japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kişisel Bir Sorun

YazarMesaj
Ecthelion

Ecthelion

Kişisel Bir Sorun Empty
MesajKonu: Kişisel Bir Sorun   Kişisel Bir Sorun Icon_minitimeC.tesi 15 Ekim 2011, 19:53

Kişisel Bir Sorun Kisisel-bir-sorun-kenzaburo-oe
"Kişisel sorunlar arasında, tek başına o sorunun mağarasında ilerledikçe, sonunda tümünü ilgilendiren, geniş bir çıkışa ulaşıldığı da olur. Öyle sorunlar da yok mudur? O durumda bunalmış haldeki kişi, o bunalımın meyvesini almış olur. Karanlık mağarada acı anlar yaşayan, ama yeryüzüne çıkmayı başardığı anda torba dolusu altın elde eden Tom Sawyer gibi! Ancak, benim şu anki kişisel sorunumdaki acıyı yaşama rolü, diğer tüm insanlardan soyutlanmış halde. Kendime ait dikine bir çukuru, çaresizce kazmaya devam etmekten başka bir şey yapmıyorum. Aynı şekilde karanlık çukur içerisinde sıkıntılı terler döküyor bile olsam, benim kişisel sorunumdan hiçbir insansı anlam çıkmaz. Yalnızlık ve utanç içerisinde kazılan iğrenç bir çukur. Benim Tom Sawyerım o derin çukurun içerisinde aklını yitirebilir."
Efendim hızla devam ediyordum fakat kitaplarım bitti, kitapçının tamamlamasını bekliyorum, araya başka kitaplar girecek sanırım. Fakat elime kitaplarım geçer geçmez Japon Edebiyatına devam edeceğim. Kenzaburo Oe okudum. Nobel ödüllü kendisi, tavsiye ederim. Buyrun bu da yazım. Smile
Kenzaburo Oe - Kişisel Bir Sorun

Kişisel Bir Sorun
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-