japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

japonyadaki türkler

+17
efsane
albertine
PiNaTSu
ozakiso
karanlık
diaboliksword
Orihara Maya
hokkyokusei
Yagami Yasaki
moi-kun
Tengeriin Boşig
Desire
cengizhan
kazemaru
Aoi
Admin
Brown
21 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Yagami Yasaki

Yagami Yasaki

japonyadaki türkler - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 17 Haz. 2008, 18:50

hahahaha bende bir şeyler öğrenirim mantığı ile girmiştim konuya fantastik olmuş bence silinmesi daha iyi olur benden sonraki aynı mantıkla giricek üyelerin bakmaması mantığı ile
moi-kun

moi-kun

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 18 Haz. 2008, 08:34

sanırım dogrusu bu olmalı .
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 18 Haz. 2008, 11:49

silinmesine gerek yok Smile herkes fikirlerini kurallara uygun olarak belirtebilir:)
https://japon.yetkin-forum.com
moi-kun

moi-kun

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 18 Haz. 2008, 12:45

tamamdır zaman
hokkyokusei

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 30 Haz. 2008, 18:01

selam arkadaslar
bu sorunu acikca yazmak gerekir ki ;
japonyada japonlar turkleri seviyordu ve saygi duyuyordusimdide oyle ama turkleri seviyor ve saygi duyuyorlar.
kazemura arkadasimizin bahsetmis oldugu kaba ve kufurlu arkadaslar ne yazikki kurtleru.yani gocmen burosuna gidipte elinde turk pasaportu ben kurttum diye oturma almak icin yirtinan kisiler.
japonyada hala turkleri seviyorlar ve saygi duyuyorlar.
sevgilerimle...
hokkyokusei

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 30 Haz. 2008, 18:09

ayrica

Tengeriin Boşig

kardesin dedigi sonuna kadar dogrudur sozlerine sonuna kadar katiliyorum.
japonyada su anda yuksek seviyede bir tarikat yapilanmasi var bu dogrudur.fethulah gulenin gurubu ve saidi nursi yandaslari siri bir derecede gurublasarak tarikat faaliyetlerini canli tutmaktadir.
iki gurupta ayni kisinin gorusu gel gelelim fethullahcilar burada zengin saidi nursiciler normal hayat surmekte iki gurup birbiriyle toplanti ypmamakta.
turkiyemde iste bu guruplar yuzunden bu hala geldi.
simdi buradada tarikat muhabbettleriii.
bitmez bunlarin zulumuuu

saygilar sizinle olsun
moi-kun

moi-kun

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 02 Tem. 2008, 11:51

ewet bende katılıyoru m.söylemek gerekiyor sanırım adamların girmedikleri ülke kalmadı ve gerçekten bu kötü boyutlara ulaşmak üzere en son rusyadan çıkartıldılar .yani okulları kapatıldı .aynı sey japonyada da olursa bizim gibi japon sever trukler bundan dolayı sıkıntı çekeceklerdir; diye düşünüyorum
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 03 Tem. 2008, 00:25

Zaten dunyada Turklerin adini kotuye cikarmak icin yapmadiklari yok. Ah ah, bir Japonya hayalimiz var, onu da baltalamaya calisiyorlar... Neden hep guzel seyleri cirkinlestirmeye calisirlar anlamiyorum. Evil or Very Mad
moi-kun

moi-kun

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 03 Tem. 2008, 09:10

eet sensei ywaaa çok kötü .hem turkleri hemde islamı baltalıyorlar yani bir bakıma bence .
hokkyokusei

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 04 Tem. 2008, 17:28

baltalamadiklari sadece kendileri.islamiyetse elhamdulillah muslumaniz ama onlarin ki bayaca baska.
her neyse bu muhabbet bayaca uzar cikamayiz isin icinden.
moi-kun

moi-kun

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 14 Tem. 2008, 12:58

ewet dogru .inşallah japonyadaki türkler daha iyi duruma gelirler.
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 14 Tem. 2008, 17:58

inşallah
http://www.diabolikss.com
karanlık

karanlık

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 06 Ağus. 2008, 15:43

herzaman japonlara karşı ayrı bir sempatim vardır .gercekten japonyadaki türkün kötü hareketler yapması,türkleri yanlış tanımalarına neden oluyor ama türklerinde her toplumda oldugu gibi iyisi ve kötüsü wardır.
diaboliksword

