japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MADALYONUN İKİ YÜZÜ...

3 posters
YazarMesaj
keyif

keyif

MADALYONUN İKİ YÜZÜ... Empty
MesajKonu: MADALYONUN İKİ YÜZÜ...   MADALYONUN İKİ YÜZÜ... Icon_minitimePaz 02 Ocak 2011, 01:02

japonya çok güvenli bir ülkedir...

japonya'ya gidenler bilir o kadar kamerayı sen bağdat'a koy bombayı elinde bile patlatamaz teröristler... SmileSmile

japonlar onura çok önem verir...

vah vah vah...o kadar gece kulubünde küçücük kızlar, kocaman adamlar, onurlu her insanı utandıracak bir yerdir de aslında japonya...

japonlar sempatiktir, güleryüzlüdür...

muhtemelen kendi ülkeleri hariç her yerde öyleler ama ya kendi ülkelerinde...daha ilk gün şu soruyu sorarsınız kendinize...japonlar birbirlerine olan nefretlerini saygı maskesi altında gizleyen bir toplum mu diye...

japonlar geleneklerine bağlıdır...

belki filmlerde...küçük amerika diye zamanında dalga geçilen türkiye'de bile o kadar amerikan özentiliği yoktur...

japon kültürüne saygım sonsuz ama yazılanların geneline bakınca abartı, cehalet ve wishfull thinking almış başını gidiyor dememek de mümkün değil...klasik ''hayaller gerçeklerden daha iyidir'' durumu...

gerçekçi mutlu bir yıl dileklerimle... geek santa geek

_NaRuSaKu_

_NaRuSaKu_

MesajKonu: Geri: MADALYONUN İKİ YÜZÜ...   MADALYONUN İKİ YÜZÜ... Icon_minitimePaz 02 Ocak 2011, 13:46

japonlar birbirlerine olan nefretlerini saygı maskesi altında gizleyen bir toplum mu?
Japonya'ya gitmedim ama sordum yaa öyleler mi peki?

Japonya'da özentiliğin çok fazla olduğu apaçık ortada yani.

Teşekkürler Smile
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADALYONUN İKİ YÜZÜ...   MADALYONUN İKİ YÜZÜ... Icon_minitimePaz 02 Ocak 2011, 13:52

şu şekilde cevaplayayım...

genetik kodları ya da geçirdikleri evrim maske olarak yeniden kodlanabilir mi ya da evrimleşebilirim mi tekrardan...

en önemli özelliklerinden biri maskeleşebilir mi...

robert de niro bir söyleşisinde nasıl bu kadar iyi rol yaptığı sorusuna kim rol yapıyor ki cevabı vermişti...

umarım cevabım yeterlidir...fazlasını ben de bilmiyorum...sezgisel bir durum yani... SmileSmile

_NaRuSaKu_

_NaRuSaKu_

MesajKonu: Geri: MADALYONUN İKİ YÜZÜ...   MADALYONUN İKİ YÜZÜ... Icon_minitimePaz 02 Ocak 2011, 20:24

Teşekkür ederim bu yeterliydi.

Bu arada yaptığınız kavga biraz saçma geldi bana. Evet biz Japonya'yı seviyor olabiliriz. Eğer Japonya'yı gerçekten seviyorsak onun hem iyi yönünü hemde kötü yönünü bulmalıyız bu şekilde onların gerçekten sevilecek bir toplum olup olmadıklarını bulabiliriz.

Yeniden teşekkür ederim "keyif" Smile
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADALYONUN İKİ YÜZÜ...   MADALYONUN İKİ YÜZÜ... Icon_minitimePaz 02 Ocak 2011, 20:42

rica ederim ve ayrıca ben de teşekkür ederim _NaRuSaKu_...

Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: MADALYONUN İKİ YÜZÜ...   MADALYONUN İKİ YÜZÜ... Icon_minitimeC.tesi 15 Ocak 2011, 19:55

konu tekrar açılmıştır
https://japon.yetkin-forum.com

MADALYONUN İKİ YÜZÜ...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-