japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı

3 posters
YazarMesaj
Lenore

Lenore

Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı Empty
MesajKonu: Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı   Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı Icon_minitimeC.tesi 16 Ekim 2010, 20:44

Selamlar ^.^

Bursa'dan üyelerimiz varsa bilecekler, bütün panolar bu açılışın duyurularıyla doluydu ve açılış yapıldı cheers

Spoiler:

Açılış saat 15.00'de idi ve tam o saatte yağmur yağmaya başladı, o yüzden arkadaşımla biraz geciktik, törene yetişemedik Sad

Gittiğimizde küçük bir kamelyanın altında müzik çalan bir grup vardı ve insanlar çayevinde çaylarını içiyorlardı. Arkadaşımla yürüdükçe Japon görüp manyak gibi sevindik, milletle konuşayım yiyip içeyim derken çok fazla fotoğraf çekemedim gomen :/

Biraz gezdik dolaştık sonra evin altında kimonolu bir bayan gördüm hemen gittik yanına tanıştık, Yuuka'ydu sanırım adı. Ondan öğrendik; 42 kişi Nagoya'dan buraya gelmişler, Yoko-san'ın 2. gelişiymiş çok seviyormuş burayı^^ sonra küçük bi çatının altında bağırıp tezahürat eden bi amca vardı meğer Tokai Belediye başkanıymış Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı 654939 elinde yelpazesiyle çağırdı bizi fotoğraf çektirdik, kartını falan verdi Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı 654939

Spoiler:

Ondan sonra ayakkabılarımızı çıkarıp çayevine girdik, her yerde kimonolu teyzeler servis yapıyordu.Bi amca su böreğine benzer şeyler dağıttı :3 biz de terliklerimizi giyip oturduk Japon bi teyzeyle sohbet etmeye başladık. Japonca öğretmeniymiş eskiden, NHK'den ingilizce öğrendim biraz mı ne öyle bişiler söyledi. Japonya'ya gelirseniz evimde kalabilirsiniz dedi I love you

Spoiler:

Sonra ben tabi çay içebilir miyiz acaba dedim hemen oturttular bizi, manjuu ve yeşil çay getirdiler. Manjuu'yu önce ikiye bölmek gerekiyormuş, tadı bana kestane şekerini anımsattı biraz. Hemen sonra çay ikram etti ama çay aşırı acıydı, manjuu da çok tatlıydı bi anda karıştırınca midemiz bulandı baya pale Ama tek tek düşünürsek tadları güzeldi Smile

Gelelim bombaya, japon televizyonuyla röportaj yaptım! Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı 654939
Spoiler:
Muhabir japonca sordu tercüman çevirdi, o şekilde. İşte bu etkinlik nasıl oldu sizin için, Japonya hakkında ne düşünüyorsunuz gibi şeyler sordular. Ben de 2010 Türk-Japon yılından girdim anime-mangadan çıktım güldürdüm onları baya Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı 654939 Kana-chan'la tanıştık :3 o da notlar tutup fotoğraf çekiyordu kameramanın yanında

Sonraa sonraa seramoniyi izledik biraz, yakışıklı bi fotoğrafçı vardı peşine takıldık -fotoğraf çekmeyi başardık!- lol!

Spoiler:

Bizim gibi meraklı kızlarla tanıştık, bol bol otaku muhabbeti.. What a Face Japonca öğretmeni vardı tercüman, onunla Japonya muhabbeti.. Seneye gidicekmiş Japonya'ya bol bol gezin bizim için de dedim..

Çıplak ayakla yürünen sağlıklı bi parkur vardı ama yağmur yağdığı için biz yürüyemedik artık başka zamana Rolling Eyes

Çok uzattım ama çok güzel vakit geçirdim bugün, parkı gerçekten güzel yapmışlar, ama daha fazla Japon kültürüyle ilgili şeyler olabilirdi yine de. Gün bitince hepsi otobüslere binip gittiler, Japon bi öğrenci bulurlarsa çayevi'nde o duracakmış, yine etkinlik yapılıcakmış. Bunları da Japonların niçin eğilerek selamladıklarını anlamaya çalışan Türk belediye başkanıyla oradaki insanların muhabbetine dalıp öğrendim Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı 654939

İşte bunlar da çektiğim bir kaç fotoğraf:
Spoiler:
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı   Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı Icon_minitimeC.tesi 16 Ekim 2010, 20:53

keşke röportajını nette bulabilsek de biz de izlesek Very Happy
çok eğlenmişsin Very Happy güzel de anlatmışsın Very Happy teşekkürler Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı 597419
https://japon.yetkin-forum.com
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı   Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı Icon_minitimeC.tesi 16 Ekim 2010, 22:12

Çok güzel eğlenmişsin, bizlerle de paylaştığın için sağol Lenore =)
Ben de gitmek isterdim...
Lenore

Lenore

MesajKonu: Geri: Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı   Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı Icon_minitimePerş. 28 Ekim 2010, 22:45

Ay o ropörtajı ben de çok merak ediyorum Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı 654939

Bir şey değil, benim için bir zevk cheers

Bursa Japon Parkı ve Çayevi Açılışı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Japon Gelenekleri
» Japon gazeteleri
» Japon bulmacalari
» Japon Dansci