japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim )

+2
Admin
WhiteAngelboy18
6 posters
YazarMesaj
WhiteAngelboy18

WhiteAngelboy18

Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) Empty
MesajKonu: Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim )   Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) Icon_minitimeC.tesi 21 Ağus. 2010, 17:06

Merhaba arkadaşlar.Geçen hfta 1 paket 50 adetlik nori ( deniz yosunu) 2 paket tayland pirinci aldım ( japon pirinci bulamamıştım Very Happy
Sonra onigiri tariflerini araştırdım hep merak ediyordum Very Happy sonra bir japona onigiri tarifi sordum anlaya bildiğim kadar anladım ve bugün nihayet uygulamaya koydum Very Happy İlk denemem bu yüzden şekiller pek iyi değil ve biraz büyük oldular sanki Very Happy ama merak etmeyin gıda zehirlenmesi geçirmedim yedikten sonra Very Happy
Resimleri paylaşıyorum Smile paket yapıp yollayabilirimde Very Happy

içlerinde küçük karidesler,kaşar peyniri ve domateli olanlar var bide sade yaptım 1 tane Smile

Spoiler:

Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) 3756

Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) 3763

Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) 3766

Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) 3782

Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim )   Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) Icon_minitimeC.tesi 21 Ağus. 2010, 18:51

iftar öncesi çok iştah açıcı gözüküyorlar Very Happy paket işi de iyiymiş Razz
nasıl yaptığını da anlatsan Very Happy
https://japon.yetkin-forum.com
Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim )   Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) Icon_minitimeC.tesi 21 Ağus. 2010, 21:42

Ağzım sulandı Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) 454460 Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) 455336 Tarifi alsak? Very Happy
WhiteAngelboy18

WhiteAngelboy18

MesajKonu: Geri: Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim )   Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) Icon_minitimeC.tesi 21 Ağus. 2010, 22:19

Hemen yazayım tarifi Smile

Öncelikle 5 su bardağı suyu bir tencereye boşaltım içine 2 subardağı tayland pirinci ekledim ^^ sonra 2 yemek kaşıgıda tuz ekledim ama miktarlardan emin değilim japonlar tam olarak nasıl yapıyorsa ^^ okuduğum anladığum kadarıyla yapmaya çalıştım Very Happy su prinç tuz bunlar size bağlı ama sanırım pirinç lapa gibi yapış yapış olması için tuzlu suda kaynaması gerekiyor
sonra pirincim kaynadı 20 dakika felan sonra aldım süzdüm süzgeçte ve kaldı öyle.
sonra deniz yosunlarını şerit şeklinde kestim.
küçük karidesleri haşladım,domateslerin kabuğunu soyup iyice küçülttüm ve kaşar peynirinide rendeledim Smile siz istediğinizi koyabilirsiniz zaten içine hatta sade bile olabilir.
sonra bir tabağa biraz su ekledim üstünede soyasosu ekledim ve bolca tuz ekledim Smile
bu tabaktaki suya elimizi herseferinde batırıyoruzki elimize pirinç alıp şekil verirken yapışmasın Smile
bu şekilde istediğiniz şekli veriyoruz pirince elimizde sonra içini çukurlaştırıp istediklerimizi koyuruz Smile sonra kapatıyoruz yuvarlıyoruz yada üçgenleştiriyoruz Smile sonra son olarakta deniz yosunumuzu sarıyoruz pirince yada sarmasanızda olur size bağlı buda Smile
bütün pirinçler bitene kadar yapıyoruz ve pirinç kekleri soğuması için buzdolabına bırakıyoruz Smile soğuduktan sonrada afiyetle yiyiyoruz Very Happy

Benimkiler tuzlu olmuştu biraz Very Happy ama ilerde daha iyilerini yaparım sanırım Very Happy
hazelollipop

hazelollipop

MesajKonu: Geri: Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim )   Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) Icon_minitimePaz 22 Ağus. 2010, 06:09

ay ellerine sağlık canım =) cidden insanın canı çekiyor. paylaşım için sağol.
http://hazellover.blogspot.com
Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim )   Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) Icon_minitimePaz 22 Ağus. 2010, 15:53

Yapmaya başladım hadi bakalım hayırlısı Very Happy Yanlız normal pirinçle deniyorum başka pirinç bulmaya vaktim yoktu :/ Umarım olur Very Happy
Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim )   Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) Icon_minitimePaz 22 Ağus. 2010, 17:05

Yaptım koydum dolaba umarım olmuştur Very Happy 6 top çıktı ama sonuncusu suda kalmış dağıldı hemen Rolling Eyes Malesef attım çöpe.. Dolapta 5 tane güzel mi güzel onigiri duruyor santa
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim )   Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) Icon_minitimeÇarş. 25 Ağus. 2010, 11:18

WhiteAngelboy18 yaptıkların gusel olmus ellerıne saglık ama sıralanış biçimi yanlış 1 su bardagı pirince 1 su bardagı su koyup agzını hıc acmadan yagsız tuzsuz yapsaydın japon pılavı olurdu ...soguduktan sonra pılav hazırlama asamasına gecıyorsun ucgen seklını su ve soyasosuyla elınle verıyosun ıcıne ne arzularsan koyup ( buraya kadar yapmışsın zaten ) soguk olarak noriye sarıyorsun sıcak sarmıssın sanırım norinin ozellıgı kalmaz sıcak sarınca soguk sarınca kıtır kıtır olur nori sıcak sarınca ıse yapış yapış oluyor bir daha yaptıgında buna dıkkat edersen dahada lezettli olur Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) 906372 ayrıca içine tonbalıgını mayonezle karıstırıp koydugundada cok lezettlı oluyor eger onıgırı sevıyorsan mutlaka dene derım cheers
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim )   Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim ) Icon_minitimeCuma 10 Eyl. 2010, 13:58

Evet mayonezli ton baligi koyunca çok lezzetli oluyor =)

Kendi Yaptığım Onigiri(Pirinç Keklerim )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Onigiri
» Onigiri
» onigiri