japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MADE IN JAPAN

+3
contraryalchemist
Orihara Maya
keyif
7 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
tugsat

tugsat

MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 02 Ara. 2010, 01:15

İnş. bende öğrenci olarak gitmeyi düşünüyorum dediğin her yeri not ettim bol bol gezer sitemden yayınlarım artık.. Very Happy
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 05 Ocak 2011, 07:11

paylaştığın için teşekkürler, iyi yazmışsın oku oku doyamadım. devamını getirirsin umarım.
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 05 Ocak 2011, 10:59

beğendiğine sevindim...

işin aslında göremediğim çok yer oldu süre de kısa değildi ama çok etkilendiğimden ve muhtemelen de ilk sefer olduğundan heryeri görmektense görebildiklerimin tadını çıkarmaya çalıştım...

kısmet olursa mart'ta diğer gördüklerimin güzelliklerini yazacağım...
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 05 Ocak 2011, 16:19

pirincin içindeki siyah taşlardan korkma, beyaz olanlardan kork...japon atasözü...

kikuchi69

kikuchi69

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 05 Ocak 2011, 18:42

Oncelikle Selam keyif
Yazilarini severek okudum, Insallah Mart Ayinda gidersin, azcik Fotoda cekersin
Devamini bekliyorum, varsa tabiii...
http://persembe52.free.fr/
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 05 Ocak 2011, 22:48

sana da selam kikuchi69...

fotoğraf işine pek sıcak bakmadığım için nadiren fotoğraf çekerim...ben daha çok anlatmasını severim...görüntü tamamen okuyanın zihninde canlanır...daha güzel bir tat bırakır...

bir de eğer çekeceğin foto çekilmeye değer bir foto ise beyin zaten onu kaydeder ve o şey hakkında ne zaman konuşsan direkt o resim aklıma gelir...
kikuchi69

kikuchi69

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 00:56

Peki, gezi sirasinda, hic Turk gordunmu ? Mesela Turk restoranti varmi ? Belkide tam olarak dikkatini cekmemistir, olabilir yani.
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 01:26

japonya'ya gittiğimde ilk seferinde yapamayıp bu sefer yapmak istediğim ilk şey 1 gece de olsa kapsül otel deneyimini yaşamak...yaşarken tabuta benzer birşeyde uyumak ilginç bir tecrübe olacak...küçük tv de armış başucunda...hem de lcd...hoş zaten oraya tüplü 37 ekran tv koyacak halleri yok... SmileSmile

diğer birşey hiroshima yakınlarında bir ada vardı tapınağıyla meşhur...orada da muhakkak kalmaya çalışacağım....denize sıfır olan bu tapınağın tepedeki yeri gece inanılmaz ürpertici oluyor...bir tur atmıştım içim ürperdi ama tadı da damağımda kalmış şimdi yazarken aklıma geldi...

eğer bulabilirsem alakasız kişilerin de gelip izlediği bir karaoke bara gideceğim ve acaba gülersem ayıp olur mu diye düşünmemek ve kasmamak için sake içeceğim...hoş o kadar ufak kadehte 6-7 kere shot yapmazsam nasıl gevşeyebilirim hiçbir bilgim yok...

havalar müsaade etsin ya da etmesin kesin bisiklet kiralayacağım...

görmediğim bir sürü güzellik var ama sırf bunları yapmak için bile gidebilirim oraya...

hatta ciddi olasılık olarak hala aklımda önce tokyo'ya gidip gelmek ardından da aynı hafta içinde osaka'ya gitmek...vize memurunun suratını görmeyi cidden isterim...1 haftalık jr pass karttan bile daha ucuza mal olacağı için maddi açıdan mantıklı... SmileSmile uçmayı da seviyorum...gerisi tamamen o anki duygulara kalıyor...

keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 01:35

türk gördüm...daha narita'dan tokyo'ya giderken...tüm tren yolculuğunda beraberdik...hani görmesem çok daha iyiydi diyebileceğim bir tarzdı...sürekli japonları ve japonya'yı kötüleyen...hayalleri yıkmaya çalışan biriydi sanki...hoş çalışmak ile turist olarak gitmek farklı olduğundan ona da hak vermek lazım ama sonuç itibariyle kimse ilk seferinde böylesi olumsuz görüşleri duymak istemez...

başka türk hiç görmedim...türk restoranı birkaç tane gördüm ama maalesef hiç beğenmedim...

nispeten kötü yerlerdeydi...klasik türk anlayışı gibi duruyordu...bayrağımızı severim ama lokanta camlarına yapışmış bayrak biraz ucuz bir görüntüye sebep oluyor...klas durmuyor bence...

