japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japonya 8.9'la sallandı

+8
Zatoichi
Amandla
Yumi
Orihara Maya
MurasakiNeko
Admin
shirayuri
Maccha
12 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
shirayuri

shirayuri

Japonya 8.9'la sallandı  - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Japonya 8.9'la sallandı    Japonya 8.9'la sallandı  - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 26 Mart 2011, 19:50

Elektrik tesisatını yeniden kuran çalışanlardan 3 kişinin ışınlardan fazla etkilenip hastaneye kaldırılmaları da çok felaket.
Orada tüm japon halkı için çalışanlar birer kahraman cidden.
Sebzelerde radyasyon oranı, bölgedeki tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar çaresiz.
Sütleri öylesine çöpe döküyorlar. Çiftcinin biri diyordu, ben elimden geleni yaptım, bunlar benim suçum değildi, o yüzden pişmanlık duymuyorum, yazık oldu diyorum.
O kadar emek çöpe...
Tokyo'nun musluk suyunda bile normalinden fazla bir oran olduğu söyleniyor, şimdilik insan sağlığı için zararlı değil diyor ama bebeklere içirmeyin diyorlar...
pet şişeler yok sattığından üretiminde de zorlanıyorlarmış, güney kore'den fazla su ithal edeceklerini okudum.
Diğer yandan ihracata da tüm bunlar büyük darbe.....
wsx

wsx

MesajKonu: Geri: Japonya 8.9'la sallandı    Japonya 8.9'la sallandı  - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 03 Nis. 2011, 23:28

Malesef dostumuz japonya halen caresiz,halen eli kolu bagli,ne yapsa ne denese olmuyor ,üzülüyorum hele birde japonyayi görmüs birisi olarak ve insanlarini dogasini tanimis birisi olarak gercekten üzülüyorum.Su radyosyon sizintisi belsaindan kurtulabilse bu belayi bir ata bilse toparlanacak ama malesef haberler daha halen yüzümüzü güldürmedi..

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Dünya | 03.04.2011
Fukuşima'daki sızıntı durdurulamıyor

Fukuşima nükleer santralinde meydana gelen felaketin boyutları büyüyor. Pasifik Okyanusu’na radyoaktif madde sızmaya devam ederken, çevreye yayılan radyasyon oranı artıyor. Santraldeki çatlaklar da hala kapatılamadı.

Japonya'da 11 Mart'ta meydana gelen depremin Fukuşima nükleer santralinde yol açtığı radyasyon sızıntısı devam ediyor. Radyoaktif madde sızıntısına yol açan çatlakları kapatma girişimleri ise hala sonuç vermedi.

Uzmanların hafta sonu sentetik reçine ile çatlağı kapatmaya çalıştığı, ancak bu yöntemin henüz başarılı olamadığı belirtildi. İkinci reaktördeki çatlağı betonla kapatma girişimi de sonuçsuz kalmıştı. Yetkililer, nükleer santralin yakınında bulunan Pasifik Okyanusu'na radyoaktif madde akmaya devam ettiğini açıkladı.

Tesisteki çatlakların ve deliklerin kapatılmasının aylar sürebileceği belirtiliyor. Japon hükümet sözcüsü Yukio Edano, çalışmaların uzun zaman alabileceğini söylerken Japonya'nın nükleer krize karşı uzun bir mücadeleden kaçınmayacağını kaydetti.

Endişe büyük

Radyasyon oranının artması endişeleri de beraberinde getiriyor. Fukuşima nükleer santralinin işletmecisi Tepco firması, cumartesi günü yaptığı açıklamada, denize saatte 1000 milisievert (msv) radyasyon sızdığını duyurdu.

Uzmanların verdiği bilgiye göre, kısa süre içinde 500 milisievertin üzerinde radyasyona maruz kalmak kanser riskini artırabiliyor.

Nükleer santralin çevresinde yaşayanlar için daha fazla önlem alınması çağrısında bulunan çevre örgütü Greenpeace'den Wolfgang Sadik, ölçülen değerlerin “hayati tehlike“ sınırında olduğuna işaret etti.

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu da zarar gören reaktörlerin durumuyla ilgili ilk elden bilgi almak için Japonya'ya iki uzman göndereceğini bildirdi. İki reaktör uzmanının Japon yetkililerle 4 Nisan'dan itibaren görüşmeler yapacağı kaydedildi.

İki çalışan ölü bulundu

Bu arada Fukuşima nükleer santralinde görevli iki kişinin öldüğü açıklandı. Nükleer santralleri işleten firma, 11 Mart'tan beri kayıp olan iki mühendisin tsunamide öldüğünü bildirdi. Görevlilerin cesetlerinin geçen çarşamba günü bulunduğu, ancak açıklamanın yeni yapıldığı belirtildi.

Mühendislerin, felaket yüzünden reaktörlerde başlayan tehlikeli aşırı ısınmayı önlemek ve soğutma sistemlerini yeniden başlatmak için, santralde kesilen elektrikleri tamir etmeye çalışırken hayatını kaybettiği kaydedildi.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

radyosyon ve etkisini insana an acik en vurucu sekilde gösteren usta Nazim usta

JAPON BALIKÇISI

Denizde bir bulutun öldürdüğü
Japon balıkçısı genç bir adamdı.
Dostlarından dinledim bu türküyü
Pasifik'te sapsarı bir akşamdı.

Balık tuttuk yiyen ölür.
Elimize değen ölür.
Bu gemi bir kara tabut,
lumbarından giren ölür.

Balık tuttuk yiyen ölür,
birden değil, ağır ağır,
etleri çürür, dağılır.
Balık tuttuk yiyen ölür.

