japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hana-bi

YazarMesaj
Zatoichi

Zatoichi

Hana-bi  Empty
MesajKonu: Hana-bi    Hana-bi  Icon_minitimeC.tesi 16 Ekim 2010, 12:05

Hana-bi  Gcfilms_
花火
Yönetmen: Takeshi Kitano
Yapımcılar: Masayuki Mori,Yasushi Tsuge,Takio Yoshida
Senaryo: Takeshi Kitano
Oyuncular: Beat Takeshi, Kayoko Kishimoto,Ren Osugi,Susumu Terajima
Müzik: Joe Hisaishi
Kareografi: Hideo Yamamoto
Editör: Takeshi Kitano,Yoshinori Oota
Yapım: 1997 / 103 dk.

Konu: Nishi (Kitano), hayatı boyunca ertelediği sorunları çözmeye çalışan emekli bir polistir.
Arkadaşının dul kalan eşine yardım eden Nishi, ölümcül bir hastalığa yakalanan karısı Miyuku`yu (Kayoko Kishimoto) da,
Fujiyama Dağı`na veda yolculuğuna çıkarmak için banka soymaya kalkar.

Kitano film hakkında; `Bir Japon erkeğinin sorumluluklarını yerine getirmek için nasıl emek verdiğini sergilemek istedim.
Nishi`nin yöntemi, başka ülkelerdeki insanların tutumlarından farklı olabilir. Günümüzdeki Japonların pek çoğu da Nishi`nin
davranışını aşırı duygusal ya da demode bulacaktır.`
yorumunu yapıyor.

Hana-bi  01C2000002105542-photo-hana-bi-feux-d-artifice-de-takeshi-kitano

Hana-bi, unutulan değerlere ve sıradışı bir aşka yakılmış ağıt niteliğinde. Kitano`yu uluslararası üne kavuşturan filmi Hana-bi'dir.
Filmin şiddet sahneleri, estetik kamera açılarıyla görsel bir şölen olsa da rahatsız edebileceğini beliteyim.
Kaybolan geleneksel değerleri, estetik ve hüzünlü bir tarzda anlatan Kitano, daha sonra çekeceği Dolls filmindeki atmosferin
şiirsel diline dair ilk izleri gösteriyor.

Hana-bi  00131f15_medium
Misafir
Misafir

Hana-bi  Empty
MesajKonu: Geri: Hana-bi    Hana-bi  Icon_minitimePtsi 27 Ara. 2010, 03:25

Havai Fişekler
Hana-bi

Hana-bi  34351459

Hana-bi  0119250

Takeshi Kitano, hem yönetip hem de başrolünü üstlendiği Hana-bi’de şiddeti seyrine doyulmayan bir estetikle gözler önüne seriyor. Hana-bi / Havai Fişekler, hayatı boyunca sürekli ertelediği sorunlarını çözmeye çalışan, arkadaşlarından birinin dul kalan eşine para vermek ve ölümcül hasta karısı Miyuku'yu karla kaplı Fuji dağına bir veda yolculuğuna çıkarmak için banka soymaya kalkan Nishi adlı bir polis emeklisinin hikâyesi.
Filmde asıl öykünün geri dönüşlerle ve kimi zaman da ileri gidişlerle yer değiştirerek ilerlemesiyle, Kitano kurgudaki becerilerini de büyük ölçüde gösteriyor. Hana-bi, sanatçı için önemli bir dönüm noktası oldu: Hem çok büyük övgülerle karşılanarak yönetmenlik yanını kanıtlamış oldu, hem de dünyanın her yanındaki film festivallerinde (Venedik'te Altın Aslan) önemli ödüller kazandı. Karlar üzerindeki kan, gökyüzü ve denize dair karelerinde görüldüğü gibi, Kitano’nun görüntü yönetimi usta işi. Kurgusu keskin. Kitano, senarist ve yönetmen olarak kendine özgü ve becerikli bir sanatçı olduğunu kanıtlıyor.

Sinemalar.com
Zatoichi

Zatoichi

Hana-bi  Empty
MesajKonu: Geri: Hana-bi    Hana-bi  Icon_minitimeSalı 28 Ara. 2010, 09:36

Film bende 2 dvd olarak mevcut. D&R da hiç satılmadığı için 10 tl ye bulmuştum.
traljp1, ben asıl soundtrack'ini arıyorum bulamadım link bulabilirmisin?

Hana-bi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hana Yori Dango
» Hana Yori Dango 1
» Hana Yori Dango 2
» Hana Yori Dango Final: Movie