bir de hep şunu derim kendime...dünyada fransız, japon, italyan, çin hatta hint endonezya mutfakları bile oldukça iyi semtlerde açılıyor, servis malzemelerinden dekora, müzikten sunuma kadar o kadar etkileyici ki hani önümüze b.k koysalar yahu bunun bu kadar lezzetli olabileceğini hiç düşünmemiştim dedirtirler SmileSmile ve onu da dehşet paraya satarlar....biz o açıdan çok gerideyiz diye düşünüyorum...
kikuchi69

kikuchi69

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 11:05

keyif demiş ki:
türk gördüm...daha narita'dan tokyo'ya giderken...tüm tren yolculuğunda beraberdik...hani görmesem çok daha iyiydi diyebileceğim bir tarzdı...sürekli japonları ve japonya'yı kötüleyen...hayalleri yıkmaya çalışan biriydi sanki...hoş çalışmak ile turist olarak gitmek farklı olduğundan ona da hak vermek lazım ama sonuç itibariyle kimse ilk seferinde böylesi olumsuz görüşleri duymak istemez...
Gercekten sansizmissin bu konuda, Japonyaya gidip, kalip ve o ulkeyi sevmiyorsan, neden durulurki ? Turkiyeye geri dôn, daha iyi.
Bende gitmeyi dusunuyorum, 1 yil calismak icin, ne kadar bilgi ve tanis bulursam, o kadar iyi Wink
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 19:05

neden kalıyorlar....çünkü gerçekler acıdır....hayaller tatlıdır....

hayal kurup gittiler ilk başta acılar bile keyif veriyordu muhtemelen onlara sonra işin rengi değişti....

neden kaldıklarının diğer bir sebebi de dönecek daha güzel bir şeyleri olmamalarındandır muhtemelen...

para kazanmak için gittilerse yaşadıkları yer ne gittikleri gün ne de bugün o fırsatı veremiyordur muhakkak...belki de başaramadı döndü denmemesi için istemedikleri halde kalıyorlardır...ama muhakkak sevmedikleri halde kalmalarının kendilerine göre çok mantıklı nedenleri vardır...

aynen hepimizin hayatında sevmememize, istemememize rağmen yaptığımız bir sürü şey olduğu gibi...

boşuna dememişler görevli olarak cennete dahi gitmeyeceksin diye... SmileSmile
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 19:12

sonuçta beklentiler aslında mutsuzluğu arttıran güdülerdir...ki japonya'da bir insanın beklentisinin artmaması için ciddi anlamda güçlü bir ruha ihtiyacı vardır...büyük çöküntüler büyük beklentilerin ardından gelir...

ben özentiliğin japonya'da bu yüzden bu kadar fazla olmasını buna bağlıyorum...yüce bir ruha sahip olmanın sıkıntısının ne kadar çok olduğunu bildiklerinden saçma sapan şeylere değer vererek bu baskıdan kurtulmaya çalışıyorlar....aslında dünyanın gelişmiş çoğu bölgesinde durum bundan ibaret....

dünyanın en büyük ceoları emekli olunca mutluluğu domates ekip tavuk beslemede arıyor....

daha geriden gelenler ise üzümle uğraşıp şarap filan yapıyor... SmileSmile

sonuç hep aynı...gerçekleştirilen beklentilerin bile mutluluğa ulaştıramadığı yerde beklentilerden arınmaya çalışıyorlar...yapabildikleri sürece de salt mutluluğa gidiyorlar...
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 19:16

hayallerimdeki japonya'yı bulabilseydim geri dönmeyebilirdim...ya da ne zaman bulsam kalabilirim...ama eskisi gibi japonya takıntım kalmadı...
kikuchi69

kikuchi69

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 20:42

Dogrudurki aklima hic gelmemisti, haklisin Wink
Ben Fr'de yasadigim icin degisik gelebilir, arti bu zamanlarda Is bulmakta zor, nerde olursan ol.
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 20:50

iş buldun diyelim...istediğin iş mi...istediğin kadar kazanabiliyor musun...çalıştığın kişiler iyi mi...uzadıkça uzuyor beklenti listesi...o yüzden en güzeli çalışmamak... SmileSmile
kikuchi69

kikuchi69

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 20:56

Peki calismadigin zaman, nasil geciniyorsun ? MADE IN JAPAN - Sayfa 3 924502
Zaten oraya gitmek icin baya bir para lazim, sonucta oncelikle bir is, sevmiyorsan bile, kendini bakabilecek kadar paran olsun, sonrasini dusunursun MADE IN JAPAN - Sayfa 3 687508
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 21:02

kader, kısmet diyelim... SmileSmile
kikuchi69

kikuchi69

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 21:06

MADE IN JAPAN - Sayfa 3 455468
Peki senin icin, bu Japonya gezisi, ne zamandan beri planlama yapmistin ? Yani dusunup ve gidis gunu, ne kadar zaman gecti ? Dikkate alinacak hususlar ?
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 21:14

kikuchi69 demiş ki:

kendine bakabilecek kadar paran olsun, sonrasini dusunursun MADE IN JAPAN - Sayfa 3 687508

sihirli sözcük bu...beklenti demek...

