japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japonyada Yaşamak

2 posters
YazarMesaj
Shino

Shino

Japonyada Yaşamak Empty
MesajKonu: Japonyada Yaşamak   Japonyada Yaşamak Icon_minitimePerş. 02 Ocak 2014, 01:51

Forum ahalisi merhaba!
Sormak istediğim çok fazla şey var fakat benim için öncelikli olanları sormak istiyorum ilk önce.
Bir kaç ay sonra 17 yaşıma gireceğim ve lise 3'te okuyorum şuan.Uzun zamandır japonyaya gitmek gibi bir hayalim var,internetten eğitim danışmanlıklarını araştırdım fakat japonya ile alakadar olan bir firma bulamadım bir türlü.Diğerlerinden öğrendiğim kadarıyla türkiyeden nereye gidersen git yanında yüklü bir paranın olması gerekiyor çünkü eğitim fiyatları oldukça yüksek özel okullarda.Aslında özel okulda okumak gibi bir niyetim yok fakat yine de bu seçeneği en sona sakladım eğer devlet lisesine hiçbir şekilde giremezsem (ki çoğu yer kabul etmez herhalde japon vatandaşı olmadığım için,eğer oturma izni gibi bir şey alırsam çifte vatandaşlık olabilir mi diye düşünmüyor değilim? veya türk vatandaşlığından çıkıp japon vatandaşlığına geçmek falan.) Yine de bunu da öncekinde söylediğim gibi sona sakladım çünkü %75 gibi bir ihtimalle üniversitede veya üniversiteden sonra (eğer ki japonyada okursam) amerikan vatandaşlığına geçmeyi düşünüyorum çünkü seçtiğim iş için amerikan vatandaşı olmam gerekiyor.Her neyse,bunları okuyan kişinin aklında soru işareti kalmasın diye anlatıyorum.İlk soracağım soru şu;Acaba Bildiğiniz japonya eğitim danışmanı var mı?
Şimdi diğer soruma geleyim.Tokyo  nasıldır bilmiyorum fakat ben daha sakin fakat canlı bir şehirde okumayı düşünüyorum üniversitede veya lisede.Bol yeşillikli,şehir stresinden uzak sevecen bir yer.Ama aynı zamanda istediğim şeyleri de burada bulabilmem gerekiyor.Özellikle dövüş sanatlarına epey meyilliyim.Bundan mütevellit kendime iyi bir hoca bulmam gerekiyor,zaten tek bir alanda çalışmayı da düşünmüyorum.Eğer aklınızda böyle bir yer varsa önerin lütfen.
Son olarakta iş tabi ki.Çok fazla olmasa da bir süreliğine destek verirler bana ve okul problemini de halletmeye çalışırlar fakat geri kalanlar bana kalıyor.Kolayca iş bulabileceğim bir site var mıdır?
Sanırım aklıma gelenler bu kadar şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Zatoichi

Zatoichi

Japonyada Yaşamak Empty
MesajKonu: Geri: Japonyada Yaşamak   Japonyada Yaşamak Icon_minitimePerş. 02 Ocak 2014, 08:52

Forumdaki ve bu bölümdeki diğer topicleri sabır ile okur iseniz, tüm sorularınız cevaplanacaktır.
Domo Arigato

Japonyada Yaşamak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Japonyada is ve oturum