japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Animex Yayın Hayatına Başlıyor

4 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Animex Yayın Hayatına Başlıyor  Empty
MesajKonu: Animex Yayın Hayatına Başlıyor    Animex Yayın Hayatına Başlıyor  Icon_minitimeÇarş. 31 Ağus. 2011, 23:24

Animex, Türkiye’nin ilk ve tek çocuk animasyonu ve anime kanalı olarak yayın hayatına başlıyor. D-Smart ve Türksat üzerinden izlenebilecek kanal 7/24 yayın hayatıyla farklı yaş gruplarına hitap edecek içerik çizgisiyle, diğer kanallardan ayrışmakta.

Tüm Yaş Gruplarına Hitap Edecek

Kanalın içeriği 4-12 ve 7-14 yaş grubuna hitap edecek çizgi filmlerden oluşmasının yanında, akşam yayınında 14+ yaş grubuna hitap edecek anime dünyasına yer verecek. İçeriğin kız-erkek izleyici ayrımı gözetmeksizin oluşturulacak olması da Animex’in bir diğer önemli iddialarından.

Yenilikçi ve Trender Çizgiye Sahip

Animex’in böylesi dinamik hedef kitleye hitap etmesi, kanalın yenilikçi ve trendleri takip eden duruşundan kaynaklı olacak. Kültleşmiş çizgi film ve animelerinin yanında, gösteri alanındaki yenilikler ve en güncel anime serileri de Animex’de gösteriliyor olacak.

Çocuklar için Sabah Kuşağı

Sabah kuşağında 4-12 ve 7-14 yaş grubu için en popüler çizgi filmler yayınlanacak. Animex’in bu kuşağından yayınlanacak popüler çizgi filmler A Kind Of Magic, Shuriken School (Ninja Okulu), kültleşmiş çizgi film The Adventures of Tintin, Titeuf, Edgar & Ellen.

Gündüz Kuşağı Tam 7-14 Yaş Grubu İçin
Zoey 101 ve Patito Feo gibi 7-14 yaş grubuna hitap eden dizilerin yer alacağı bu kuşakta ek olarak sabah kuşağının tekrarı da yer alacak.

Gençler için En Başarılı Manga ve Animeler Animex’te

Animex 14+ yaş grubuna hitap edecek manga ve animelerle gençlere kendini izlettirecek. Japonya’da 36 milyon üstünde satan Bleach, dünyada 15 milyon adet kitabı satılan Deltora Quest, üçüncü kez en popüler karakter seçilen Shonen Jump, yılın animesi seçilen Anime Insider Animex’te yayınlanacak anime serilerinden bazıları olacak.

Anime Filmleri de Yayınlanacak

Animex çizgi film ve anime serilerinin yanında, anime filmleri de yayınlamayı planlıyor. Death Note, Fullmetal Allchemist gibi filmler Animex’in yayınlayacağı filmler arasında.
https://japon.yetkin-forum.com
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Animex Yayın Hayatına Başlıyor    Animex Yayın Hayatına Başlıyor  Icon_minitimeÇarş. 31 Ağus. 2011, 23:30

MTV Türkiye, Türkiye'de yayın yapmış bir müzik ve eğlence kanalı. 23 Ekim 2006'da büyük bir lansman ile yayına başlamış ve 30 Ağustos 2011'de sona ermiştir. Kanalın açılışına dünyaca ünlü R&B grubu Pussycat Dolls'da katılmıştır. Yayınlanan ilk video Nil Karaibrahimgil'in "Peri" klibi olmuştur.

Dünyaca ünlü MTV ve MTV Europe programları MTV Türkiye'de Türkçe altyazılı olarak ekrana gelmektedir. Ayrıca MTV Türkiye'de Türk izleyicilere hitap eden yerli programlar da bulunmaktadır. Kanalın tanıtımlarını 2008'den beri Mehmet Onur seslendirmektedir.
MTVNI ve MCD Lisans Anlaşmazlığı

Dünya çapında yayın yapan MTV, Türkiye'de ilk olarak 1990'lı yılların başında Kablo TV'den yayın yapmıştır.

22 Mayıs 2010 gece yarısı Digiturk'ün vermiş olduğu tek taraflı kararla kanal Nickelodeon (Türkiye) ile beraber platformdan kaldırılmıştır.

2 Haziran 2010 günü MTV Networks International, MCD ile lisans anlaşmasını feshetmiş ve kanalın web sitesi yapım aşamasında moduna geçmiştir. Bunun üzerine MTVNI MTV Türkiye'ye ne müzik video klipleri ne de MTV programlarını göndermiştir. VMA ve EMA 2010 yayınları MTV Türkiye üzerinden yayınlanmamıştır. Günümüzde MTV Türkiye yayınlamakta olduğu klipleri Dailymotion sitesinden tedarik etmektedir.

MTVNI ile MCD Ağustos ayında şiketleri ayırma hususunda sulh anlaşmasına vardı.

31 Ağustos 2011'de Animex isimli anime kanalına dönüşmüştür. Son yayınladığı video ise Quen'den 'Show Must Go On'dur. Kanal yayınlarının Türksat'tan kaldırılmasıyla onun yerine MTV Europe, Nickelodeon ile birlikte Türksat şifreli olarak eklenmiştir.

kaynak: vikipedi
Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: Animex Yayın Hayatına Başlıyor    Animex Yayın Hayatına Başlıyor  Icon_minitimePtsi 05 Eyl. 2011, 17:12

Biraz önce öğrendim ben de bunu hemen kanalı yükledim ve tam buraya yazayım diyecektim ki bir baktım başlık açılmış zaten. Very Happy Umarım kısa sürede kapanmaz ve kalıcı olur. ^^
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Animex Yayın Hayatına Başlıyor    Animex Yayın Hayatına Başlıyor  Icon_minitimePtsi 05 Eyl. 2011, 22:06

MTV Türkiye niye kapanmis SHOCK affraid MTV'siz bir hayat düsünemiyorum, Türkiye yayinini bilmiyorum ama nedense baska ülkelerde de "normal" yayinlardan kaldirilip kablo ve sifrelilere geciyor...... bu da TV'de bile kaliteli müzik dinlemek artik ücretli mi copyright yüzünden diye düsündürüyor beni.......
Diger yandan OTAKULAR yasadi Razz
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Animex Yayın Hayatına Başlıyor    Animex Yayın Hayatına Başlıyor  Icon_minitimePtsi 05 Eyl. 2011, 22:55

foruma daha sık girmelisin Amandla Animex Yayın Hayatına Başlıyor  172472
Ecthelion

Ecthelion

MesajKonu: Geri: Animex Yayın Hayatına Başlıyor    Animex Yayın Hayatına Başlıyor  Icon_minitimeSalı 06 Eyl. 2011, 10:40

Oooo Bleach Fullmetal falan neler görüyorum böyleeeee Very Happy Oynasın oynasın aman yarabbi bekliyoruz. afro

Animex Yayın Hayatına Başlıyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-