japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vampire Knight - Yuki / Zero ceketleri (Cross Academy üniforması)

4 posters
YazarMesaj
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) Empty
MesajKonu: Vampire Knight - Yuki / Zero ceketleri (Cross Academy üniforması)   Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) Icon_minitimePaz 19 Eyl. 2010, 20:39

Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) Manga-vampire-knight-tome-1

Dikkat : her adım kumaşı ters çevirip yapılmalıdır, böylece dikişler iç tarafta kalır.

Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) Olculer

1. adım
İstediğiniz karakterin ceketinin patronunu seçin.
Yuki için (kız modeli): http://www.japanlifestyle.fr/fichiers_joints/076_PATRON%20VP%20yuki.pdf
Zero için (erkek modeli): http://www.japanlifestyle.fr/fichiers_joints/076_PATRON%20VP%20zero.pdf

2. adım
Seçtiğiniz patronun üzerindeki desenleri kesin ve bir kumaşın üzerine koyun. Böylece ne kadar kumaşa ihtiyacınız olacağı hakkında bir fikriniz olur. Her parça arasında yaklaşık 5 cm bırakın.

3. adım
Bir kumaş kalemiyle desenlerin hatlarını kumaşın üstüne çizin. Sonra, dikiş için yaklaşık 2 cm marj bırakarak her parçayı kesin.

Yuki'nin elbisesi için uyarı : yarım ön parçalarında, pens için, iki çizgi arasında kesin ve göğüs açısından önce durun.

4. adım
Kumaşın yıpranmaması için kenarlarına sürfile yapın.
(Sürfile: Bu dikiş dikilmeden bırakıldığında tarazlanabilecek kumaşların kenarlarında kullanılır. Sürfile soldan sağa doğru yapılır. İğne kumaşın tersinden batırılarak yüzünden çıkartılır. Böylece iplik kenarın üzerinden atlatılarak kumaşın saçaklanması önlenir.)

5. adım
Yukarıdan başlayarak pensi göğüs hizasında tersten dikin.
Kumaşı katlayın, göğüs açısını dikin ve kalem işaretlerine uyarak ön tarafı dikin.

6. adım
İki sırt parçasını birleştirin. Ceketi yukarıdan aşağıya doğru dikin ve yırtmaçlar için yaklaşık altta 20 cm bırakacak kadar durun. İki ön parçasını da ekleyin ve, tıpkı sırt için yaptığıınız gibi, yanlarda alt tarafta 20 cm bırakacak şekilde durun. Sonra ceketin alt tarafında ve yırtmaçlarda kenar baskısını yapın. İşinizi kolaylaştırmak için kenar baskılarını dikmeden önce ütüyle sabitleştirebilirsiniz. Sonra iki ön giysi parçalarının kenar baskısını yapın. Yaka açıklığında durun.

7. adım
Kolları oluşturan iki parçayı, iki geniş ağızlı bölümü bileğe doğru özgür bırakacak şekilde birleştirin.
Kol bileğine, patrondaki çizgilere uyarak, ütüyle kenar baskısı yapın.

8. adım
Sonra bileği çevirince görünecek olan kol kısmını temsil eden parçayı alın. Patrondaki çizgilere uyarak, ütüyle kenar baskısı yapın.

9. adım
Kolun ters yüzünü, birleştirdiğiniz kolu ters çevirip yanına koyun. Bu iki parça simetrik olmalıdır. Sonra kolun ters yüzünü kola dikin.

10. adım
Kola silindirik bir şekil verecek şekilde, yukarıdan bileğe doğru, kolu dikin. Sona 10 cm'e kala durun (bileği döndürebilmeniz için).

Sonraki adımlar için, bir mankene ihtiyacınız olacak (canlı veya cansız Very Happy).

11. adım
Kolları ceketle birleştirin. Bunun için önce kolu iğnelerle tutturabilirsiniz ; bunu yaparken mankeninize dikkat edin (özellikle canlıysa !). Sonra dikiş makinesiyle kol deliğini dikebilirsiniz.