diaboliksword

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 06 Ağus. 2008, 15:50

hakılısın yani japonlarda tamamen iyi insanlar değil elbette ama degigin gibi her toplumun iyisi ve kötüsü vardır umarım ilerde hepimiz japonyaya gider ve turkiyenin adını kötüleyenlerle ünlenmesini değil de bizimle tanınmasını saglarız Very Happy
http://www.diabolikss.com
karanlık

karanlık

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 06 Ağus. 2008, 16:52

inş.. Smile
ozakiso

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 16 Eyl. 2008, 10:56

kazemaru demiş ki:
Japonya'da bir şekilde türklerle ilişkisi olmuş japon arkadaşlarım da bu konudan bahsediyordu. Japonyadaki türk restoranlarında çalışmış arkadaşlarım var. Her zaman ordaki türklerin çok kaba olduklarını, çalışanlarına kötü davrandıklarını, sürekli küfür ettiklerini ve bir japon kızı bulup ülkeye kapağı atmaya çalıştıklarını anlatıyorlardı. Tabii ki bu Japonyaki tüm türklerin böyle olduğu anlamına gelmez. Genelleme yapmak her zaman insanı yanlışa ulaştırır.

gitmeden konusulanlar yanlis onlar valizi alip gidenlerdir. ben toplam 8 ay kaldim japonyada bir tane oyle birisi gormedim. ama kaba oldugumuz dogru ama bunu japonya degilde turkiyedeki turkleride katalim ozellikle kro ve maganda cok turkiyede.
ordakiler neden kaba kisaca aciklayim japonlar cok saygili millet bizde o kadar saygili degiliz. ondan kaba geliyoz.
ozakiso

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 16 Eyl. 2008, 11:04

hokkyokusei demiş ki:
ayrica

Tengeriin Boşig

japonyada su anda yuksek seviyede bir tarikat yapilanmasi var bu dogrudur.fethulah gulenin gurubu ve saidi nursi yandaslari siri bir derecede gurublasarak tarikat faaliyetlerini canli tutmaktadir.
iki gurupta ayni kisinin gorusu gel gelelim fethullahcilar burada zengin saidi nursiciler normal hayat surmekte iki gurup birbiriyle toplanti ypmamakta.
bitmez bunlarin zulumuuu

saygilar sizinle olsun

sana sadece adamlarin gunahini aliyorsun diyorum.
eger japonyaya gidersen. adamlarin islamiyetten cok japonlara turkiyeyi tanitmak icin ne kadar calistigini gordugunde umarim anlarsin.
peki sana soruyorum o vatandaslarin disinda turkiyeyi tanitmak yada turkiyenin adini yuceltmek icin diger turkler ne yapiyor. ben soyleyim ne yapiyor.
kola sigara veren dolaplari soyup adimizi lekeliyorlar. onlar kendilerince calisiyorlar ben namaz kilmadim beni bir kere olsun gel kilalim demediler. seninkisi tamamen on yargi. sirf muhalefet olsundiye atip tutmayalim arkadaslar. gidip goren varsa anlatsin.
ozakiso

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 16 Eyl. 2008, 11:09

moi-kun demiş ki:
yahu nedir bu buhran.tabiki uyum süreci olur .bu futbolcularda bile böyle.bide bu köüt davranışları yok din di iman dı felan gibi çok az alakası olan şeylere baglamak ve daha once dediginiz genelelme yalnışa götürür sözü ile çelişiyor sanırım .tamam yoktur demiyoruz ama olsa bile azdır .hem ben japonların bizden nefret ettiklerini düşünmüyorum daha geçen comhurbaşkanı güle hak büyük ilgi gösterdi .hepsi sevmese de hepside nefret etmiyor .sadee bazı şeyleri kendi adıma düzeltmek için söylüyorum bunları .kımse kızmasın

sana katiliyorum japonlarin %70 i degil turkleri turkiyenin nerede oldugunu bilmiyor.
arkadasima kaatiliyorum..
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 23 Eyl. 2008, 18:58

kazemaru demiş ki:
Japonya'da bir şekilde türklerle ilişkisi olmuş japon arkadaşlarım da bu konudan bahsediyordu. Japonyadaki türk restoranlarında çalışmış arkadaşlarım var. Her zaman ordaki türklerin çok kaba olduklarını, çalışanlarına kötü davrandıklarını, sürekli küfür ettiklerini ve bir japon kızı bulup ülkeye kapağı atmaya çalıştıklarını anlatıyorlardı. Tabii ki bu Japonyaki tüm türklerin böyle olduğu anlamına gelmez. Genelleme yapmak her zaman insanı yanlışa ulaştırır.

