya
kazemaru

kazemaru

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeCuma 02 Mayıs 2008, 19:41

Shikamaru... benden başkası olmaz.
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeCuma 02 Mayıs 2008, 20:00

arkadaşlar bir oyun yöneticisine ihtiyacımız var ama kim gönüllü olucak peki
ninjin

ninjin

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeCuma 02 Mayıs 2008, 20:04

arkadaşlar ben gm'lik yapamam... ama ayrı bir oyun açmak yerine
senaryoyu bu yönde ilerletebiliriz. evdeki pc'nin internet bağlantısındaki sorun nedeniyle laptop'tan bağlanıyorum yazamıyorum. söz size bir karakter formu hazırlayacağım Smile görev dağılımını da yaparım. editör tadında gm tadında bir ayar yaparız
hem oyun olur hem de hoş bir senaryo çıkar. becerebilirsem sabah yazarım. yollarım. birazdan da görev dağılımını hallederim. dia seni çokşeyden sorumlu ilan ediyorum şimdiden. senin fikrindi çünkü ve benim zamanım yok. doğal yardımcın tabii ki kimyageri. eğer bu konuda bir mod gerekliyse ikiniz olmalısınız. huumm kimyageri ve r-hun genel senaryodan sorumlu olsun. onlara (kendi karakterleriharicinde ara ses görevi veriyorum:)) çizim yapabilen arkadaşlar eğer karakterleri görsele atarabilirlerse genel olarak daha kolay anlaşırız. hazırlayacağınız karakter detayları karşınızdakinin bazı şeyleri anlaması için.

örneğin kazemaru'nun karakteri hiç konuşmuyor ve insanlardan uzak yaşıyor, çünkü ustasını öldürmüş olmanın acısı var içinde. bu tarz detaylar önemlidir. diğer insanlar sizi daha iyi anlar. kendinize uygun bir karakter olsun. karakter sizden birşeyler taşırsa konuya daha hakim olursunuz. bu sebepledir ki hazır bir karakter yerine (kenpachi'dir icchi'dir) kendinize ait bir şeyler üretin Smile oyama seni çizimden sorumlu ilan ediyorum. olayın içinde bulunan kişileri çizim konularında yönetme dia ile senin sorumluluğunda.

ara veriyorum devam edeceğim. Smile siz bu kadarını sindirin Smile
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeCuma 02 Mayıs 2008, 20:10

olabilir yani orada bahsettigin gibi bir oyun ve senaryo yaratabilirsek süper olurve buna gerek kalmaz saten o oyalar yani görev dagılımıda ben yaparım ne gerekiyorsan oyama , R-huN , Kimyageri ve Ninjin de yönetici takımı olsun ozaman oyuna katılmak isteyenlerde zaten bi başlıgımız var orada yazsın ve başlayalım ozaman Smile ben dier tarafa bi msj yazıyorum ve tarih veriyorum ozamana kadar katılmak isteyenler isimlerini versinler yani birde ninjin karakter örnegi bir cocumuz icin iyi olucak onun dışında oyun yönetmekde bir şekilde halledicez artık Very Happy
ninjin

ninjin

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeCuma 02 Mayıs 2008, 20:12

kazemaru'cuğumu kendime vekil tayin ediyorum. benim saçmalamalarımı açıklamakla benim olmadığım yerde ukalalık yapmaktan kazemaru sorumlu Razz

bir de burayı kapatıp imha etmeyelim offline konuşmaları (off the game) burdan yapabilirz diye düşünüyorum kötü mü ediyorum??
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeCuma 02 Mayıs 2008, 20:14

Yok yok şimdi senin kadar yapamaz ama ya kazemaru Very Happy
ninjin

ninjin

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeCuma 02 Mayıs 2008, 20:14

sözlük niyetine kullanırsınız Smile
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeCuma 02 Mayıs 2008, 21:02

kazemaru - oyama burayı kapayalım abi sizde onay verirseniz direk digertarfda başlayalım
ninjin

ninjin

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeC.tesi 03 Mayıs 2008, 09:50

şimdi ben karakterimin pek çok özelliğini kendimden aldım, kazemaru şıp diye anlar zaten Razz ve biraz hikayemsi yazdım. yazacağınız kısa kısmı bir sorun olduğunda karakterin nasıl bir tepki vereceğini bilemediğinizde dönüp okunası, anımsatıcı nitelikli bir yazı olmalıdır. genel ise genellikle background üstüne olsun. eğer çok detaylı bir background hazırlarsanız karakteri yöneten kişi için sorun olabilir. (boşluklarınızolursa aslında benim böyle bir mevzuum da var diye çıkarabilirsiniz bi yerden) ama, çok da boş bırakırsanız kimse karakterinizden bir şey anlamaz Smile karakterin onu yönetenin zekasıyla ve yaşıyla olgunluğuyla uyumlu olmalıdır. çok aptal veya çok zeki karakterleri yönetmek zordur, aptalı yönetmek cidden çok çok zordur.