12. adım
Önce yakanın sol bölümünü orta bölümle birleştirin, sonra orta bölümü sağa bölümle birleştirin. "Bis" parçalarıyla aynısını yapın. Her iki yakayı ayrı ayrı birleştirdikten sonra ikisini yüz yüze üst üste koyun. Yakanın dış kenarlarını birlikte dikin ve yakayı ters çevirin.

13. adım
Yaklaşık 1-2 cm yakanın kenarlarını içe doğru çevirin. Gerekirse ütüyle sabirleştirin. Sonra yakayı, ceketin yaka açıklığı yakanın içinde kalacak şekilde, ceketin vücuduna koyun. Bunu yaparken yakanın orta bölümünden başlayın (eğer yanlardan başlarsanız, yakanın simetrik olmama olasılığı büyür). Düzgünce koyduğunuza eminseniz, iğnelerle tutturun ve sonra dikiş makinesiyle dikin.

14. adım
Düğme delikleri oluşturun (ceketin ön tarafında, kolların ters yüzünde ve erkek modelinde yaka açıklığında).
Sonra gül düğmeleri düğme deliklerinin karşısına dikin.
Kumaş kalemiyle patrondaki şekilleri çizin.
Bu desenlere uyarak beyaz (ya da siyah) sateninizi ceketinizin üstüne dikin.
Son olarak metal elmas şekillerini patronda belirtilen yerlere uyarak sabitleyin.

Tebrikler, ceketiniz hazır!
http://candynindunyasi.com
Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: Vampire Knight - Yuki / Zero ceketleri (Cross Academy üniforması)   Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) Icon_minitimePaz 19 Eyl. 2010, 20:59

Ellerine sağlık çok güzel hazırlamışsın! ^^

Fakat bunun için acıcık ucundan terzilik bilgisi gerekiyor galiba Very Happy Animeyi izlemedim ama şu sıralar izlemeyi düşünüyorum çok tavsiye aldım Very Happy İzledikten sonra kumaş bulursam kesinlikle yapmayı deneyeceğim Very Happy
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Vampire Knight - Yuki / Zero ceketleri (Cross Academy üniforması)   Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) Icon_minitimePaz 19 Eyl. 2010, 23:18

Ben şahidim, bu cosplay yazısını türkçeye çevirmek için çok uğraştı Maccha ablamız.
Forumca takdir ediyoruz Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) 608799
Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: Vampire Knight - Yuki / Zero ceketleri (Cross Academy üniforması)   Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) Icon_minitimePaz 19 Eyl. 2010, 23:50

Orihara Maya demiş ki:
Forumca takdir ediyoruz Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) 608799
+8635 demek istiyorum. Bu forumdaki her üye gerçekten çok çalışıyor ^^ Onu farkettim şu an ^^
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Vampire Knight - Yuki / Zero ceketleri (Cross Academy üniforması)   Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) Icon_minitimePtsi 20 Eyl. 2010, 02:22

Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) 597419 farkı Cool
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Vampire Knight - Yuki / Zero ceketleri (Cross Academy üniforması)   Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) Icon_minitimePtsi 20 Eyl. 2010, 11:29

paylaşım için teşekkürler Maccha Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) 597419
https://japon.yetkin-forum.com
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

MesajKonu: Geri: Vampire Knight - Yuki / Zero ceketleri (Cross Academy üniforması)   Vampire Knight - Yuki / Zero  ceketleri (Cross Academy üniforması) Icon_minitimePtsi 20 Eyl. 2010, 21:16

Rica ederim Smile

Gerçekten tercüme için uğraştım, pek dikiş terimlerini bildiğim söylenemez ^^'

Artık dikişten anlayan anne/teyze/komşulara mı yaptırırsınız, kendiniz mi yaparsınız bilmem Very Happy
http://candynindunyasi.com

Vampire Knight - Yuki / Zero ceketleri (Cross Academy üniforması)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» vampre knight / vampire knight guilty
» Vampire Knight
» Vampire Knight