japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dragon Quest VIII

YazarMesaj
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Dragon Quest VIII Empty
MesajKonu: Dragon Quest VIII   Dragon Quest VIII Icon_minitimeSalı 12 Ekim 2010, 12:35

Dragon Quest VIII Draque

Dragon Quest VIII Sora to Umi to Daichi to Norowareshi Himegimi (ドラゴンクエストVIII 空と海と大地と呪われし姫君) ya da Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King Level-5 tarafından Playstation 2 platformu için geliştirilen bir RPG oyunu. Karakter dizaynını Dragon Ball'ın mangakası Akira Toriyama üstlenmiştir. Japonya'da ve Amerika'da büyük bir popülariteye sahip olan oyun, Square Enix ve Sony'nin en iyi oyunları arasında yer alıyor. Ayrıca 2006'da Japon video oyunları dergisi Famitsu'nun bir anketine göre Dragon Quest VIII tüm zamanların en iyi 4. oyun seçildi (Final Fantasy X, Final Fantasy VII ve Dragon Quest III'den hemen sonra).

Hikâye

Asırlardır Trodain krallığında özel güçleri olan bir asa korunuyordur. Bir gün Dhoulmagus adında bir büyücü asayı çalmayı başarır ve bütün krallığı lanetler ; Kral çirkin bir yeşil yaratığa, prenses Medea ise bir ata dönüşür. Her yer vahşi bitkilerle kaplanır ve geriye kalan herkes taşlaşmıştır. Sadece baş karakter olan bir nöbetçi lanetten etkilenmez. Dhoulmagus'u bulup laneti yok etmek için Kral, Prenses ve baş karakterimiz yola koyulurlar. Daha sonra farklı sebeplerden dolayı Yangus, Jessica ve Angelo da gruba katılır ve maceradan maceraya koşarlar.

Karakterler

Baş karakter:
Dragon Quest VIII Karakter
Baş karakterimiz Trodain kalesinde, Dhoulmagus'un lanetinden etkilenmeyen bir nöbetçidir. Dragon Quest'in özelliklerinden biri baş karakterinin ismini oyuncunun seçebilmesi ve bu karakterin hiç konuşmaması (en azından sesli olarak). Bunun sebebi oyuncunun karakterle kendisini özleştirebilmesini sağlamak.

Yangus:
Dragon Quest VIII Yangus
Yangus oyunun başından beri ekipte olan bir karakter. Daha sonra onun eskiden bir haydut olduğunu ve bir gün baş karakterimizin onun hayatını kurtardığını ögreniyoruz. O günden beri ekiptedir.

Jessica
Dragon Quest VIII Jessica
Jessica aristokrat bir ailedendir. Büyüyle ilgileniyordur. Kardeşi Alistair, Dhoulmagus tarafından öldürülür ve onun intikamını almak için gruba katılıp Dhoulmagus'un peşine düşer.

Angelo:
Dragon Quest VIII Angelo
Angelo bir tapınakta şövalyedir. Kızlar arasında çok popülerdir. Babası gibi gördüğü baş rahibin Dhoulmagus tarafından öldürülmesiyle o da gruba katılır.

Trode Kralı ve Prenses Medea:
Dragon Quest VIII Medea Dragon Quest VIII Trode
Trode Kralı güzelliğiyle tanınan iyi kalpli kızı Medea'ya çok düşkündür. Dhoulmagus'un laneti sonucu, Medea bir ata, Trode kralı ise yeşil bir yaratığa dönüşür. İnsanların onu tanımaması ve her yerde canavar muamelesi görmesi onu deli eder.

Dhoulmagus:
Dragon Quest VIII Dhoulmagus
Güç peşinde koşan deli bir büyücü.

http://candynindunyasi.com
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Dragon Quest VIII Empty
MesajKonu: Geri: Dragon Quest VIII   Dragon Quest VIII Icon_minitimeSalı 12 Ekim 2010, 12:47

Dragon Quest VIII oldukça uzun bir oyun, henüz bitirmedim. Dragon Quest serisindeki ilk oynadığım oyun bu.
Oyunun başında bir isim seçmem istendiğinde düşünmeden adımı yazdım. Meğer baş karakterin ismi için sormuş... Bilseydim başka isim seçerdim (kız ismi erkek karakterde hiç hoş durmuyor Rolling Eyes).

Güzel bir oyun. Çizgi film gibi tasarlanmış. Ayrıca savaşlar genelde çabuk bitiyor (Final Fantasy'lerde savaşların uzunluğu beni sıkıyordu, bu yüzden buna sevindim).

Ayrıca Akira Toriyama hayranlarının hoşuna gideceğini düşünüyorum.
http://candynindunyasi.com

Dragon Quest VIII
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Final Fantasy VIII
» Dragon Ball GT
» Double Dragon
» Ikki Tousen ( Dragon Girls )
» Akira Toriyama (Dragon Ball, Dr Slump,...)