japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hachiko...

2 posters
YazarMesaj
keyif

keyif

Hachiko... Empty
MesajKonu: Hachiko...   Hachiko... Icon_minitimePerş. 21 Ekim 2010, 23:28

Ben de japon gizemine dayanamayıp oraya gidiyorum pazartesi günü...İlk gidişimde 9 gün kalmayı planladım...bu 9 günde muhakkak vazgeçilmezleri görmeye çalışacağım ama benim biraz daha fazla merak ettiğim hachiko'yu nerde bulacağım... Razz Laughing Razz

fiziki dünyalarından daha çok manevi dünyalarını nasıl ve nerede görebileceğim hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum...

keyif

keyif

Hachiko... Empty
MesajKonu: Geri: Hachiko...   Hachiko... Icon_minitimePerş. 21 Ekim 2010, 23:50

japonların inançları klasik dini hayattan ziyade tasavvufa benziyor...yaptıkları her işin özüne hakim gibi duruyorlar bunun için de insanın önce kendini bilmesi gerekiyor....

o yüzden de beni birşey taa burdan oraya çekiyor...

dövüş, çiçek, kağıt katlama, yemek, inanç vs vs hepsini sanat şeklinde icra ediyorlar...bunları yaparken de berdush gibi değiller...hayatlarında bir denge var ve bu inanılmaz çekici...

tüketmeye alışmış olan bizlerin asla kuramadığı bir denge bu ve kıskanmamak mümkün değil...

julia roberts'ın son filminde verilmek istenip de yeterince başarılı olunamayan mesajın taa kendisi sanki japonya...

keyif

keyif

Hachiko... Empty
MesajKonu: Geri: Hachiko...   Hachiko... Icon_minitimeCuma 22 Ekim 2010, 01:46

gönüllü japon rehberler hakkında bilgisi olanlar, paylaşırsa sevinirim...

ticari bir ilişkiden ziyade arkadaşça bir ortam daha iyi olur muhtemelen...rehberlik de çoğu yerde turiste kitleme mesleğine dönüşmüş... lol! japon forum
keyif

keyif

Hachiko... Empty
MesajKonu: Geri: Hachiko...   Hachiko... Icon_minitimeCuma 22 Ekim 2010, 17:55

forum fazla hareketli değil anlaşılan...

ben yine de sorayım belki cevaplayan birileri çıkar... Hachiko... 63309

tokyo'da konaklamak için en iyi bölge hangisi...

ben genelde otel seçerken öncelikle en çok otelin olduğu bölgeyi sonra da fiyat/kazanç oranına bakarım...oteli oldukça iyi fiyata bulabilirim ama bölgenin doğru olduğundan emin olmak için gidenlere ya da orada yaşayanlara danışırım...danışacak kimse bulamazsam da setur'un bölge rehberini ararım ki yardımcı olacak kimse bulamazsam mecbur yine arayacağım... Cool Cool
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Hachiko... Empty
MesajKonu: Geri: Hachiko...   Hachiko... Icon_minitimeC.tesi 23 Ekim 2010, 15:44

Sanırım sorularına cevap alamama sebebin cevabı bilmediğimiz için olabilir. Yani forumun hareketliliğiyle direkt bağlantılı olmayabilir...
Umarım yine de cevap veren birileri çıkar Hachiko... 597419
keyif

keyif

Hachiko... Empty
MesajKonu: Geri: Hachiko...   Hachiko... Icon_minitimeC.tesi 23 Ekim 2010, 18:30

belki de...

Shinjuku bölgesi bulabildiğim en iyi alternatif şu ana kadar...fiyatlar da makul60--70 euro civarına bir sürü alternatif buldum...

lakin yine de bilen birilerinin önerdiği tapınak, japon stili evler hatta kapsül otel deneyimlerini yaşamak isterdim...

bakalım kısmet nereye olacak...
keyif

keyif

Hachiko... Empty
MesajKonu: Geri: Hachiko...   Hachiko... Icon_minitimePtsi 29 Kas. 2010, 19:44

şu dünyada hachiko gibi dostu-sevgiliyi-evladı-aileyi bulmak ne büyük şans...

nelerle uğraşıyoruz...mutlu olmak için ne kadar saçmalık var onlara bel bağlamış durumdayız...

değeri olmayan ne kadar şey varsa değerli hale getirmeye çalışıyor elbiseye, arabaya, lükse karşılık değerli olan ne kadar değerimiz varsa onu hiçe sayıyoruz...ve hayat geçiyor...çünkü en değerli olan zaman bile o kadar değersiz ki gözümüzde...

tam anlamıyla sahip olmamak yani hiçbir zaman tüketememek...sahip olunca biten değerler...sadece para değil sahip olunduğunda herşeyi değersizleştiren...aşk, dostluk bunlar bile tükeniyor sahip olunca...

ve yarın ölecek olmak...hayatı güzel kılan bu...özgür kılan bu...gizemli kılan bu...ne demiş şair belki yarın belki yarından da yakın...

japonya'da yaşarsam ilk yapacağım iş bir köpek almak olacak...seyredene de seyretmeyene de filmini tavsiye ederim... SmileSmile

http://www.movie2k.com/movie-106602-Hachiko-A-Dog-s-Story-film.html

Hachiko...
1 sayfadaki 1 sayfası