İsim: Cassandra (Ninjin) Insomnia

Kısa: Cassy ya da kızıl saçları nedeniyle ninjin; konuşkan, heyecanlı ama herşeyden çok çabuksıkılan bir hatun kişisi. uzun boyu bazen avantaj bazen de dezavantaj olabliyor ama dikkat çekmesini sağladığı kesin. diğerlerinden çok daha açık (neredeyse saydam) teni, kızıl bukleleriyle vurgulanıyor; gözleri ışığa göre mavi ya da yeşil arasında gidip gelirken insanlar başka tarafa bakmaddan onun anlattıklarını dinleyemiyor. bu narin görünümü aslında en tehlikeli silahı. kırılgan ve hassas görünüşü gerçek kimliğini saklamak için kullandığı yegane araç. tam kuyruk sokumunda doğduğundan beri bulunan rune görenlerin burnunu kanatmaktan başka Cassy'nin güçlerini de tetikler.

Özellikler: cassy gerçek adını bilmiyor, zaten hayatının ik 10yılını da hatırlamıyor. geleceği gördüğü için ona efsaneden esinlenerek cassandra adı verilmiş. insomnia da yaptığı işle alakalı, işinin gecesi-gündüzü yok. dışarıdan bakıldığında yaşıtı her gencin elinde görülebilecek basit oyuncakları aslında onun güçleriyle uyum içerisinde olan geleceği gösteren araçlar. 8-9 yaşlarındayken onu himayesine alıp yetiştirenler çıkıp gideli çok olmuş. geçirdiği sıkı eğitim, güçlerini ne yönde kullanması gerektiğini ona çok iyi belletmiş. sizlere aktarabileceğim kadarıyla kendisine belirtilen bazı insanların 'temizlenme'siyle uğraşıyor. bir nevi temizlikçi. haberler tabii ki gökten inmiyor; yanındaki kediyi görmediniz mi? göremediyseniz de hayıflanmayın, onun işi zaten görülmemek. pisiciğin adı kage, bir gölge gibi sahibini takip ettiğinden verilmiş bu ad. cassy'le dostlukları o garip evde başlamış, kage'nin (ya da annesinin) birkaç gün boyunca cassy'e baktığını idda edenler var. içtiği kedi sütünün onu böyle güçlü ve çevik yaptığı sonucuna varmak böyle doğduğunu kabul etmekten daha kolay belki ama gerçeği hiçkimse bilemez. kage o müthiş hassaslıktaki algılarıyla hedefi belirler diğer insanların hiçbir zaman anlamayacakları yollarla cassy'e haber verir. ortada hiçbirşey yokken cassy'nin attığı ortalığı çınlatan kahkahaların sebebi cassy'nin deli olması değil, kage'dir.

Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Shin_k10 söz konusu dövme/rune budur arkadaşılar. bildiğiniz tanrı anlamına gelen kanji.
ninjin

ninjin

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeC.tesi 03 Mayıs 2008, 09:54

bir de burayı kilitleyeceksek, manga bölümündeki tartışmalrın da buraya taşınmasını, karakterlerin buraya yollanmasını ve sonra kilitlenmesini talep ediyorum. hani öyle bir öneri...
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimePtsi 05 Mayıs 2008, 20:59

örnek bu arkadaşlar oynamak isteyenler bilgi kaynagı bakımından buraya kişisel özelliklerini yazsınlar ltf bende en kısa zamanda yazacagım
Battousai