Elimize değen ölür.
Tuzla, güneşle yıkanan
bu vefalı, bu çalışkan
elimize değen ölür.
Birden değil, ağır ağır,
etleri çürür, dağılır.
Elimize değen ölür...

Badem gözlüm, beni unut.
Bu gemi bir kara tabut,
lumbarından giren ölür.
Üstümüzden geçti bulut.

Badem gözlüm beni unut.
Boynuma sarılma, gülüm,
benden sana geçer ölüm.
Badem gözlüm beni unut.

Bu gemi bir kara tabut.
Badem gözlüm beni unut.
Çürük yumurtadan çürük,
benden yapacağın çocuk.

Bu gemi bir kara tabut.
Bu deniz bir ölü deniz.
İnsanlar ey, nerdesiniz?
Nerdesiniz?

(1956)

Nazim hikmet-Japon balıkçısı..Kendi Sesinden

BITSIN ARTIK BU JAPONYANIN CILESI :UZAK DOGUNUN GÜNESI YINE AYDINLATSIN BIZI:COSSUN YINE KALBIMIZ ,JAPONYA DIYINNCE YINE GÜLSÜN YÜZÜMÜZ ;UMUTSUZLUGUN ,CARESIZLIGIN ÜLKESI OLMAK SANA YAKISMIYOR ;YINE BASLA BIZI SÜPER BULUSLARINLA ,FILIMLERINLE SASIRTMAYA:BEN ÖZLEDIM BUNLARI
abc123

abc123

MesajKonu: Geri: Japonya 8.9'la sallandı    Japonya 8.9'la sallandı  - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 06 Nis. 2011, 04:35

Japonya Depremi Bağış Kampanyası

04.04.2011

11 Mart tarihinde yaşanan deprem afeti sonrası bölgede büyük hasar ve can kaybı meydana gelmiştir. Afette yakınlarını kaybedenlere başsağlığı dileriz.

Türkiye ve Japonya 1890 yılında yaşanan Ertuğrul Fırkateyni Faciası,1985 yılında İran-Irak savaşında yaşanan yardımlaşmalar ile dostluk bağlarını güçlendirmiştir.Ayrıca 1999 yılında ülkemizde yaşanan deprem sonrası Japon halkından gördüğümüz maddi ve manevi desteği unutamayız.

Afet bölgesinde zarar görenlerin bir an önce normal hayatlarına dönmeleri için bizlerde elimizden gelen yardımları yapmaya çalışacağız.

Depremden sonra büyük zorluklar ile mücadele eden Japon halkına destek olmak için özel bir ücret belirlenmiştir.Bu bilet ücretinin %5’i Japon Kızılhaç’ına bağışlanacaktır.

Japonya’dan Türkiye, Avrupa, Ortadoğu’daki Tüm Şehirlere
Gidiş-Geliş Ücreti:

Nisan ayında, ¥40,000 + vergiler
Mayıs ayında, ¥50,000 + vergiler

Kurallar:

* Rezervasyon tarihinden itibaren 7 gün içinde biletleme yapılmalıdır.
* Biletleme yapıldıktan sonra iadesi yapılamaz.
* Rezervasyon değişikliği için her seferinde ¥20000 ödenerek yapılabilir.
* İstanbul’a gidiş ve gelişte 1 kez duraklama yapılabilir.
* Bebek/çocuk için indirim yoktur.
* En fazla kalış süresi 21 gündür.

Türk Havayolları Tokyo Ofisi (03-3435-0421) veya seyahat acentalarından rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz.
wsx

wsx

MesajKonu: Geri: Japonya 8.9'la sallandı    Japonya 8.9'la sallandı  - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 13 Nis. 2011, 07:30

çok korkunç,dehşet verici,Umarım hiç bir insan evladı böyle bir durumla başbaşakalmaz

Acaba bu videodaki insanlar kurtuldumu,yaşıyorlarmı ,çünkü tusunami etkisini dahada artırmıştı
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japonya 8.9'la sallandı    Japonya 8.9'la sallandı  - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 13 Nis. 2011, 09:41

Allah kimseye vermesin Japonya 8.9'la sallandı  - Sayfa 2 687508 Gerçekten korkunç...
gozluklu

gozluklu

MesajKonu: Geri: Japonya 8.9'la sallandı    Japonya 8.9'la sallandı  - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 17 Nis. 2011, 02:26

... bu videoyu daha önce de izledim ve çok kötüyüm, depremi daha önceden yaşamış biri olarak... dualar ediyorum düzelsin artık orda da dünyanın başka yerinde de her şey düzelsin diye.
Zatoichi

Zatoichi

MesajKonu: Geri: Japonya 8.9'la sallandı    Japonya 8.9'la sallandı  - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 18 Şub. 2012, 13:26

Nükleer krize hazırlıksız yakalanan Tokyo Çevre Bakanı Goshi Hosono dün gazetecilere Radyasyonlu hava kirliliği nedeniyle enkazların temizlenme çalışmaları Fukushima ve Shizuoka İli bölgesindeki Shimada şehirinde ancak bu hafta başlanabileceğini belirtmiş.
10 ton radyoaktif sezyum içeren enkaz küllerini özel ekipler temizleyecek.
Bu yıl Tokyo'daki enkaz bölgelerinden tahminlere göre toplam 50.000 ton enkaz atılacağı söyleniyor.
Ancak yerel gazetelerin haberlerine göre karların radyasyonu yere indirmesi ve rüzgarla
taşıması halinde ölenlerin sayısı son 2 ay'da 100'ü geçmiş bile.

Japonya 8.9'la sallandı
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Hedef Japonya!