japonlar çok saygılı oldukları için biz türkler onlara kaba görünebiliyoruz yani biz türk türke konuşurken onlar kavga ediyor sanıyor çalışanlara kötü davranma muhabbetine gelince türk restorantında japon pek çalıştıran gormedım anca parttimedır peki biz türkler japon isyerlerinde çalışırken gördügümüz muameleyi hic bilıyormusun ilk geldigimizde dil bilmiyoruz ya yemedıgımız kufur yemedıgımız kotu davranıs kalmıyo haa dil ogrenene kadar dil biliyorsan japon saygılı oluyor dil biliyorsan karşındaki konuşamıyor anlamadıgım nokta neden tek taraflı dinliyıp yorum yapıyoruz sürekli türkler küfür ediyor öylemi japon japona 1 küfür etmez ama japon yeni gelmis yabancıya basar küfürü anlamadıgı noktada alay eder nasılsa karsısındaki anlamıyor bir kız bulup ülkeye kapak atmak güzel bir tabir öncelikle kimse kimseye zorla bir şey yaptırmıyor genelde evlenenler formalite evlilik yapıyor yani para karşılıgı evlilik sen para veriyorsun japonsa sana vize veriyor formalite olmayanlarda gerçek evlilik zaten yani alan razı veren razı japonlar salak degil yabancının vizeye ihtiyacı oldugunu biliyor illaki japonyaya geldiginde sana 3 aylık turıst vızesı verıyolar 3 ay sonra cık terket dıyor ulkemı eger bu ulkede kalmak ıstıyorsan ya ısyerı kurcaksın yada evlenıceksın 3 ay bıttıkten sonra kacaksın bu ulkede kacaksan kendı uzerıne ev tutamıyorsun telefon alamıyorsun araba alamıyorsun hıc bır sey yapamıyorsun mecbursun vize almaya kalmak istiyorsan yani hic bir sey tek taraflı degil anladınmı ne ekersen onu biçersin onlar kötüyse sende kötü olursun onlar ıyı ıse sende ıyı olursun
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 23 Eyl. 2008, 19:20

ozakiso demiş ki:
hokkyokusei demiş ki:
ayrica

Tengeriin Boşig

bitmez bunlarin zulumuuu

saygilar sizinle olsun

sana sadece adamlarin gunahini aliyorsun diyorum.
eger japonyaya gidersen. adamlarin islamiyetten cok japonlara turkiyeyi tanitmak icin ne kadar calistigini gordugunde umarim anlarsin.
peki sana soruyorum o vatandaslarin disinda turkiyeyi tanitmak yada turkiyenin adini yuceltmek icin diger turkler ne yapiyor. ben soyleyim ne yapiyor.
kola sigara veren dolaplari soyup adimizi lekeliyorlar. onlar kendilerince calisiyorlar ben namaz kilmadim beni bir kere olsun gel kilalim demediler. seninkisi tamamen on yargi. sirf muhalefet olsundiye atip tutmayalim arkadaslar. gidip goren varsa anlatsin.