Battousai

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeC.tesi 23 Ağus. 2008, 18:19

bende oynamak isterim ama amineyi izlemedim Very Happy
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeC.tesi 23 Ağus. 2008, 22:08

zaten oynayamadık Sad
ninjin

ninjin

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimePaz 24 Ağus. 2008, 06:39

neden acabaaa.. birileri kaba etlerini kaldırıp karakter yarattığı anda oynanabilecek bir oyun soz konusu XD

arkadaşlar birşey izlemiş olmanız önemli değil "olmak istediğiniz" gerçekten canlandırabileceğiniz bir karakter yaratın... çok aptal bir karatkteri oynamak çok zeki bir karakteri oynamaktan daha zordur, ama ikisi de zaten çok zeki olmayı gerektirir. battousai sen gayet rahat br powerplay warrior karakter oynatabilirsin. oyama'dan süper tank olur Smile battou ve dia warrior/magician olabilirler... dia'dan minja (evet evet m ile) olur.... orda bak benim kapı gibi sorunlu assasin kızım duruyo. kendinizden yola çıkarak bir anime karakteri yaratın arkadaşlar.. kendinizden yola çıkın kontrol etmesi kolay olsun. yani battou sen kendini goku gibi yapabilirsin XD
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimePaz 24 Ağus. 2008, 08:51

ya hep dürtülüyoruz oynayalım diye sonra yalan oluyoruz ama hadi herkes bi karakter yazsın bakalım
Battousai

Battousai

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimePaz 24 Ağus. 2008, 10:47

hımmm ninjin doğru sölüyo ben goku olucam ama dragonballdaki goku bu değil mi hem karakterlerimizde benziyo ikimizde çok safız Very Happy içimizde kötülük yok Very Happy ayrıca benim kuyruğum çıkmaya başladı Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? 654939
SnoK

SnoK

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeÇarş. 03 Eyl. 2008, 22:18

arkadaşlar biraz geride bırakılmış bir konu açıkçası yazılanlar arasında diyeceğimi teklif eden var mı okumadım pek ama diyorum ki madem öyle ayrıyetten bir RPG bölümü açsanız yaa!!! hem site için de + olur. böle şeyler epey dikkat çekiyor ... o zaman daha düzenli olur, ben de katılırım =) hatta bi animenn RPG sini yapmak yerine kendimiz senaryo yazarız !! bu sitede epey yaratıcı insanlar var zati gördüğüm kadarıyla =)
El Mariko

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeÇarş. 03 Eyl. 2008, 22:21

iyi fikir ama cok zor ya Very Happy genede bi deneriz
http://www.kyokukanacke.tr.gg
SnoK

SnoK

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimeÇarş. 03 Eyl. 2008, 22:24

yani millet böyle şeyleri arıyo ben adam akıllı bi RPG sitesi arıyorum uzun zamandır ama yok Very Happy siteye üye çeken bişi Very Happy denerseniz çok iii olur katkıda bulunurum ^^
ninjin

ninjin

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimePerş. 04 Eyl. 2008, 06:25

zaten olay bir animenin rpg'sini yapmak değildi. herkes ıssız ada'daki gibi hikaye yazacaktı kısa kısa ama bir öncekiyle bağlantılı ve bir sonrakinin devam ettirebileceği, bunun için de karakter olmalı ki kimin ne kapasitede olduğunu bilelim (oyun oynamak ciddi bir iştir) acil gitmem lazım olmadı sonra konuşuruz
Battousai

Battousai

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimePerş. 04 Eyl. 2008, 09:59

yok anlaşıldı ninjin tamam Very Happy
ladonna

ladonna

MesajKonu: Geri: Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?   Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!? Icon_minitimePerş. 25 Ara. 2008, 15:59

enem kami kanjisini yeni gördüm ben =) hehehe

neysem; forum üzerinden böyle konseptli bir oyun oynamak zor iş. rpg nin olayı anlık tepkiler verebilmekten geçiyor çünkü. burdan oynanılan oyun ancak dövüşün stratejisi gibi olabilir diye düşünüyorum. yani mesela hollow lara karşı shinigamiler olur ve her oyuncu kendi altındakilerle(bunlar npc ve kararlarınıza göre hareket edecekler) bi grup oluşturur (tamam hollowlar tek olur Very Happy) gibi gibi

yahut illa rpg istiyoruz denirse foruma mirc ekranı gibi bişiy açılır belli bir başlıkta, orda belirli saatlerde oynanır. bleach karakter sheet i var bende ama d10 sistemi üzerine kurulu. dolayısıyla 'çokça' adet zar atımı gerektirmekte, ve hatta çoğu kişice bilinmemekte. dolayısıyla hani kim oynatacaksa spontane kural sistemi belirlemesi daha uygun olur sanırım.
benim nacizane fikrimdi bu. sıkıntıdan yazılmış bir şey, ciddiye almayınız =)
http://myanimelist.net/animelist/sarenesse

Naruto veya Bleach oyunu oynayalım mı?!?
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Sado (veya Chado)
» japonlarin tetris oyunu 5
» "soruyu cevapla, soru sor" oyunu:)
» komik beysbol oyunu