japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Türkçe yazı karakterleri

4 posters
YazarMesaj
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Türkçe yazı karakterleri Empty
MesajKonu: Türkçe yazı karakterleri   Türkçe yazı karakterleri Icon_minitimeSalı 21 Eyl. 2010, 13:02

Türkçe klavyesi olanları pek ilgilendirmez ama benim gibi yabancı klavyeleri olanlar için türkçe karakterleri yazmak zor oluyor (özellikle ı,ğ,ş,İ, Ç, Ş harflerini). Ya klavyeyi Türkçe yapmamız gerekiyor (ama böyle yapınca karakterlerin yerini de bulmak ve öğrenmek gerek) ya da benim yaptığım gibi Türkçe sayfalardan karakterleri kopyalayıp yapıştırmak gerekiyor... Bazı Türkçe forumlarda bu karakterleri tıpkı smiley'ler gibi seçebiliyoruz. Burada da yapamaz mıyız ?
http://candynindunyasi.com
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Türkçe yazı karakterleri   Türkçe yazı karakterleri Icon_minitimeSalı 21 Eyl. 2010, 15:47

bana örnek bir forum linki atarmısın Ben de bu arada bizim forumumuzun altyapısı buna izin veriyor mu onu araştırırım Wink
https://japon.yetkin-forum.com
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Türkçe yazı karakterleri   Türkçe yazı karakterleri Icon_minitimeÇarş. 22 Eyl. 2010, 12:41

Forumumuzun altyapisi biraz nazlidir haklisin Türkçe yazı karakterleri 654939
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Türkçe yazı karakterleri   Türkçe yazı karakterleri Icon_minitimeÇarş. 29 Eyl. 2010, 08:26

Bence çok mantıklı. Yapılırsa da güzel olur hani, o kadar yurtdışından üyelerimiz var.

Türkçe yazı karakterleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-