bendeki para biraz bereketli sanıyorum... SmileSmile

işin şakası bir yana az ya da çok hepsi beklentiyi karşılamak için kullandığımız sözler...bu konuda bilinçli tüketici SmileSmile çeşitli yollar seçmiş ya beklentileri karşılamak için daha fazlasını kazanmak ya kazandığı kadarını beklemek ya da hiçbirşey beklememek...çünkü bir beklenti muhakkak bir başkasını doğuruyor...ve onun için daha çok mücadele gerekiyor...bir de bu hayatta tek yaşanılmadığını düşünürsen iş daha da karışık hal alıyor...

ama genel geçer bir cevap da yok maalesef...herkesin kendine göre bir cevabı var...ister bilerek uygulasın ister bilmeden....

fransa'da çalışmak için ne can atan insanlar var...kısacası senin yerinde olmak için ne hayaller kuruluyor şu an çoğu insan tarafından....sen japonya istiyorsun... SmileSmile aslında takas yöntemi ile iş ülke değiştirme şansı olsa ne güzel olur di mi... geek geek
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 21:19

düşündüğüm gün gitmeye karar verdim...uzun vade planlamacısı değilim...avrupa ya da abd olmadığı için vize gibi bir süreç de gerekmiyor...

ardından bilgi alabileceğim yerlere baktım ki forumla tanışmam da bu vesileyle oldu...

sonra tek başıma atlayıp gittim...

çok düşününce birşey yapmak daha da zorlaşıyor...daha iyisini, daha ucuzunu, daha uygununu bulma derdine düşüyorsun....bir bakmışsın ki daha iyi şartlarda gideyim derken o şartlar seni gidemez hale getirmiş...sonra da kalmanın daha iyi olduğunu düşünmüşsün... SmileSmile

benim için böyle oluyor genelde...

kikuchi69

kikuchi69

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 21:23

takas yontemi olsa, yarin Japonyada olurdum MADE IN JAPAN - Sayfa 3 654939
benim konum degisik, butun ulkelere gidip, en az 1 sene kalip, hem dil/yasamini ogrenemek isitiyorum, arti calisip baskasina yuk olmamak yani.
Senin planlamanda guzel, ancak issiz oldugun zaman daha kolay, veya 1 hafta icin gidersen problem yok
Mart ayinda gittigin zaman, en iyi/uygun otel bulursan haberdar edersen sevenirim MADE IN JAPAN - Sayfa 3 467653
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 21:24

çalışmak için gitmeyi düşünüyorsan hiç düşünme...

çekeceğin sıkıntıları düşünürsen gidemezsin...hayal kurarsan gidersin...her ikisini de düşünürsen eline hiçbir şey geçmez...bir gün gidiyorum dersin bir gün gitemeyeceğim der yerinde sayarsın...

bence yapılması gereken...sonuçlarına iyi ya da kötü katlanırım diyorsan git...sorumluluğu alabilirsen git, alamazsan gitme....çünkü japonya'nın sana ne getireceğini gittmeden asla bilemezsin...
kikuchi69

kikuchi69

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 21:26

O konuda herseyi planladim MADE IN JAPAN - Sayfa 3 160985
Oncelikle Fr'deki islerimi haledim, hem burda, hem orda maasimi alirim MADE IN JAPAN - Sayfa 3 1594
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 21:29

bu ay rio'ya gidiyorum 1 haftalığına...tabii biraz daha düşünürsem gidemeyedebilirim...yılbaşında çok düşünmekten sydney'e gidemedim...

demek ki neymiş...düşünmemek daha iyi...sonuçlarını peşinen kabullenmek şartıyla...

düşünmüyorum o halde varım... SmileSmile

keyif

keyif

MesajKonu: Geri: MADE IN JAPAN   MADE IN JAPAN - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 06 Ocak 2011, 21:32

kikuchi69 demiş ki:

benim konum degisik, butun ulkelere gidip, en az 1 sene kalip, hem dil/yasamini ogrenemek isitiyorum, arti calisip baskasina yuk olmamak yani.

kikuchi69 demiş ki:

O konuda herseyi planladim MADE IN JAPAN - Sayfa 3 160985
Oncelikle Fr'deki islerimi haledim, hem burda, hem orda maasimi alirim MADE IN JAPAN - Sayfa 3 1594

yazdıklarından anladığım kadarıyla sen ne kadar çok farklı ülkede çalışırsam o kadar çok maaş alırım tarzı bir iş bulmuşsun... SmileSmile

en güzeli hiç çalışmamak desem de bak bu tarz işte ben de çalışabilirim... SmileSmile

MADE IN JAPAN
3 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» Harlem Beat wa Yoake made / Mad Love Chase
» Ataru Nakamura - Ten Made Todoke ~Album~ (01.01.2007)
» japan
» X Japan
» NHK Radio Japan