her ülkenin kötü iş yapan insanı var öyle olmasa her ülkenin hapishanesi olmaz japonlar o makinaları (ıcecek sıgara veren makınalar)soymuyormu sanıyorsun japonları geçelim hadi japonyada çok yabancı var çinliler makina soymada brezılyalılar hırsızlıkta tek makina degil araba teyp cinayet aklına ne geliyorsa var iranlılar beyaz işinde daha bir çok bir japona sordugunda kötü iş yapan diye sana brezılyalı der ıranlı der cınlı der fılıpınlı der derde der türklerin adı listede en sondur evet turkler geldi buraya makına soygunu yaptı ama hepsı yakalandı azınlıktı butun turkler gece işi yani icecek makinası soyuyor diye bir sey yok burda inan anlının teriyle calısan cok insan var sırf ailesine ekmek parası kazanabilmek icin tr gıbı masa basında calısılmıyor burda hepsı ınsaatta ev yıkımında calısıyor cok zor sartları yaz kış uzerlerinden gecıyor japonyada yasayan turkler hırsızdır dıyıp kesıtırıp atamazsın ayrıca japonların türkleri sevmedigi filan yazılmış türkleri degilde japonlar yabancıları sevmiyor arkadaşlar çok milliyetçiler japonlarda hergun haberlere bakıyorum cinayet haberi eksik olmuyor cocugunu öldüren annesini babasını vs bunlar sorun olmuyor yabancı ile ilgili bir haber oldumu gunlerce konusuyorlar mutlaka yuzune vururlar yani yabancının her neyse genel olarak japona türk denildıgınde kımısı hıc bılmıyor nerede oldugunu kımısı ıse hemen perı bacalarını pamukkaleyı ıstanbulu soyluyor

En son PiNaTSu tarafından Salı 23 Eyl. 2008, 19:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
moi-kun

moi-kun

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 08 Ekim 2008, 10:26

woooooooooooow
işte boyle japonyadaki turk kardelşerden bilgi almak tabiki iyi oluyor .demek ki japonca ögrenmek lazım .küfür yememek için =) ayrıca japon gençleri yabancı ile evlenme işine nasıl bakıyorlar acaba .genelleme yaparsak yani istatistiklere dayanarak unıversite okuyanl japonlar daha çok yabancılarla evleniyorlar diyebilirmiyiz acaba? bu konu hakkında da biraz konuşsak faydalı bilgilerin çıkacagına inanıyorum .şimdiden teşekkurler =)
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 08 Ekim 2008, 17:32

moi-kun demiş ki:
woooooooooooow
işte boyle japonyadaki turk kardelşerden bilgi almak tabiki iyi oluyor .demek ki japonca ögrenmek lazım .küfür yememek için =) ayrıca japon gençleri yabancı ile evlenme işine nasıl bakıyorlar acaba .genelleme yaparsak yani istatistiklere dayanarak unıversite okuyanl japonlar daha çok yabancılarla evleniyorlar diyebilirmiyiz acaba? bu konu hakkında da biraz konuşsak faydalı bilgilerin çıkacagına inanıyorum .şimdiden teşekkurler =)
hımm zor bir soru sadece genelleme olarak yazıcam yanlış anlaşılmak istemem japonlar çok milliyetçi her konuşmada bunu tekrarlıyorum o yüzden yabancılara pek sıcak bakmıyorlar ama ilgisi olanlarda yurtdışına gitmiş olanlar oluyor genelde yada ıngılızce merakı olanlar sırf ıngılızce ogrenmek ıcın bıle yabancıyla yaşayabiliyorlar universite demiyelimde yurtdışını gezenler desek daha dogru olur birlikte yaşamak evet ama evlilik konusunda japon japonla bile evlenmiyor kolay kolay cocukları olsa bile genc yaşlar degiilde yaşı yuksek olanlar daha cok evlılıge sıcak bakıyor birde yabancıyla evlenmekle iş bitmiyor yabancılar polisine başvuruyorsun işte konuşmaya alıyorlar yok vize bekleme aşaması filan zaman gerektiren sabır gerektiren işler bunlar japonlar polislik işlerden uzak duruyor onlara sıkıcı yorucu yada gereksiz geliyor yada korkuyolar diyelim
moi-kun

moi-kun

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 09 Ekim 2008, 09:06

anliyorum .bakalım zaman neyi gösterir.sanırım fazla abartıyorlar .yada biz japonları fazla abartıyoruz .bilemiyorum ki kafam kariştı şimdi
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 12 Ekim 2008, 05:55

bu tartışmaların bilgi verici oldugunu düşünüyorum ama tatsız konusmalar olmasaydı daha iyi olurdu.
efsane

efsane

MesajKonu: Geri: japonyadaki türkler   japonyadaki türkler - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 14 Mayıs 2009, 01:05

yok komik seyler okudum cok sacma seylerde yalniz yorum yapmicam cunku ne desemde inanilmaz sözüme burda ...

japonyadaki türkler
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» japonyadaki ozel gunler